E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Parada Gazdowska
 dodano: 31 Stycznia 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/31)
W paradzie uczestniczyło 36 zaprzęgów (fot. Ewa Czerwieniec)

Wyniki zawodów.

W niedzielę w Białym Dunajcu odbyła się pierwsza w tym sezonie Parada Gazdowska i wyścigi kumoterek. Publiczność kibicowała również zawodnikom w skiringu i ski-skiringu.


W XVIII Paradzie Gazdowskiej w Białym Dunajcu wzięło udział 36 zaprzęgów. Jury przyznało nagrody w kolejności: 1. miejsce - Stanisław Skupień, Biały Dunajec; 2. Józef Galica, Poronin; 3. Stanisław Matyga, Biały Dunajec; 4. Władysław Kułach, Biały Dunajec; 5. Stanisław Rusnak, Biały Dunajec; 6. Jacek Bafia, Biały Dunajec.

W Paradzie Kumoterskiej: 1. miejsce - Janusz Cudzich, Biały Dunajec; 2. Józef Ustupski, Zakopane; 3. Maciej Czernik, Poronin; 4. Andrzej Dorula, Olcza; 5. Wojciech Czyszczoń, Chabówka; 6. Stanisław Waliczek, Biały Dunajec.

Specjalne wyróżnienia przyznano dla Piotra Majerczyka z Chabówki i Wacława Cetery z Zaskala.

W zawodach ski-skiringu, w którym koń prowadzony przez jeźdźca ciągnie narciarza, 1. miejsce w białodunajeckiej edycji zajęli Wojciech Czyszczoń i Grzegorz Pintscher z koniem Dudek, 2. Joanna Rapacz i Małgorzata Skupien, z koniem First Touch; 3. Piotr Wilkus i Jacek Dziuban z koniem Karino; 4. Wojciech Czyszczoń i Grzegorz Pintscher z koniem Bojar; 5. Piotr Wilkus i Józef Ustupski z koniem Aramis; 6. Joanna Rapacz i Małgorzata Skupień z koniem Dolnik.

W skiringu, w którym sam narciarz jedzie za koniem 1. miejsce zdobył Grzegorz Pintscher z koniem Bojar; 2. Grzegorz Pintscher z koniem Dudek; 3. Stanisław Gał z koniem Gratis; 4. Małgorzata Skupień z koniem First Touch; 5. Andrzej Karpiel z koniem Dagar; 6. Andrzej Dorula z koniem Sułtan.

W wyścigu kumoterek w Białym Dunajcu najlepsi byli i zajęli 1. miejsce Małgorzata Skupień, Mateusz Damięcki z koniem First Touch; 2. Anna Bobak, Dziuban Jacek z koniem Dolnik; 3. Andrzej Skupień, Joanna Gut z koniem Lantan; 4. Stanisław Gał, Joanna Gał z koniem Gratis; 5. Stanisław Gał, Joanna Gał z koniem Mitek; 6. Andrzej Dorula, Joanna Gut z koniem Sułtan.
 
(ECZ)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    2774

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022