E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Podhale

Podhale
Wykład - Zapomniana wizyta ks. infułata Andrzeja Hlinki na Podhalu
(żródło: )

Polskie Towarzystwo Historyczne w Nowym Targu Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu zapraszają na otwarty wykład Roberta Kowalskiego (Muzeum Podhalańskie w Nowym Targu) Zapomniana wizyta ks. infułata Andrzeja Hlinki na Podhalu oraz jego związki z nowotarskim gimnazjum 22 marca 2018 r. (czwartek) godz. 17.00 w Muzeum Podhalańskim im. Cz. Pajerskiego w Nowym Targu Ratusz - Rynek 1
( 16 Marca 2018)
Gminny Konkurs na tradycyjny koszyczek wielkanocny
(żródło: )

31.03.2018 (Wielka Sobota)| godzina 12:00 Kościół parafialny p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej w Witowie Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko oraz Proboszcz Parafii Witów, przy współpracy oddziałów Związku Podhalan z terenu Gminy Kościelisko, serdecznie zapraszają dzieci i młodzież z terenu Gminy Kościelisko do udziału w XI edycji Konkursu na tradycyjny koszyczek wielkanocny, która w tym roku odbędzie się w Witowie. Konkurs rozpocznie się tuż po święceniu pokarmów przy kościele parafialnym p.w. Matki Boskiej Szkaplerznej w Witowie.
( 16 Marca 2018)
Promocja książki Rektor Zbójnik
(żródło: )

Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” oraz Gmina Bukowina Tatrzańska serdecznie zapraszają na promocję książki „REKTOR ZBÓJNIK” autorstwa Jerzego Sadeckiego. Promocja odbędzie się 14 marca 2018 r. o godz. 18:00. Promocję rozpocznie spektakl „O Kubiku z Cornego Dunajca”. Spotkanie poprowadzą Anna Mlekodaj i Bartłomiej Koszarek.
( 8 Marca 2018)
KULTURALNA STOLICA PODHALA - MARZEC 2018
(żródło: )

W marcu jak w garncu…także w kulturze, czyli tym razem polecamy Państwu bardzo różne wydarzenia kulturalne.
( 7 Marca 2018)
Mistrzostwa Polski w siatkówce na śniegu SnowVolley
(żródło: )

Historyczne Mistrzostwa Polski w siatkówce na śniegu SnowVolley w Polsce! Gospodarzem Kotelnica Białczańska W dniach 10-11 marca w Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej odbędą się Mistrzostwa Polski w siatkówce na śniegu, zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą o tytuł mistrza i mistrzyni kraju.
( 6 Marca 2018)
Wystawa "Czar, szyk i wdzięk - kobiety na archiwalnej fotografii"
(żródło: )

Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu   zapraszają na wystawę czasową pt.   Czar, szyk i wdzięk - kobiety na archiwalnej fotografii W 100 - lecie przyznania praw wyborczych kobietom (1918 - 2018)   Opracowanie i scenariusz: Barbara Wiśniowska, Robert Kowalski   Muzeum Podhalańskie, sala reprezentacyjna, Ratusz - Rynek 1 w Nowym Targu   MARZEC – KWIECIEŃ 2018
( 6 Marca 2018)
IX Charytatywne Spotkanie Górskie im. Hani i Mieczysława Król-Łęgowskich
(żródło: )

10-11.03.2018 | godzina 13:00 Kościelisko- Eco Tatry Hotel Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka (mająca status OPP) po raz 9 organizuje Górskie Spotkanie Charytatywne. Spotkanie odbędzie się w hotelu Eco Tatry w Kościelisku 10 marca, a następnego dnia dwie grupy uczestników będą wędrować Doliną Kościeliską.
( 5 Marca 2018)
Piotr Wyleżoł TRIO
(żródło: )

Zapraszamy 8 marca 2018 roku, godz. 18.00 na wyjątkowy koncert w którym wystąpi trio złożone z wybitnych jazzmanów. Do udziału w najnowszym  projekcie Piotr Wyleżoł zaprosił wspaniałych muzyków, w tym wyjątkowego amerykańskiego saksofonistę,  Daynę Stephensa , współpracującego z całą czołówką topowych jazzmanów o nazwiskach wytyczających nowe trendy w światowym jazzie (m.in. Brad Mehldau, Gerald Clayton, Larry Grenadier i Eric Harland). Poza nim skład zespołu tworzą wyjątkowi artyści dobrze znani polskim i europejskim fanom jazzu –  Michał Barański  na kontrabasie i  Łukasz Żyta  na perkusji. Serdecznie zapraszamy na wielką ucztę muzyczną. Kobiet w dniu swojego święta mają darmowy wstęp. Więc mężczyźni zabierzcie swe ukochane i ruszajcie do kas.
( 5 Marca 2018)
XV Konkurs plastyczny „Wszyscy Święci Wawrzyńcoka”
(żródło: )

XV Konkurs plastyczny „Wszyscy Święci Wawrzyńcoka” Edycja 2018 „Piękno zaklęte w drewnie i kamieniu” REGULAMIN [PDF] Organizatorzy: Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Kułacha – Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym, Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu, Współorganizator: Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu.
( 2 Marca 2018)
Zagraj w curling pod Tatrami
(żródło: )

Oglądałeś curling podczas zakończonych niedawno igrzysk olimpijskich? Teraz sam możesz spróbować gry! W świat curlingu wszystkich zainteresowanych wprowadzi Krakowski Klub Curlingowy, który już po raz trzeci zaprasza do Czarnego Dunajca. W czasie „Curlingu pod Tatrami” będzie można zmierzyć się z wypuszczaniem granitowego kamienia i szczotkowaniem lodu, zaznać emocji sportowych i dobrze się bawić.
( 28 Lutego 2018)
Czego woda nie weźmie i ogień nie spali - rzecz o dawnych rzemieślnikach
(żródło: )

Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu Polskie Towarzystwo Historyczne w Nowym Targu   zapraszają na otwarty wykład   mgr Małgorzaty Wójtowicz-Wierzbickiej (Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce-Zdroju),   Czego woda nie weźmie i ogień nie spali  - rzecz o dawnych rzemieślnikach   28  luty (czwartek) 2018 r. o godz. 17.00 w Muzeum Podhalańskim im. Cz. Pajerskiego w Nowym Targu Ratusz - Rynek 1
( 26 Lutego 2018)
Wernisaż wystawy fotografii Tomasza Kudasika pt. “W krainie reniferów”
(żródło: )

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Tomasza Kudasika pt. “W krainie reniferów”. Otwarcie wystawy nastąpi w dniu 2 marca (piątek) o godz. 17.00 w budynku GOK przy ul. Jana Pawła II 363. Na wernisażu będzie można również usłyszeć wiele ciekawych opowieści podczas spotkania z podróżnikami Tomaszem i Mateuszem Kudasikami.
( 26 Lutego 2018)
Modelarstwo z historią w tle - II wystawa modeli redukcyjnych
(żródło: )

Burmistrz Miasta Nowy Targ, Grupa Modelarska Nowy Targ oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zapraszają na  II Wystawę Modeli Redukcyjnych, która odbędzie się w dniach od 3 do 31 marca 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury. Otwarcie wystawy 3 marca 2018/ godz. 16.0 / hol główny
( 19 Lutego 2018)
Promocja książki "Kościelisko tom 2 - Zarys rozwoju miejscowości od roku 1918 do 1945"
(żródło: )

Promocja książki autorstwa Mieczysława Jasińskiego "Kościelisko tom 2 - Zarys rozwoju miejscowości od roku 1918 do 1945" 22.02.2018 | godzina 18:00 Dom Ludowy w Kościelisku Serdecznie zapraszamy na promocję książki autorstwa Mieczysława Jasińskiego "Kościelisko tom 2 - Zarys rozwoju miejscowości od roku 1918 do 1945".   Spotkanie z autorem poprowadzi Maciej Krupa. Podczas promocji będzie można nabyć I i II tom książki. Serdecznie zapraszamy.
( 19 Lutego 2018)
XI Parada Gazdowska
(żródło: )

18.02.2018 | godzina 12:00 Polana Sywarne w Kościelisku Zapraszamy na XI już Paradę Gazdowską, która odbędzie się w Kościelisku. Na tą imprezę potocznie mówi się Kumotersko Gońba, na którą przyjeżdżają górale z końmi niemal z całego Podhala.
( 13 Lutego 2018)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2018