E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Podhale

Podhale
Inauguracja Roku Harcerskiego 2017/2018
(żródło: )

22 - 24 września na Podhale zawita blisko 1500 harcerzy z całej Małopolski. Powód? Inauguracja Roku Harcerskiego 2017/2018 ZHP Chorągwi Krakowskiej, której organizacja w tym roku została powierzona Hufcowi Podhalańskiemu. W poniższym artykule plan całej imprezy, w tym informacja o Biciu Rekordu Polski w grupowym śpiewaniu Karaoke! http://podhalanski.zhp.pl/aktualnosci/harmonogram-inauguracji-wszystkie-piony/#more-2409
( 20 Września 2017)
Piknik z Rowerem „Jak jeździć po terenach górskich”
(żródło: )

23 września na godz. 9.00   wszystkich miłośników rowerów   serdecznie zapraszamy na PIKNIK z ROWEREM „Jak jeździć po terenach górskich”   na trasę KACWIN – OSTURNIA – ŁAPSZANKA organizowanego przez Interreg V-A Polska Słowacja w ramach projektu „Transgraniczna promocja tras turystycznych Podhala i Spisza”.    Tematem przewodnim Pikniku jest ścieżka rowerowa – Pętla Spiska.
( 20 Września 2017)
XII FESTYN BACOWSKI W LEŚNICY-GRONIU - PROTOKÓŁ
(żródło: )

PROTOKÓŁ z XII FESTYNU BACOWSKIEGO - REDYK I WYBÓR GAZDY ROKU 2017 WYBÓR BOŃTARA ROKU 2017 oraz VII ZWYKU BACOWSKIEGO W LEŚNICY-GRONIU w ramach XVI Tatrzańskich Wici 17.09.2017   XII Festyn Bacowski i VII Zwyk Bacowski odbył się na stadionie sportowym przy Zespole Szkół w Leśnicy.
( 19 Września 2017)
Akcja szczepienia lisów 21-30 września 2017 r.
(żródło: )

W okresie od 21 do 30 września 2017 r. na terenie województwa małopolskiego przeprowadzona zostanie akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i zostanie wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.
( 18 Września 2017)
VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II
(żródło: )

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do uczestnictwa w kolejnej propozycji projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II”. Spacery edukacyjne z przewodnikiem po zespołach klasztorno-pustelniczych Sióstr i Braci Albertynów, adresowane do wszystkich zainteresowanych biografią św. Brata Alberta oraz historią tych zgromadzeń.
( 13 Września 2017)
Spektakl "W ogień" w zakopiańskim plenerze
(żródło: )

Twórcy teatralni odkrywają na nowo Małopolskę. Festiwal Genius Loci to 9 prapremier i 11 wydarzeń w różnych miejscach regionu. Jednym z nich będzie zakopiański plener, w czasie którego publiczność obejrzy spektakl o podhalańczyku, Józefie Kurasiu „Ogniu”. Bilety w cenie 10 zł!
( 13 Września 2017)
XII Festyn Bacowski - Redyk i Wybór Gazdy Roku 2017
(żródło: )

17 września 2017 roku, w niedzielę, w Leśnicy-Groniu odbędzie się ciekawe wydarzenie związane z tradycjami pasterskimi na Podhalu, XII Festyn Bacowski - Redyk i Wybór Gazdy Roku 2017 oraz Wybór Bońtara Roku 2017, a także VII Zwyk Bacowski. Program dwunastej edycji festynu obejmuje występy zespołów regionalnych, prezentację baców z Gminy Bukowina Tatrzańska, odbędą się konkurencje dla kandydatów na Gazde Roku, podczas których gazdowie będą musieli się wykazać zręcznością, umiejętnościami oraz wiedzą o regionie. Głównym punktem programu będzie redyk owiec, który przejdzie przez miejscowości Leśnica i Groń. W tym roku owce przejdą od Stefańskiego Wierchu przez Sądel obok terenu Szkoły Podstawowej w Leśnicy. Redyk poprowadzą Marian Sądelski-Malecki wraz z ojcem Władysławem.
( 5 Września 2017)
XIII Polaniarski Osod
(żródło: )

  Zapraszamy serdecznie w imieniu Organizatorów   na XIII Polaniarski Osod   10 wrzesień 2017 r.
( 6 Września 2017)
Kulturalna Stolica Podhala - wrzesień 2017
(żródło: )

Wrzesień to czas bolesnych rocznic. Najpierw zapraszamy na Obchody 78. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej, które rozpoczniemy 1 września (piątek) o godz.10.30 Mszą Św. w intencji Ojczyzny i Poległych w Kościele Św. Katarzyny w Nowym Targu (ul. Kościelna 1), by później po uroczystym przemarszu pocztów sztandarowych spotkać się na pl. Kombatantów i upamiętnić wybuch Wojny poprzez: Apel Poległych, złożenie kwiatów przez delegacje, odśpiewanie Hymnu i Roty oraz krótki program artystyczny przygotowany przez Studio Piosenki „Septyma”. Z kolei w dniu 3 września (niedziela) kolejna cześć obchodów 75. Rocznicy Zagłady Żydowskich Mieszkańców Powiatu Nowotarskiego: o godz.14.00 Wspomnienie o Żydowskich Mieszkańcach Powiatu Nowotarskiego przez Karolinę Panz, a o godz.14.20 Przemówienia zaproszonych gości w Kinie „Tatry” – Dawna Synagoga (ul. Jana Kazimierza 17). Następnie o godz.14.40 rozpocznie się Spacer Pamięci – przemarsz na Cmentarz Żydowski w Nowym Tagu, by tam o godz.15.00 spotkać się na Modlitewnym Spotkaniu Ekumenicznym z udziałem przedstawicieli społeczności żydowskiej – Naczelny Rabin Krakowa Eliezer Gurary oraz Kościoła rzymskokatolickiego – Ks. Prałat Stanisław Strojek, Dziekan Dekanatu Nowy Targ. Nastąpi także złożenie wiązanek ku czci Ofiar Zagłady oraz kamieni z nazwami miejscowości, z których pochodziły ofiary. Zakończenie Obchodów o godz.15.30 rozdaniem pamiątkowej publikacji dotyczącej 75. Rocznicy Zagłady Żydowskich Mieszkańców Powiatu Nowotarskiego. Żydzi przez lata współtworzyli polsko-żydowską rzeczywistość i historię podhalańskich miejscowości. Chciejmy przywrócić pamięć o Nich współczesnym mieszkańcom i przekazywać ją następnym pokoleniom.
( 5 Września 2017)
Wernisaż wystawy "Twórcy Podhala"
(żródło: )

Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem, Gmina Poronin oraz Parafia św. Marii Magdaleny w Poroninie serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy Twórcy Podhala, który odbędzie się 7 września 2017 r. (tj. czwartek), o godzinie 18:00 w auli im. św. Jana Pawła II w Domu Parafialnym w Poroninie.
( 5 Września 2017)
POLKI FOLKI 7 - Największy Pokaz Mody Folk
(żródło: )

Już w ten piątek 01.09.2017 na  Miejska Hala Lodowa w Nowym Targu  czeka na was moc atrakcji. POLKI FOLKI  7 kolejna edycja Największego Pokazu Mody Folk w Kraju oraz Rozpoczęcie sezonu Hokejowego. 
( 1 Września 2017)
Odszedł Przyjaciel, dowódca, patriota...
(żródło: http://grzybypl.blogspot.com/2017/08/odszed-przyjaciel-dowodca-patriota.html)

Major Wojsk Ochrony Pogranicza i Straży Granicznej MARIAN TOTA odszedł od nas w dniu 20.VIII.2017 roku. Był dla nas nie tylko przełożonym, ale poniekąd wzorem osobowym: prawy, kompetentny, mądry, doświadczony, społecznie zaangażowany, pryncypialny i przede wszystkim wyrozumiały. Wspaniały szef i kolega. Pozwolę sobie na stwierdzenie, że gdyby w Polsce rządzili tacy ludzie jak On, to w tym kraju byłoby o wiele lepiej - może nie bogaciej, ale sprawiedliwiej i mądrzej...
( 1 Września 2017)
Uroczyste Obchody 78. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej
(żródło: )

Grzegorz Watycha Burmistrz Miasta Nowego Targu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu serdecznie zapraszają na uroczyste obchody 78. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej.
( 29 Sierpnia 2017)
Spotkanie z autorami oraz promocja książki „Zielnik Pieniński wierszem i prozą pisany”
(żródło: )

W dniu 30 sierpnia (środa) o godz.15.30 zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu na spotkanie z autorami: botanikiem prof. dr. hab. Ludwikiem Freyem i poetą Andrzejem Dziedziną Wiwerem; oraz promocję książki „Zielnik Pieniński wierszem i prozą pisany”. Książka kończy się indiańskim aforyzmem: "kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy". Wstęp wolny. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki w bardzo promocyjnej cenie.
( 29 Sierpnia 2017)
Prezentacja książki "Tajemnice Gór Flindersa"
(żródło: )

Zarząd Oddziału Tatrzańskiego PTTK wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem   serdecznie zapraszają na pogadankę krajoznawczą o Górach Flindersa w Australii Południowej.   Również odbędzie się prezentacja książki pt. „Tajemnice Gór Flindersa” przez autora Pana Marka Żbika – profesora Wydziału Geologii i Geofizyki Uniwersytetu w Adelajdzie w Australii, który opisuje w swojej książce katastrofę kosmiczną, która dotknęła Ziemię około 600 milionów lat temu i pozostawiła trwały ślad w historii Ziemi.   Prelekcja odbędzie się w dniu 4 września 2017 roku o godz. 18 00 w siedzibie ZO PTTK, tj. „Dworcu Tatrzańskim” przy ul. Krupówki 12 (I p.)
( 29 Sierpnia 2017)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017