E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Podhale

Podhale
Sorry Boys – koncert w Kościelisku
(żródło: )

Sorry Boys – 24.08. – koncert w Kościelisku 24.08.2019 | godzina 19:00 Kościelisko | Scena Plenerowa na Chotarzu wstęp  wolny
( 22 Sierpnia 2019)
Mistrzostwa Podhala w Powożeniu, Fiakier Roku i Śpiew Pytacki
(żródło: )

Związek Podhalan Oddział Zakopane serdecznie zaprasza na Mistrzostwa Podhala w Powożeniu, Fiakra Roku 2019 i Śpiew Pytacki 16 sierpnia 2019 r na Górną Rówień Krupową podczas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.
( 13 Sierpnia 2019)
XVIII Tatrzańskie Wici - "XVIII Dzień Misia Miodu i Bartników" Poronin
(żródło: )

XVIII Tatrzańskie Wici XVIII Dzień Misia Miodu i Bartników" Poronin 18 sierpnia 2019   Poronin w ramach Tatrzańskich Wici będzie organizatorem Dnia Misia, Miodu i Bartników. Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Podhala. Stanowi doskonałą okazję do promocji regionu oraz niewątpliwą atrakcję turystyczną. Impreza rozpoczyna się otwarciem targów miodowych i kiermaszu Twórców Ludowych.
( 13 Sierpnia 2019)
XVIII Tatrzańskie Wici - „Święto Lasu” Siwa Polana
(żródło: )

XVIII Tatrzańskie Wici "Święto Lasu" Siwa Polana 15 sierpnia 2019   W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na "ŚWIĘTO LASU". Jest to klimatyczna, plenerowa impreza w malowniczej, tatrzańskiej scenerii. Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji, konkursów i wyśmienitą zabawę z zespołem "SQBANI"! 15 sierpnia 2019 r. - Dolina Chochołowska - Siwa Polana - Witów.
( 12 Sierpnia 2019)
XVIII Tatrzańskie Wici - „Strażackie Śpasy” Ząb
(żródło: )

XVIII Tatrzańskie Wici „Strażackie Śpasy” Ząb 11 sierpnia 2019
( 8 Sierpnia 2019)
Jubileuszowe X Europejskie Targi Produktów Regionalnych
(żródło: )

Dlaczego warto wybrać się na Jubileuszowe X Europejskie Targi Produktów Regionalnych? Otóż - podczas trwania Targów prezentowana jest bogata oferta różnorodnych produktów wędliniarskich, mleczarskich, owocowo-warzywnych, wyrobów cukierniczych, napojów w tym również wina, piwa, nalewek z Polski i zagranicy.
( 7 Sierpnia 2019)
Hrubo Watra dla Szymona!
(żródło: )

Hrubo Watra dla Szymona! Charytatywny Festiwal Outdoorowy Szałas na Polanie, Polana Biały Potok, Witów 10.08.2019, godzina 9:00
( 5 Sierpnia 2019)
53. SABAŁOWE BAJANIA - PROGRAM
(żródło: )

53. Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej – 6 dni folkloru i wspaniałej zabawy, 10-15 sierpnia. Istotą Sabałowych Bajań są trwające trzy dni, przesłuchania konkursowe: gawędziarzy, instrumentalistów, śpiewaków, drużbów i starostów weselnych. Co roku towarzyszy Festiwalowi szereg wydarzeń będących wspaniałym dopełnieniem tego ogólnopolskiego święta kultury: wystawa i kiermasz sztuki ludowej, warsztaty prowadzone przez twórców ludowych degustacja potraw regionalnych, wieczorne koncerty zespołów folklorystycznych i folkowych, zawody strzeleckie oraz Sabałowa Noc, której najważniejszą częścią jest Pasowanie na Zbójnika i uhonorowanie Wiyrchowyk Orlic. W tym roku, podczas trwającego 6 dni Festiwalu, w programie znajdzie się: projekcja filmu dokumentalnego „Ostatni górale – niezwykły obraz Podhala”, Dzień Gminy Bukowina Tatrzańska, wycieczka „Śladami zbójników ku Niebieskiej Dolinie”, a także promocja książki dr Macieja Baraniaka „Kubowego” pt. „Wy moje koniusie…”
( 4 Sierpnia 2019)
Wybór Cepra i Ceperki Roku oraz Wybór Harnasia Roku
(żródło: )

„Wybór Cepra i Ceperki Roku” Białka Tatrzańska „Wybór Harnasia Roku” Białka Tatrzańska XVIII Tatrzańskie Wici 3  i 4 sierpnia 2019
( 1 Sierpnia 2019)
WYDARZENIA NA TERENIE POWIATU TATRZAŃSKIEGO – SIERPIEŃ 2019
(żródło: )

WYDARZENIA NA TERENIE POWIATU TATRZAŃSKIEGO SIERPIEŃ 2019
( 31 Lipca 2019)
Koncert zespołów z Bukowiny Tatrzańskiej
(żródło: )

W czwartek 1 sierpnia 2019 r. o godzinie 20.00 bukowiańśkie zespoły regionalne zapraszają do Domu Ludowego na godzinny występ. W programie śpiew, taniec, muzyka góralska. Zapewne nie zabraknie również opowieści o Skalnym Podhalu. Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” ul. Kościuszki 87, Bukowina Tatrzańska.
( 30 Lipca 2019)
SPORT & FUN FESTIVAL 27 i 28 lipca 2019 w Białce Tatrzańskiej
(żródło: )

SPORT & FUN FESTIVAL już 27 i 28 lipca 2019 ! W nowej formule do Białki Tatrzańskiej wracają Mistrzostwa Polski Cross Monster oraz Kolorowa Eksplozja. Dzień sportu i dzień rozrywki to dwa dni SPORT & FUN FESTIVAL, najbardziej sportowego i kolorowego święta na Podhalu, z muzyczną atrakcją – koncertem CLEO!
( 23 Lipca 2019)
XVIII Tatrzańskie Wici - XVIII DZIEŃ PSTRĄGA
(żródło: )

XVIII Tatrzańskie Wici 27 lipca 2019 XVIII DZIEŃ PSTRĄGA   „Dzień Pstrąga” jest najważniejszą białodunajecką imprezą wędkarsko-gastronomiczno – kulturalną. Odbywa się zawsze w ostatnią niedzielę lipca, cieszy się więc wielkim zainteresowaniem zarówno mieszkańców Podhala, jak i gości wypoczywających w tym czasie w górach. Nazwa „Dzień Pstrąga” nawiązuje do herbu gminy Biały Dunajec, starego herbu sołtysiego rodu Pawlikowskich (przedstawia srebrną rybę i trzy złote gwiazdy na błękitnym polu), nobilitowanych przez króla Stefana Batorego za zasługi w wojnie przeciw Moskwie.
( 17 Lipca 2019)
XVIII Tatrzańskie Wici - XX WYBORY NOŚWARNIYJSYJ GÓROLECKI”
(żródło: )

XVIII Tatrzańskie Wici 28 lipca 2019 XX WYBORY NOŚWARNIYJSYJ GÓROLECKI” BIAŁY DUNAJEC   Wybory "Nojśwarniyjsyj Górolecki” organizuje Oddział Związku Podhalan w Białym Dunajcu. Jest to impreza autorska, organizowana od kilku lat, która wpisuje się w kalendarz wydarzeń kulturalnych promujących region Podhala, jego kulturę, tradycje i zwyczaje. Impreza ma charakter otwarty. W czasie wyborów odbywać się będą konkursy, których zwyciężczynie otrzymują tytuły: „Nojśwarniyjsyj", - „Nojparadniyjsyj” -  „Nojsykowniyjsyj” – - „Nojlepsyj śpiywocki” –  „Nojlepsyj toniecnicy” –  „Nojśwarniyjsych posiadników" i - „Nojrzetelniyjsyj górolecki.
( 17 Lipca 2019)
XVIII Tatrzańskie Wici - „XIX WITOWIAŃSKO WATRA”
(żródło: )

XVIII Tatrzańskie Wici 28 lipca 2019 „XIX WITOWIAŃSKO WATRA” WITÓW   Co roku, w ostatnią niedzielę lipca, spotykamy się w Witowie przy watrze - symbolu ciepła, siły i jedności w naszej pięknej tatrzańskiej miejscowości. Witowiańsko Watra jest imprezą kulturalną organizowaną od 2001r. przez Oddział Związku Podhalan w Witowie. Na początku spotykaliśmy się na placu za remizą OSP i oglądaliśmy występy kilku zespołów góralskich. Obecnie ten dzień rozpoczynamy mszą świętą odpustową koncelebrowaną przez księży Salezjanów na Płazówce (od 1891r. stoi tu kaplica pod wezwaniem św. Anny). Po mszy świętej uczestnicy Watry jadą wozami do Witowa z muzyką, śpiewem góralskim i banderią na przedzie.
( 17 Lipca 2019)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2019