E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Wspólnie na rzecz Spisza
 dodano: 2 Lutego 2007    (źródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/02/02)

Powstałe na początku stycznia Stowarzyszenie Rozwoju Spisza i Okolic działa zaledwie kilka tygodni, a już zdobyło fundusze z Unii Europejskiej. Potrzebne jednak było poręczenie majątkowe trzech gmin, na terenie których będzie działać stowarzyszenie. Na ostatniej sesji radni gminy Bukowina Tatrzańska zatwierdzili uchwałę, wedle której gmina udzieliła poręczenia majątkowego Stowarzyszeniu w wysokości 40 tys. zł. Podobne poręczenie dały gminy Nowy Targ i Łapsze Niżne.


- Stowarzyszenie zwróciło się do nas o wsparcie w ramach programu aktywizacji obszarów wiejskich - zaznacza wójt gminy Bukowina Tatrzańska Sylwester Pytel. - Każde pieniądze, które w jakikolwiek sposób wpływają do naszej gminy, to znakomita rzecz, dlatego zgodziliśmy się udzielić takiego poręczenia.

O ile wszystkie zobowiązania stowarzyszenia zostaną dotrzymane, to poręczenia trzech gmin pozostaną wirtualnymi kwotami.

Stowarzyszenie Rozwoju Spisza i Okolic na cały program uzyskało 550 tys. zł. Pieniądze zostaną wykorzystane do 2008 roku.

- Cieszymy się, że nasz program został tak wysoko oceniony, ponieważ spośród kilkudziesięciu pomysłów w Polsce nas uplasowano na trzecim miejscu - mówi Julian Kowalczyk, szef stowarzyszenia.

Głównymi zadaniami będą szkolenia, a także promowanie terenów polskiego Spisza.

- Z ważniejszych naszych celów, które zamierzamy zrealizować, warto wymienić opracowanie śpiewnika spiskiego w postaci książki i płyty CD - zapowiada Kowalczyk.

Stowarzyszenie planuje wytyczenie szlaków rowerowych i pieszych. Będą wspierać już istniejące, a także powoływać nowe imprezy kulturalne. W planach są także szkolenia dla mieszkańców z zakresu rolnictwa a także turystyki.

(łb)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    812

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022