E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Podhale
 Regiony Podhala
   gm. Bukowina Tatrz.
   gm. Nowy Targ i Szaflary
   gm. Kościelisko
   gm. Poronin
   gm. Czarny Dunajec
   gm. Biały Dunajec
   gm. Zakopane
Warto odwiedzić
Wycieczki po Podhalu
 Folklor podhalański
   Gwara góralska
   Muzyka
   Taniec
   Zwyczaje
   Strój regionalny
    Śpiewnik góralski
   Budownictwo
   Sztuka
   Pasterstwo
   Oscypek
   Ciupaga
   Górale
   Kuchnia
   Legendy
   Owczarek podhalański
 Kultura i sztuka
   Muzyka
   Malarstwo
   Rzeźba
   Literatura
   Architektura
   Artyści
 Imprezy w regionie
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Biały Dunajec
   Jurgów
   Kościelisko
   Poronin
   Zakopane
 Aktywny wypoczynek
    Rowery
   Taternictwo
   Speleologia
   Paralotnie
   Ski-alpinizm
   Narciarstwo
   Turystyka jaskiniowa
   Trasy biegowe
   Turystyka piesza
   Sporty wodne
Powiat Tatrzański
Aktualności
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Imprezy w regionie» Zakopane

Zakopane
Wielkie Targi Staroci

Nieod­łącznym elementem wydarzeń kulturalnych w Zakopanem są Wielkie Targi Staroci, na które zjeżdżają antykwariusze z całego kraju. Co roku, w sierpniu można podziwiać przepiękne kolekcje starych przedmiotów lub wziąć udział w licytacji. Wybór, jak zwykle jest ogromny: od znaczków, monet, przez porcelanę i sztućce po zabytkowe meble czy ikony.
Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich jest jedną z najstarszych i największych imprez folklorystycznych w Polsce i Europie.  W 1935 roku odbył sie pierwszy zjazd pod nazwą Święta Gór i od początku miał formę konkursu. W 1968r. festiwal zmienił nazwę na Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich i od tej pory zaczą skupiać zespoły góralskie z całego świata.  
Dni Zakopanego

Cykl wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, odbywających się na terenie Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem oraz w muzeach i galeriach zakopiańskich, stanowiących atrakcje dla turystów i mieszkańców Zakopanego. W tym roku Dni Zakopanego zostały poszerzone o Festiwal Muzyki Religijnej. 
Tatrzańskie Wici

„Tatrzańskie Wici” to cykl imprez promujących tatrzańską kulturę, w czasie których pięć gmin prezentuje wszystko co mają do zaoferowania turystom. W ramach Tatrzańskich Wici odbywają się: w Zakopanem Festiwal Oscypka i Harendziańkie Zwyki, Zakopane - Olcza Święto Olczy, w Białym Dunajcu - Święto Pstrąga i Wybór Nojśwarniyjsyj Górolecki, w Jurgowie Dzień Polowaca, w Witowie - Witowiańsko Watra, w Białce Tatrzańskiej Wybór Cepra i Ceperki  Roku i Wybór Harnasia Roku , w Kościelisku na Siwej Polanie Święto Lasu - Tatrzańsko Watra, w Poroninie Święto Misia, Miodu i Bartników, a w Nowym Bystrym Osod w Nowym Bystrym.
Zakopiańska Wiosna Jazzowa

 Zakopiańska Wiosna Jazzowa odbywa się w ramach United Europe Jazz Festival w Zakopanem na przełomie kwietnia i maja. Festiwal każdego roku organizowany jest łącznie z partnerami z miast: Salgotarjan (Węgry), Hradec Kralove (Czechy) oraz Banska Bystrica (Słowacja), a jego głównym celem jest upamiętnienie momentu wstąpienia naszych krajów w struktury Unii Europejskiej. Pierwsza edycja United Europe Jazz Festival odbyła się właśnie w momencie rozszerzenia Unii Europejskiej o nowe państwa członkowskie.
Wielka Majówka Tatrzańska

W czasie imprezy odbywaja się: występy zespołów regionalnych, degustacje potraw góralskich, wyścigi na rowerach górskich, popisy miejscowych cieśli i kowali, pokazy narciarskiej mody retro, turniej powiatów oraz festiwal piosenki górskiej i folkowej. Większość atrakcji tradycyjnie odbywa się pod Gubałówką, ale obejmuje też imprezy odbywające się w okolicznych gminach np: w Murzasichlu czy Kościelisku.
Międzynarodowy Festiwal Organowy

Międzynarodowy Festiwal Organowy organizowany jest w Zakopanem od 5u lat. Zapoczątkowany został w historycznym roku 100-lecia Krzyża na Giewoncie. Obecnie trudno sobie wyobrazić Zakopiańskie Lato bez muzyki organowej, która z każdym sezonem przyciąga coraz szersze rzesze melomanów. Zmęczeni górskimi wędrówkami turyści, chętnie odpoczywają wieczorami w zakopiańskich kościołach wsłuchani w organowe koncerty.    
(1-7)


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024