E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Narty
 Aktualności
   Bezpieczeństwo, porady
Kamery na wyciągach
Giełda sprzętu
 WYCIĄGI NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Poronin
   Zakopane
   Ząb
   Małe Ciche
 SZKOŁY NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
 WYPOŻYCZALNIE SPRZĘTU
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
   Ząb
 NARTY
   Ciekawostki
    Historia
      Zawody
      Legendy nart
      Teksty archiwalne
      Narty na świecie
      SN PTT 1907 Z-ne
   Wielka Krokiew
   Sprzęt i technika
 SNOWBOARD
   Historia
   Jak powstaje deska
   Snowboard miękki
   Snowboard twardy
   Snowboard dla dzieci
   Snowboard dla kobiet
    Technika jazdy
    Triki
   Jak zostać instruktorem
   Boarder cross
   Galeria
 SKI-ALPINIZM
   Skitury
   Freeride
   Jak zacząć?
   Sprzęt
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Aktualności

Aktualności
Wyciąg na Hali Gąsienicowej ruszył
(żródło: )

W minioną sobotę (31 grudnia 2011 r.), dzięki większym opadom śniegu, pierwszy raz tej zimy otwarto trasę narciarską na Hali Gąsienicowej.
( 2 Stycznia 2012)
Zawody PŚ w Zakopanem odwołane
(żródło: )

To już pewne. Zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, które miały się odbyć w dniach 28-29 stycznia 2012 r. w Zakopanem zostały odwołane. Polski Związek Narciarski nie jest w stanie przygotować tras w terminie. O sytuacji poinformowano FIS.
( 2 Stycznia 2012)
Puchar Świata w skokach narciarskich
(żródło: www.pucharswiata.ak-pol.pl)

PROGRAM PUCHARU ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH       ZAKOPANE, 19-21 STYCZNIA 2012
( 31 Grudnia 2011)
63 Memoriał Koziołka Matołka
(żródło: www.koziolekmatolek.com)

Klub Sportowy AZS Zakopane zaprasza na Międzynarodowe Zawody dla Dzieci w Sportach Zimowych 63 Memoriał Kornela Makuszyńskiego „KOZIOŁEK MATOŁEK”   W ramach WORLD SNOW DAY czyli Światowego Dnia Śniegu 21 – 22 stycznia 2012 w Zakopanem
( 31 Grudnia 2011)
Dobre warunki narciarskie na Podhalu
(żródło: )

Choć kapryśna pogoda serwująca nam na przemian niskie temperatury i odwilż, nie sprzyja właścicielom stacji narciarskich, mimo to, warunki panujące na stokach są dobre. Kolej krzesełkowa w rejonie Kasprowego Wierchu ma ruszyć w najbliższą sobotę.
( 30 Grudnia 2011)
Wyciąg w Białce Tatrzańskiej nie będzie mógł naśnieżać tras?
(żródło: )

Kontrolerzy Rejonowego Zarządy Gospodarki Wodnej poddali swojej ocenie pracę podhalańskich stacji narciarskich. Sytuacja w Białce Tatrzańskiej wzbudziła ich niepokój.
( 30 Grudnia 2011)
Bieg Sylwestrowy odwołany
(żródło: )

W Zakopanem śniegu jest jak na lekarstwo. Z tego powodu odwołano narciarski Bieg Sylwestrowy, który miał się odbyć 30 grudnia.
( 28 Grudnia 2011)
5-letnia dziewczynka potrącona na stoku przez pijanego narciarza
(żródło: )

Wczoraj (27 grudnia br.) na stoku narciarskim w Witowie doszło do wypadku z udziałem dziecka. 21-letni narciarz wjechał w 5-letnią dziewczynkę. Jak się okazało, był pod wpływem alkoholu.
( 28 Grudnia 2011)
Tak dla Mistrzostw Świata w Zakopanem 2017
(żródło: Urząd Miasta Zakopane - www.zakopane.eu)

W krakowskim hotelu Kossak 19 grudnia odbyła się konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie Tak, Kraków!. Tematem były starania Zakopanego o organizację Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 2017 roku. Dyskutowano o możliwościach wsparcia organizacyjnego Krakowa dla Zakopanego tak, aby Mistrzostwa Świata były pierwszym krokiem do goszczenia Zimowych Igrzysk Olimpijskich.
( 24 Grudnia 2011)
Poparcie dla kandydatury Zakopanego
(żródło: Urząd Miasta Zakopane - www.zakopane.eu)

Delegacja z Zakopanego 15 grudnia 2011 roku gościła w Warszawie na posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Zakopane reprezentowali Burmistrz Janusz Majcher , Przewodniczący Komisji Sportu zakopiańskiej Rady Miasta Wawrzyniec Bystrzycki i Zofia Kiełpińska, Naczelnik Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta Zakopane.
( 24 Grudnia 2011)
Narciarze mogą liczyć na poprawę warunków na stokach
(żródło: )

Ostatnie dni przyniosły ze sobą mróz i śnieg, co dla narciarzy i snowboardzistów jest prawdziwym błogosławieństwem. Małopolskie stoki działają pełna parą, przy wsparciu armatek śnieżnych. Zaś te, które jeszcze nie otwarły swoich podwojów dla miłośników zimy, zamierzają to zrobić w świąteczny weekend.
( 23 Grudnia 2011)
Harenda już ruszyła
(żródło: )

Od minionego piątku (16 grudnia br.) Ośrodek Narciarski „Harenda” jest już otwarty dla narciarzy. Uruchomiono dwa wyciągi orczykowe, ale już wkrótce ma ruszyć również kolej krzesełkowa. W zależności od pogody, być może narciarze skorzystają niedługo z nowych tras narciarskich i biegowych.
( 20 Grudnia 2011)
Pierwsze starty TAURON Teamu
(żródło: )

Zima nie zaczęła się jeszcze na dobre, ale zawodnicy trenujący w ramach programu TAURON OlimpijSki już od kilku tygodni biorą udział w zawodach odbywających się w całej Europie. Reprezentanci Polski na trasach slalomów to Katarzyna Wąsek, Piotr Oramus, Mateusz Najder, Piotr Pyjas oraz Alan Kacica.
( 19 Grudnia 2011)
Spowodowała wypadek na stoku. Dostała wyrok w zawieszeniu
(żródło: )

Zakopiański sąd skazał na pół roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata narciarkę, która spowodowała wypadek na stoku nieopodal ośrodka w Jurgowie.
( 15 Grudnia 2011)
Sezon zimowy 2011/2012 oficjalnie rozpoczęty
(żródło: )

W ubiegły weekend otwarto uroczyście polski sezon zimowy 2011/2012. W tym roku jego inauguracja miała miejsce w Białce Tatrzańskiej, bowiem jako pierwsza w Polsce wprowadziła wspólny ski-pass, TatrySki.
( 12 Grudnia 2011)
Wielka Krokiew przygotowana na zawody Pucharu Świata
(żródło: )

Prace nad remontem lewej trybuny oraz sztucznym mrożeniem rozbiegu dla zawodników na Wielkiej Krokwi dobiegły końca. Ta jedna z najnowocześniejszych skoczni na świecie jest już gotowa na Puchar Świata.
( 12 Grudnia 2011)
Gdzie leży już śnieg, a gdzie go brakuje? Sprawdź zanim zaplanujesz wyjazd
(żródło: )

Internetowy serwis przygotowany przez naukowców z Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie umożliwi nam pozyskiwanie danych o pokrywie śnieżnej w Polsce, bez wychodzenia z domu. Powstający na podstawie obserwacji satelitarnych obraz połaci pokrytych śniegiem jest dostępny pod adresem gmes.cbk.waw.pl/snieg .
( 9 Grudnia 2011)
Białka Tatrzańska: Otwarcie sezonu zimowego 2011/12 już w najbliższy weekend
(żródło: )

Już w najbliższy weekend (10-11 grudnia 2011 r.) w Białce Tatrzańskiej odbędzie się oficjalne otwarcie sezonu zimowego 2011/12 w Polsce, pod auspicjami Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Województwa Małopolskiego oraz Małopolskiej Organizacji Turystycznej.
( 7 Grudnia 2011)
WOKÓŁ FREE-RIDINGU I SKI-ALPINIZMU...
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

W Dworcu Tatrzańskim odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim”, które poprowadził jak zwykle Wojciech Szatkowski. Poświęcone zostało w całości narciarstwu ekstremalnemu, a konkretnie dwóm jego odmianom, jak free-riding i ski-alpinizm. Gośćmi wieczoru byli: Andrzej Osuchowski, Julia Wajda i Anna Figura.
( 22 Listopada 2011)
Podhalańskie stoki przygotowują specjalne oferty dla narciarzy
(żródło: )

Większość stoków narciarskich na Podhalu rozpoczęła już sztuczne naśnieżanie tras. Ośrodki narciarskie szykują dla miłośników zimowych sportów sporo niespodzianek.
( 21 Listopada 2011)
Pierwszy wyciąg w Bukownie Tatrzańskiej już działa!
(żródło: )

Zapraszamy do skorzystania z wyciągu UFO ( www.ufo-ski.pl ) w Bukowinie Tatrzańskiej.
( 19 Listopada 2011)
Na stokach narciarskich trwają przygotowania do sezonu
(żródło: )

Już teraz część stacji narciarskich na Podhalu przygotuje się do nadchodzącego zimowego sezonu. Niektóre z nich naśnieżają swoje trasy, inne planują to zrobić w najbliższym czasie. Właścicielom stoków sprzyja spadająca poniżej zera temperatura. Być może pierwsze trasy zostaną uruchomione już za parę tygodni.
( 17 Listopada 2011)
Wczoraj i dziś narciarstwa ekstremalnego
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

Stromy, pokryty śniegiem stok – to ich żywioł. Mowa o narciarzach ekstremalnych. W najbliższą środę 16 listopada o godz. 18 głównym tematem wieczoru z cyklu „Muzeum Tatrzańskie w Dworcu Tatrzańskim” będzie właśnie narciarstwo ekstremalne. Jego historia w Stanach Zjednoczonych, Alpach, Tatrach, ale i dzień dzisiejszy. Spotkanie poprowadzi Wojciech Szatkowski.
( 14 Listopada 2011)
Trasa narciarska w Goryczkowej może zostać zlikwidowana?
(żródło: )

Trasa narciarska w Kotle Goryczkowym może przestać istnieć. W trakcie dwóch ostatnich sezonów, tamtejszy wyciąg nie został uruchomiony ze względu na niewystarczającą grubość pokrywy śnieżnej.
( 10 Listopada 2011)
Ile narciarz powinien mieć miejsca na stoku?
(żródło: )

MSWiA planuje wprowadzić normy, według których właściciele stoków będą musieli zapewnić narciarzom odpowiednią swobodę podczas jazdy. Ile zatem potrzeba narciarzowi miejsca na nartostradzie?
( 9 Listopada 2011)
Testy na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego
(żródło: )

Po powrocie ze zgrupowania na austriackim lodowcu Hintertux, team młodych narciarzy alpejskich objęty programem TAURON OlimpijSki, poddany został drugiej serii profesjonalnych testów sportowych. Podobnie jak w maju br., testy zostały przeprowadzone przez naukowców z krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha.
( 31 Października 2011)
Na stokach pojawi się więcej funkcjonariuszy policji
(żródło: )

Dzięki podpisanej w Krakowie umowie zawartej między Komendą Główną Policji, Stowarzyszenia Trenerów i Instruktorów Narciarstwa oraz PZN na górskich stokach pojawi się więcej dobrze przeszkolonych policjantów.
( 20 Października 2011)
Zgrupowanie na lodowcu Hintertux
(żródło: )

W dniach 15 - 22 października br., team młodych alpejczyków uczestniczących w programie treningowym TAURON OlimpijSki, odbędzie kolejne z serii zgrupowań. Tym razem narciarze udadzą się do austriackiej doliny Zillertal by trenować na górującym nad nią lodowcu Hintertux.
( 17 Października 2011)
Podhale: narciarze skorzystają z narciarskiego skipassu
(żródło: )

Pomysł wspólnego dla polskich stoków narciarskich skipassu pojawił się już dawno temu. Takie rozwiązanie jest obecnie standardem m.in. w Alpach czy na Słowacji. Na razie wspólny skipass będzie obowiązywał w Białce Tatrzańskiej i Jurgowie na Podhalu oraz Kluszkowcach w Pieninach. Jak zapowiadają pomysłodawcy wspólnego projektu, w przyszłym roku taki karnet może obowiązywać nawet na wszystkich stokach Podhala.
( 12 Października 2011)
Trening młodych alpejczyków w Zakopanem
(żródło: )

W dniach 8 - 9 października br. młodzi alpejczycy uczestniczący w programie treningowym TAURON OlimpijSki wezmą udział w niecodziennym treningu - idąc w ślady Adama Małysza zasiądą bowiem na belce startowej najprawdziwszej skoczni narciarskiej.
( 7 Października 2011)
Na jakim sprzęcie jeżdżą młodzi alpejczycy?
(żródło: )

Obiecujący alpejczycy, zawodnicy uczestniczący w programie treningowym wdrożonym przez Andrzeja Bachledę-Curusia opowiedzieli na jakich nartach zdobywają swoje pierwsze poważne sportowe laury i co jest ważne przy doborze wyczynowego ekwipunku.
( 4 Października 2011)
Szymoszkowa na sprzedaż
(żródło: )

Stacja narciarska na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem zostanie sprzedana. Sprawa ma się rozstrzygnąć w trakcie kolejnych miesięcy.
( 14 Września 2011)
Zakopane zorganizuje MŚ w narciarstwie klasycznym w 2017 r.?
(żródło: )

W miniony poniedziałek (12.09.) Adam Giersz minister sportu i turystyki rozmawiał z władzami Zakopanego na temat kandydatury miasta do organizacji Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 2017 r. Minister zaznaczył, że taka impreza byłaby świetną promocją Podhala i spowodowałaby zwiększenie ruchu turystycznego.
( 14 Września 2011)
Młodzi alpejczycy trenowali na warszawskich Szczęśliwicach
(żródło: )

W ubiegły weekend grupa młodzieży objęta programem treningowym TAURON OlimpijSki uczestniczyła w treningu na igelitowym stoku w Parku Szczęśliwickim w Warszawie.
( 8 Września 2011)
Młodzi narciarze alpejscy będą trenować w Warszawie
(żródło: )

W dniach 2 - 4 września br. warszawski stok narciarski w Parku Szczęśliwickim gościć będzie grupę młodych polskich alpejczyków trenujących w ramach programu TAURON OlimpijSki. Na igelitowej nawierzchni narciarze wezmą udział w zgrupowaniu, którego celem jest wyeliminowanie błędów w technice jazdy.
( 31 Sierpnia 2011)
"Nie bójmy się marzeń". Rozmowa z Apoloniuszem Tajnerem
(żródło: )

Projekt TAURON Bachleda Ski, choć jest wspólną inicjatywą Andrzeja Bachledy - Curusia i TAURON Polska Energia S.A. nie mógłby istnieć bez wsparcia Polskiego Związku Narciarskiego. W rozmowie z nami jego prezes, Apoloniusz Tajner, zwraca uwagę na to co jest najważniejsze dla młodych zawodników i samego projektu.
( 2 Sierpnia 2011)
Letnie Grand Prix w Zakopanem za nami. Zdjęcia
(żródło: )

Tegoroczny konkurs drużynowy Letniego Grand Prix (22 lipca br.) wygrali Austriacy. Na drugim miejscu znalazła się drużyna skoczków z Niemiec, a na trzecim – Rosjanie. Reprezentacja Polski w składzie: Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęła szóste miejsce.
( 27 Lipca 2011)
Jak rodzice wspierają młodych zawodników w drodze do sukcesu
(żródło: )

Młodzi narciarze alpejscy, aby mogli zostać włączeni do programu TAURON OlimpijSki musieli intensywnie trenować na stokach i poza nimi, startować w zawodach i wygrywać. Na drodze do pierwszych sukcesów cały czas wspierają ich rodzice, którzy są przecież najwierniejszymi kibicami swoich dzieci.
( 22 Lipca 2011)
Pod Wielką Krokiew przybędą prawdziwe tłumy
(żródło: )

W ten weekend pod Wielką Krokiew może przybyć nawet kilkanaście tysięcy kibiców. Dobre występy naszych skoczków na poprzednich konkursach spowodowały zwiększenie się zainteresowania skokami w Zakopanem.
( 22 Lipca 2011)
Obóz treningowy w Les Deux Alpes oczami zawodników
(żródło: )

W dniach 18 czerwca - 2 lipca odbył się pierwszy z ośmiu obozów sportowych zaplanowanych w ramach programu TAURON OlimpijSki, który jest częścią projektu TAURON Bachleda Ski. Najbardziej utalentowani młodzi narciarze alpejscy spędzili dwa tygodnie na intensywnym treningu. Oto relacje samych bohaterów wydarzeń.
( 18 Lipca 2011)
FIS Grand Prix 2011
(żródło: http://grandprix.ttpoland.pl/)

FIS Grand Prix 2011    ZAKOPANE  21 – 23 lipca 2011 (czwartek-sobota)      skoki narciarskie z udziałem najlepszych skoczków narciarskich świata
( 17 Lipca 2011)
Letnie Grand Prix w Skokach Narciarskich Zakopane 2011
(żródło: Biuro Promocji Zakopanego - www.promocja.zakopane.pl)

PROGRAM GRAND PRIX W SKOKACH NARCIARSKICH   FIS GRAND PRIX IN SKI JUMPING PROGRAMME ZAKOPANE 21-23.07.2011
( 15 Lipca 2011)
Zakopane: muzeum sportów zimowych stanie pod Wielką Krokwią?
(żródło: )

Czy pod Wielką Krokwią powstanie muzeum sportów zimowych? Plany, żywe od blisko 100 lat, są możliwe do zrealizowania, dzięki nowemu pawilonowi, który stanął pod skocznią w Zakopanem.
( 6 Lipca 2011)
Nowa ustawa: narciarze i snowboardziści będą jeździć w kaskach
(żródło: )

W piątek (1 lipca br.) Sejm uchwalił ustawę o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach oraz na zorganizowanych trasach narciarskich. Nakłada ona na narciarzy i snowboardzistów, którzy nie ukończyli 16. roku życia, obowiązek jazdy w kasku. Mało tego, nowe prawo przewiduje kary dla jeżdżących pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
( 4 Lipca 2011)
Młodzi alpejczycy rozpoczęli lodowcowe treningi
(żródło: )

Od kilku dni polscy młodzi alpejczycy trenują na lodowcu w Les Deux Alpes we Francji. Głównym trenerem teamu TAURON Bachleda Ski został Andrzej Bachleda - Curuś Junior. Jego zadaniem jest jak najlepsze techniczne wyszkolenie grupy trenującej w ramach programu TAURON OlimpijSki. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu, młodzież będzie mogła dopracować niuanse techniki, które w narciarstwie alpejskim często decydują o miejscu w zawodach. Wspiera go także kilkuosobowy sztab złożony z trenerów na co dzień pracujących z zawodnikami, którzy najlepiej znają ich mocne i słabe punkty. Dodatkowo, codzienne nagrywanie przejazdów kamerą i ich analiza pozwala z dnia na dzień eliminować ewentualne błędy.
( 28 Czerwca 2011)
Kim są obiecujący młodzi polscy alpejczycy?
(żródło: )

W skład teamu trenującego w ramach programu TAURON OlimpijSki weszło dziesięciu najbardziej obiecujących polskich narciarzy i narciarek alpejskich młodego pokolenia. Alan Kacica, Aleksandra Malinowska, Dorota Wysowska, Kuba Tabaszewski, Katarzyna Wąsek, Jakub Zastawny, Mateusz Najder, Paweł Jaksina, Piotr Oramus i Piotr Pyjas.
( 24 Czerwca 2011)
Ciąg dalszy sporu Marczułajtis i Dawidka
(żródło: )

17 czerwca rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Nowym Sączu proces cywilny w sprawie naruszenia dóbr osobistych Jagny Marczułajstis-Walczak i jej męża. Małżeństwo domaga się od trenera kadry snowboardowej - Pawła Dawidka przeprosin i zadośćuczynienia finansowego.
( 20 Czerwca 2011)
Zakopane: dzieci sportową nadzieją regionu
(żródło: )

Zakopane w atmosferze walki o prawo do organizacji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w 2017 r. chce wdrożyć do lokalnych szkół sportowy program nauki narciarstwa alpejskiego lub biegowego.
( 20 Czerwca 2011)
Wisła: wyciąg nadal nie działa
(żródło: )

Od finału marcowego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, w Wiśle-Malince niewiele się zmieniło. Wyciąg w dalszym ciągu nie został oddany do użytku. Ostatnio, ze względu na trudności techniczne zawodnicy byli wywożeni na wieżę samochodami. Działacze FIS podkreślali wówczas, że taka sytuacja nie może się powtórzyć. Czy w lipcu Letnie Grand Prix w Wiśle ogóle się odbędzie?
( 17 Czerwca 2011)
Francuskie Les Deux Alpes areną treningu młodych polskich narciarzy
(żródło: )

Już wkrótce Les Deux Alpes we francuskich Alpach stanie się bazą treningową dla dziesięciu najzdolniejszych polskich alpejczyków młodego pokolenia. Grupa wyselekcjonowana podczas zawodów rozgrywanych w ramach projektu TAURON Bachleda Ski rusza w drogę 18 czerwca.
( 15 Czerwca 2011)
Archiwum
Pierwszy «« (101-150)(151-200)(201-250)(251-300)(301-350) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024