E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Podhale

Podhale
"Wakacyjne Śpasy" - kreatywne zajęcia dla dzieci w Domu Ludowym
(żródło: )

Rozpoczynamy wakacje, a wraz z nimi "Wakacyjne Śpasy" czyli kreatywne zajęcia dla dzieci w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy”. W tym roku na każdy tydzień przygotowaliśmy inną tematykę warsztatów. Będzie lepienie z gliny, taniec i śpiew, zabawy z folklorem, a także kolejna przygoda z animacją poklatkową.
( 7 Lipca 2020)
"Skarby Małopolski" z Kościeliska
(żródło: http://www.gminakoscielisko.pl/pl/dla-turysty/aktualnosci/radio-krakow-z-koscieliska)

W wakacje dziennikarze Radia Kraków wyruszają w podróż po Małopolsce! Na początek zapraszają nas pod Tatry - do naszego Kościeliska - jednego z najpiękniejszych podgórskich obszarów w Polsce.
( 2 Lipca 2020)
Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej
(żródło: np.ms.gov.pl)

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce [ np.ms.gov.pl ] .
( 25 Czerwca 2020)
Bezpłatne warsztaty w Szkole Ginących Zawodów
(żródło: )

W ramach programu EtnoPolska Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” zaprasza na bezpłatne warsztaty w Szkole Ginących Zawodów. Od lipca do września 2020 r. twórcy ludowi poprowadzą zajęcia z bibułkarstwa, haftu, skórnictwa i metaloplastyki. Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” ul. T. Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska http://www.domludowy.pl/
( 16 Czerwca 2020)
Powraca Restaurant Week
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-zwykle/czerwiec-2020/powraca-restaurant-week)

Wraz z powrotem życia restauracyjnego, startuje także największe w Polsce wydarzenie kulinarne Restaurant Week. Wiosenna edycja potrwa dwa tygodnie od 17 do 30 czerwca. Weźmie w niej udział ponad 300 najciekawszych restauracji z czternastu regionów, w tym oczywiście Podhale. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Leszek Dorula. Ambasadorem akcji jest wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica.
( 15 Czerwca 2020)
SAMORZĄD DLA DZIEDZICTWA – start konkursu
(żródło: https://www.nid.pl/pl/Informacje_ogolne/Aktualnosci/news.php?ID=4320)

Rusza nabór do Ogólnopolskiego Konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków pod nazwą „Samorząd dla Dziedzictwa”. Prawidłowo opracowany i wdrożony gminny program opieki nad zabytkami to podstawa do wzięcia w nim udziału. Termin nadsyłania zgłoszeń to 30 czerwca 2020 r.  
( 9 Czerwca 2020)
Szkoła Podstawowa w Białce Tatrzańskiej zostaje czasowo zamknięta ze względów bezpieczeństwa
(żródło: )

Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska informuje, że Szkoła Podstawowa w Białce Tatrzańskiej zostaje czasowo zamknięta ze względów bezpieczeństwa. Na terenie placówki przebywała osoba, która mogła mieć kontakt z osobą zakażaną koronawirusem.
( 5 Czerwca 2020)
Utrudnienia w ruchu drogowym na drodze gminnej Bukowina - Wierch Kurucowy
(żródło: )

Bukowina Tatrzańska, dnia 20.05.2020 r. OGŁOSZENIE Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska informuje, że w związku z remontami cząstkowymi nawierzchni asfaltowych na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska, w dniach od 21.05.2020 r. - 22.05.2020 r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na drodze gminnej nr K420038 Bukowina -Wierch Kurucowy i na drodze gminnej nr K420042 Bukowina - Wierch Rusiński. Za utrudnienia przepraszamy. [PDF]
( 21 Maja 2020)
Tydzień Sprzątania w Gminie Bukowina Tatrzańska!
(żródło: )

Mieszkańcu! Przyłącz się do akcji „Tydzień Sprzątania w Gminie Bukowina Tatrzańska” - zadbaj o czystość w swojej okolicy oraz wokół swojego miejsca zamieszkania i przyczyń się do czystego i zadbanego wyglądu całej naszej gminy!
( 15 Maja 2020)
Wiosenna akcja szczepienia lisów
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-zwykle/maj-2020/wiosenna-akcja-szczepienia-lisow)

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Targu informuje, że wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie na terenie powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego odbędzie się w dniach od 18 maja do 7 czerwca 2020 r.
( 13 Maja 2020)
Hotele, pensjonaty i miejsca noclegowe znów będą mogły przyjmować gości!
(żródło: https://ugbukowinatatrzanska.pl/mieszkaniec/aktualnosci/753.html)

Od 4 maja 2020 r. hotele, pensjonaty i miejsca noclegowe znów będą mogły przyjmować gości. Jest to niewątpliwie dobra wiadomość dla branży turystycznej, jednak nie możemy zapomnieć, że wciąż jesteśmy narażeni na zakażenie wirusem SARS-CoV-2, dlatego nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek i dystansowania społecznego.
( 30 Kwietnia 2020)
I Plebiscyt na Najpiękniejszą Gminę Małopolski 2020
(żródło: )

Ruszył I Plebiscyt na Najpiękniejszą Gminę Małopolski 2020 organizowany przez portal https://mjakmalopolska.pl/ . Celem plebiscytu jest docenienie niezwykłych zakątków, jakie znajdują się w województwie małopolskim. Nasza gmina również bierze udział w eliminacjach, które odbywają się poprzez głosowanie.
( 7 Maja 2020)
Informacja o zamknięciu drogi wiodącej przez miejscowości Groń i Leśnica
(żródło: )

Zarząd Powiatu Tatrzańskiego informuje, że w dniach od 11 do 26 maja 2020 r. w godzinach od 8:00 do 20:00 w związku z układaniem warstw bitumicznych na drodze powiatowej nr 1647K Gronków - Bukowina Tatrzańska nastąpi całkowite zamknięcie w/w drogi dla ruchu kołowego, według poniższego harmonogramu:
( 7 Maja 2020)
Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca uruchamiania fontann
(żródło: )

Warszawa, dnia 21 kwietnia 2020 Szanowni Państwo, w związku z trwającą epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, jak również dynamiczną sytuacją w zakresie ogłaszania kolejnych etapów znoszenia ograniczeń oraz zbliżającą się korzystną aurą pogodową uprzejmie informuję, iż nie zaleca się uruchamiania fontann, ulicznych instalacji wodnych z wyrzucanymi na wysokość kilku metrów strumieniami wodnymi (fontanny typu „dry plaza”) lub innych tego typu obiektów z uwagi na fakt, iż aerozol wodno-powietrzny może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek wirusa.
( 27 Kwietnia 2020)
KORONAWIRUS - ograniczenie w oświetleniu ulicznym na terenie całej Gminy Bukowina Tatrzańska
(żródło: )

Uwaga. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami na terenie całej Polski w zakresie przemieszczania się, mającymi ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 i zapadalność na chorobę COVID-19, Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska informuje, że od dnia 25.04.2020 roku aż do odwołania wprowadza się ograniczenie w oświetleniu ulicznym na terenie całej Gminy Bukowina Tatrzańska. Oświetlenie uliczne będzie włączane jak do tej pory jednak wyłączenie oświetlenia ulicznego nastąpi o godzinie 23.00.
( 24 Kwietnia 2020)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2020