E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Stolica zjechała pod Tatry
 dodano: 1 Lutego 2007    (źródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/02/01)

Górale liczą na większy zarobek podczas ferii "warszawskich".

Tłok w sklepach, karczmach, pubach, na Krupówkach, gdzie tradycyjnie już pojawiły się różnego rodzaju "uliczne" atrakcje, korki na zakopiańskich ulicach, tłoczno zrobiło się na wszystkich wyciągach narciarskich. Na ferie przyjechała Warszawa. I choć za turystami ze stolicy pod Tatrami nie przepadają, to jednak liczą na większy zarobek podczas "warszawskich" ferii.


A goście bogaci i co ważne - chętni do wydawania pieniędzy - na szczęście dopisali. I to nie tylko w Zakopanem, ale i w większości miejscowości turystycznych na Podtatrzu.

- W tej chwili mamy pełny obiekt. Czego nie mogę powiedzieć o tym okresie, gdy na zimowisko przyjeżdżała Małopolska. Wtedy gościliśmy po kilka osób - twierdzi Marcin, kierownik pensjonatu "Litka" w Bukowinie Tatrzańskiej. - Teraz nie ma ani jednego łóżka wolnego i tak będzie do końca "warszawskich" ferii. Nawet dostawki musieliśmy wstawiać do niektórych pokoi.

I tak jest w całej Bukowinie. Wszystkie pensjonaty i kwatery nie narzekają na brak gości. Tak samo jak w Białce Tatrzańskiej.

- Turystów jest sporo we wsi. Ale z tego, co się orientuję, można jeszcze znaleźć wolne pokoje, choć może nie takie, jakby się chciało. U nas, np. już nie ma - mówi Karol Pilch, z pensjonatu "Bania" w Białce Tatrzańskiej. - Problemy ze znalezieniem pokoju mogą mieć ci goście, którzy poszukują wyższego standardu. Bo wszystko jest raczej zajęte. Ale nie powiedziałbym, że te ferie były lepsze od poprzednich. Też wtedy było sporo turystów.

Wolne miejsca są jeszcze w samym Zakopanem, zarówno w hotelach, pensjonatach, jak i kwaterach prywatnych. Ale w tych najbardziej popularnych już nie na każdy termin można znaleźć pokój.

(hak)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    878

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022