E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Podhale

Podhale
Pierwsi na Podhalu
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/03)

Umundurowani gimnazjaliści. Wczoraj w Gimnazjum nr 1 w Zakopanem uczniowie dwóch klas założyli na siebie mundurki. Od poniedziałku będą je nosić wszyscy gimnazjaliści. To pierwsza szkoła na Podhalu, która wprowadziła jednolity ubiór dla swoich podopiecznych. - Ten pomysł zrodził się w naszej szkole już dwa lata temu, zanim powstała inicjatywa ministra edukacji - informuje Ireneusz Smajdor, dyrektor gimnazjum.
( 3 Lutego 2007)
Skarby Mieczysława Króla
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/03)

W nowotarskim ratuszu. Mieczysław Król-Łęgowski z Kościeliska to człowiek wielu pasji, talentu i wrażliwości - poeta, metaloplastyk, snycerz, sportowiec, któremu względy zdrowotne stanęły na przeszkodzie w rozwinięciu narciarskich zamiłowań. W szkole chodził do jednej klasy z Wojciechem Fortuną i w jednym był z nim klubie: Wisła-Gwardia Zakopane. Teraz zaraża ludzi ideą stworzenia pod Tatrami Muzeum Sportu. - Przyjechała tu tylko połowa moich zbiorów - mówił jeszcze przed otwarciem wystawy zabytkowego sprzętu narciarskiego, sanek i łyżew ze swojej kolekcji w nowotarskim ratuszu. Żeby się wszystko zmieściło, musielibyście chyba ratusz rozbudować...
( 3 Lutego 2007)
Oscypek w Unii
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/02)

Historyczny dzień dla Polski i Podhala. Od dzisiaj podhalański oscypek - jako pierwszy produkt tradycyjny z Polski - jest chroniony przez Unię Europejską. Za dwa tygodnie otrzyma unijny certyfikat.
( 2 Lutego 2007)
Gońba przeniesiona
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/02)

Kumoterska Gońba, która miała odbyć się dzisiaj w Zakopanem, została przeniesiona na 25 lutego. W niedzielę odbędą się za to zawody w Kościelisku - dopiero drugie w tym sezonie.
( 2 Lutego 2007)
Chcą ułatwień
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/02/02)

Plan - przed nowym prawem budowlanym. Radni gminy Bukowina Tatrzańska zatwierdzili zmiany w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania dla drugiej części wsi Jurgów. Jest to kolejny etap tworzenia planu zagospodarowania przestrzennego w gminie.
( 2 Lutego 2007)
Wspólnie na rzecz Spisza
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/02/02)

Powstałe na początku stycznia Stowarzyszenie Rozwoju Spisza i Okolic działa zaledwie kilka tygodni, a już zdobyło fundusze z Unii Europejskiej. Potrzebne jednak było poręczenie majątkowe trzech gmin, na terenie których będzie działać stowarzyszenie. Na ostatniej sesji radni gminy Bukowina Tatrzańska zatwierdzili uchwałę, wedle której gmina udzieliła poręczenia majątkowego Stowarzyszeniu w wysokości 40 tys. zł. Podobne poręczenie dały gminy Nowy Targ i Łapsze Niżne.
( 2 Lutego 2007)
Stolica zjechała pod Tatry
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/02/01)

Górale liczą na większy zarobek podczas ferii "warszawskich". Tłok w sklepach, karczmach, pubach, na Krupówkach, gdzie tradycyjnie już pojawiły się różnego rodzaju "uliczne" atrakcje, korki na zakopiańskich ulicach, tłoczno zrobiło się na wszystkich wyciągach narciarskich. Na ferie przyjechała Warszawa. I choć za turystami ze stolicy pod Tatrami nie przepadają, to jednak liczą na większy zarobek podczas "warszawskich" ferii.
( 1 Lutego 2007)
Z Kościeliska do Paryża
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/02/01)

Stanisław Nędza Chotarski - muzyk Skalnego Podhala i leśnik TPN. Jutro przypada 35. rocznica śmierci jednego z najbardziej znanych muzykantów Skalnego Podhala. Stanisław Nędza Chotarski wpisał się na trwałe w góralską tradycję muzyczną.
( 1 Lutego 2007)
Parada Gazdowska
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/31)

Wyniki zawodów. W niedzielę w Białym Dunajcu odbyła się pierwsza w tym sezonie Parada Gazdowska i wyścigi kumoterek. Publiczność kibicowała również zawodnikom w skiringu i ski-skiringu.
( 31 Stycznia 2007)
Na drogach więcej pijanych
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/31)

W roku 2006 było mniej zabitych i rannych w wypadkach samochodowych niż w 2005. Ubiegły rok okazał na drogach powiatu tatrzańskiego bezpieczniejszy od 2005. Rannych i zabitych było mniej, zwiększyła się jednak liczba pijanych kierowców.
( 31 Stycznia 2007)
Wykreślić drogi ze studium
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/31)

W gminie Kościelisko nie milkną dyskusje o opublikowanym w tym miesiącu studium uwarunkowań, z którego mieszkańcy Dzianisza dowiedzieli się, że przez ich wieś będzie w przyszłości biegła droga główna. Protesty skłoniły Radę Gminy do podjęcia uchwały w sprawie zawieszenia prac nad studium na czas nieokreślony.
( 31 Stycznia 2007)
Drogowcy uporali się
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/31)

Na Podtatrzu śnieg pada, z krótkimi przerwami, już od kilku dni. I o ile w poniedziałek na lokalnych drogach, m.in. do Sierockiego, jednej z najwyżej położonych miejscowości w Polsce - było tragicznie, wczoraj drogowcom udało się sytuację opanować.
( 31 Stycznia 2007)
Gorąca zima z Żywcem
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/30)

Pod patronatem "Dziennika Polskiego". Zakopane i Szczawnica tętnią rozrywką - zabawą połączoną z aktywnością sportową, koncertami polskich gwiazd, konkursami dla publiczności i projekcjami filmów - wszystko w ramach akcji "Na śniegu", sponsorowanej przez markę Żywiec.
( 30 Stycznia 2007)
Kontynuować PRL...
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/30)

W końcu będzie rewitalizacja zespołu parkowego dr Chramca. Dobra sytuacja budżetowa powiatu to pozostawiona furtka, dzięki której możemy starać się o dodatkowe pieniądze na realizację kilku potrzebnych inwestycji - zaznaczył na ostatniej sesji powiatowej starosta tatrzański Andrzej Gąsienica-Makowski. A jak się okazuje w planach jest dosyć dużo.
( 30 Stycznia 2007)
Policja podsumowała
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/30)

W roku ubiegłym było mniej zabójstw, ale więcej wymuszeń i rozbojów z udziałem nieletnich. Rok 2006 okazał się w powiecie tatrzańskim nieco bardziej pracowity dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.
( 30 Stycznia 2007)
Archiwum
Pierwszy «« (6270-6284)(6285-6299)(6300-6314)(6315-6329)(6330-6344) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2021