E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Podhale
 Regiony Podhala
   gm. Bukowina Tatrz.
   gm. Nowy Targ i Szaflary
   gm. Kościelisko
   gm. Poronin
   gm. Czarny Dunajec
   gm. Biały Dunajec
   gm. Zakopane
Warto odwiedzić
Wycieczki po Podhalu
 Folklor podhalański
   Gwara góralska
   Muzyka
   Taniec
   Zwyczaje
   Strój regionalny
    Śpiewnik góralski
   Budownictwo
   Sztuka
   Pasterstwo
   Oscypek
   Ciupaga
   Górale
   Kuchnia
   Legendy
   Owczarek podhalański
 Kultura i sztuka
   Muzyka
   Malarstwo
   Rzeźba
   Literatura
   Architektura
   Artyści
 Imprezy w regionie
 Aktywny wypoczynek
    Rowery
      Trasy krótkie
      Trasy średnie
      Trasy długie
      Lista podjazdów
      Trasy powiatowe
      Na Słowacji TANAP
      Na terenie TPN
   Taternictwo
   Speleologia
   Paralotnie
   Ski-alpinizm
   Narciarstwo
   Turystyka jaskiniowa
   Trasy biegowe
   Turystyka piesza
   Sporty wodne
Powiat Tatrzański
Aktualności
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Trasy krótkie
Czarna Góra & Brzegi - 51,7km


Startujemy w Nowym Targu. Jedziemy drogą na Waksmund ale na rondzie odbijamy w prawo na Gronków. W Gronkowie mamy podjazd a potem na zjeździe odbijamy w lewo na Trybsz. We wsi mamy najpierw podjazd a potem zjazd i znowu podjazd. W połowie tego drugiego podjazdu jest boczna droga w prawo, w którą skręcamy. Droga zaczyna się leniwie piąć do góry by w pewnym momencie w czarnej Górze przeistoczyć się w ostry podjazd - końcowy kilometr ma około 10% nachylenia!!
Następnie dłuższa chwila wypoczynku na zjeździe, choć trzeba uważać bo zakręty są ostre... Po ostrym zjeździe mamy spokojniejszy odcinek lekko w dół aż do końca drogi. Na końcu na skrzyżowaniu można jechać w lewo lub w prawo. Wybieramy tę pierwszą opcję i kierujemy się w stronę Jurgowa. Nie skręcamy jednak do wsi przy pierwszej sposobności lecz jedziemy dalej aż wyjedziemy na małą górkę i po zjechaniu z niej trafimy na drogę odbijającą w prawo do Jurgowa. Po skręceniu w nią zaraz skręcamy w lewo na Brzegi. Przejeżdżamy przez mały mostek (po jego obu stronach jest kawałek ubitego żwiru) a następnie przez duży szeroki most, który wypada dość osobliwie na tle wąskiej drogi... Właściwie od tego momentu zaczyna się ciągły podjazd, który raz będzie bardziej a raz mniej ostry, ale i tak jego średnie nachylenie wynosi prawie 7% przez 3km. Ostatni kilometr to już nachylenie rzędu 10.5%!!
Gdy już szczęśliwie dotrzemy na sam szczyt, możemy odsapnąć i złapać oddech na krótkim zjeździe po którym następuje jeszcze jeden krótki podjazd, ale ten już nie jest taki groźny. W końcu dojeżdżamy do głównej drogi prowadzącej z Bukowiny Tatrzańskiej do granicy w Łysej Polanie. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo i tu nas czeka bardzo miły zjazd - w miarę dobry asfalt, prędkość ponad 60km/h. W tak miłej atmosferze dojeżdżamy do ronda w Bukowinie Tatrzańskiej, na którym to rondzie jedziemy prosto (czyli opuszczamy rondo na drugiej odnodze). Tu mamy lekki podjazd, potem płasko, trochę w dół aż dojedziemy do rozjazdu: w lewo - Gliczarów, w prawo - Leśnica. My jedziemy w prawo na Leśnicę. Lekki podjazd a potem już tylko w dół. Trzeba uważać na zjeździe bo asfalt momentami jest nieciekawy... Poza tym można się nadziać na przeróżne stworzenia - ja ledwo wyhamowałem przed przechadzającymi się owcami...
Jadąc cały czas w dół w końcu dojedziemy do końca tej drogi i tym samym znajdziemy się w Gronkowie. Skręcamy w lewo i zaraz znowu w lewo na skrzyżowaniu, kierując się na Bór i na Szaflary. Będą tu dwa raczej krótkie, lekkie podjazdy oraz jeden stromy zjazd tuż przed Szaflarami - trzeba uważać na zakrętach!! W Szaflarach skręcamy w prawo na most a za mostem znowu w prawo. Następnie dojedziemy do zakopianki, którą musimy dojechać do Nowego Targu.


http://www.zuz.mom.pl/rower

dystans:   51,7km
czas:   1:58h
prędkość średnia:   26,2km/h
wysokość minimalna:   600m
wysokość maksymalna:   992m
przewyższenie:   685m
rodzaj trasy:   trudna
uwagi:   Widoki na tej trasie przy ładnej pogodzie są rewelacyjne - pięknie widać góry

«« Powrót do listy
 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    2051Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024