E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Podhale
 Regiony Podhala
   gm. Bukowina Tatrz.
   gm. Nowy Targ i Szaflary
   gm. Kościelisko
   gm. Poronin
   gm. Czarny Dunajec
   gm. Biały Dunajec
   gm. Zakopane
Warto odwiedzić
Wycieczki po Podhalu
 Folklor podhalański
   Gwara góralska
   Muzyka
   Taniec
   Zwyczaje
   Strój regionalny
    Śpiewnik góralski
   Budownictwo
   Sztuka
   Pasterstwo
   Oscypek
   Ciupaga
   Górale
   Kuchnia
   Legendy
   Owczarek podhalański
 Kultura i sztuka
   Muzyka
   Malarstwo
   Rzeźba
   Literatura
   Architektura
   Artyści
 Imprezy w regionie
 Aktywny wypoczynek
    Rowery
      Trasy krótkie
      Trasy średnie
      Trasy długie
      Lista podjazdów
      Trasy powiatowe
      Na Słowacji TANAP
      Na terenie TPN
   Taternictwo
   Speleologia
   Paralotnie
   Ski-alpinizm
   Narciarstwo
   Turystyka jaskiniowa
   Trasy biegowe
   Turystyka piesza
   Sporty wodne
Powiat Tatrzański
Aktualności
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Podhale» Aktywny wypoczynek» Rowery» Trasy powiatowe


Trasy Rowerowe w Powiecie Tatrzańskim


1. Trasa górska Kościelisko - Dolina Chochołowska.
Długość 25 km, czas przejazdu 3 godz., różnica wzniesień 250 m, trasa trudna. Początek w Kirach u wylotu Doliny Kościeliskiej. Jedziemy drogą w stronę Czarnego Dunajca. W przysiółku Roztoki skręcamy w lewo do Doliny Chochołowskiej. Przez Siwą Polanę, asfaltową drogą dojeżdżamy do Hucisk. Dalej pod górę kamienistą drogą na Polanę Chochołowską cały czas przez Tatrzański Park Narodowy. Po drodze Niżnia i Wyżnia Brama Chochołowska i Wywierzysko Chochołowskie. Powrót tą samą drogą do Roztok. W Roztokach skręcamy w prawo i zaraz w lewo, przez most na Kirowej Wodzie, szutrową drogą dojeżdżamy do asfaltowej drogi. Dalej w prawo do przysiółka Groń, gdzie skręcamy w prawo i obok stadionu biatlonowego dojeżdżamy do Kir.

2. Trasa górska Zakopane - Witów - Dzianisz.
Długość trasy 30 km, czas przejazdu 3,5 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna. Początek na parkingu na Polanie Szymoszkowej. Jedziemy za znakami przez wieś Kościelisko. W przysiółku Roztoki w prawo przez las szutrową drogą wjeżdżamy na polane Płazówka. Tu warto odpocząć patrząc na otoczenie Doliny Chochołowskiej. Na polanie kilka domów i urocza kapliczka. Dalej przez Witów jedziemy asfaltową dróżką do wsi Dzianisz i dalej pod górę na Gubałówkę- 1123 m. Trudy podjazdu rekompensuje wspaniały widok na Zakopane i Tatry. Zjeżdżamy drogą do Kościelisk i dalej do Zakopanego.

3. Trasa górska Ząb - Gubalówka - Bachledówka.
Długość trasy 35 km, czas przejazdu 4 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna. Początek trasy we wsi Ząb. Z Zębu jedziemy na południe na Furmanową i Gubałówkę. Cały czas piękny widok na Tatry i Zakopane. Z Gubałówki przez przysiółek Słodyczki zjeżdżamy do wsi Nowe Bystre i dalej wąską dróżką asfaltową na Bachledówkę, gdzie wielokrotnie przebywał biskup Karol Wojtyła. Piękna panorama na Tatry i Podhale. Widzimy Pisko, Babią Górę, Gorce z Turbaczem i całą grań Tatr. Dalej jedziemy przez Czerwienne do Zębu.

4. Trasa rowerowa Biały Dunajec - Bukowina Tatrzańska.
Długość 20 km, czas przejazdu 2,5 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna. Początek trasy w Białym Dunajcu przy Urzędzie Gminy. Jedziemy przez wieś i dalej przez most na Białym Dunajcu do wsi Gliczarów Dolny. Wąską, asfaltową drogą stromo pod góre do Gliczarowa Górnego. Przed nami wieś Bukowina Tatrzańska i wspaniały widok na Tatry. Tutaj skręcamy w lewo i asfaltową dróżką dojeżdżamy do przysiółka Zimni, dalej szturową drogą jedziemy na północ grzbietem między Leśnicą a Gliczarowem. Widok jak z bajki na Tatry i Podhale. Polną droga dojeżdżamy do Gliczarowa Dolnego i dalej do Białego Dunajca.

5. Trasa górska Biały Dunajec - Stołowe.
Długość 25 km, czas przejazdu 3 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna. Początek trasy w Białym Dunajcu przy Urzędzie Gminy, dalej przez wieś, skręcamy do Gliczarowa Górnego. Jedziemy asfaltową drogą stromo pod górę do przysiółka Janasówka. Na wzniesieniu rozpościerają się wspaniałe widoki na Tatry. Jedziemy w prawo do przysiółka Stołowe i dalej w dół asfaltową dróżką do potoku Świdrowego. Następnie polną drożyną na ulicę Skupniową w Białym Dunajcu.

6. Trasa górska Białka - Droga Królewska - Czarna Góra.
Długość 30 km, czas przejazdu 3,5 godz., różnica wzniesień 280 m, trasa trudna. Początek trasy w Białce Tatrzańskiej. Przez Białkę dojeżdżamy do spiskiej już wsi Trybsz, gdzie znajduje się drewniany kościółek z najstarszą polichromią z motywem tatrzańskim. Dalej przez wieś Czarna Góra do Bukowiny Tatrzańskiej. Przez przysiółek Rusiński i Głodowski Wierch dojeżdżamy do Gliczarowa Górnego, a dalej szutrową drogą, grzbietem między Leśnicą a Białką Tatrzańską dojeżdżamy do Kotelnicy. Odcinek ten nazywany jest "Drogą Krolewską" gdyż jak głosi historia, to tędy wracało wojsko Jana III Sobieskiego z Odsieczy na Wiedeń w 1683 r. Następnie przy górnej stacji kolejki zjeżdzamy do Białki Tatrzańskiej.

7. Trasa górska Małe Ciche - Tarasówka.
Długość trasy 16 km, czas przejazdu 2 godz., różnica wzniesień 230 m, trasa trudna. Początek trasy we wsi Małe Ciche. Jedziemy przez wieś do połączenia z drogą Oswalda Balzera na Wierch Poroniec. Tu w lewo na Polane Zgorzelisko i dalej drogą leśną na Tarasówkę, znaną ze Święta Bacowskiego. Cały czas piękne widoki. Z Tarasówki stromy zjazd polną drogą do Małego Cichego.

8. Trasa górska Bukowina Tatrzańska - Czarna Góra - Leśnica.
Długość trasy 40 km, czas przejazdu 4 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna. Początek trasy w Bukowinie Tatrzańskiej przy Urzędzie Gminy. Jedziemy asfaltową drogą do wsi Czarna Góra położonej już na Spiszu. Dalej przez Trybsz do Leśnicy i przez wieś pod górę do Bukowiny Tatrzańskiej. Na tym odcinku trasy rozprzestrzeniają się przepiękne widoki na Tatry. Następnie przez Rusiński Wierch zjeżdżamy pod Urząd Gminy.



Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024