E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Podhale
 Regiony Podhala
   gm. Bukowina Tatrz.
   gm. Nowy Targ i Szaflary
   gm. Kościelisko
   gm. Poronin
   gm. Czarny Dunajec
   gm. Biały Dunajec
   gm. Zakopane
Warto odwiedzić
Wycieczki po Podhalu
 Folklor podhalański
   Gwara góralska
   Muzyka
   Taniec
   Zwyczaje
   Strój regionalny
    Śpiewnik góralski
   Budownictwo
   Sztuka
   Pasterstwo
   Oscypek
   Ciupaga
   Górale
   Kuchnia
   Legendy
   Owczarek podhalański
 Kultura i sztuka
   Muzyka
   Malarstwo
   Rzeźba
   Literatura
   Architektura
   Artyści
 Imprezy w regionie
 Aktywny wypoczynek
    Rowery
   Taternictwo
   Speleologia
   Paralotnie
   Ski-alpinizm
   Narciarstwo
   Turystyka jaskiniowa
   Trasy biegowe
   Turystyka piesza
   Sporty wodne
Powiat Tatrzański
Aktualności
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Aktualności

Aktualności
Inauguracja Roku Harcerskiego 2017/2018
(żródło: )

22 - 24 września na Podhale zawita blisko 1500 harcerzy z całej Małopolski. Powód? Inauguracja Roku Harcerskiego 2017/2018 ZHP Chorągwi Krakowskiej, której organizacja w tym roku została powierzona Hufcowi Podhalańskiemu. W poniższym artykule plan całej imprezy, w tym informacja o Biciu Rekordu Polski w grupowym śpiewaniu Karaoke! http://podhalanski.zhp.pl/aktualnosci/harmonogram-inauguracji-wszystkie-piony/#more-2409
( 20 Września 2017)
Piknik z Rowerem „Jak jeździć po terenach górskich”
(żródło: )

23 września na godz. 9.00   wszystkich miłośników rowerów   serdecznie zapraszamy na PIKNIK z ROWEREM „Jak jeździć po terenach górskich”   na trasę KACWIN – OSTURNIA – ŁAPSZANKA organizowanego przez Interreg V-A Polska Słowacja w ramach projektu „Transgraniczna promocja tras turystycznych Podhala i Spisza”.    Tematem przewodnim Pikniku jest ścieżka rowerowa – Pętla Spiska.
( 20 Września 2017)
XII FESTYN BACOWSKI W LEŚNICY-GRONIU - PROTOKÓŁ
(żródło: )

PROTOKÓŁ z XII FESTYNU BACOWSKIEGO - REDYK I WYBÓR GAZDY ROKU 2017 WYBÓR BOŃTARA ROKU 2017 oraz VII ZWYKU BACOWSKIEGO W LEŚNICY-GRONIU w ramach XVI Tatrzańskich Wici 17.09.2017   XII Festyn Bacowski i VII Zwyk Bacowski odbył się na stadionie sportowym przy Zespole Szkół w Leśnicy.
( 19 Września 2017)
Akcja szczepienia lisów 21-30 września 2017 r.
(żródło: )

W okresie od 21 do 30 września 2017 r. na terenie województwa małopolskiego przeprowadzona zostanie akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i zostanie wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.
( 18 Września 2017)
VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II
(żródło: )

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do uczestnictwa w kolejnej propozycji projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II”. Spacery edukacyjne z przewodnikiem po zespołach klasztorno-pustelniczych Sióstr i Braci Albertynów, adresowane do wszystkich zainteresowanych biografią św. Brata Alberta oraz historią tych zgromadzeń.
( 13 Września 2017)
Spektakl "W ogień" w zakopiańskim plenerze
(żródło: )

Twórcy teatralni odkrywają na nowo Małopolskę. Festiwal Genius Loci to 9 prapremier i 11 wydarzeń w różnych miejscach regionu. Jednym z nich będzie zakopiański plener, w czasie którego publiczność obejrzy spektakl o podhalańczyku, Józefie Kurasiu „Ogniu”. Bilety w cenie 10 zł!
( 13 Września 2017)
XII Festyn Bacowski - Redyk i Wybór Gazdy Roku 2017
(żródło: )

17 września 2017 roku, w niedzielę, w Leśnicy-Groniu odbędzie się ciekawe wydarzenie związane z tradycjami pasterskimi na Podhalu, XII Festyn Bacowski - Redyk i Wybór Gazdy Roku 2017 oraz Wybór Bońtara Roku 2017, a także VII Zwyk Bacowski. Program dwunastej edycji festynu obejmuje występy zespołów regionalnych, prezentację baców z Gminy Bukowina Tatrzańska, odbędą się konkurencje dla kandydatów na Gazde Roku, podczas których gazdowie będą musieli się wykazać zręcznością, umiejętnościami oraz wiedzą o regionie. Głównym punktem programu będzie redyk owiec, który przejdzie przez miejscowości Leśnica i Groń. W tym roku owce przejdą od Stefańskiego Wierchu przez Sądel obok terenu Szkoły Podstawowej w Leśnicy. Redyk poprowadzą Marian Sądelski-Malecki wraz z ojcem Władysławem.
( 5 Września 2017)
XIII Polaniarski Osod
(żródło: )

  Zapraszamy serdecznie w imieniu Organizatorów   na XIII Polaniarski Osod   10 wrzesień 2017 r.
( 6 Września 2017)
Kulturalna Stolica Podhala - wrzesień 2017
(żródło: )

Wrzesień to czas bolesnych rocznic. Najpierw zapraszamy na Obchody 78. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej, które rozpoczniemy 1 września (piątek) o godz.10.30 Mszą Św. w intencji Ojczyzny i Poległych w Kościele Św. Katarzyny w Nowym Targu (ul. Kościelna 1), by później po uroczystym przemarszu pocztów sztandarowych spotkać się na pl. Kombatantów i upamiętnić wybuch Wojny poprzez: Apel Poległych, złożenie kwiatów przez delegacje, odśpiewanie Hymnu i Roty oraz krótki program artystyczny przygotowany przez Studio Piosenki „Septyma”. Z kolei w dniu 3 września (niedziela) kolejna cześć obchodów 75. Rocznicy Zagłady Żydowskich Mieszkańców Powiatu Nowotarskiego: o godz.14.00 Wspomnienie o Żydowskich Mieszkańcach Powiatu Nowotarskiego przez Karolinę Panz, a o godz.14.20 Przemówienia zaproszonych gości w Kinie „Tatry” – Dawna Synagoga (ul. Jana Kazimierza 17). Następnie o godz.14.40 rozpocznie się Spacer Pamięci – przemarsz na Cmentarz Żydowski w Nowym Tagu, by tam o godz.15.00 spotkać się na Modlitewnym Spotkaniu Ekumenicznym z udziałem przedstawicieli społeczności żydowskiej – Naczelny Rabin Krakowa Eliezer Gurary oraz Kościoła rzymskokatolickiego – Ks. Prałat Stanisław Strojek, Dziekan Dekanatu Nowy Targ. Nastąpi także złożenie wiązanek ku czci Ofiar Zagłady oraz kamieni z nazwami miejscowości, z których pochodziły ofiary. Zakończenie Obchodów o godz.15.30 rozdaniem pamiątkowej publikacji dotyczącej 75. Rocznicy Zagłady Żydowskich Mieszkańców Powiatu Nowotarskiego. Żydzi przez lata współtworzyli polsko-żydowską rzeczywistość i historię podhalańskich miejscowości. Chciejmy przywrócić pamięć o Nich współczesnym mieszkańcom i przekazywać ją następnym pokoleniom.
( 5 Września 2017)
Wernisaż wystawy "Twórcy Podhala"
(żródło: )

Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem, Gmina Poronin oraz Parafia św. Marii Magdaleny w Poroninie serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy Twórcy Podhala, który odbędzie się 7 września 2017 r. (tj. czwartek), o godzinie 18:00 w auli im. św. Jana Pawła II w Domu Parafialnym w Poroninie.
( 5 Września 2017)
POLKI FOLKI 7 - Największy Pokaz Mody Folk
(żródło: )

Już w ten piątek 01.09.2017 na  Miejska Hala Lodowa w Nowym Targu  czeka na was moc atrakcji. POLKI FOLKI  7 kolejna edycja Największego Pokazu Mody Folk w Kraju oraz Rozpoczęcie sezonu Hokejowego. 
( 1 Września 2017)
Odszedł Przyjaciel, dowódca, patriota...
(żródło: http://grzybypl.blogspot.com/2017/08/odszed-przyjaciel-dowodca-patriota.html)

Major Wojsk Ochrony Pogranicza i Straży Granicznej MARIAN TOTA odszedł od nas w dniu 20.VIII.2017 roku. Był dla nas nie tylko przełożonym, ale poniekąd wzorem osobowym: prawy, kompetentny, mądry, doświadczony, społecznie zaangażowany, pryncypialny i przede wszystkim wyrozumiały. Wspaniały szef i kolega. Pozwolę sobie na stwierdzenie, że gdyby w Polsce rządzili tacy ludzie jak On, to w tym kraju byłoby o wiele lepiej - może nie bogaciej, ale sprawiedliwiej i mądrzej...
( 1 Września 2017)
Uroczyste Obchody 78. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej
(żródło: )

Grzegorz Watycha Burmistrz Miasta Nowego Targu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu serdecznie zapraszają na uroczyste obchody 78. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej.
( 29 Sierpnia 2017)
Spotkanie z autorami oraz promocja książki „Zielnik Pieniński wierszem i prozą pisany”
(żródło: )

W dniu 30 sierpnia (środa) o godz.15.30 zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu na spotkanie z autorami: botanikiem prof. dr. hab. Ludwikiem Freyem i poetą Andrzejem Dziedziną Wiwerem; oraz promocję książki „Zielnik Pieniński wierszem i prozą pisany”. Książka kończy się indiańskim aforyzmem: "kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy". Wstęp wolny. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki w bardzo promocyjnej cenie.
( 29 Sierpnia 2017)
Prezentacja książki "Tajemnice Gór Flindersa"
(żródło: )

Zarząd Oddziału Tatrzańskiego PTTK wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem   serdecznie zapraszają na pogadankę krajoznawczą o Górach Flindersa w Australii Południowej.   Również odbędzie się prezentacja książki pt. „Tajemnice Gór Flindersa” przez autora Pana Marka Żbika – profesora Wydziału Geologii i Geofizyki Uniwersytetu w Adelajdzie w Australii, który opisuje w swojej książce katastrofę kosmiczną, która dotknęła Ziemię około 600 milionów lat temu i pozostawiła trwały ślad w historii Ziemi.   Prelekcja odbędzie się w dniu 4 września 2017 roku o godz. 18 00 w siedzibie ZO PTTK, tj. „Dworcu Tatrzańskim” przy ul. Krupówki 12 (I p.)
( 29 Sierpnia 2017)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017