E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Podhale
 Regiony Podhala
   gm. Bukowina Tatrz.
   gm. Nowy Targ i Szaflary
   gm. Kościelisko
   gm. Poronin
   gm. Czarny Dunajec
   gm. Biały Dunajec
   gm. Zakopane
Warto odwiedzić
Wycieczki po Podhalu
 Folklor podhalański
   Gwara góralska
   Muzyka
   Taniec
   Zwyczaje
   Strój regionalny
    Śpiewnik góralski
   Budownictwo
   Sztuka
   Pasterstwo
   Oscypek
   Ciupaga
   Górale
   Kuchnia
   Legendy
   Owczarek podhalański
 Kultura i sztuka
   Muzyka
   Malarstwo
   Rzeźba
   Literatura
   Architektura
   Artyści
 Imprezy w regionie
 Aktywny wypoczynek
    Rowery
      Trasy krótkie
      Trasy średnie
      Trasy długie
      Lista podjazdów
      Trasy powiatowe
      Na Słowacji TANAP
      Na terenie TPN
   Taternictwo
   Speleologia
   Paralotnie
   Ski-alpinizm
   Narciarstwo
   Turystyka jaskiniowa
   Trasy biegowe
   Turystyka piesza
   Sporty wodne
Powiat Tatrzański
Aktualności
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Trasy krótkie
Traska treningowa mini - 35,7km


Startujemy w Nowym Targu, jedziemy przez Grel, w prawo na Trute, potem w lewo na Morawczynę. Podjazd pod górę, zjazd do Działu i znowu podjazd. Potem zjazd do głównej drogi i skręcamy w lewo na Czarny Dunajec. W Czarnym Dunajecu skręcamy w lewo na Nowy Targ i jedziemy główną drogą lekko w dół. Poniżej prezentujemy gotowy schemat trasy rowerowej wraz z wykresami.
 
 
 
Tekst sponsorowany o tym, jak powinno się przygotowywać na trasy rowerowe w rejon Tatr i Podhala (również z małymi dziećmi)
 
Rower jest jednym z najtańszych i najstarszych środków lokomocji. Niektórzy używają go, jako transport do pracy, szkoły i do sklepu. Inni natomiast korzystają z niego rekreacyjnie, jeżdżąc na długie przejażdżki rowerowe po parku. Jazda nim poprawia niezwykle kondycję fizyczną człowieka. Wybierając odpowiedni dla nas rower, powinniśmy uwzględnić fakt, w jakim celu on ma nam służyć, jak często będziemy na nim jeździć, czy zamierzamy nim wybierać się na przejażdżki sami czy też zabierać ze sobą małe dziecko. Należy również zastanowić się nad tym czy wolimy rower w stylu miejskim czy bardziej odpowiadałby nam model sportowy – warto bowiem, dobrać charakter roweru do zaplanowanej aktywności.
Na rynku istnieje duża różnorodność w wyborze akcesoriów rowerowych. Na długie wycieczki należy zaopatrzyć się w profesjonalne sakwy do roweru i funkcjonalne torby na rower, w których możemy schować przedmioty, które chcemy wziąć ze sobą. Producenci stworzyli modele przednie, bardziej pojemne modele tylne, montowane pod siodełko, bardzo praktyczne z montażem na kierownicę i super podręczne na ramę. Jeżeli chcemy zabrać ze sobą aparat fotograficzny, kamerę, GPS czy laptopa – możemy również umieścić te sprzęty w specjalnej torbie przeznaczonej do tego celu. Warto również pomyśleć o zabraniu ze sobą narzędzi rowerowych, które będą niezwykle pomocne w razie jakichkolwiek problemów technicznych z rowerem. Niezbędną rzeczą jest praktyczna pompka rowerowa. Można ją schować do plecaka lub po prostu przypiąć do ramy roweru specjalną klamrą.  Jeżeli Wasz rower nie ma przymocowanych świateł, należałoby pomyśleć o zainwestowaniu w nie – najlepiej sprawdzają się halogenowe, świecą bardzo jasno i dzięki nim będziesz widoczny z dużej odległości. Dla osób, które lubią od czasu do czasu szybciej popedałować i chcą sprawdzić ile przejechali kilometrów przeznaczony jest licznik rowerowy. Bardziej zaawansowane, pokazują nawet z jaką prędkością jechaliśmy przez dany odcinek drogi.  Następną rzeczą także przydatną na długie trasy są bidony i koszyki. Możemy je przypiąć do roweru, a podczas długiej trasy zrobić postój i napić się orzeźwiającej wody. Następnym dodatkiem na wyprawy są górskie błotniki rowerowe, które chronią nasze ubranie od błota odpryskującego od kół.
Natomiast osoby, które chcą poruszać się po mieście powinny zamocować lusterka – dzięki nim będą widzieć, co dzieje się za nimi na ulicy i łatwiej im będzie skręcić.  Rodzice, którzy chcą jeździć z dzieckiem muszą koniecznie zaopatrzyć się w uniwersalne foteliki rowerowe, które pozwalają na bezpieczne przewożenie swojej pociechy. Warto jednak pamiętać, że ciężar osoby prowadzącej i dziecka nie może przekraczać dozwolonego ciężaru przeznaczonego na rower. Osoby, które zamierzają jeździć dwukołowcem na zakupy powinny kupić specjalnie do tego wyprodukowany wygodny kosz rowerowy, który można umieścić na przykład na kierownicy roweru. Nie można zapomnieć także o zabezpieczeniu roweru przed ewentualną jego kradzieżą. Służą do tego łańcuchy, linki pętle, zapięcia u-lock, linki spiralne, blokady na tylne koło i kable z osłoną. Rower należy przypinać do miejsc specjalnie do tego przeznaczonych. Nie warto przymocowywać ich do siatek czy krat, ponieważ w ten sposób ułatwia się tylko zadanie złodziejowi, który może je przeciąć i uciec z naszym rowerem. Należy również pamiętać o dobrym ubiorze. Przede wszystkim w czasie jazdy powinno się mieć na głowie bezpieczny kask na rower, który musi być zapięty i dopasowany. Ubrać się w rzeczy wygodne, a kolory odzieży powinny być raczej jasne, tak żeby widać było prowadzącego z daleka. W nocy nie można zapomnieć o elementach odblaskowych – w ten sposób kierowca samochodu będzie widział rowerzystę z daleka.
 


http://www.zuz.mom.pl/rower

dystans:   35,7km
czas:   1:12h
prędkość średnia:   29,7km/h
wysokość minimalna:   600m
wysokość maksymalna:   697m
przewyższenie:   190m
rodzaj trasy:   łatwa
uwagi:   trasa płaska, łatwa i przyjemna, dobra dla początkujących albo do treningu interwałowego.

«« Powrót do listy
 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    6348



Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024