E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Gońba przeniesiona
 dodano: 2 Lutego 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/02)

Kumoterska Gońba, która miała odbyć się dzisiaj w Zakopanem, została przeniesiona na 25 lutego. W niedzielę odbędą się za to zawody w Kościelisku - dopiero drugie w tym sezonie.


Kumoterska Gońba nie ma w tym sezonie szczęścia. Ze względu na brak śniegu odwołano już zawody w: Szaflarach, Poroninie i Ludźmierzu. Do skutku doszła tylko impreza w Białym Dunajcu. Teraz wprawdzie śniegu jest pod dostatkiem i wciąż go przybywa, ale jak się okazuje, taka aura też nie sprzyja gońbie. Jak dowiedzieliśmy się w zakopiańskim oddziale Związku Podhalan zawody zostały przeniesione z powodu pogody. Trasa na Równi Krupowej musi być odpowiednio przygotowana, a w obecnych warunkach jest to niemożliwe.

W niedzielę odbędzie się za to Kumoterska Gońba na Polanie Krzeptowskiego Biołego, obok Sywarnego w Kościelisku, organizowana przez Urząd Gminy Kościelisko oraz miejscowy oddział Związku Podhalan i Ochotniczą Straż Pożarną. Zawody rozpoczną się o godz. 12, a w programie tradycyjnie wyścigi kumoterek, oraz wyścigi w skiringu i ski-skiringu.
 
(KOV)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    913

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022