E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Podhale

Podhale
XIII Wykopki w Dzianiszu
(żródło: )

XVI Tatrzańskie Wici - 3 września 2017 „Wykopki w Dzianiszu” - to nazwa imprezy plenerowej odbywającej się jesienią na scenie plenerowej w Dzianiszu - Borki. Przed zgromadzonymi gośćmi występują miejscowe zespoły góralskie „Mali Dzianiszanie” i „Dzianiszanie”, przygrywa kapela góralska. Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko organizuje „Konkurs potraw z rzepy”, w którym gaździny przygotowują wyśmienite potrawy, oczywiście wszystkie na bazie ziemniaków.
( 22 Sierpnia 2017)
XII FESTYN BRZEGOWSKIE NUCICKI - sprawozdanie
(żródło: )

Festyn "Brzegowskie Nucicki" organizowany po raz dwunasty w ramach Tatrzańskich Wici, odbył 13 sierpnia 2017 się w dolnych Brzegach na placu obok mostu nad rzeką Białką.
( 22 Sierpnia 2017)
Piknik biegowy GONIACKA Białka Tatrzańska
(żródło: )

2. edycja największej letniej, biegowej imprezy na Podhalu! Piknik biegowy GONIACKA Białka Tatrzańska 25-27 sierpnia!
( 21 Sierpnia 2017)
III Góralskie Śpasy w Podczerwonem
(żródło: )

Stało się już tradycją, że w przedostatnią niedzielę sierpnia w Podczerwonem odbywa się jedna z największych wakacyjnych imprez plenerowych na Podhalu pn. "Góralskie Śpasy". To już 3 edycja festynu pełnego atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
( 17 Sierpnia 2017)
Mistrzostwa Podhala w Powożeniu – Konkurs na Fiakra 2017 oraz Konkurs na Śpiew Pytacki
(żródło: )

49 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górski w Zakopanem, Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Prezes Związku Podhalan Oddział Zakopane Andrzej Skupień oraz Starosta Powiatu Tatrzańskiego Piotr Bąk serdecznie zapraszają na Mistrzostwa Podhala w Powożeniu – Konkurs na Fiakra 2017 oraz Konkurs na Śpiew Pytacki 18 sierpnia 2017r Górna Rówień Krupowa.
( 17 Sierpnia 2017)
Wernisaż wystawy ”REMINISCENCJE ENCYKLIK JANA PAWŁA II”
(żródło: )

Dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu Zarząd Związku Polskich Artystów Plastyków O/ Zakopane serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy z cyklu BIAŁODUNAJECKIE SPOTKANIA ZE SZTUKĄ pt. ”REMINISCENCJE ENCYKLIK JANA PAWŁA II” 18 sierpnia 2017 r. (piątek) o godz. 18.00 w budynku GOK przy ul. Jana Pawła ll 363
( 17 Sierpnia 2017)
WYSTAWA "DZIECKO W KULTURZE TRADYCYJNEJ"
(żródło: )

W piątek 18 sierpnia o godz. 16:30 w wiosce festiwalowej na Górnej Równi Krupowej otwarta zostanie plenerowa wystawa fotografii Dziecko w kulturze tradycyjnej.
( 16 Sierpnia 2017)
Festiwal Oscypka na zakończenie VIII Europejskich Targów Produktów Regionalnych
(żródło: )

Za nami ostatni dzień VIII Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Ser wytworzony przez bacę Stanisława Barnasia z Czerwiennego uznany został za najlepszego oscypka VIII tegorocznych Targów. W konkursie startowało dziesięciu baców, każdy z nich zaprezentował swoje dwa produkty.
( 15 Sierpnia 2017)
Czwarty dzień VIII Europejskich Targów Produktów Regionalnych
(żródło: )

Za nami przedostatni dzień VIII Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Jutro Festiwalem Oscypka i Serów Wszelakich zakończymy tegoroczną edycję. Dziś na Górnej Równi Krupowej rozstrzygnęliśmy konkurs na Najlepszy Produkt Spożywczy.
( 14 Sierpnia 2017)
Trzeci dzień VIII Europejskich Targów Produktów Regionalnych
(żródło: )

Podczas trzeciego dnia Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem, zwiedzający mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach. 
( 13 Sierpnia 2017)
Drugi dzień VIII Europejskich Targów Produktów Regionalnych
(żródło: )

Drugi dzień Europejskich Targów Produktów Regionalnych, które od wczoraj goszczą na Górnej Równi Krupowej, upłynął pod znakiem Powiatu Wadowickiego. W Zakopanem gościliśmy gospodynie i twórców ludowych między innymi z Witanowic, Ryczowa i Stryszowa, którzy zaprezentowali zwiedzającym swoje najciekawsze produkty.
( 12 Sierpnia 2017)
Pierwszy dzień VIII Europejskich Targów Produktów Regionalnych
(żródło: )

Za nami pierwszy dzień Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Starostwa Tatrzański Piotr Bąk, któremu towarzyszyli wicestarosta Jerzy Zacharko, dyrektor Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury oraz przedstawiciel Małopolskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
( 11 Sierpnia 2017)
VIII Europejskie Targi Produktów Regionalnych - Konferencja inauguracyjna
(żródło: )

W Urzędzie Miasta Zakopane odbyła się konferencja inaugurująca VIII Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Podczas spotkania pt. "Polska kultura regionalna a nowe trendy żywienia", zaproszeni eksperci przedstawiali zalety spożywania baraniny, jagnięciny oraz mlecznych produktów owczych.
( 11 Sierpnia 2017)
XVI Tatrzańskie Wici - Święto Lasu
(żródło: )

Właściwie to zaczęło się w 2000 roku od I Światowego Zjazdu Górali a już w roku 2001 w tym samym miejscu na Siwej Polanie zorganizowano w ramach Euroregionu Tatry imprezę pod nazwą "Tatry bez granic". Impreza odbywa się w pięknej scenerii na 3-hektarowej polanie otoczonej dookoła lasem świerkowym. W ciągu całego popołudnia jest wiele atrakcji, konkursów, występów a oprócz tego różne stoiska kulinarne, rożna, kuchnie polowe itp. czyli jednym słowem jest wszystkiego dosyć dla ucha i dla brzucha.
( 11 Sierpnia 2017)
VIII Europejskie Targi Produktów Regionalnych - przygotowania
(żródło: )

Na Górnej Równi Krupowej trwają prace nad przygotowaniem miasteczka festiwalowego, w którym odbywać się będą VIII Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Pracujemy w pocie czoła aby wszystko gotowe było na otwarcie, które odbędzie się 11 sierpnia 2017 o godz. 15:30. Zapraszamy!
( 9 Sierpnia 2017)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017