E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Podhale

Podhale
RAJD Z ROWEREM
(żródło: )

Rajd jest organizowany w ramach realizacji mikroprojektu pt. ”Transgraniczna promocja tras turystycznych Podhala i Spisza”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska-Słowacja 2014 – 2020.
( 17 Października 2017)
KONKURS NALEWEK DOMOWYCH "SMAKI BABIEGO LATA 2017"
(żródło: )

Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku serdecznie zaprasza na konkurs nalewek domowych "Smaki Babiego Lata 2017". Konkurs odbędzie się 4 listopada o godz. 17.00 w Domu Ludowym, w Kościelisku. Zapewniamy wiele atrakcji oraz dobrą zabawę! Konkurs sfinansowany jest ze środków Urzędu Gminy Kościelisko.
( 16 Października 2017)
Konkurs o przyznanie znaku Marka Tatrzańska 2017 - TVPodhale
(żródło: )

1 października 2017 po raz kolejny został ogłoszony konkurs o przyznanie znaku "Marka Tatrzańska". Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury ul. Tetmajera 24, 34-500 Zakopane
( 13 Października 2017)
XIX Konkurs Fotograficzny "Tatrzańska Jesień 2017" - TVPodhale
(żródło: )

Chcesz pokazać złotą, polską jesień widzianą obiektywem aparatu? Zgłoś swoje zdjęcie i weź udział w XIX Konkursie Fotograficznym "Tatrzańska Jesień 2017"! Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich fotografujących i ma charakter otwarty. Prace należy przesyłać na adres: Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury ul. Tetmajera 24 34–500 Zakopane
( 13 Października 2017)
XXI MIĘDZYGMINNY KONKURS RECYTATORSKI IM. STANISŁAWA NĘDZY-KUBIŃCA
(żródło: )

XXI MIĘDZYGMINNY KONKURS RECYTATORSKI IM. STANISŁAWA NĘDZY - KUBIŃCA KOŚCIELISKO 26.10.2017 r. REGULAMIN KONKURSU
( 11 Października 2017)
Archeologia gór – międzynarodowa konferencja naukowa w Muzeum Podhalańskim
(żródło: )

Od piątku 13 października w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu będzie można wysłuchać szeregu niezwykle interesujących wykładów i prezentacji wybitnych archeologów oraz historyków z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych. Wszystko to za sprawą organizowanej w stolicy Podhala Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt.   „Archeologia Gór. In Memoriam Profesor Andrzej Żaki”. Sesja poświęcona będzie pamięci zmarłego w bieżącym roku wybitnego polskiego archeologia profesora Andrzeja Żakiego (1923 - 2017). Był on jednym z pionierów i wieloletnim badaczem najstarszego osadnictwa obszarów górskich, współtwórcą czasopisma Acta Archaeologica Carpathica i twórcą Karpackiej Ekspedycji Archeologicznej z siedzibą w Krakowie. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż właśnie w Nowym Targu odbywały się spotkania KEA.  Osiągnięcia badawcze misji, zarówno na terenie Polski, jak i obszarów sąsiednich, ale też znacznie oddalonych (Peru, Australia i Oceania), przyczyniły się do rozwoju badań archeologicznych oraz przybliżenia problematyki najstarszego osadnictwa górskiego.  
( 11 Października 2017)
Botaniczne uroki Kościeliska w obiektywie Andrzeja Gibały
(żródło: )

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia najnowszej wystawy w GOKR Kościelisko pt. "Botaniczne uroki Kościeliska w obiektywie Andrzeja Gibały", oraz na wernisaż wystawy 13 października 2017r.
( 9 Października 2017)
Zagłosuj na projekt Etno Folkowa Jesień w Kościelisku
(żródło: )

Jesteś fanem muzyki folkowej? Zagłosuj na projekt "Festiwal Muzyki Etno Folkowa Jesień w Kościelisku" w Budżecie Obywatelskim Małopolski. W jeden z wrześniowych weekendów 2018 roku na scenie plenerowej na stadionie biathlonowym w Kościelisku spotkają się zespoły prezentujące oryginalny podhalański folklor i grupy inspirujące się tradycjami ludowymi - gwiazdy muzyki etnicznej oraz artyści będący na początku swojej drogi. Można pomóc zrealizować jedyne tego typu wydarzenie w naszym regionie.Ubiega się ono o dofinansowanie z Budżetu Obywatelskiego Małopolski. 
( 5 Października 2017)
Międzynarodowy Tydzień Bliskości 2017 w Nowym Targu - program
(żródło: )

Międzynarodowy Tydzień Bliskości 2017 w Nowym Targu 2-8 października 2017 Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Spółdzielczy Dom Kultury w Nowym Targu, Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 1 w Nowym Targu oraz grupa zrzeszająca miłośników noszenia w chustach, nosidłach ergonomicznych z obszaru Podhala, Spisza i Orawy zapraszają wszystkich rodziców i ich dzieci na cykl bezpłatnych warsztatów, które zostały zorganizowane z okazji obchodów Międzynarodowego Tygodnia Bliskości. Akcja trwać będzie od 2-8 października 2017 r. Warsztaty i spotkania są BEZPŁATNE. Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy pod adresem nowotarskiTB@gmail.com Należy podać nazwę warsztatu w temacie wiadomości.
( 3 Października 2017)
Kulturalna Stolica Podhala w październiku
(żródło: )

Na początek duże i znane już wydarzenie, czyli Małopolski Festiwal Smaku z podtytułem „Smak kontrolowany”, którego edycja nowotarska odbędzie się w tym roku w dniu 1 października (niedziela) w godz. 12.00-19.30. Tradycyjnie zapraszamy na nowotarski Rynek, a w programie pokazy gotowania, degustacje, Food truck’i, możliwość zakupu regionalnych przysmaków, fotobudka, czy rodzinne karaoke. A wieczorem od godz. 19.30 pokaz filmowy kultowej polskiej komedii „Seksmisja”. Wstęp wolny.
( 1 Października 2017)
XIX EDYCJA KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „TATRZAŃSKA JESIEŃ 2017”
(żródło: )

Konkurs Fotograficzny „Tatrzańska Jesień”  to cykliczne wydarzenie, którego celem jest podzielenie się wyjątkowymi chwilami uchwyconymi w obiektywie – odkryjmy w sobie talent, patrzmy wrażliwym okiem na barwy tatrzańskiej jesieni, weźmy udział w konkursie. 
( 23 Września 2017)
Inauguracja Roku Harcerskiego 2017/2018
(żródło: )

22 - 24 września na Podhale zawita blisko 1500 harcerzy z całej Małopolski. Powód? Inauguracja Roku Harcerskiego 2017/2018 ZHP Chorągwi Krakowskiej, której organizacja w tym roku została powierzona Hufcowi Podhalańskiemu. W poniższym artykule plan całej imprezy, w tym informacja o Biciu Rekordu Polski w grupowym śpiewaniu Karaoke! http://podhalanski.zhp.pl/aktualnosci/harmonogram-inauguracji-wszystkie-piony/#more-2409
( 20 Września 2017)
Piknik z Rowerem „Jak jeździć po terenach górskich”
(żródło: )

23 września na godz. 9.00   wszystkich miłośników rowerów   serdecznie zapraszamy na PIKNIK z ROWEREM „Jak jeździć po terenach górskich”   na trasę KACWIN – OSTURNIA – ŁAPSZANKA organizowanego przez Interreg V-A Polska Słowacja w ramach projektu „Transgraniczna promocja tras turystycznych Podhala i Spisza”.    Tematem przewodnim Pikniku jest ścieżka rowerowa – Pętla Spiska.
( 20 Września 2017)
XII FESTYN BACOWSKI W LEŚNICY-GRONIU - PROTOKÓŁ
(żródło: )

PROTOKÓŁ z XII FESTYNU BACOWSKIEGO - REDYK I WYBÓR GAZDY ROKU 2017 WYBÓR BOŃTARA ROKU 2017 oraz VII ZWYKU BACOWSKIEGO W LEŚNICY-GRONIU w ramach XVI Tatrzańskich Wici 17.09.2017   XII Festyn Bacowski i VII Zwyk Bacowski odbył się na stadionie sportowym przy Zespole Szkół w Leśnicy.
( 19 Września 2017)
Akcja szczepienia lisów 21-30 września 2017 r.
(żródło: )

W okresie od 21 do 30 września 2017 r. na terenie województwa małopolskiego przeprowadzona zostanie akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i zostanie wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.
( 18 Września 2017)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017