E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Wykreślić drogi ze studium
 dodano: 31 Stycznia 2007    (źródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/31)

W gminie Kościelisko nie milkną dyskusje o opublikowanym w tym miesiącu studium uwarunkowań, z którego mieszkańcy Dzianisza dowiedzieli się, że przez ich wieś będzie w przyszłości biegła droga główna. Protesty skłoniły Radę Gminy do podjęcia uchwały w sprawie zawieszenia prac nad studium na czas nieokreślony.


- Zwróciłem się z pismem do wydziału prawnego Urzędu Wojewódzkiego, aby wyjaśnił, czy przepisy pozwalają nam na opracowywanie studium w częściach - oddzielnie dla Kościeliska, Witowa i Dzianisza - czy też musi być ono opracowane w całości - poinformował na poniedziałkowej sesji Bohdan Pitoń, wójt gminy Kościelisko. - Teraz czekam na odpowiedź.

Jednocześnie wójt przyznał się do błędu niedostatecznego poinformowania mieszkańców gminy o opracowywanym studium.

- Postępowałem tak, jak to przewiduje ustawa na wszystkich etapach pracy nad studium - tłumaczył się wójt. - Ale teraz wiem, że można było wcześniej poinformować ludzi o tworzącym się studium, np. za pośrednictwem naszych księży.

Wójt Pitoń mówi, że zanim prace nad studium zostaną wznowione, mieszkańcy całej gminy będą mieli prawo wypowiedzieć się.

- W ostatnich dniach odbieram bardzo dużo telefonów od mieszkańców z pytaniami, na jak długo studium zostało zawieszone, kiedy prace będą kontynuowane. Dlatego uważam, że nasi mieszkańcy muszą się wypowiedzieć, czy chcą studium - podkreślił wójt Pitoń.

Nie wyklucza przeprowadzenia szerokich konsultacji społecznych.

Rada gminy na poniedziałkowej sesji zaapelowała do wójta, by zobowiązał projektanta studium do wykreślenia z projektu zarówno w części opisowej, jak i graficznej dróg "G" (głównych) oraz "Z" (zbiorczych).

(hak)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    897

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022