E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Narty
 Aktualności
   Bezpieczeństwo, porady
Kamery na wyciągach
Giełda sprzętu
 WYCIĄGI NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Poronin
   Zakopane
   Ząb
   Małe Ciche
 SZKOŁY NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
 WYPOŻYCZALNIE SPRZĘTU
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
   Ząb
 NARTY
   Ciekawostki
    Historia
      Zawody
      Legendy nart
      Teksty archiwalne
      Narty na świecie
      SN PTT 1907 Z-ne
   Wielka Krokiew
   Sprzęt i technika
 SNOWBOARD
   Historia
   Jak powstaje deska
   Snowboard miękki
   Snowboard twardy
   Snowboard dla dzieci
   Snowboard dla kobiet
    Technika jazdy
    Triki
   Jak zostać instruktorem
   Boarder cross
   Galeria
 SKI-ALPINIZM
   Skitury
   Freeride
   Jak zacząć?
   Sprzęt
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Aktualności

Aktualności
Promocja książki „Magia nart”
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

30 czerwca 2016 roku, godz. 18.00 Galeria Sztuki XX wieku, willa Oksza filia Muzeum Tatrzańskiego Zakopane, ul. Zamoyskiego 25   W najbliższy czwartek odbędzie się promocja książki „Magia nart” autorstwa Beaty Słamy i Wojciecha Szatkowskiego. Współwydawcą książki jest Tatrzański Park Narodowy i Muzeum Tatrzańskie. Serdecznie zapraszamy.
( 25 Czerwca 2016)
DZIEŃ NARCIARZA
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

30 kwietnia 2016 (sobota), początek godz. 12:00 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Zamoyskiego 25   Na miłośników narciarstwa, jego historii, ski-touringu i free-ridu czeka niedługo nie lada gratka. 30 kwietnia (sobota) w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25 odbędzie się Dzień Narciarza. Planujemy spotkania z ciekawymi ludźmi nart, pokazy filmów narciarskich i drewnianych nart. To najważniejsze wydarzenie towarzyszące wystawie „Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 roku”.
( 22 Kwietnia 2016)
„PIERWSZE ZJAZDY…” SPOTKANIE NA WYSTAWIE „MAGIA NART – CZAS PIONIERÓW. NARCIARSTWO POLSKIE DO 1914 R.”
(żródło: )

22 kwietnia 2016 (piątek), godz. 18:00 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Zamoyskiego 25   Zjazd jest ukoronowaniem narciarstwa, największą przyjemnością „białego szaleństwa”, czymś wspaniałym dla dobrego technika, a udręką dla narciarskiego patałacha . Po „śladzie” wykreślonym na śniegu można czytać jak z karty o charakterze człowieka, który ten ślad założył. Narciarski esteta nie niszczy śladu sąsiada, jedzie obok, a jego ślad składa się z wycyrklowanych krystjanii o idealnie takim samym promieniu skrętu.
( 19 Kwietnia 2016)
IV Dni Lawinowo-Skiturowe
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

09-10 kwietnia 2016 r. Dolina Pięciu Stawów Polskich   Wiosną, w Dolinie Pięciu Stawów, odbędą się Dni Lawinowo-Skiturowe. Podczas wydarzenia można będzie skorzystać z darmowych szkoleń: lawinowych, skiturowych, turystyki zimowej, nawigacji i pierwszej pomocy w górach.
( 20 Marca 2016)
„PIONIEROM NART…” – SPOTKANIE NA WYSTAWIE „MAGIA NART…”
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

7 kwietnia 2016 r. (czwartek), godz. 18:00 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Zamoyskiego 25   Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na kolejny wieczór narciarski na wystawie „Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 roku”. 7 kwietnia o godzinie 18.00 rozpocznie się spotkanie poświęcone bardziej i mniej znanym pionierom narciarstwa w Tatrach. Wieczór poprowadzi Wojciech Szatkowski.
( 4 Kwietnia 2016)
XV Memoriał Józefa Oppeneheima w narciarstwie wysokogórskim
(żródło: )

W sobotę 2 kwietnia 2016 już po raz piętnasty Dolina Chochołowska będzie gościć zawodników Memoriału Józefa Oppenheima.
( 31 Marca 2016)
PRODUCENCI NART - ZUBEK, BUJAK, SCHIELE I INNI
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

31 marca 2016 r. (czwartek), godz. 18:00 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Zamoyskiego 25   Muzeum Tatrzańskie i Tatrzański Park Narodowy zapraszają na kolejny wieczór narciarski na wystawie „Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 roku”. Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego tym razem opowie o słynnych producentach nart z zamierzchłych dziejów Zakopanego.
( 23 Marca 2016)
XVIII Zawody o Wielkanocne Jajo
(żródło: www.zakopane.eu)

Zawodników i kibiców serdecznie zapraszamy na XVIII Zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim „O Wielkanocne Jajo” imienia Krystyny Behounek, wieloletniej kierowniczki Schroniska na Kalatówkach, które odbędą się tradycyjnie w Lany Poniedziałek 28 marca.
( 21 Marca 2016)
Finałowe starcie w Młodzieżowym Pucharze Polski TAURON Bachleda Ski
(żródło: )

W dniach 21-24 marca młodzi alpejczycy zmierzą się na stoku stacji Suche-Ski.
( 20 Marca 2016)
Puchar Bachledów
(żródło: )

W niedzielę na terenie ośrodka narciarskiego Bania w Białce Tatrzańskiej odbędzie się prawdziwe święto narciarstwa alpejskiego. W drugiej edycji zawodów o Puchar Bachledów spotkają się zespoły złożone z 6 zawodników, reprezentujących różne kategorie wiekowe. Będą oni rywalizować w konkurencji super-slalom w myśl zasady „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest najbardziej utytułowany polski alpejczyk – Andrzej Bachleda-Curuś.
( 12 Marca 2016)
Wystawa „Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 roku”
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

19 grudnia 2015 – 1 maja 2016 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Zamoyskiego 25   Pionierzy polskiego narciarstwa: Stanisław Barabasz, Józef Schnaider, Józef Oppenheim, Andrzej Góraś, Leon Loria, Mieczysław Karłowicz, Roman Kordys, Maksymilian Dudryk, Zygmunt Klemensiewicz i Mariusz Zaruski – to bohaterowie projektu, jakiego jeszcze nie było. Pierwsza w historii wystawa pokazująca dzieje polskiego narciarstwa do 1914 r. począwszy od pionierskich prób użycia „ski” na naszych ziemiach w końcu XIX wieku.
( 10 Marca 2016)
„MAGIA NART” – KONKURS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

14 marca – 25 kwietnia 2016 r. Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Zamoyskiego 25   Muzeum Tatrzańskie i Tatrzański Park Narodowy serdecznie zapraszają do udziału w organizowanym na wystawie „Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 r.” konkursie dla dzieci i młodzieży z całej Polski.
( 7 Marca 2016)
Zawody w biegach narciarskich z okazji 170 Rocznicy Powstania Chochołowskiego ODWOŁANE
(żródło: )

Zawody w biegach narciarskich z okazji 170 Rocznicy Powstania Chochołowskiego które miały się odbyć w dniu 28 lutego 2016 r. (niedziela) SĄ ODWOŁANE Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjać, o nowym terminie zawodów, Poinformujemy w mediach oraz na stronach internetowych: CKIP Czarny Dunajec: www.ckip.org oraz na stronie UG: www.czarny-dunajec.pl
( 24 Lutego 2016)
VI Puchar Misia Stramusia
(żródło: www.zakopane.eu)

21 lutego 2016 r. na stokach zakopiańskiego Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal przy ul. Balzera 30, odbędą się otwarte zawody narciarskie dla dzieci o VI Puchar Misia Stramusia.
( 19 Lutego 2016)
XXXII Ogólnopolski Bieg Gąsieniców przełożony
(żródło: )

Organizatorzy zawiadamiają, że ze względu na złe warunki atmosferyczne i śniegowe niedzielny Bieg Gąsieniców zostaje przełożony. O terminie przeprowadzenia zawodów będziemy informować na bieżąco.
( 19 Lutego 2016)
Zawodnicy z 8 krajów powalczą na Kotelnicy Białczańskiej!
(żródło: )

W piątek i sobotę w najpopularniejszym ośrodku narciarskim w Polsce odbędą się najbardziej widowiskowe zawody tej zimy. Na specjalnie przygotowanej skoczni rywalizowali będą narciarze, snowboardziści i rowerzyści. Poza krajową czołówką w Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival wezmą udział zawodnicy z: Austrii, Estonii, Finlandii, Łotwy, Norwegii, Szwajcarii i Szwecji.
( 17 Lutego 2016)
Promocja Ski Magazynu w Okszy
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

Muzeum Tatrzańskie i Wydawnictwo Alpin Media serdecznie zapraszają w dniu 18 lutego o godzinie 18.00 do Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, Zakopane, ul. Zamoyskiego 25 na promocję magazynu narciarskiego Ski Magazyn. Spotkanie poprowadzi Jakub Brzosko z Muzeum Tatrzańskiego.
( 15 Lutego 2016)
OSCYP Snowboard Contest 2016 - Pełna lista zawodników
(żródło: )

Pełna lista OSCYPowych zawodników! Przygotowania do największych w Polsce zawodów snowboardowych są  już w  bardzo zaawansowanym stadium. Na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej powstaje konstrukcja śnieżna pod ósmą edycję OSCYP Snowboard Contest. 7 lutego najlepsi w kraju zawodnicy powalczą o prestiżowy tytuł i cenne nagrody. Dziś ogłoszona została oficjalna lista potwierdzonych uczestników rywalizacji.
( 4 Lutego 2016)
SnowFest Festival Zakopane
(żródło: www.zakopane.pl)

Extreme Sports Channel objął patronat nad największym polskim festiwalem zimowym – SnowFest Festival w Zakopanem!  5 i 6 lutego na Wielkiej Krokwi w Zakopanem pod patronatem Extreme Sports Channel odbędzie się prawdziwe święto dla wszystkich miłośników muzyki i sportów ekstremalnych - SnowFest.
( 3 Lutego 2016)
XIX karnawał na śniegu
(żródło: )


( 3 Lutego 2016)
PUCHAR ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH 2016
(żródło: http://www.skoki2016.eu/)

PROGRAM PUCHARU ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH ZAKOPANE, 22-24 JANUARY 2016
( 15 Stycznia 2016)
TATRY NA NARTACH – PROMOCJA PRZEWODNIKA SKI-TUROWEGO I SPOTKANIE Z WOJCIECHEM SZATKOWSKIM
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

22 stycznia 2016 r. (piątek), godz. 18:00 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul. Zamoyskiego 25   Muzeum Tatrzańskie i Tatrzański Park Narodowy zapraszają w dniu 22 stycznia 2016 r. (piątek) na godz. 18.00 do Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza na ostatnią zakopiańską promocję przewodnika Wojciecha Szatkowskiego „Tatry na nartach”. Spotkanie poprowadzą Wojciech Szatkowski i Jakub Brzosko z Muzeum Tatrzańskiego.
( 21 Stycznia 2016)
TATRY I BIESZCZADY. W POSZUKIWANIU SKITUROWEGO ELDORADO
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

15 stycznia (piątek), godz. 18:00 Kawiarnia Strh (Cafe & Gallery) Zakopane, ul. Krupówki 4a   Kawiarnia Strh (Cafe & Gallery) oraz Muzeum Tatrzańskie serdecznie zapraszają na spotkanie dotyczące narciarstwa skiturowego dawniej i dzisiaj. Spotkanie „Tatry i Bieszczady. W poszukiwaniu skiturowego eldorado” poprowadzi pracownik Muzeum Tatrzańskiego, Wojtek Szatkowski – autor przewodnika narciarskiego „Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy”, wydanego nakładem wydawnictwa Tatrzańskiego Parku Narodowego.
( 11 Stycznia 2016)
Czas pionierów – o początkach narciarstwa w Tatrach i Karpatach
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

Kawiarnia Roma przy ul. Strążyskiej i Muzeum Tatrzańskie serdecznie zapraszają w sobotę 9 stycznia na godzinę 18.00 na spotkanie “Czas pionierów”, poświęcone pionierom narciarstwa w Tatrach Polskich i Karpatach. Spotkanie towarzyszy wystawie “Magia nart – czas pionierów. Narciarstwo polskie do 1914 roku”. Spotkanie poprowadzi Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego.
( 5 Stycznia 2016)
World Snowboard Day 2015 - Białka Tatrzańska
(żródło: )

20 grudnia w niedzielę zapraszamy do Białka Tatrzańska - Kotelnica Białczańska na obchody Światowego Dnia Snowboardu. Specjalnie na tą okazję ekipa Park Pirates przygotuje przeszkody o różnym stopniu trudności, tak aby każdy mógł spróbować swoich umiejętności.Oczywiście nie zabraknie snowboardowych nagród i gadżetów od Burton, Anon i Analog. Energetyczną muzykę zapewni Monster Energy . Więcej szczegółów wkrótce i do zobaczenia w Białce! https://www.facebook.com/events/1190178550997992/
( 17 Grudnia 2015)
Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim 2015/2016
(żródło: )

Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim 2015/2016 Otwarte zawody narciarskie - DLA KAŻDEGO! Trzeci rok z rzędu ruszają alpejskie zmagania amatorów w kolebce sportów zimowych jaką kiedyś było Zakopane. Rośnie prestiż i ranga naszej imprezy, gdyż trzy z czterech edycji imprezy są eliminacjami do Mistrzostw Polski Amatorów PZN, skupiając najlepszych polskich alpejczyków amatorów. Szukając optymalnych rozwiązań sportowych i technicznych opracowaliśmy modyfikację naszego regulaminu, która umożliwia równorzędne wykorzystanie szans każdego zawodnika niezależnie od jego wieku.
( 15 Grudnia 2015)
Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy
(żródło: )

„ Współcześni narciarze szukają w górach kontaktu z przyrodą pozbawionego ułatwień i urządzeń technicznych. Ciszy, spokoju. W to poszukiwanie narciarskiego eldorado idealnie wpisuje się turystyka narciarska” – pisze Wojciech Szatkowski. Ukazany 23 października „Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy” to kompletny, bogato ilustrowany przewodnik dla narciarzy, których interesują piękne widoki i prawdziwa przygoda.
( 8 Grudnia 2015)
Siedemnasta edycja kultowych zawodów narciarskich w stylu retro na Kalatówkach!
(żródło: )

Tradycyjnie już w Lany Poniedziałek (w tym roku- 6 kwietnia) w Suchym Żlebie na Kalatówkach odbywają się zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim „O Wielkanocne Jajo” imienia Krystyny Behounek, która była wieloletnią Kierowniczką Schroniska na Kalatówkach. W tym roku to już siedemnasta edycja zawodów, która od małych kameralnych rozgrywek, rozrosła się do rangi głośnej międzynarodowej imprezy.
( 1 Kwietnia 2015)
Doskonałe warunki narciarskie - Kasprowy Wierch prawie dwa metry
(żródło: www.tatry.pl)

Prawie dwa metry śniegu na Kasprowym Wierchu, a w samym Zakopanem "zaledwie" pół metra. Tak wygląda południe Małopolski po blisko dwóch dniach opadów śniegu. To bardzo dobre wiadomości dla narciarzy bowiem śniegu na trasach jest rekordowo dużo i warunki do uprawiania białego szaleństwa są znakomite.
( 16 Marca 2015)
MUZEUM TATRZAŃSKIE WSPIERA III DNI LAWINOWO-SKITUROWE
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

28-29 marca 2015 r. (sobota-niedziela) Dolina Pięciu Stawów Polskich   Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich i 5+ Szkoła Górska czyli Marychna i Marta Krzeptowskie serdecznie zapraszają na III Dni Lawinowo-Skiturowe.
( 13 Marca 2015)
Białka Tatrzańska - Wielkanoc będzie można spędzić na nartach
(żródło: www.tatry.pl)

Dobre wiadomości dla narciarzy - tegoroczny sezon zimowy będzie wyjątkowo długi. W kalendarzu coraz bliżej połowa marca, tymczasem na Podhalu wciąż jest sporo śniegu. Średnia pokrywa śnieżna na stokach narciarskich nadal przekracza jeden metr. I wszystko wskazuje na t,o że koleje i wyciągi narciarskie będą działać jeszcze przez co najmniej kilka tygodni.
( 11 Marca 2015)
Marzec miesiącem prawdziwych narciarzy pod Tatrami
(żródło: www.tatry.pl)

Marzec miesiącem dla prawdziwych narciarzy. Jeszcze kilkanaście lat temu to właśnie o tej porze roku pod Tatrami było najwięcej miłośników białego szaleństwa. Marcowe wiosenne słońce i śnieg powodowały, że to właśnie teraz w hotelach i pensjonatach większość miejsc była zajęta. Potem jednak moda na marcowe szusowanie na nartach zaniknęła i Zakopane o tej porze roku świeciło pustkami. Teraz jednak znów wraca moda na narciarstwo właśnie na początku wiosny.
( 11 Marca 2015)
Kasprowy Wierch - doskonałe warunki narciarskie i brak tłoku
(żródło: www.tatry.pl)

Doskonałe warunki narciarskie w Tatrach i brak kolejek na samym Kasprowym Wierchu. Ostatnie dwa tygodnie ferii zapowiadają się dla miłośników białego szaleństwa w Tatrach wyjątkowo atrakcyjnie. W polskiej części Tatr średnia pokrywa śnieżna osiąga już półtora metra - korzystna jest również pogoda w ciągu dnia - sporo słońca i lekki mróz. To w sumie powoduj,e że warunki narciarskie na Kasprowym Wierchu są znakomite i na pewno sytuacja ta nie zmieni się przez najbliższe tygodnie.
( 19 Lutego 2015)
Puchar Świata w skokach narciarskich Zakopane 2015
(żródło: www.zakopane.pl)

Puchar Świata w Skokach Narciarskich to największe i najbardziej prestiżowe zimowe zawody narciarskie w Zakopanem, ściągające co roku dziesiątki tysięcy fanów skoków narciarskich. W tym sezonie zaplanowane są w terminie 16-18 stycznia 2015 r. Biuro Promocji Zakopanego, jako autoryzowany sprzedawca z ramienia Komitetu Organizacyjnego przy TZN, zakończyło już sprzedaż biletów.
( 17 Stycznia 2015)
Sezon narciarski pod Tatrami rozpoczęty - apel TOPR
(żródło: www.tatry.pl)

Sezon narciarski pod Tatrami rozpoczęty. Już teraz narciarze mogą skorzystać z części otwartych tras i wyciągów narciarskich. Tak jest m.in w Zakopanem, Białce i Bukowinie Tatrzańskiej. Co prawda na razie udostępnione są mniejsze łatwiejsze trasy, ale i tak od rana widać na nich sporo osób które stęskniły się za jazdą na nartach czy na desce snowboardowej. Warto jednak na początku sezon zawsze zachować umiar i szczególną ostrożność aby nie nabawić się urazu lub kontuzji.
( 8 Grudnia 2014)
Górale liczą na śnieżną i długą zimę - to gwarantuje udany sezon narciarski
(żródło: www.tatry.pl)

Zima aura pod Tatrami - ostatnia noc w Zakopanem była wyjątkowo mroźna. Sprawdziły się ostrzeżenia synoptyków i temperatura pod Tatrami spadła aż do minus 13 stopni. Poniedziałek również ma być w rejonie Zakopanego chłodny - tutaj temperatura nie przekroczy minus 3 stopni. Co jednak znamienne - wysoko w Tatrach jest znacznie cieplej - tutaj termometry pokazują nawet parę kresek powyżej zera. Co ważne wszyscy pod Tatrami liczą na śnieg – od tego bowiem w dużej części zależy czy rozpoczynający się sezon narciarski będzie udany.
( 8 Grudnia 2014)
Kolejka linowa na Kasprowy Wierch nieczynna aż do 28 listopada
(żródło: www.tatry.pl)

Uwaga turyści - kolejka linowa na Kasprowy Wierch nieczynna. Z powodu jesiennego przeglądu wagoniki kolejki nie kursują aż do piątku 28 listopada. W tym roku przeglądy kolejki linowej są nieco dłuższe niż w latach poprzednich ze względu na niezbędną kontrolę urządzeń wagoników kolejki.
( 26 Listopada 2014)
Dobre wiadomości dla narciarzy - pierwsze ośrodki rozpoczęły już sztuczne śnieżenie
(żródło: www.tatry.pl)

Nareszcie dobre wiadomości dla miłośników białego szaleństwa - na Podhalu pierwsze stacje narciarskie rozpoczęły właśnie sztuczne śnieżenie. Lada moment już drugą noc armatki śnieżne na Podhalu będą pracować, aby jak najszybciej przygotować mniejsze trasy narciarskie do otwarcia. Ostatnio nocą temperatury pod Tatrami spadają poniżej minus 3-4 stopni a to umożliwia już produkcję śniegu.
( 26 Listopada 2014)
„Puchar Kościeliska‘’ Zawody w biegach narciarskich. Otwarcie sezonu zimowego 2014/15
(żródło: www.pucharkoscieliska.pl)

Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko serdecznie zaprasza miłośników narciarstwa biegowego na otwarcie sezonu zimowego 2014/2015. Podczas otwarcia odbędą się zawody sportowe „Puchar Kościeliska” w biegach narciarskich. Zawody rozgrywane będą na trasach biegowych Kościelisko-Chotarz dnia 14.12.2014
( 22 Listopada 2014)
Pierwszy kompletny przewodnik narciarstwa wysokogórskiego po Tatrach "Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy" Wojciecha Szatkowskiego
(żródło: )

„Współcześni narciarze szukają w górach kontaktu z przyrodą pozbawionego ułatwień i urządzeń technicznych. Ciszy, spokoju. W to poszukiwanie narciarskiego eldorado idealnie wpisuje się turystyka narciarska” - pisze Wojciech Szatkowski w „Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy”. Ukazująca się 30 października książka to kompletny, bogato ilustrowany przewodnik dla narciarzy, których interesują piękne widoki i prawdziwa przygoda.
( 22 Października 2014)
Koniec sezonu narciarskiego na Kasprowym Wierchu - do zobaczenia za niespełna rok
(żródło: www.tatry.pl)

To już definitywny koniec sezonu narciarskiego. W rejonie Kasprowego Wierchu trasy narciarskie i koleje krzesełkowe będą nieczynne, aż do przyjścia następnej zimy, a więc zazwyczaj pod koniec roku. Zresztą już od dłuższego czasu trasa narciarska w kotle Goryczkowym była już zamknięta z powodu braku śniegu a i warunki śniegowe na drugiej trasie z każdym dniem się pogarszały.  
( 6 Maja 2014)
II Dni Lawinowo Ski-tourowe
(żródło: )

II Dni Lawinowo Ski tourowe już za nami. Tegoroczna edycja przyciągnęła do Doliny Pięciu Stawów Polskich rzesze miłośników turystyki górskiej i ski touringu.  Pierwszego dnia z atrakcyjnych, darmowych szkoleń z zakresu turystki zimowej, narciarstwa wysokogórskiego, nawigacji i wiedzy lawinowej warsztatów TOPR i TPN oraz wycieczek można było kożystać już od godziny 9 rano. Ponadto przez cały dzień odbywały się testy sprzętu górskiego i nart, a na każdego uczestnika czekał poczęstunek i lowanie cennych nagród. Ogromnym zaineresowaniem cieszyły się warsztaty prowadzone przez TPN (Tatrzański Park Narodowy)  oraz TOPR (Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe). Od 15 można było Soborni wieczór zaszczycił obecnością znany himalaista Darek Załuski prezentując swój najnowszy film „Two on K2”.
( 1 Maja 2014)
Szesnasta edycja zawodów narciarskich w stylu retro na Kalatówkach!
(żródło: www.tatry.pl)

Tradycyjnie już w Lany Poniedziałek (w tym roku 21 kwietnia) na Kalatówkach odbywają się zawody na starym sprzęcie narciarskim. Tegoroczna impreza to już szesnasta edycja zawodów, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń zakopiańskich.
( 20 Kwietnia 2014)
Jędrzej Dobrowolski, najszybszy narciarz Polski oficjalnie zakończył sezon
(żródło: )

W sobotę 12 kwietnia na Kasprowym Wierchu odbyło się wyjątkowe wydarzenie. „Kasprowy Speed Ski” czyli zjazd pokazowy Jędrzeja Dobrowolskiego trasą Gąsienicową połączony z próbami  bicia rekordów prędkości młodych adeptów szkółek narciarskich.
( 19 Kwietnia 2014)
Polscy Złoci Medaliści na znaczkach pocztowych
(żródło: )

XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi przeszły do historii. Po raz kolejny byliśmy świadkami największej imprezy sportowej organizowanej co 4 lata pod hasłem szlachetnego współzawodnictwa i braterstwa wśród narodów świata. Poczta Polska S.A. chcąc podziękować wszystkim olimpijczykom i uhonorować zwycięzców, którzy z ogromnym poświeceniem wywalczyli złote medale dla Polski, wprowadziła do obiegu walor filatelistyczny „Polscy Złoci Medaliści”.
( 12 Kwietnia 2014)
Zawody Józefa Oppenheima 2014
(żródło: www.tatry.pl)

Klub Sportowy SNPTT 1907, Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej zapraszają na XIII zawody im. Józefa Oppenheima w ski-alpinizmie. Zawody organizujemy po dwuletniej przerwie w kategorii amatorskiej w rejonie Doliny Chochołowskiej w dniu 29 marca (sobota). Start o godzinie 11.00. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników ski-alpinizmu. Organizatorami zawodów są: SN PTT 1907 Zakopane, Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej, PTTK oddział zakopiański i PTTK Zarząd Główny.
( 27 Marca 2014)
Weź udział w konkursie i wygraj szkolenie lawinowe!
(żródło: )

Zapraszamy do udziału w trzecim już konkursie „Lawinowe ABC ”! Od 24 marca codziennie przez 7 dni w różnych godzinach na profilu facebook.com/LawinoweABC ukazywać się będzie pytanie konkursowe. Zwycięzcy wezmą udział w szkoleniu lawinowym!
( 23 Marca 2014)
Apel do gości: korzystajcie tylko z instruktorów narciarskich z uprawnieniami
(żródło: www.tatry.pl)

Uwaga na podrabianych instruktorów narciarstwa. Marzec to co roku czas, gdy w góry przyjeżdżają rodzice z dziećmi lub nawet dorosłe osoby chcące się w spokoju nauczyć jeździć na nartach. I szkoły narciarstwa działające przy ośrodkach narciarskich mają teraz sporo pracy. Choć wciąż często zdarza się, że nieświadomi niczego uczący się narciarze korzystają z pseudo instruktorów.
( 17 Marca 2014)
Górale szykują gorące powitanie Kamila Stocha i całej drużyny skoczków
(żródło: www.tatry.pl)

Górale szykują się do świętowania powrotu podwójnego złotego medalisty pod Tatry. Co prawda Kamil Stoch na jeden dzień odwiedził właśnie Zakopane, ale oficjalnie powitanie skoczka planowane jest na koniec marca. Takie zresztą jest życzenia zawodnika, który przypomina że przed nim jak i całą drużyną jeszcze sporo zawodów m.in w ramach Pucharu Świata. Dlatego na świętowanie dwóch złotych medali przyjdzie czas już po zakończeniu tegorocznego sezonu.
( 21 Lutego 2014)
Kibicujmy razem naszym skoczkom!
(żródło: www.madeinzakopane.pl)

Po sukcesach naszych skoczków na Igrzyskach Olimpijskich chcemy wspólnie kibicować im w kolejnych konkursach. Z tego względu w sobotę 15 lutego o godz. 18.00 i poniedziałek 17 lutego o godz. 17.00 na Placu Niepodległości, przed lodowiskiem Apres Ski Zakopane stanie telebim transmitujący na żywo zawody w skokach narciarskich z Sochi. Zapraszamy wszystkich, którzy spędzają w Zakopanem ferie zimowe oraz mieszkańców miasta.
( 16 Lutego 2014)
Archiwum
Pierwszy «« (1-50)(51-100)(101-150)(151-200)(201-250) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2023