E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Narty
 Aktualności
   Bezpieczeństwo, porady
Kamery na wyciągach
Giełda sprzętu
 WYCIĄGI NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Poronin
   Zakopane
   Ząb
   Małe Ciche
 SZKOŁY NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
 WYPOŻYCZALNIE SPRZĘTU
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
   Ząb
 NARTY
   Ciekawostki
    Historia
      Zawody
      Legendy nart
      Teksty archiwalne
      Narty na świecie
      SN PTT 1907 Z-ne
   Wielka Krokiew
   Sprzęt i technika
 SNOWBOARD
   Historia
   Jak powstaje deska
   Snowboard miękki
   Snowboard twardy
   Snowboard dla dzieci
   Snowboard dla kobiet
    Technika jazdy
    Triki
   Jak zostać instruktorem
   Boarder cross
   Galeria
 SKI-ALPINIZM
   Skitury
   Freeride
   Jak zacząć?
   Sprzęt
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Aktualności

Aktualności
Koniec sezonu narciarskiego na Kasprowym Wierchu - do zobaczenia za niespełna rok
(żródło: www.tatry.pl)

To już definitywny koniec sezonu narciarskiego. W rejonie Kasprowego Wierchu trasy narciarskie i koleje krzesełkowe będą nieczynne, aż do przyjścia następnej zimy, a więc zazwyczaj pod koniec roku. Zresztą już od dłuższego czasu trasa narciarska w kotle Goryczkowym była już zamknięta z powodu braku śniegu a i warunki śniegowe na drugiej trasie z każdym dniem się pogarszały.  
( 6 Maja 2014)
II Dni Lawinowo Ski-tourowe
(żródło: )

II Dni Lawinowo Ski tourowe już za nami. Tegoroczna edycja przyciągnęła do Doliny Pięciu Stawów Polskich rzesze miłośników turystyki górskiej i ski touringu.  Pierwszego dnia z atrakcyjnych, darmowych szkoleń z zakresu turystki zimowej, narciarstwa wysokogórskiego, nawigacji i wiedzy lawinowej warsztatów TOPR i TPN oraz wycieczek można było kożystać już od godziny 9 rano. Ponadto przez cały dzień odbywały się testy sprzętu górskiego i nart, a na każdego uczestnika czekał poczęstunek i lowanie cennych nagród. Ogromnym zaineresowaniem cieszyły się warsztaty prowadzone przez TPN (Tatrzański Park Narodowy)  oraz TOPR (Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe). Od 15 można było Soborni wieczór zaszczycił obecnością znany himalaista Darek Załuski prezentując swój najnowszy film „Two on K2”.
( 1 Maja 2014)
Szesnasta edycja zawodów narciarskich w stylu retro na Kalatówkach!
(żródło: www.tatry.pl)

Tradycyjnie już w Lany Poniedziałek (w tym roku 21 kwietnia) na Kalatówkach odbywają się zawody na starym sprzęcie narciarskim. Tegoroczna impreza to już szesnasta edycja zawodów, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń zakopiańskich.
( 20 Kwietnia 2014)
Jędrzej Dobrowolski, najszybszy narciarz Polski oficjalnie zakończył sezon
(żródło: )

W sobotę 12 kwietnia na Kasprowym Wierchu odbyło się wyjątkowe wydarzenie. „Kasprowy Speed Ski” czyli zjazd pokazowy Jędrzeja Dobrowolskiego trasą Gąsienicową połączony z próbami  bicia rekordów prędkości młodych adeptów szkółek narciarskich.
( 19 Kwietnia 2014)
Polscy Złoci Medaliści na znaczkach pocztowych
(żródło: )

XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi przeszły do historii. Po raz kolejny byliśmy świadkami największej imprezy sportowej organizowanej co 4 lata pod hasłem szlachetnego współzawodnictwa i braterstwa wśród narodów świata. Poczta Polska S.A. chcąc podziękować wszystkim olimpijczykom i uhonorować zwycięzców, którzy z ogromnym poświeceniem wywalczyli złote medale dla Polski, wprowadziła do obiegu walor filatelistyczny „Polscy Złoci Medaliści”.
( 12 Kwietnia 2014)
Zawody Józefa Oppenheima 2014
(żródło: www.tatry.pl)

Klub Sportowy SNPTT 1907, Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej zapraszają na XIII zawody im. Józefa Oppenheima w ski-alpinizmie. Zawody organizujemy po dwuletniej przerwie w kategorii amatorskiej w rejonie Doliny Chochołowskiej w dniu 29 marca (sobota). Start o godzinie 11.00. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników ski-alpinizmu. Organizatorami zawodów są: SN PTT 1907 Zakopane, Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej, PTTK oddział zakopiański i PTTK Zarząd Główny.
( 27 Marca 2014)
Weź udział w konkursie i wygraj szkolenie lawinowe!
(żródło: )

Zapraszamy do udziału w trzecim już konkursie „Lawinowe ABC ”! Od 24 marca codziennie przez 7 dni w różnych godzinach na profilu facebook.com/LawinoweABC ukazywać się będzie pytanie konkursowe. Zwycięzcy wezmą udział w szkoleniu lawinowym!
( 23 Marca 2014)
Apel do gości: korzystajcie tylko z instruktorów narciarskich z uprawnieniami
(żródło: www.tatry.pl)

Uwaga na podrabianych instruktorów narciarstwa. Marzec to co roku czas, gdy w góry przyjeżdżają rodzice z dziećmi lub nawet dorosłe osoby chcące się w spokoju nauczyć jeździć na nartach. I szkoły narciarstwa działające przy ośrodkach narciarskich mają teraz sporo pracy. Choć wciąż często zdarza się, że nieświadomi niczego uczący się narciarze korzystają z pseudo instruktorów.
( 17 Marca 2014)
Górale szykują gorące powitanie Kamila Stocha i całej drużyny skoczków
(żródło: www.tatry.pl)

Górale szykują się do świętowania powrotu podwójnego złotego medalisty pod Tatry. Co prawda Kamil Stoch na jeden dzień odwiedził właśnie Zakopane, ale oficjalnie powitanie skoczka planowane jest na koniec marca. Takie zresztą jest życzenia zawodnika, który przypomina że przed nim jak i całą drużyną jeszcze sporo zawodów m.in w ramach Pucharu Świata. Dlatego na świętowanie dwóch złotych medali przyjdzie czas już po zakończeniu tegorocznego sezonu.
( 21 Lutego 2014)
Kibicujmy razem naszym skoczkom!
(żródło: www.madeinzakopane.pl)

Po sukcesach naszych skoczków na Igrzyskach Olimpijskich chcemy wspólnie kibicować im w kolejnych konkursach. Z tego względu w sobotę 15 lutego o godz. 18.00 i poniedziałek 17 lutego o godz. 17.00 na Placu Niepodległości, przed lodowiskiem Apres Ski Zakopane stanie telebim transmitujący na żywo zawody w skokach narciarskich z Sochi. Zapraszamy wszystkich, którzy spędzają w Zakopanem ferie zimowe oraz mieszkańców miasta.
( 16 Lutego 2014)
Muzeum Tatrzańskie gratuluje Kamilowi Stochowi
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

W niedzielę 9 lutego 2014 r., spełniły się sportowe marzenia. Jego i nasze. Kamil Stoch został mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich na skoczni normalnej w Soczi. W poniedziałek odebrał w wiosce olimpijskiej złoty medal, który wręczyła mu przedstawicielka Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, wielokrotna medalistka - Irena Szewińska. W Soczi wysłuchaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Wszystko Stochowi wychodzi na tych igrzyskach. Skoki są perfekcyjne, długie, a trzy noty sędziowskie po 20 pkt – noty marzeń skoczków narciarskich – świadczą o klasie Polaka. Jego szeroki uśmiech powoduje, że i my jesteśmy niesłychanie dumni z jego sukcesów. 11,5 miliona Polaków oglądało w telewizji konkurs skoków na skoczni normalnej. Pracownicy Muzeum Tatrzańskiego składają najserdeczniejsze gratulacje Kamilowi Stochowi, jego kolegom z drużyny, trenerom Łukaszowi Kruczkowi, Zbigniewowi Klimowskiemu i rodzinie. Wysłaliśmy Kamilowi gratulacje SMS-em o treści „Gratulujemy wspaniałych skoków i spełnienia marzeń. Twoich i naszych. Pozdrawiamy serdecznie”. Kamil odpisał i przesłał pozdrowienia z olimpijskich skoczni.
( 12 Lutego 2014)
Bardzo dobre warunki narciarskie na całym Podhalu
(żródło: www.tatry.pl)

Nareszcie są dobre wiadomości dla narciarzy - na całym Podhalu warunki na trasach są bardzo dobre. Po styczniowych anomaliach pogodowych kiedy to temperatury przekraczały plus 10 stopni, teraz nareszcie przyroda nadrabia zaległości. Co prawda naturalnego śniegu w rejonie Zakopanego czy Białki Tatrzańskiej jest kilka cm ale co ważniejsze już od tygodnia temperatura przez całą dobę utrzymuje się poniżej minus 5 stopni. A to są warunki idealne do sztucznego zaśnieżania tras narciarskich.
( 1 Lutego 2014)
Andreas Bardal wygrywa na Wielkiej Krokwi
(żródło: )

Z trudem udało się przeprowadzić jedną serię skoków w Zakopanem. Wszystkiemu winien wiatr halny i towarzyszące mu opady deszczu.
( 19 Stycznia 2014)
Polacy poza podium – drużynowy Puchar Świata w Zakopanem
(żródło: )

Drużynowy konkurs skoków wygrali Słowieńcy. Polacy na 4 miejscu.
( 18 Stycznia 2014)
Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem – kwalifikacje
(żródło: Dokument 55555)

11 Polaków zakwalifikowało się do niedzielnego indywidualnego konkursu skoków.
( 17 Stycznia 2014)
Organizatorzy Pucharu Świata w Zakopanem: skocznia już jest przygotowana
(żródło: www.tatry.pl)

Pod Tatrami trwają właśnie ostatnie przygotowania do Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po trudnych i dramatycznych chwilach związanych z anomaliami pogodowymi teraz wiadomo już, że skocznię uda się na pewno przygotować. Jeszcze kilka dni na Wielkiej Krokwi prawie nie było śniegu, teraz jednak ekipom przygotowującym obiekt udało się zwieść i wyprodukować odpowiednią ilość białego puchu.
( 16 Stycznia 2014)
Ogromna popularność kolejki linowej na Kasprowy Wierch
(żródło: www.tatry.pl)

Tysiące turystów pod Tatrami – mimo, że spora część gości witająca Nowy Rok już wyjechała to wciąż na Podhalu widać prawdziwe tłumy. I co ważne tych którzy zdecydowali się na wypoczynek pod Tatrami wcale nie odstrasza brak śniegu. Ośrodki narciarskie wciąż dysponują zapasami sztucznego śniegu, a ogromną popularnością cieszy się kolejka linowa na Kasprowy Wierch.
( 13 Stycznia 2014)
Puchar Świata w skokach narciarskich - Zakopane 2014. Największa zimowa impreza sportowa w Polsce !
(żródło: www.tatry.pl)

Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem jest jednym z najbardziej znanych i popularnych wydarzeń sportowych w Polsce. Na kibiców, którzy w styczniu 2014 przybędą do Zakopanego by dopingować zawodników podczas konkursu, czekać będą nie tylko emocje sportowe, ale również wiele atrakcji.
( 24 Grudnia 2013)
Stacja narciarska Kotelnica Białczańska zaprasza!
(żródło: www.tatry.pl)

W sezonie 2013/14 na terenie ośrodka Kotelnica Białczańska uruchomione zostaną 3 trasy biegowe łączące górne stacje kolei I oraz VI. Wyznaczone trasy będą miały długości 1500, 3000, 4500 metrów. Wszystkie będą naśnieżne ,ratrakowane , a także sztucznie oświetlone. Pozwoli to na komfortowe  i przyjemne bieganie wieczorem  w godzinach pracy Ośrodka Kotelnica Białczańska  ,nawet do godz. 22.00
( 13 Grudnia 2013)
Są już pierwsi kontuzjowani narciarze w tegorocznym sezonie zimowym
(żródło: www.tatry.pl)

Sezon narciarski na zakopiańskiej urazówce rozpoczęty. Pierwsze wyciągi narciarskie pod Tatrami ruszyły w miniony weekend i prawie jednocześnie do lekarzy zaczęli się zgłaszać kontuzjowani narciarze. Niestety prawie zawsze początek sezonu dla wielu osób kończy się mniej lub bardziej poważnymi urazami. Bardzo często bowiem na stoki trafiają osoby zupełnie nieprzygotowane kondycyjnie do szaleństw na stoku. Zdarza się i tak że za zamiast zaczynać sezon od przypomnienia sobie techniki jazdy narciarzy od razu ponosi fantazja.
( 5 Grudnia 2013)
STACJE NARCIARSKIE POWIATU TATRZAŃSKIEGO ZAPRASZAJĄ
(żródło: )

Stacja Narciarska Małe Ciche rozpoczyna sezon zimowy z nowymi atrakcjami dla narciarzy i snowboardzistów. Nasza Stacja jako zdobywca prestiżowego certyfikatu jakości „Marki Tatrzańskiej” w 2011 roku, nieustannie podnosi jakość swoich usług. W nadchodzącym sezonie zimowym funkcjonować będzie już pięć tras narciarskich. Dwa wyciągi krzesełkowe i trzy orczykowe oświetlone, sztucznie naśnieżane, każda z nich posiada inny stopień nachylenia i trudności. Profesjonalna kadra instruktorska zapewnia szkolenia na najwyższym poziomie, a sala zabaw dla dzieci, stworzona z myślą o odwiedzających nas Gościach  gwarantuje bezpieczną i doskonałą opiekę nad dziećmi. Świetnie zorganizowane  miejsca parkingowe znajdują się przy dolnej i górnej stacji kolei. Szeroko rozwinięta baza gastronomiczna i noclegowa zadowoli najbardziej wymagającego klienta.
( 5 Grudnia 2013)
Oficjalne rozpoczęcie sezonu narciarskiego już za niespełna dwa tygodnie
(żródło: www.tatry.pl)

Dokładnie za dwa tygodnie w Zakopanem odbędzie się uroczysta inauguracja zimowego sezonu turystycznego. Pod Tatrami ruszy już wtedy większość ośrodków narciarzy, ale górale dla ewentualnych gości przygotowali jeszcze jedną ogromną atrakcję. Podobnie jak dwa lata temu tak i za dwa tygodnie korzystanie z przejazdów kolejkami krzesełkowymi, wstępy do muzeów czy menu w dużej części restauracji będzie za pół ceny.
( 30 Listopada 2013)
Nareszcie sezon narciarski pod Tatrami rozpoczęty!
(żródło: www.tatry.pl)

Uwaga - narciarze – w sobotę po raz pierwszy tej zimy ruszają pod Tatrami pierwsze wyciągi narciarskie. Co prawda ostatnie kilka dni odwilży zaniepokoiło wszystkich czekających na rozpoczęcie sezonu, ale znów jest na Podhalu mroźno i od tego weekendu można jeździć na nartach.
( 30 Listopada 2013)
ANDRZEJ BARGIEL ZDOBYWA SAMOTNIE SZISZAPANGMĘ (8013 m)
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

3 października 2013 r. Andrzej Bargiel zdobył ośmiotysięcznik Sziszapagmę (8013 m) i zjechał z niego na nartach. Cytujemy za stroną PZA: Wczoraj o godzinie 08:30 podczas ataku szczytowego nastąpiło załamanie pogody. Wszystkie wyprawy zawróciły. Na polu walki został tylko dwudziestopięcioletni narciarz Andrzej Bargiel. Po godzinie walki samotnie zdobył szczyt ośmiotysięcznika. Wszystko po to, aby zjechać z niego na nartach. Zjazd do obozu III trwał zaledwie 34 minuty.
( 5 Października 2013)
VI spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

Doroczne spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu odbędzie się w sobotę 12 maja o godz. 15. Mszę Świętą na szczycie Kasprowego, przy polowym ołtarzu, w otoczeniu Tatr, odprawi ks. kardynał Kazimierz Nycz. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników Kasprowego i Tatr do udziału w wydarzeniu. Muzeum Tatrzańskie jest partnerem projektu.
( 6 Maja 2013)
XVI Memoriał Piotra Malinowskiego - zakończenie sezonu w Tatrach
(żródło: Tatry - Tatrzański Serwis Informacyjny - www.tatry.pl)

W sobotę 20 kwietnia już po raz szesnasty na Hali Gąsienicowej spotkają się sympatycy ski-alpinizmu, na uznanym już za kultowy Memoriale Piotra Malinowskiego. Swój udział zapowiedziało blisko 200 zawodników z Polski, Słowacji i Czech. Sportowcy wyruszą na długą, przepiękną i ciekawą trasę prowadzącą przez pięć tatrzańskich przełęczy – Liliowe, Świnicką, Karb, Zawrat i Kozią.
( 19 Kwietnia 2013)
Zawody o Wielkanocne Jajo 2013
(żródło: www.zakopane.eu)

Jubileuszowa edycja kultowych zawodów narciarskich w stylu retro na Kalatówkach. Tradycyjnie już w Lany Poniedziałek (1 kwietnia) w Suchym Żlebie na Kalatówkach odbywają się zawody na starym sprzęcie narciarskim. Tegoroczna impreza to już piętnasta edycja zawodów, które na stałe wpisały się w kalendarz Zakopanego.
( 26 Marca 2013)
Olimpiada Karpacka 2022? Starosta tatrzański - to możliwe!
(żródło: Tatry - Tatrzański Serwis Informacyjny - www.tatry.pl)

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku z udziałem Ukrainy? Polska i Słowacja już od jakiegoś czasu przymierzają się do złożenia wspólnego wniosku o organizację olimpiady w Tatrach. Tymczasem okazuje się że podczas niedawnego spotkania prezydentów Polski i Ukrainy - również i Wiktor Janukowicz zadeklarował że chętnie jego kraj przyłączy się do organizacji zimowych igrzysk.
( 5 Marca 2013)
Szanujmy trasy narciarskie w rejonie Wielkiej Krokwi
(żródło: Tatry - Tatrzański Serwis Informacyjny - www.tatry.pl)

Bezmyślnie niszczone narciarskie trasy biegowe pod Tatrami. W tym roku dla wszystkich chętnych udostępniono w rejonie zakopiańskiej Wielkiej Krokwi profesjonalne trasy biegowe. Blisko pięciokilometrowa pętla poprowadzona przy skoczni dostarcza tak amatorom jak i zawodowcom niezapomnianych wrażeń. Problem w tym że już po kilku tygodniach trasa została zniszczona przez ludzką bezmyślność. Narciarze skarżą się że na trasie jest mnóstwo zwierzęcych odchodów, a tory są zniszczone przez pieszych spacerowiczów. Dzieła zniszczenia dopełniają jeszcze skutery śnieżne.
( 5 Marca 2013)
Ruszyło nowoczesne centrum szkolenia lawinowego na Kalatówkach
(żródło: Tatry - Tatrzański Serwis Informacyjny - www.tatry.pl)

W poniedziałek przy schronisku na tatrzańskich Kalatówkach ruszyło pierwsze w Polsce centrum szkolenia lawinowego. Przy schronisku na śnieżnym polu powstało nowoczesne miejsce, gdzie każdy turysta czy narciarz może sam nauczyć się posługiwać zestawem lawinowym: sondą łopatką i detektorem. Specjalna tablica dokładnie instruuje jak posługiwać się tym sprzętem, a pod śniegiem ukryte są specjalne urządzenia imitujące osoby porwane przez lawinę. Dzięki temu każdy może sprawdzić jak znaleźć detektorem osobę zasypaną pod śniegiem i jak zlokalizować ją sondą lawinową.
( 5 Marca 2013)
„EuroFerie 2013” już od 22-24.02.2013 w Białce Tatrzańskiej, stok Kotelnica
(żródło: )

"EuroFerie 2013" to zimowa akcja informacyjno-edukacyjna Komisji Europejskiej w Polsce. Najważniejsze tematy? Sprawy związane z Europejskim Rokiem Obywateli 2013 oraz z kryzysem ekonomicznym w Europie. Oferujemy materiały informacyjne oraz liczne konkursy i animacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy do zabawy na świeżym powietrzu oraz w ogrzewanym namiocie sferycznym. Dla uczestników mamy mnóstwo nagród, dla zziębniętych – gorącą kawę, herbatę i czekoladę! Od 22 do 24 lutego "EuroFerie 2013" będą gościć w Białce Tatrzańskiej pod Kotelnicą. Poprzednie akcje odbyły się w Krynicy Zdroju pod Jaworzyną (18-20.01.2013) oraz w Ustroniu pod Czantorią (08-10.02.2013).
( 20 Lutego 2013)
Akcja Bezpieczna Zima w Białce Tatrzańskiej
(żródło: )

Bezpieczni na nartach i w drodze na stoki. Akcja Bezpieczna Zima w Białce Tatrzańskiej.   Po przystankach w Ustrzykach Dolnych, Czarnej Górze, Wierchomli i na Jaworzynie Krynickiej w ten weekend akcja Bezpieczna Zima zatrzyma się na Podhalu. Podczas ferii w najbardziej popularnych ośrodkach wypoczynku zimowego ratownicy GOPR uczą bezpiecznych zachowań w gó rach, na stokach narciarskich oraz w drodze na wypoczynek . Edukują osoby odwiedzające tereny górskie jak zapobiegać wypadkom i umiejętnie korzystać z dóbr natury.
( 14 Lutego 2013)
III Puchar Misia Stramusia – zawody narciarskie i snowboardowe dla dzieci
(żródło: Biuro Promocji Zakopanego - www.promocja.zakopane.pl)

24 lutego 2013 r. na łatwych trasach  zakopiańskiego Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal. odbędą się trzecie otwarte zawody narciarskie i snowboardowe dla dzieci o Puchar Misia Stramusia. Organizatorem imprezy jest Szkoła Narciarska STRAMA z Zakopanego, specjalizująca się m.in. w szkoleniu najmłodszych amatorów nart...
( 11 Lutego 2013)
Znakomite warunki narciarskie w Tatrach i na całym Podhalu
(żródło: Tatry - Tatrzański Serwis Informacyjny - www.tatry.pl)

Doskonałe warunki narciarskie w Tatrach i na Podhalu. Ostatnie opady śniegu spowodowały że praktycznie na wszystkich trasach narciarskich jest imponująca pokrywa śnieżna. I wszystkie trasy na całym Podhalu są czynne i czekają na narciarzy. Działa również kolejka linowa na Kasprowy Wierch jak i koleje krzesełkowe w kotłach Gąsienicowym i Goryczkowym. Średnia pokrywa śnieżna w tej części Tatr to już obecnie prawie dwa metry.
( 11 Lutego 2013)
Aktywna zima z Vicks i RMF FM
(żródło: Biuro Promocji Zakopanego - www.promocja.zakopane.pl)

Na przełomie stycznia i lutego w Białce Tatrzańskiej (19.01), Zakopanem (2.02) oraz Krynicy Górskiej (16.02) w godzinach 10:00 − 16:00 marka Vicks i radio RMF FM organizują akcję „Aktywna zima z Vicks i RMF FM”...
( 1 Lutego 2013)
V Bieg im. Kurierów Tatrzańskich
(żródło: )

LZS Szarotka Chochołów serdecznie zaprasza do udziału w V Biegu im. Kurierów Tatrzańskich. Impreza rozpocznie się w niedzielę 3 lutego w Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowym na Kamieńcu w Chochołowie.
( 31 Stycznia 2013)
Relacja z zakopiańskich Nocnych biegówek
(żródło: )

Nie odstraszył ich mróz ani gęstniejąca z każdą chwilą mgła. W czwartek, 24 stycznia tuż po 20:00 kilkunastu narciarzy biegowych wyruszyło na pierwsze Nocne biegówki w Zakopanem organizowane przez Biegówki pod Tatrami.
( 28 Stycznia 2013)
The North Face Polish Freeskiing Open – finały
(żródło: www.TVPodhale.info)

W dwudniowych zawodach na zakopiańskiej Harendzie wystartowało 40 zawodników z 11 krajów. Zawody w konkurencji Big Air odbywały się w kategorii otwartej oraz o tytuł mistrza Polski PZN. W kategorii otwartej triumfował Szwajcar Alex Chabod i Estonka Kelly Sildaru. Tytuł mistrza Polski po raz piąty z rzędu zdobył Sebastian Karpiel Bułecka, który startował z połamanymi żebrami.
( 28 Stycznia 2013)
Wielkie otwarcie narciarskich tras biegowych w Kościelisku
(żródło: )

Biegówki na dobre wracają pod Tatry. 29 stycznia zostanie oficjalnie otwarta nowa trasa biegowa w Kościelisku koło Zakopanego. Z tej okazji odbędzie się również Piknik z Olimpijczykami. Początek imprezy o godz. 13:00 na polanie Chotarz.
( 27 Stycznia 2013)
The North Face Polish Freeskiing Open - Night Session
(żródło: www.TVPodhale.info)

W piątek 25 stycznia na zakopiańskiej Harendzie odbyły się nocne zawody RAILS. Przy sztucznym oświetleniu zawodnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności, a przy okazji wygrać wspaniałe nagrody.
( 27 Stycznia 2013)
Bieg Podhalański im. Jana Pawła II
(żródło: )

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II, który został zaplanowany na dzień 9 lutego 2013 r. (sobota). Trasa siódmej edycji zawodów poprowadzona zostanie wokół rezerwatu przyrody Bór Na Czerwonem. Start i meta znajdować się będą na lotnisku w Nowym Targu. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę 30, 15 lub 5 kilometrową. Do 4 lutego 2013 r. zgłoszenia prosimy składać wyłącznie on-line poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie: www.bieg.nowytarg.pl
( 21 Stycznia 2013)
Zakopane szykuje się do The North Face Polish Freeskiing Open 2013
(żródło: )

Już tylko 10. dni pozostało do jubileuszowej edycji jednej z największych imprez narciarskich w Polsce. 25 i 26 stycznia stok Harenda stanie się areną zmagań freeskierów z całej Europy. 10. edycja The North Face Polish Freeskiing Open zbliża się wielkimi krokami. Na stoku Harenda w Zakopanem gromadzone są ogromne ilości śniegu, które pozwolą specjalistom z Parkowej Doliny zbudować potężne skocznie i ustawić nowe przeszkody zaprojektowane przez konstruktorów firmy Techramps.
( 18 Stycznia 2013)
Akcja "Bezpieczny Stok" w Spytkowicach
(żródło: )

Stacja Narciarska "Beskid" w Spytkowicach przyłączyła się do kampanii społecznej "Bezpieczny Stok" mającej na celu kształtowanie świadomości prawidłowych zachowań podczas uprawiania sportów zimowych (w szczególności na stokach narciarskich i w górach) oraz nawyków prozdrowotnych wśród społeczeństwa, a w szczególności wśród dzieci i młodzieży szkolnej poprzez praktyczne akcje na stokach narciarskich w całej Polsce (również poza terenami górskimi).
( 18 Stycznia 2013)
Na Równi Krupowej można już biegać
(żródło: Urząd Miasta Zakopane - www.zakopane.eu)

Od soboty, 12 stycznia, na Równi Krupowej są wytyczone trasy do narciarstwa biegowego. Szczegóły na mapce w załączniku poniżej. Zapraszamy do aktywnego wypoczynku! Zdjęcia: Wiesław Watras (AP)  
( 16 Stycznia 2013)
Drużynowy konkurs Pucharu Świata w Skokach Narciarskich
(żródło: www.TVPodhale.info)

Po raz pierwszy w historii zakopiańskiego Pucharu Świata w Skokach Narciarskich rozegrany został konkurs drużynowy. Polskiej ekipie w składzie: Kamil Stoch, Krzysztof Miętus, Maciej Kot oraz Piotr Żyła prowadzili po pierwszej serii. Pod koniec drugiej serii wyprzedziła ich ekipa Słoweńców i ostatecznie Polacy zajęli drugie miejsce ze stratą 9,1 pkt.
( 14 Stycznia 2013)
20 stycznia 2013 Światowym Dniem Śniegu
(żródło: Biuro Promocji Zakopanego - www.promocja.zakopane.pl)

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy 20 stycznia 2013 roku (niedziela)  wszystkie dzieci z Zakopanego i okolic wraz z rodzicami i dziadkami na zimowy piknik rodzinny na Polanie przy Wielkiej Krokwi (teren wyciągu orczykowego SITARZ). Start o godzinie 10.00 bawimy się do 14.00.
( 11 Stycznia 2013)
Rozpoczyna się sezon skiturowy w Tatrach
(żródło: Tatry - Tatrzański Serwis Informacyjny - www.tatry.pl)

Rozpoczął się narciarski sezon skiturowy w Tatrach. Wyjaśniamy że chodzi o narciarstwo z dala od wyciągów i przygotowanych tras narciarskich. Sprzęt skiturowy umożliwia w miarę swobodne podchodzenie pod górę po głębokim śniegu jak i później swobodny zjazd w dół. Ta dyscyplina narciarstwa już od kilku lat w Polsce zdobywa ogromną popularność podobnie zresztą jak i w innych krajach Europejskich.
( 11 Stycznia 2013)
Puchar Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem
(żródło: http://www.malopolska.pl/Turysta/Wydarzenia/Strony/Aktualnosc.aspx?pid=4871)

W dniach 10-12 stycznia 2013 roku na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozegrane zostaną treningi, kwalifikacje oraz dwa konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich – indywidualny i drużynowy
( 4 Stycznia 2013)
Puchar Kontynentalny w Skokach Narciarskich w Zakopanem
(żródło: )

Przez dwa dni na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi mogliśmy oglądać zmagania skoczków podczas tegorocznego Pucharu Kontynentalnego w Skokach Narciarskich.
( 7 Stycznia 2013)
Mimo kapryśnej zimy warunki narciarskie pod Tatrami wciaż są dobre
(żródło: Tatry - Tatrzański Serwis Informacyjny - www.tatry.pl)

Dobre warunki narciarskie w Tatrach. Co prawda w rejonie Zakopanego naturalnej pokrywy śnieżnej praktycznie już nie ma, ale nadal na trasach narciarskich jest sporo śniegu. Ostatnie noce są pod Tatrami dość mroźne i dzięki temu armatki śnieżne nadrabiają braki natury. Średnia pokrywa sztucznego śniegu wynosi od 50 cm do metra i codziennie trasy przygotowują ratraki.
( 2 Stycznia 2013)
Archiwum
Pierwszy «« (1-50)(51-100)(101-150)(151-200)(201-250) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024