E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Kontynuować PRL...
 dodano: 30 Stycznia 2007    (źródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/30)

W końcu będzie rewitalizacja zespołu parkowego dr Chramca.

Dobra sytuacja budżetowa powiatu to pozostawiona furtka, dzięki której możemy starać się o dodatkowe pieniądze na realizację kilku potrzebnych inwestycji - zaznaczył na ostatniej sesji powiatowej starosta tatrzański Andrzej Gąsienica-Makowski. A jak się okazuje w planach jest dosyć dużo.


- Mamy kilka pomysłów, na które będziemy składać wnioski w tym okresie finansowym Unii Europejskiej - zapowiedział starosta tatrzański.

Oprócz tegorocznej budowy dwóch hal sportowych w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego i w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych, powiat w planach ma także kontynuowanie budowy PRL, czyli Programu Rozwoju Lokalnego.

- Tzw. PRL da nam wgląd na to, co jest jeszcze do zrobienia - zapowiada Gąsienica-Makowski.

W najbliższych planach Starostwa Tatrzańskiego jest także zapowiadany od dawna remont estakady w ramach budowy obejścia Zakopanego.

Najpierw jednak ma zostać przeprowadzona rewitalizacja zespołu parkowego dra Chramca, który znajduje się wokół siedziby starostwa.

- Zabieramy się za to już któryś raz. Trzeba w końcu to zrobić, bo jest to przecież wizytówka starostwa, a to co jest wokół, samo mówi za siebie - tłumaczył decyzję starosta Gąsienica-Makowski.

Na dzień dzisiejszy jedyne pewne zmiany wokół budynku starostwa to planowana rozbudowa Teatru Witkacego. Planowana jest budowa sali widowiskowej na 400-500 miejsc dla widzów.

Plany rewitalizacji zespołu parkowego pojawiły się już ponad rok temu.

(łb)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    738

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022