E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Podhale
 Regiony Podhala
   gm. Bukowina Tatrz.
   gm. Nowy Targ i Szaflary
   gm. Kościelisko
   gm. Poronin
   gm. Czarny Dunajec
   gm. Biały Dunajec
   gm. Zakopane
Warto odwiedzić
Wycieczki po Podhalu
 Folklor podhalański
   Gwara góralska
   Muzyka
   Taniec
   Zwyczaje
   Strój regionalny
    Śpiewnik góralski
   Budownictwo
   Sztuka
   Pasterstwo
   Oscypek
   Ciupaga
   Górale
   Kuchnia
   Legendy
   Owczarek podhalański
 Kultura i sztuka
   Muzyka
   Malarstwo
   Rzeźba
   Literatura
   Architektura
   Artyści
 Imprezy w regionie
 Aktywny wypoczynek
    Rowery
   Taternictwo
   Speleologia
   Paralotnie
   Ski-alpinizm
   Narciarstwo
   Turystyka jaskiniowa
   Trasy biegowe
   Turystyka piesza
   Sporty wodne
Powiat Tatrzański
Aktualności
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Aktualności

Aktualności
"Wakacyjne Śpasy" - kreatywne zajęcia dla dzieci w Domu Ludowym
(żródło: )

Rozpoczynamy wakacje, a wraz z nimi "Wakacyjne Śpasy" czyli kreatywne zajęcia dla dzieci w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy”. W tym roku na każdy tydzień przygotowaliśmy inną tematykę warsztatów. Będzie lepienie z gliny, taniec i śpiew, zabawy z folklorem, a także kolejna przygoda z animacją poklatkową.
( 7 Lipca 2020)
"Skarby Małopolski" z Kościeliska
(żródło: http://www.gminakoscielisko.pl/pl/dla-turysty/aktualnosci/radio-krakow-z-koscieliska)

W wakacje dziennikarze Radia Kraków wyruszają w podróż po Małopolsce! Na początek zapraszają nas pod Tatry - do naszego Kościeliska - jednego z najpiękniejszych podgórskich obszarów w Polsce.
( 2 Lipca 2020)
Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej
(żródło: np.ms.gov.pl)

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce [ np.ms.gov.pl ] .
( 25 Czerwca 2020)
Bezpłatne warsztaty w Szkole Ginących Zawodów
(żródło: )

W ramach programu EtnoPolska Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” zaprasza na bezpłatne warsztaty w Szkole Ginących Zawodów. Od lipca do września 2020 r. twórcy ludowi poprowadzą zajęcia z bibułkarstwa, haftu, skórnictwa i metaloplastyki. Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” ul. T. Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska http://www.domludowy.pl/
( 16 Czerwca 2020)
Powraca Restaurant Week
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-zwykle/czerwiec-2020/powraca-restaurant-week)

Wraz z powrotem życia restauracyjnego, startuje także największe w Polsce wydarzenie kulinarne Restaurant Week. Wiosenna edycja potrwa dwa tygodnie od 17 do 30 czerwca. Weźmie w niej udział ponad 300 najciekawszych restauracji z czternastu regionów, w tym oczywiście Podhale. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Leszek Dorula. Ambasadorem akcji jest wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica.
( 15 Czerwca 2020)
SAMORZĄD DLA DZIEDZICTWA – start konkursu
(żródło: https://www.nid.pl/pl/Informacje_ogolne/Aktualnosci/news.php?ID=4320)

Rusza nabór do Ogólnopolskiego Konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków pod nazwą „Samorząd dla Dziedzictwa”. Prawidłowo opracowany i wdrożony gminny program opieki nad zabytkami to podstawa do wzięcia w nim udziału. Termin nadsyłania zgłoszeń to 30 czerwca 2020 r.  
( 9 Czerwca 2020)
Szkoła Podstawowa w Białce Tatrzańskiej zostaje czasowo zamknięta ze względów bezpieczeństwa
(żródło: )

Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska informuje, że Szkoła Podstawowa w Białce Tatrzańskiej zostaje czasowo zamknięta ze względów bezpieczeństwa. Na terenie placówki przebywała osoba, która mogła mieć kontakt z osobą zakażaną koronawirusem.
( 5 Czerwca 2020)
Utrudnienia w ruchu drogowym na drodze gminnej Bukowina - Wierch Kurucowy
(żródło: )

Bukowina Tatrzańska, dnia 20.05.2020 r. OGŁOSZENIE Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska informuje, że w związku z remontami cząstkowymi nawierzchni asfaltowych na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska, w dniach od 21.05.2020 r. - 22.05.2020 r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na drodze gminnej nr K420038 Bukowina -Wierch Kurucowy i na drodze gminnej nr K420042 Bukowina - Wierch Rusiński. Za utrudnienia przepraszamy. [PDF]
( 21 Maja 2020)
Tydzień Sprzątania w Gminie Bukowina Tatrzańska!
(żródło: )

Mieszkańcu! Przyłącz się do akcji „Tydzień Sprzątania w Gminie Bukowina Tatrzańska” - zadbaj o czystość w swojej okolicy oraz wokół swojego miejsca zamieszkania i przyczyń się do czystego i zadbanego wyglądu całej naszej gminy!
( 15 Maja 2020)
Wiosenna akcja szczepienia lisów
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-zwykle/maj-2020/wiosenna-akcja-szczepienia-lisow)

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Targu informuje, że wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie na terenie powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego odbędzie się w dniach od 18 maja do 7 czerwca 2020 r.
( 13 Maja 2020)
Hotele, pensjonaty i miejsca noclegowe znów będą mogły przyjmować gości!
(żródło: https://ugbukowinatatrzanska.pl/mieszkaniec/aktualnosci/753.html)

Od 4 maja 2020 r. hotele, pensjonaty i miejsca noclegowe znów będą mogły przyjmować gości. Jest to niewątpliwie dobra wiadomość dla branży turystycznej, jednak nie możemy zapomnieć, że wciąż jesteśmy narażeni na zakażenie wirusem SARS-CoV-2, dlatego nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek i dystansowania społecznego.
( 30 Kwietnia 2020)
I Plebiscyt na Najpiękniejszą Gminę Małopolski 2020
(żródło: )

Ruszył I Plebiscyt na Najpiękniejszą Gminę Małopolski 2020 organizowany przez portal https://mjakmalopolska.pl/ . Celem plebiscytu jest docenienie niezwykłych zakątków, jakie znajdują się w województwie małopolskim. Nasza gmina również bierze udział w eliminacjach, które odbywają się poprzez głosowanie.
( 7 Maja 2020)
Informacja o zamknięciu drogi wiodącej przez miejscowości Groń i Leśnica
(żródło: )

Zarząd Powiatu Tatrzańskiego informuje, że w dniach od 11 do 26 maja 2020 r. w godzinach od 8:00 do 20:00 w związku z układaniem warstw bitumicznych na drodze powiatowej nr 1647K Gronków - Bukowina Tatrzańska nastąpi całkowite zamknięcie w/w drogi dla ruchu kołowego, według poniższego harmonogramu:
( 7 Maja 2020)
Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca uruchamiania fontann
(żródło: )

Warszawa, dnia 21 kwietnia 2020 Szanowni Państwo, w związku z trwającą epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, jak również dynamiczną sytuacją w zakresie ogłaszania kolejnych etapów znoszenia ograniczeń oraz zbliżającą się korzystną aurą pogodową uprzejmie informuję, iż nie zaleca się uruchamiania fontann, ulicznych instalacji wodnych z wyrzucanymi na wysokość kilku metrów strumieniami wodnymi (fontanny typu „dry plaza”) lub innych tego typu obiektów z uwagi na fakt, iż aerozol wodno-powietrzny może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek wirusa.
( 27 Kwietnia 2020)
KORONAWIRUS - ograniczenie w oświetleniu ulicznym na terenie całej Gminy Bukowina Tatrzańska
(żródło: )

Uwaga. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami na terenie całej Polski w zakresie przemieszczania się, mającymi ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 i zapadalność na chorobę COVID-19, Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska informuje, że od dnia 25.04.2020 roku aż do odwołania wprowadza się ograniczenie w oświetleniu ulicznym na terenie całej Gminy Bukowina Tatrzańska. Oświetlenie uliczne będzie włączane jak do tej pory jednak wyłączenie oświetlenia ulicznego nastąpi o godzinie 23.00.
( 24 Kwietnia 2020)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2020