E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Pierwsi na Podhalu
 dodano: 3 Lutego 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/03)
W Zakopanem pierwsi gimnazjaliści założyli mundurki (fot. Ewa Czerwieniec)

Umundurowani gimnazjaliści.

Wczoraj w Gimnazjum nr 1 w Zakopanem uczniowie dwóch klas założyli na siebie mundurki. Od poniedziałku będą je nosić wszyscy gimnazjaliści. To pierwsza szkoła na Podhalu, która wprowadziła jednolity ubiór dla swoich podopiecznych. - Ten pomysł zrodził się w naszej szkole już dwa lata temu, zanim powstała inicjatywa ministra edukacji - informuje Ireneusz Smajdor, dyrektor gimnazjum.


Mundurki zakopiańskich gimnazjalistów to granatowe kamizelki, zapinane na zamek, opatrzone logo szkoły. Uczniowie, którzy już je otrzymali jeszcze nie są pewni, czy są z nich zadowoleni. Na razie nie protestują przeciw ich noszeniu. - Są już przyzwyczajeni, bo rozmawiamy o tym od dwóch lat - komentuje dyrektor. - Poza tym uczestniczyli w wyborze wzoru. Nasza nauczycielka plastyki, Beata Marchlik-Hulbój zaprojektowała kilka wzorów, biorąc pod uwagę sugestie uczniów, a potem wybrano jeden z nich.

Wprowadzenie mundurków zaproponowała dyrekcja szkoły. Przeprowadzono konsultacje z rodzicami, którzy głosowali nad pomysłem podczas wspólnego zebrania. - Jest to ostatni element w realizacji naszego programu tworzenia tożsamości uczniów ze szkołą - dodaje Ireneusz Smajdor. - Najpierw wprowadziliśmy tradycję uroczystych ślubowań pierwszoklasistów oraz wyjazdów integracyjnych poszczególnych roczników. Kolejnym krokiem było nadanie imienia szkole twórców harcerstwa polskiego i tu już pojawił się powód, by myśleć o mundurkach.

Koszt uszycia, który wyniósł 45 zł za sztukę, pokryli rodzice. Pojawił się też pomysł, żeby wprowadzić zimową wersję, czyli kurtki z logo szkoły. Te jednak, przede wszystkim z powodu kosztów, nie będą obowiązkowe.

Niewykluczone, że także nauczyciele gimnazjum założą służbowe stroje. - Na razie pracownicy szkoły mają obowiązek nosić znaczki z logo - dodaje dyrektor. - Są zwolennicy uszycia dla nauczycieli jednolitych marynarek, jeśli takie powstaną - noszenie ich na pewno nie będzie obowiązkowe.

(ECZ)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1787

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022