E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Podhale
 Regiony Podhala
   gm. Bukowina Tatrz.
   gm. Nowy Targ i Szaflary
   gm. Kościelisko
   gm. Poronin
   gm. Czarny Dunajec
   gm. Biały Dunajec
   gm. Zakopane
Warto odwiedzić
Wycieczki po Podhalu
 Folklor podhalański
   Gwara góralska
   Muzyka
   Taniec
   Zwyczaje
   Strój regionalny
    Śpiewnik góralski
   Budownictwo
   Sztuka
   Pasterstwo
   Oscypek
   Ciupaga
   Górale
   Kuchnia
   Legendy
   Owczarek podhalański
 Kultura i sztuka
   Muzyka
   Malarstwo
   Rzeźba
   Literatura
   Architektura
   Artyści
 Imprezy w regionie
 Aktywny wypoczynek
    Rowery
   Taternictwo
   Speleologia
   Paralotnie
   Ski-alpinizm
   Narciarstwo
   Turystyka jaskiniowa
   Trasy biegowe
   Turystyka piesza
   Sporty wodne
Powiat Tatrzański
Aktualności
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Aktualności

Aktualności
33. Przegląd Dorobku Kulturalnego Gminy Bukowina Tatrzańska "Małe Bajania"
(żródło: )

28 kwietnia (sobota) godz. 9.00 - 33. Przegląd Dorobku Kulturalnego Gminy Bukowina Tatrzańska "Małe Bajania"
( 20 Kwietnia 2018)
XX Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych
(żródło: )

26.04.2018r | godz. 10:00 Dom Ludowy w Kościelisku Dzieci i młodzież z zespołów regionalnych z Dzianisza, Kościeliska i Witowa pokażą czego się nauczyli w ciągu ostatniego roku. Przegląd nie będzie miał co prawda charakteru konkursu, ale odbywać się będzie pod czujnym okiem doświadczonego jury,  które oceni postępy młodych tancerzy, śpiewaków i muzyków. Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych organizowany jest od 1996 roku. Jego celem jest podsumowanie rocznej pracy instruktorów i dzieci oraz ustalenie programu na następny rok. Zapraszamy na ten niecodzienny występ młodych osób. Wstęp wolny.
( 19 Kwietnia 2018)
Międzynarodowe spotkanie historyków po raz czwarty w Nowym Targu
(żródło: )

Od najbliższego piątku 20 kwietnia 2018 r. Nowy Targ będzie gościł badaczy dziejów Europy środków-wschodniej, a to za sprawą orgaznizowanej przez Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego i Polskie Towarzystwo Historyczne Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Koniec starego porządku początek nowej Europy. 1848-1918-1838-1968 w Europie środkowo-wschodniej”. Będzie  to kolejna, czwarta już edycja zapoczątkowanego w 2015 r. cyklu spotkań młodych badaczy z państw Europy środkowo-wschodniej, których nierozerwalnie łączy wspólna historia.
( 17 Kwietnia 2018)
ZACHOWANIE DZIEDZICTWA GÓRALI NA POGRANICZU POLSKO-SŁOWACKIM
(żródło: )

W środę 18 kwietnia 2018 roku o godzinie 13.00, zapraszamy do Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej, na uroczyste otwarcie wystawy wieńczącej realizowany mikroprojekt „Zachowanie dziedzictwa Górali na pograniczu polsko-słowackim”.
( 11 Kwietnia 2018)
„Piękno zaklęte w drewnie i kamieniu” – nowa wystawa czasowa w Muzeum Podhalańskim
(żródło: )

W środę 11 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00 w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego odbędzie się wernisaż nowej wystawy czasowej pt. „Piękno zaklęte w drewnie i kamieniu”. Ekspozycja została zorganizowana w celu przypomnienia i upamiętnienia dwóch wybitnych artystów podhalańskich Wojciecha Kułacha – Wawrzyńcoka oraz jego brata Piotra Kułacha – Wawrzyńcoka. Kuratorem wystawy jest Pani mgr Barbarę Wiśniowską z Muzuem Podhalańskiego.
( 10 Kwietnia 2018)
Spotkanie z Józefem Pitoniem i promocja książki "UJEK"
(żródło: )

W imieniu Organizatorów zapraszamy serdecznie na   spotkanie z Józefem Pitoniem poświęcone promocji jego książki „UJEK” (Pamięci Józefa Krzeptowskiego)     w czwartek 12 kwietnia 2018r. o godz. 18:00 do Domu Ludowego w Kościelisku  
( 6 Kwietnia 2018)
Kulturalna Stolica Podhala w kwietniu
(żródło: )

Co polecamy dla Państwa w kwietniu? Rozpoczynamy już 6 kwietnia (piątek) o 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) Festiwalem filmowym Booktrailer Film Festival 2018. To I polska edycja tego Festiwalu (początki we Włoszech sięgają roku 2007), którego organizacji podjęło się II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu. To festiwal krótkich filmów, które w ciekawy, nietuzinkowy sposób przedstawiają jakąś książkę, tym samym zachęcając widza do sięgnięcia po tą właśnie lekturę. Bardzo szczytna idea, bardzo pomysłowe i kreatywne krótkie filmy przygotowywane przez młodzież. Zapraszamy filmowo. Wstęp wolny.
( 5 Kwietnia 2018)
65 LAT ZESPOŁU im.KLIMKA BACHLEDY
(żródło: )

Związek Podhalan Oddział Zakopane serdecznie zaprasza na Posiady Góralskie pt: "65 lat Zespołu im.Klimka Bachledy" w dniu 10 kwiecień 2018r o godz.19:00 w Biołej Izbie , ul. Kościuszki 2,  Zakopane
( 5 Kwietnia 2018)
Hokus Krokus
(żródło: )

Dni są coraz dłuższe, pełne słońca, śpiewu ptaków, nic tylko śpiewać: "Wiosna - ach to Ty"... Wiosennym symbolem Gminy Kościelisko jest fenomen kwitnienia krokusów - zjawisko wręcz magiczne! Dlatego też w tym roku przygotowaliśmy dla Państwa garść informacji dotyczących naszych małych bohaterów. Wskażemy Państwu gdzie będzie można spotkać krokusy, jaka jest ich natura i specyfika, co jako ludzie możemy zrobić, aby cieszyć się nimi przez wiele, wiele wiosen. Podpowiemy Państwu jak zaplanować pobyt w Gminie Kościelisko, zaproponujemy trasy wycieczek... Obiecujemy, będzie intensywnie i zaskakująco!
( 3 Kwietnia 2018)
Bezpłatna pomoc prawna
(żródło: )

Bezpłatna pomoc prawna udzielana jest przez doświadczonych prawników w punkcie prowadzonym przez Stowarzyszenie Sursum Corda, znajdującym się w budynku Starostwa Powiatowe w Zakopanem (Pawilon C), przy ul. Chramcówki 15.
( 29 Marca 2018)
Regulamin XXVI Przednówka w Polanach
(żródło: )

XXVI Przednówek w Polanach 5-6.05.2018r.   Zbliża się maj, a w maju jak co roku Przednówek w Polanach.   W tym roku spotykamy się już po raz 26. Poniżej przedstawiamy Państwu regulamin wydarzenia, w którym pojawiły się dwie nowe kategorie - przegląd grup rodzinnych i przegląd muzyk rodzinnych. W tegorocznej edycji nie będzie natomiast kategorii obrzędu weselnego. Wszystkie przeglądy odbędą się w niedzielę  6 maja. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i licznego udziału w naszym polaniarskim święcie.  
( 28 Marca 2018)
Konkurs na "Wielkanocną Kosołecke"
(żródło: )

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza dzieci oraz rodziców (z Gminy Biały Dunajec) do udziału w XXI Konkursie na "Wielkanocną Kosołecke", który odbędzie się w Wielką Sobotę, 31 marca 2018 roku, po święceniu pokarmów o godzinie 12.00 przed kościołem parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Aniołów w Białym Dunajcu. Przewidziano nagrody za najpiękniejsze i najbardziej zgodne z tradycją koszyczki, ale nie zabraknie też licznych nagród pocieszenia. Do konkursu mogą przystąpić jedynie dzieci ubrane w strój góralski. Jury oceniając przyniesione koszyczki zwracać będzie uwagę w szczególności na obecność wszystkich pokarmów tradycyjnie święconych w Wielką Sobotę na Podhalu, wygląd i wystrój koszyczka oraz prezencję uczestnika.
( 26 Marca 2018)
Góralskie Misterium Męki Pańskiej
(żródło: )

Serdecznie zapraszamy na Góralskie Misterium Męki Pańskiej „Ciyrpiyniy miarom Bozyj miłości”, które odbędzie się  25.03.2018 r. tj.  (Niedziela Palmowa)  o godzinie 18:30 w kościele św. Jana Chrzciciela w Nowem Bystrem i 29.03.2018 r. tj. (Wielki Czwartek) o godzinie 17:00 w kościele św. Marii Magdaleny w Poroninie.
( 23 Marca 2018)
Spotkanie z Aleksandrą Karkowską i Barbarą Caillot Dubus na IX Europejskich Targach Produktów Regionalnych
(żródło: )

“Górale do Ameryki statkiem płynęli..." Aleksandra Karkowska i Barbara Caillot Dubus autorki książki "Na Giewont się patrzy" (Oficyna Wydawnicza Oryginały) ponownie zawitają na Europejskich Targach Produktów Regionalnych. Tym razem zabiorą Państwa na pokład M.S Batory. Opowiedzą o wrażeniach osób które płynęły tym mitycznym transatlantykiem do Ameryki. Anegdotki, żywe wspomnienia, bezpośrednie relację pasażerów opuszczających swój kraj na krótko lub na zawsze. Statek wielki jak pół Giewontu, na półmiskach dary morza a lądu nie widać…
( 20 Marca 2018)
Wykład - Zapomniana wizyta ks. infułata Andrzeja Hlinki na Podhalu
(żródło: )

Polskie Towarzystwo Historyczne w Nowym Targu Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu zapraszają na otwarty wykład Roberta Kowalskiego (Muzeum Podhalańskie w Nowym Targu) Zapomniana wizyta ks. infułata Andrzeja Hlinki na Podhalu oraz jego związki z nowotarskim gimnazjum 22 marca 2018 r. (czwartek) godz. 17.00 w Muzeum Podhalańskim im. Cz. Pajerskiego w Nowym Targu Ratusz - Rynek 1
( 16 Marca 2018)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2018