E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Gorąca zima z Żywcem
 dodano: 30 Stycznia 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/30)

Pod patronatem "Dziennika Polskiego".

Zakopane i Szczawnica tętnią rozrywką - zabawą połączoną z aktywnością sportową, koncertami polskich gwiazd, konkursami dla publiczności i projekcjami filmów - wszystko w ramach akcji "Na śniegu", sponsorowanej przez markę Żywiec.


W Szczawnicy

Piątek i sobota upłynęły w Szczawnicy pod znakiem zawodów narciarskich "Action Cup", relacjonowanych na bieżąco przez dziennikarza radiowej "Trójki" Michała Olszańskiego. Najlepsi zawodnicy wystartowali w finale dnia, na podium stanęli: Janusz Poręba - najszybszy z finalistów (czas: 17,44 s), Zbigniew Turek (19,26 s) oraz Bogusław Zięba (20,53 s). Wszyscy otrzymali nagrody ufundowane przez "Żywiec". Już poza zawodami wystartował Michał Olszański z radiowej "Trójki", uzyskując czas 19,14 s.

Z kolei w zaciszu ogrzewanego namiotu "Żywca" przy dolnej stacji Kolei Linowej Palenica w Szczawnicy można było obejrzeć transmisję skoków narciarskich. Późnym popołudniem znalezienie wolnego miejsca graniczyło już z cudem, nic dziwnego, program obfitował w liczne atrakcje. Jedną z nich było barmańskie show w wykonaniu Eugeniusza Dydki i Roberta Borkowskiego, konkursy dla publiczności i koncerty gwiazd polskiej muzyki. W piątek wystąpiła Reni Jusis, a w sobotę cierpliwie oczekiwano na koncert Moniki Brodki. Ku rozczarowaniu publiki okazało się jednak, że występ - z powodu awarii sprzętu - nie dojdzie do skutku. Akcję "Na śniegu" w Szczawnicy relacjonowała na bieżąco ekipa radiowej "Trójki": Paweł Homa i Marcin Łukawski.

W Zakopanem

Gorąco było także pod Giewontem. W piątek zgromadzoną w namiocie na Równi Krupowej publiczność rozgrzała Monika Brodka, a w sobotę Reni Jusis. Wokalistka zaśpiewała wszystkie swoje największe przeboje, m.in. "Zakręcona", "Byłeś serca biciem", "Kiedyś cię znajdę" i "Magnes". Z kolei w niedzielę wieczorem na scenie pojawił się Artur Andrus, artysta kabaretowy i konferansjer współpracujący z radiowa "Trójką". Oczywiście, nie zabrakło także pokazów barmańskich i występów, które przygotowali profesjonalni DJ-e - "SB", "Druh Sławek" i "Eprom". Trudno się dziwić, że przez cały weekend namiot szturmowany był przez miłośników dobrej zabawy i dobrego piwa - tym bardziej że organizatorzy zadbali też o to, żeby na dużym telebimie można było zobaczyć transmisję z konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w austriackim Oberstdorfie. Było co oblewać, bo w sobotnim konkursie najlepszy okazał się Adam Małysz.

A już za kilka dni czekają nas kolejne atrakcje. Wystąpią m.in. Novika, zespół Hey oraz Voo Voo z Trebuniami-Tutkami. Warto zaplanować sobie najbliższy weekend w Szczawnicy lub w Zakopanem.
 
(KOV, TEZ)«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1190

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022