22 stycznia 2016 r. (piątek), godz. 18:00
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
Zakopane, ul. Zamoyskiego 25
Muzeum Tatrzańskie i Tatrzański Park Narodowy zapraszają w dniu 22 stycznia 2016 r. (piątek) na godz. 18.00 do Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza na ostatnią zakopiańską promocję przewodnika Wojciecha Szatkowskiego „Tatry na nartach”. Spotkanie poprowadzą Wojciech Szatkowski i Jakub Brzosko z Muzeum Tatrzańskiego.
( 21 Stycznia 2016)
15 stycznia (piątek), godz. 18:00
Kawiarnia Strh (Cafe & Gallery)
Zakopane, ul. Krupówki 4a
Kawiarnia Strh (Cafe & Gallery) oraz Muzeum Tatrzańskie serdecznie zapraszają na spotkanie dotyczące narciarstwa skiturowego dawniej i dzisiaj. Spotkanie „Tatry i Bieszczady. W poszukiwaniu skiturowego eldorado” poprowadzi pracownik Muzeum Tatrzańskiego, Wojtek Szatkowski – autor przewodnika narciarskiego „Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy”, wydanego nakładem wydawnictwa Tatrzańskiego Parku Narodowego.
( 11 Stycznia 2016)
Kawiarnia Roma przy ul. Strążyskiej i Muzeum Tatrzańskie serdecznie zapraszają w sobotę 9 stycznia na godzinę 18.00 na spotkanie “Czas pionierów”, poświęcone pionierom narciarstwa w Tatrach Polskich i Karpatach. Spotkanie towarzyszy wystawie “Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 roku”. Spotkanie poprowadzi Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego.
( 5 Stycznia 2016)
20 grudnia w niedzielę zapraszamy do Białka Tatrzańska - Kotelnica Białczańska na obchody Światowego Dnia Snowboardu. Specjalnie na tą okazję ekipa Park Pirates przygotuje przeszkody o różnym stopniu trudności, tak aby każdy mógł spróbować swoich umiejętności.Oczywiście nie zabraknie snowboardowych nagród i gadżetów od Burton, Anon i Analog. Energetyczną muzykę zapewni Monster Energy . Więcej szczegółów wkrótce i do zobaczenia w Białce!
https://www.facebook.com/events/1190178550997992/
( 17 Grudnia 2015)
Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim 2015/2016
Otwarte zawody narciarskie - DLA KAŻDEGO!
Trzeci rok z rzędu ruszają alpejskie zmagania amatorów w kolebce sportów zimowych jaką kiedyś było Zakopane. Rośnie prestiż i ranga naszej imprezy, gdyż trzy z czterech edycji imprezy są eliminacjami do Mistrzostw Polski Amatorów PZN, skupiając najlepszych polskich alpejczyków amatorów. Szukając optymalnych rozwiązań sportowych i technicznych opracowaliśmy modyfikację naszego regulaminu, która umożliwia równorzędne wykorzystanie szans każdego zawodnika niezależnie od jego wieku.
( 15 Grudnia 2015)
„ Współcześni narciarze szukają w górach kontaktu z przyrodą pozbawionego ułatwień i urządzeń technicznych. Ciszy, spokoju. W to poszukiwanie narciarskiego eldorado idealnie wpisuje się turystyka narciarska” – pisze Wojciech Szatkowski. Ukazany 23 października „Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy” to kompletny, bogato ilustrowany przewodnik dla narciarzy, których interesują piękne widoki i prawdziwa przygoda.
( 8 Grudnia 2015)
Tradycyjnie już w Lany Poniedziałek (w tym roku- 6 kwietnia) w Suchym Żlebie na Kalatówkach odbywają się zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim „O Wielkanocne Jajo” imienia Krystyny Behounek, która była wieloletnią Kierowniczką Schroniska na Kalatówkach. W tym roku to już siedemnasta edycja zawodów, która od małych kameralnych rozgrywek, rozrosła się do rangi głośnej międzynarodowej imprezy.
( 1 Kwietnia 2015)
Prawie dwa metry śniegu na Kasprowym Wierchu, a w samym Zakopanem "zaledwie" pół metra. Tak wygląda południe Małopolski po blisko dwóch dniach opadów śniegu. To bardzo dobre wiadomości dla narciarzy bowiem śniegu na trasach jest rekordowo dużo i warunki do uprawiania białego szaleństwa są znakomite.
( 16 Marca 2015)
28-29 marca 2015 r. (sobota-niedziela)
Dolina Pięciu Stawów Polskich
Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich i 5+ Szkoła Górska czyli Marychna i Marta Krzeptowskie serdecznie zapraszają na III Dni Lawinowo-Skiturowe.
( 13 Marca 2015)
Dobre wiadomości dla narciarzy - tegoroczny sezon zimowy będzie wyjątkowo długi. W kalendarzu coraz bliżej połowa marca, tymczasem na Podhalu wciąż jest sporo śniegu. Średnia pokrywa śnieżna na stokach narciarskich nadal przekracza jeden metr. I wszystko wskazuje na t,o że koleje i wyciągi narciarskie będą działać jeszcze przez co najmniej kilka tygodni.
( 11 Marca 2015)
Marzec miesiącem dla prawdziwych narciarzy. Jeszcze kilkanaście lat temu to właśnie o tej porze roku pod Tatrami było najwięcej miłośników białego szaleństwa. Marcowe wiosenne słońce i śnieg powodowały, że to właśnie teraz w hotelach i pensjonatach większość miejsc była zajęta. Potem jednak moda na marcowe szusowanie na nartach zaniknęła i Zakopane o tej porze roku świeciło pustkami. Teraz jednak znów wraca moda na narciarstwo właśnie na początku wiosny.
( 11 Marca 2015)
Doskonałe warunki narciarskie w Tatrach i brak kolejek na samym Kasprowym Wierchu. Ostatnie dwa tygodnie ferii zapowiadają się dla miłośników białego szaleństwa w Tatrach wyjątkowo atrakcyjnie. W polskiej części Tatr średnia pokrywa śnieżna osiąga już półtora metra - korzystna jest również pogoda w ciągu dnia - sporo słońca i lekki mróz. To w sumie powoduj,e że warunki narciarskie na Kasprowym Wierchu są znakomite i na pewno sytuacja ta nie zmieni się przez najbliższe tygodnie.
( 19 Lutego 2015)
Puchar Świata w Skokach Narciarskich to największe i najbardziej prestiżowe zimowe zawody narciarskie w Zakopanem, ściągające co roku dziesiątki tysięcy fanów skoków narciarskich. W tym sezonie zaplanowane są w terminie 16-18 stycznia 2015 r. Biuro Promocji Zakopanego, jako autoryzowany sprzedawca z ramienia Komitetu Organizacyjnego przy TZN, zakończyło już sprzedaż biletów.
( 17 Stycznia 2015)
Sezon narciarski pod Tatrami rozpoczęty. Już teraz narciarze mogą skorzystać z części otwartych tras i wyciągów narciarskich. Tak jest m.in w Zakopanem, Białce i Bukowinie Tatrzańskiej. Co prawda na razie udostępnione są mniejsze łatwiejsze trasy, ale i tak od rana widać na nich sporo osób które stęskniły się za jazdą na nartach czy na desce snowboardowej. Warto jednak na początku sezon zawsze zachować umiar i szczególną ostrożność aby nie nabawić się urazu lub kontuzji.
( 8 Grudnia 2014)
Zima aura pod Tatrami - ostatnia noc w Zakopanem była wyjątkowo mroźna. Sprawdziły się ostrzeżenia synoptyków i temperatura pod Tatrami spadła aż do minus 13 stopni. Poniedziałek również ma być w rejonie Zakopanego chłodny - tutaj temperatura nie przekroczy minus 3 stopni. Co jednak znamienne - wysoko w Tatrach jest znacznie cieplej - tutaj termometry pokazują nawet parę kresek powyżej zera. Co ważne wszyscy pod Tatrami liczą na śnieg – od tego bowiem w dużej części zależy czy rozpoczynający się sezon narciarski będzie udany.
( 8 Grudnia 2014)
Uwaga turyści - kolejka linowa na Kasprowy Wierch nieczynna. Z powodu jesiennego przeglądu wagoniki kolejki nie kursują aż do piątku 28 listopada. W tym roku przeglądy kolejki linowej są nieco dłuższe niż w latach poprzednich ze względu na niezbędną kontrolę urządzeń wagoników kolejki.
( 26 Listopada 2014)
Nareszcie dobre wiadomości dla miłośników białego szaleństwa - na Podhalu pierwsze stacje narciarskie rozpoczęły właśnie sztuczne śnieżenie. Lada moment już drugą noc armatki śnieżne na Podhalu będą pracować, aby jak najszybciej przygotować mniejsze trasy narciarskie do otwarcia. Ostatnio nocą temperatury pod Tatrami spadają poniżej minus 3-4 stopni a to umożliwia już produkcję śniegu.
( 26 Listopada 2014)
Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko serdecznie zaprasza miłośników narciarstwa biegowego na otwarcie sezonu zimowego 2014/2015. Podczas otwarcia odbędą się zawody sportowe „Puchar Kościeliska” w biegach narciarskich. Zawody rozgrywane będą na trasach biegowych Kościelisko-Chotarz dnia 14.12.2014
( 22 Listopada 2014)
„Współcześni narciarze szukają w górach kontaktu z przyrodą pozbawionego ułatwień i urządzeń technicznych. Ciszy, spokoju. W to poszukiwanie narciarskiego eldorado idealnie wpisuje się turystyka narciarska” - pisze Wojciech Szatkowski w „Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy”. Ukazująca się 30 października książka to kompletny, bogato ilustrowany przewodnik dla narciarzy, których interesują piękne widoki i prawdziwa przygoda.
( 22 Października 2014)
To już definitywny koniec sezonu narciarskiego. W rejonie Kasprowego Wierchu trasy narciarskie i koleje krzesełkowe będą nieczynne, aż do przyjścia następnej zimy, a więc zazwyczaj pod koniec roku. Zresztą już od dłuższego czasu trasa narciarska w kotle Goryczkowym była już zamknięta z powodu braku śniegu a i warunki śniegowe na drugiej trasie z każdym dniem się pogarszały.
( 6 Maja 2014)
II Dni Lawinowo Ski tourowe już za nami. Tegoroczna edycja przyciągnęła do Doliny Pięciu Stawów Polskich rzesze miłośników turystyki górskiej i ski touringu.
Pierwszego dnia z atrakcyjnych, darmowych szkoleń z zakresu turystki zimowej, narciarstwa wysokogórskiego, nawigacji i wiedzy lawinowej warsztatów TOPR i TPN oraz wycieczek można było kożystać już od godziny 9 rano. Ponadto przez cały dzień odbywały się testy sprzętu górskiego i nart, a na każdego uczestnika czekał poczęstunek i lowanie cennych nagród. Ogromnym zaineresowaniem cieszyły się warsztaty prowadzone przez TPN (Tatrzański Park Narodowy) oraz TOPR (Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe). Od 15 można było Soborni wieczór zaszczycił obecnością znany himalaista Darek Załuski prezentując swój najnowszy film „Two on K2”.
( 1 Maja 2014)
Tradycyjnie już w Lany Poniedziałek (w tym roku 21 kwietnia) na Kalatówkach odbywają się zawody na starym sprzęcie narciarskim.
Tegoroczna impreza to już szesnasta edycja zawodów, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń zakopiańskich.
( 20 Kwietnia 2014)
W sobotę 12 kwietnia na Kasprowym Wierchu odbyło się wyjątkowe wydarzenie. „Kasprowy Speed Ski” czyli zjazd pokazowy Jędrzeja Dobrowolskiego trasą Gąsienicową połączony z próbami bicia rekordów prędkości młodych adeptów szkółek narciarskich.
( 19 Kwietnia 2014)
XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi przeszły do historii. Po raz kolejny byliśmy świadkami największej imprezy sportowej organizowanej co 4 lata pod hasłem szlachetnego współzawodnictwa i braterstwa wśród narodów świata. Poczta Polska S.A. chcąc podziękować wszystkim olimpijczykom i uhonorować zwycięzców, którzy z ogromnym poświeceniem wywalczyli złote medale dla Polski, wprowadziła do obiegu walor filatelistyczny „Polscy Złoci Medaliści”.
( 12 Kwietnia 2014)
Klub Sportowy SNPTT 1907, Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej zapraszają na XIII zawody im. Józefa Oppenheima w ski-alpinizmie. Zawody organizujemy po dwuletniej przerwie w kategorii amatorskiej w rejonie Doliny Chochołowskiej w dniu 29 marca (sobota). Start o godzinie 11.00. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników ski-alpinizmu. Organizatorami zawodów są: SN PTT 1907 Zakopane, Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej, PTTK oddział zakopiański i PTTK Zarząd Główny.
( 27 Marca 2014)
Zapraszamy do udziału w trzecim już konkursie „Lawinowe ABC ”! Od 24 marca codziennie przez 7 dni w różnych godzinach na profilu facebook.com/LawinoweABC ukazywać się będzie pytanie konkursowe. Zwycięzcy wezmą udział w szkoleniu lawinowym!
( 23 Marca 2014)
Uwaga na podrabianych instruktorów narciarstwa. Marzec to co roku czas, gdy w góry przyjeżdżają rodzice z dziećmi lub nawet dorosłe osoby chcące się w spokoju nauczyć jeździć na nartach. I szkoły narciarstwa działające przy ośrodkach narciarskich mają teraz sporo pracy. Choć wciąż często zdarza się, że nieświadomi niczego uczący się narciarze korzystają z pseudo instruktorów.
( 17 Marca 2014)
Górale szykują się do świętowania powrotu podwójnego złotego medalisty pod Tatry. Co prawda Kamil Stoch na jeden dzień odwiedził właśnie Zakopane, ale oficjalnie powitanie skoczka planowane jest na koniec marca. Takie zresztą jest życzenia zawodnika, który przypomina że przed nim jak i całą drużyną jeszcze sporo zawodów m.in w ramach Pucharu Świata. Dlatego na świętowanie dwóch złotych medali przyjdzie czas już po zakończeniu tegorocznego sezonu.
( 21 Lutego 2014)
Po sukcesach naszych skoczków na Igrzyskach Olimpijskich chcemy wspólnie kibicować im w kolejnych konkursach. Z tego względu w sobotę 15 lutego o godz. 18.00 i poniedziałek 17 lutego o godz. 17.00 na Placu Niepodległości, przed lodowiskiem Apres Ski Zakopane stanie telebim transmitujący na żywo zawody w skokach narciarskich z Sochi. Zapraszamy wszystkich, którzy spędzają w Zakopanem ferie zimowe oraz mieszkańców miasta.
( 16 Lutego 2014)
W niedzielę 9 lutego 2014 r., spełniły się sportowe marzenia. Jego i nasze. Kamil Stoch został mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich na skoczni normalnej w Soczi. W poniedziałek odebrał w wiosce olimpijskiej złoty medal, który wręczyła mu przedstawicielka Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, wielokrotna medalistka - Irena Szewińska. W Soczi wysłuchaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Wszystko Stochowi wychodzi na tych igrzyskach. Skoki są perfekcyjne, długie, a trzy noty sędziowskie po 20 pkt – noty marzeń skoczków narciarskich – świadczą o klasie Polaka. Jego szeroki uśmiech powoduje, że i my jesteśmy niesłychanie dumni z jego sukcesów. 11,5 miliona Polaków oglądało w telewizji konkurs skoków na skoczni normalnej. Pracownicy Muzeum Tatrzańskiego składają najserdeczniejsze gratulacje Kamilowi Stochowi, jego kolegom z drużyny, trenerom Łukaszowi Kruczkowi, Zbigniewowi Klimowskiemu i rodzinie. Wysłaliśmy Kamilowi gratulacje SMS-em o treści „Gratulujemy wspaniałych skoków i spełnienia marzeń. Twoich i naszych. Pozdrawiamy serdecznie”. Kamil odpisał i przesłał pozdrowienia z olimpijskich skoczni.
( 12 Lutego 2014)
Nareszcie są dobre wiadomości dla narciarzy - na całym Podhalu warunki na trasach są bardzo dobre. Po styczniowych anomaliach pogodowych kiedy to temperatury przekraczały plus 10 stopni, teraz nareszcie przyroda nadrabia zaległości. Co prawda naturalnego śniegu w rejonie Zakopanego czy Białki Tatrzańskiej jest kilka cm ale co ważniejsze już od tygodnia temperatura przez całą dobę utrzymuje się poniżej minus 5 stopni. A to są warunki idealne do sztucznego zaśnieżania tras narciarskich.
( 1 Lutego 2014)
Pod Tatrami trwają właśnie ostatnie przygotowania do Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po trudnych i dramatycznych chwilach związanych z anomaliami pogodowymi teraz wiadomo już, że skocznię uda się na pewno przygotować. Jeszcze kilka dni na Wielkiej Krokwi prawie nie było śniegu, teraz jednak ekipom przygotowującym obiekt udało się zwieść i wyprodukować odpowiednią ilość białego puchu.
( 16 Stycznia 2014)
Tysiące turystów pod Tatrami – mimo, że spora część gości witająca Nowy Rok już wyjechała to wciąż na Podhalu widać prawdziwe tłumy. I co ważne tych którzy zdecydowali się na wypoczynek pod Tatrami wcale nie odstrasza brak śniegu. Ośrodki narciarskie wciąż dysponują zapasami sztucznego śniegu, a ogromną popularnością cieszy się kolejka linowa na Kasprowy Wierch.
( 13 Stycznia 2014)
Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem jest jednym z najbardziej znanych i popularnych wydarzeń sportowych w Polsce. Na kibiców, którzy w styczniu 2014 przybędą do Zakopanego by dopingować zawodników podczas konkursu, czekać będą nie tylko emocje sportowe, ale również wiele atrakcji.
( 24 Grudnia 2013)
W sezonie 2013/14 na terenie ośrodka Kotelnica Białczańska uruchomione zostaną 3 trasy biegowe łączące górne stacje kolei I oraz VI. Wyznaczone trasy będą miały długości 1500, 3000, 4500 metrów. Wszystkie będą naśnieżne ,ratrakowane , a także sztucznie oświetlone. Pozwoli to na komfortowe i przyjemne bieganie wieczorem w godzinach pracy Ośrodka Kotelnica Białczańska ,nawet do godz. 22.00
( 13 Grudnia 2013)
Sezon narciarski na zakopiańskiej urazówce rozpoczęty. Pierwsze wyciągi narciarskie pod Tatrami ruszyły w miniony weekend i prawie jednocześnie do lekarzy zaczęli się zgłaszać kontuzjowani narciarze. Niestety prawie zawsze początek sezonu dla wielu osób kończy się mniej lub bardziej poważnymi urazami. Bardzo często bowiem na stoki trafiają osoby zupełnie nieprzygotowane kondycyjnie do szaleństw na stoku. Zdarza się i tak że za zamiast zaczynać sezon od przypomnienia sobie techniki jazdy narciarzy od razu ponosi fantazja.
( 5 Grudnia 2013)
Stacja Narciarska Małe Ciche rozpoczyna sezon zimowy z nowymi atrakcjami dla narciarzy i snowboardzistów. Nasza Stacja jako zdobywca prestiżowego certyfikatu jakości „Marki Tatrzańskiej” w 2011 roku, nieustannie podnosi jakość swoich usług. W nadchodzącym sezonie zimowym funkcjonować będzie już pięć tras narciarskich. Dwa wyciągi krzesełkowe i trzy orczykowe oświetlone, sztucznie naśnieżane, każda z nich posiada inny stopień nachylenia i trudności. Profesjonalna kadra instruktorska zapewnia szkolenia na najwyższym poziomie, a sala zabaw dla dzieci, stworzona z myślą o odwiedzających nas Gościach gwarantuje bezpieczną i doskonałą opiekę nad dziećmi. Świetnie zorganizowane miejsca parkingowe znajdują się przy dolnej i górnej stacji kolei. Szeroko rozwinięta baza gastronomiczna i noclegowa zadowoli najbardziej wymagającego klienta.
( 5 Grudnia 2013)
Dokładnie za dwa tygodnie w Zakopanem odbędzie się uroczysta inauguracja zimowego sezonu turystycznego. Pod Tatrami ruszy już wtedy większość ośrodków narciarzy, ale górale dla ewentualnych gości przygotowali jeszcze jedną ogromną atrakcję. Podobnie jak dwa lata temu tak i za dwa tygodnie korzystanie z przejazdów kolejkami krzesełkowymi, wstępy do muzeów czy menu w dużej części restauracji będzie za pół ceny.
( 30 Listopada 2013)
Uwaga - narciarze – w sobotę po raz pierwszy tej zimy ruszają pod Tatrami pierwsze wyciągi narciarskie. Co prawda ostatnie kilka dni odwilży zaniepokoiło wszystkich czekających na rozpoczęcie sezonu, ale znów jest na Podhalu mroźno i od tego weekendu można jeździć na nartach.
( 30 Listopada 2013)
3 października 2013 r. Andrzej Bargiel zdobył ośmiotysięcznik Sziszapagmę (8013 m) i zjechał z niego na nartach. Cytujemy za stroną PZA: Wczoraj o godzinie 08:30 podczas ataku szczytowego nastąpiło załamanie pogody. Wszystkie wyprawy zawróciły. Na polu walki został tylko dwudziestopięcioletni narciarz Andrzej Bargiel. Po godzinie walki samotnie zdobył szczyt ośmiotysięcznika. Wszystko po to, aby zjechać z niego na nartach. Zjazd do obozu III trwał zaledwie 34 minuty.
( 5 Października 2013)
Doroczne spotkanie Przyjaciół Kasprowego Wierchu odbędzie się w sobotę 12 maja o godz. 15. Mszę Świętą na szczycie Kasprowego, przy polowym ołtarzu, w otoczeniu Tatr, odprawi ks. kardynał Kazimierz Nycz. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników Kasprowego i Tatr do udziału w wydarzeniu. Muzeum Tatrzańskie jest partnerem projektu.
( 6 Maja 2013)
W sobotę 20 kwietnia już po raz szesnasty na Hali Gąsienicowej spotkają się sympatycy ski-alpinizmu, na uznanym już za kultowy Memoriale Piotra Malinowskiego. Swój udział zapowiedziało blisko 200 zawodników z Polski, Słowacji i Czech. Sportowcy wyruszą na długą, przepiękną i ciekawą trasę prowadzącą przez pięć tatrzańskich przełęczy – Liliowe, Świnicką, Karb, Zawrat i Kozią.
( 19 Kwietnia 2013)
Jubileuszowa edycja kultowych zawodów narciarskich w stylu retro na Kalatówkach.
Tradycyjnie już w Lany Poniedziałek (1 kwietnia) w Suchym Żlebie na Kalatówkach odbywają się zawody na starym sprzęcie narciarskim. Tegoroczna impreza to już piętnasta edycja zawodów, które na stałe wpisały się w kalendarz Zakopanego.
( 26 Marca 2013)
Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku z udziałem Ukrainy? Polska i Słowacja już od jakiegoś czasu przymierzają się do złożenia wspólnego wniosku o organizację olimpiady w Tatrach. Tymczasem okazuje się że podczas niedawnego spotkania prezydentów Polski i Ukrainy - również i Wiktor Janukowicz zadeklarował że chętnie jego kraj przyłączy się do organizacji zimowych igrzysk.
( 5 Marca 2013)
Bezmyślnie niszczone narciarskie trasy biegowe pod Tatrami. W tym roku dla wszystkich chętnych udostępniono w rejonie zakopiańskiej Wielkiej Krokwi profesjonalne trasy biegowe. Blisko pięciokilometrowa pętla poprowadzona przy skoczni dostarcza tak amatorom jak i zawodowcom niezapomnianych wrażeń. Problem w tym że już po kilku tygodniach trasa została zniszczona przez ludzką bezmyślność. Narciarze skarżą się że na trasie jest mnóstwo zwierzęcych odchodów, a tory są zniszczone przez pieszych spacerowiczów. Dzieła zniszczenia dopełniają jeszcze skutery śnieżne.
( 5 Marca 2013)
W poniedziałek przy schronisku na tatrzańskich Kalatówkach ruszyło pierwsze w Polsce centrum szkolenia lawinowego. Przy schronisku na śnieżnym polu powstało nowoczesne miejsce, gdzie każdy turysta czy narciarz może sam nauczyć się posługiwać zestawem lawinowym: sondą łopatką i detektorem. Specjalna tablica dokładnie instruuje jak posługiwać się tym sprzętem, a pod śniegiem ukryte są specjalne urządzenia imitujące osoby porwane przez lawinę. Dzięki temu każdy może sprawdzić jak znaleźć detektorem osobę zasypaną pod śniegiem i jak zlokalizować ją sondą lawinową.
( 5 Marca 2013)
Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały(teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»