E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Narty
 Aktualności
   Bezpieczeństwo, porady
Kamery na wyciągach
Giełda sprzętu
 WYCIĄGI NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Poronin
   Zakopane
   Ząb
   Małe Ciche
 SZKOŁY NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
 WYPOŻYCZALNIE SPRZĘTU
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
   Ząb
 NARTY
   Ciekawostki
    Historia
      Zawody
      Legendy nart
      Teksty archiwalne
      Narty na świecie
      SN PTT 1907 Z-ne
   Wielka Krokiew
   Sprzęt i technika
 SNOWBOARD
   Historia
   Jak powstaje deska
   Snowboard miękki
   Snowboard twardy
   Snowboard dla dzieci
   Snowboard dla kobiet
    Technika jazdy
    Triki
   Jak zostać instruktorem
   Boarder cross
   Galeria
 SKI-ALPINIZM
   Skitury
   Freeride
   Jak zacząć?
   Sprzęt
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Aktualności

Aktualności
Wielka Krokiew zmieni nazwę
(żródło: )

Centralny Ośrodek Sportu podjął decyzję o sprzedaży nazwy Wielka Krokiew. Każdy, kto będzie chciał wziąć udział w nietypowym konkursie musi liczyć się z wydatkiem rzędu 1 miliona zł. netto.
( 15 Czerwca 2011)
LGP w skokach: Wisła ma problem?
(żródło: )

W Wiśle-Malince finał Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich odbył się w marcu warunkowo. Niedziałający wyciąg spowodował, że zawodnicy byli wywożeni na wieżę samochodami. Trudności techniczne miały zostać szybko wyeliminowane, jednak do tej pory wyciąg nie został naprawiony.
( 19 Maja 2011)
Letnie Grand Prix w skokach odbędzie się w Zakopanem
(żródło: )

Po roku przerwy Grand Prix w skokach narciarskich powraca do Zakopanego. Międzynarodowa Federacja Narciarska zadecydowała, że zawody odbędą się właśnie w Polsce.
( 18 Maja 2011)
Kto przejmie Polskie Koleje Linowe? Słowacy?
(żródło: )

Jak podała czeska agencja informacyjna MediaFax, słowacka firma Tatry Mountain Resorts jest zainteresowana przejęciem Polskich Kolei Linowych.
( 9 Maja 2011)
Sezon narciarski w Tatrach zakończony
(żródło: )

Ze względu na małą ilość śniegu Polskie Koleje Linowe zamknęły trasę narciarską w kotle Gąsienicowym. Kolej krzesełkowa na Kasprowy Wierch jest nieczynna ze względu na nierównomierne rozłożenie pokrywy śnieżnej.
( 6 Maja 2011)
Zakopane zorganizuje mistrzostwa świata w narciarstwie w 2017 r.?
(żródło: )

Wśród kandydatów do organizacji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w 2017 r. znalazło się obok Lahti (Finlandia), Planicy (Słowenia), Oberstdorfu (Niemcy) również Zakopane. FiS podejmie decyzję w tej sprawie za rok.
( 4 Maja 2011)
66 ZAWODY O PUCHAR PKL
(żródło: )


( 14 Kwietnia 2011)
W Nowym Targu nie powstanie stacja narciarska z wyciągiem krzesełkowym
(żródło: )

O budowę stacji narciarskiej z wyciągiem krzesełkowym na Dziubasówkach w Nowym Targu starali się od sześciu lat Andrzej Bielawa i Jerzy Głodkiewicz. Projekt nie zostanie jednak zrealizowany ze względu na brak zgody jednego z właścicieli działki, przez którą miałaby przebiegać trasa narciarska.
( 14 Kwietnia 2011)
Jedna rodzina blokuje budowę stacji narciarskiej
(żródło: Urząd Miasta Nowy Targ - http://um.nowytarg.pl/)

- Sześć lat za tym chodziliśmy, ja już mam dość. Niech inni się tym teraz zajmą – mówił podczas poniedziałkowego spotkania z Radnymi Miasta Nowego Targu znany nowotarski architekt Jerzy Głodkiewicz, który wraz z Andrzejem Bielawą zaangażował się w negocjacje z właścicielami działek pod budowę Stacji Narciarskiej Dziubasówki. – Tyle upokorzeń, których doznałem przez ten czas... może teraz ktoś inny – powiedział do Radnych.
( 12 Kwietnia 2011)
Spotkanie „Ski-tour Fun”
(żródło: www.muzeumtatrzanskie.pl)

Wydawnictwo „Góry”, Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Komitet Organizacyjny Memoriału im. Piotra Malinowskiego Finału Pucharu Świata w ski-alpinizmie i Dworzec Tatrzański serdecznie zapraszają na promocję przewodnika Wojciecha Szatkowskiego „Tatry-przewodnik skiturowy”
( 12 Kwietnia 2011)
Finał Pucharu Świata w narciarstwie wysokogórskim
(żródło: Urząd Miasta Zakopane - www.zakopane.eu)

W Zakopanem, w rejonie Kasprowego Wierchu, 16 kwietnia 2011 roku , odbędzie się XIV Memoriał im. Piotra Malinowskiego będący finałem Pucharu Świata w narciarstwie wysokogórskim. Zawody tej rangi po raz pierwszy odbędą się poza Alpami i niewątpliwie będzie to duże sportowo-górskie wydarzenie. Organizatorem zawodów jest Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wraz z Tatrzańskim Klubem Narciarskim Tatra Team, imprezie patronuje Polski Związek Alpinizmu i Międzynarodowa Federacja Ski-alpinistyczna ISMF.
( 12 Kwietnia 2011)
V Forum Miast Narciarskich
(żródło: Urząd Miasta Zakopane - www.zakopane.eu)

W Ustrzykach Dolnych, 7 kwietnia, odbyło się V Forum Miast Narciarskich , w którym uczestniczył burmistrz Janusz Majcher . Głównymi tematami Forum były: promocja jako wspólne działania samorządów i właścicieli bazy sportowo-turystycznej, zagadnienia prawa budowlanego, bezpieczeństwo na stoku i współpraca pomiędzy samorządami a Lasami Państwowymi i Parkami Narodowymi.
( 12 Kwietnia 2011)
Jagna Marczułajtis kontra Paweł Dawidek. Proces odroczony
(żródło: )

8 kwietnia 2011 r. (piątek) w sądzie rejonowym w Zakopanem miało się odbyć posiedzenie pojednawcze Jagny Marczułajtis-Walczak, utytułowanej snowboardzistki i jej męża oraz trenera kadry snowboardowej - Pawła Dawidka. Szkoleniowiec nie przybył do sądu, a swoją nieobecność usprawiedliwił udziałem w innej rozprawie sądowej.
( 11 Kwietnia 2011)
Podhale: sezon narciarski zakończony. Na narty tylko na Kasprowy
(żródło: )

Sezon narciarski na Podhalu można uznać za zakończony. W tym roku wiosna przyszła w Tatry wyjątkowo wcześnie. Na nartach można już pojeździć tylko w rejonie Kasprowego Wierchu.
( 8 Kwietnia 2011)
Kombinezon Adama Małysza wylicytowany!
(żródło: Urząd Miasta Zakopane - www.zakopane.eu)

Kombinezon Adama Małysza z jego autografem został wylicytowany przez Pana Igora za kwotę 35 tys. złotych!  Licytacja została przeprowadzona 26 marca   w Radiowej Trójce przez Kubę Strzyczkowskiego. Adam skakał w nim w Turnieju Czterech Skoczni w ubiegłym roku i był to także jego rezerwowy kombinezon na Igrzyska Olimpijskie w Vancouver. Kombinezon trafi jako eksponat do Zamku Śląskich Legend w Pławnej k. Lubomierza.  Panu Igorowi gratulujemy wygranej. Fundacja Pro Artis Andrzeja Brandstattera serdecznie dziękuje  Adamowi Małyszowi za ofiarowany kombinezon, Arturowi Andrusowi , Kubie Strzyczkowskiemu i Radiowej Trójce za organizację i przeprowadzenie licytacji.  Pieniądze uzyskane z licytacji zostaną przeznaczone na organizację tegorocznych Wierchowych Spotkań. 
( 5 Kwietnia 2011)
Akcja SkiTourFan
(żródło: Urząd Miasta Zakopane - www.zakopane.eu)

Nie lada gratka czeka na miłośników narciarstwa wysokogórskiego na zakończenie sezonu! W weekend 15-17 kwietnia 2011 odbędzie się w Tatrach finał Pucharu Świata w skialpinizmie. Ta coraz bardziej popularna forma narciarstwa, w Alpach od kilku lat przeżywa swój renesans. W Polsce, coraz więcej osób patrzy z zaciekawieniem na tych, co pod górę podchodzą na nartach. I coraz więcej osób chciałoby zapytać: „Ale o co chodzi?”. I oto jest szansa! Organizatorzy finałowych zawodów, Memoriału Piotra Malinowskiego, zapraszają wszystkich chętnych i tych, którzy chcieliby ale się boją, do udziału w akcji SkiTourFan.
( 5 Kwietnia 2011)
XIV Memoriał Piotra Malinowskiego i Finał Pucharu Świata w narciarstwie wysokogórskim
(żródło: )

Pierwszy raz w historii narciarstwa wysokogórskiego Finał Pucharu Świata odbędzie się poza Alpami - w Zakopanem już 16 kwietnia. Zawody zakończą zmagania najlepszych zawodników na świecie.
( 1 Kwietnia 2011)
Burmistrz Fryźlewicz również dziękował Małyszowi
(żródło: )

Burmistrz Marek Fryźlewicz osobiście podziękował w imieniu mieszkańców Nowego Targu kończącemu karierę Adamowi Małyszowi. Była ku temu okazja po uroczystej sesji Rady Miasta Zakopanego, na której słynny skoczek odebrał honorowe obywatelstwo tego miasta.
( 30 Marca 2011)
Finał Mistrzostw Polski Amatorów PZN za nami
(żródło: )

25 marca br., w Kluszkowcach rozegrano finał Mistrzostw Polski Amatorów PZN. Tym samym zakończył się trwający całą zimę cykl dziesięciu imprez adresowanych do wszystkich pasjonatów dwóch desek. Seria zawodów była elementem projektu Tauron Bachleda Ski.
( 29 Marca 2011)
Zakopane pożegnało Małysza
(żródło: )

Benefis Adama Małysza, który odbył się 26 marca b.r. w Zakopanem to prawdopodobnie ostatnia już impreza, w której najsłynniejszy polski skoczek grał pierwsze skrzypce. Era „małyszomanii” minęła bezpowrotnie. Niejeden sportowiec marzy o takim zakończeniu kariery. Jak śpiewał Markowski: „Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym.” I coś w tym pewnie jest.
( 28 Marca 2011)
Trzecia edycja Tauron Energy Ski Cup. Znamy zwycięzców!
(żródło: )

W przededniu wielkiego święta polskiego narciarstwa jakim niewątpliwie jest sobotni benefis Adama Małysza, młodzi obiecujący narciarze alpejscy zmierzyli się w finałowej odsłonie Tauron Energy Ski Cup. Zawody swoja obecnością zaszczycił sam Apoloniusz Tajner, Prezes Polskiego Związku Narciarskiego.
( 28 Marca 2011)
Witamy Honorowego Obywatela!
(żródło: Urząd Miasta Zakopane - www.zakopane.eu)

W najbliższy weekend Zakopane po raz kolejny stanie się stolicą skoków narciarskich. Kibice, gwiazdy polskiej muzyki i najlepsi skoczkowie świata przyjadą do Zakopanego podziękować za sportowe emocje Adamowi Małyszowi. Mistrz podczas ostatniego konkursu w Planicy zakończył swą wspaniałą karierę. W podziękowaniu za promowanie naszego miasta na arenie międzynarodowej, Zakopane uhonoruje Mistrza w szczególny sposób. Na uroczystej Sesji Rady Miasta Adam Małysz odbierze Honorowe Obywatelstwo Zakopanego. Po południu na Wielkiej Krokwi odbędzie się impreza Adam’s Bull’s Eye – Konkurs Skoków do Celu, która będzie podsumowaniem siedemnastoletniej kariery sportowej i wielkim pożegnaniem Adama Małysza z kibicami.
( 25 Marca 2011)
Trasa biegowa im. Adama Małysza?
(żródło: )

Jak podała Gazeta Wyborcza Kraków, władze Małopolski i Śląska chcą wytyczyć wspólnie ze Słowacją blisko 200-kilometrową trasę, która w zimie posłuży biegaczom narciarskim, a w lecie – rowerzystom. Jej patronem ma być Adam Małysz.
( 25 Marca 2011)
Benefis Małysza z… załamaniem pogody?
(żródło: )

Benefis Małysza wygląda już zza rogu, tymczasem meteorolodzy przewidują na 26 marca… załamanie pogody.
( 24 Marca 2011)
Finał Mistrzostw Polski Amatorów PZN już 25 marca w Kluszkowcach
(żródło: )

Najbliższy piątek 25 marca br., upłynie w Kluszkowcach pod znakiem ostatniej rywalizacji najlepszych polskich narciarzy amatorów, którzy przez cały sezon walczyli o prawo startu w finale mierząc się w eliminacjach od Kotliny Kłodzkiej po Podhale.
( 24 Marca 2011)
Zakopiańczycy Adamowi Małyszowi
(żródło: Urząd Miasta Zakopane - www.zakopane.eu)

W hołdzie i podziękowaniu Adamowi Małyszowi za wiele lat niepowtarzalnych wzruszeń i wrażeń sportowych Tatrzańska Izba Gospodarcza w dlaszym ciagu prowadzi zbórkę funduszy na pamiątkową statuetkę, która zostanie wręczona 26 marca 2011 roku w Zakopanem podczas imprezy Skoki do Celu – Benefis Adama Małysza. Konto na które należy dokonywać wpłat: Lukas Bank 46 1940 1076 3095 7738 0005 0000. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji i dobrowolnych wpłat na podane konto.
( 23 Marca 2011)
Niezwykła licytacja
(żródło: Urząd Miasta Zakopane - www.zakopane.eu)

Na antenie Radiowej Trójki 25 marca, w piątkowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" w audycji Kuby Strzyczkowskiego między 16.00 a 19.00, odbędzie się licytacja kombinezonu narciarskiego z autografem PANA ADAMA MAŁYSZA!  Swój kombinezon Mistrz podarował na rzecz Fundacji Andrzeja Brandstattera Pro Artis. Dochód z licytacji przeznaczony będzie na organizację tegorocznych Wierchowych Spotkań. W imieniu swoim i podopiecznych Fundacji bardzo dziękujemy Panu Adamowi Małyszowi za ten wspaniały gest! Małgorzata   i Andrzej BRANDSTATTEROWIE
( 22 Marca 2011)
Mistrzostwa Polski Seniorów PZN odwołane
(żródło: )

Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych organizatorzy Mistrzostw Polski Seniorów PZN zmuszeni byli odwołać zaplanowane na dni 21-23 marca zawody. Istnieje jednak pewna szansa rozegrania ich w późniejszym terminie, jeśli pogoda na to pozwoli.
( 21 Marca 2011)
Zmiana terminu Mistrzostw Polski Seniorów PZN w narciarstwie alpejskim
(żródło: )

Ze względu na złe warunki atmosferyczne w Krynicy, organizatorzy zawodów w narciarstwie zjazdowym musieli zmienić termin rozgrywek. Będąca elementem projektu Tauron Bachleda Ski i planowana na dni 19-21 marca 2011 impreza odbędzie się w dniach 21-23 marca.
( 18 Marca 2011)
Ostatnie eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów PZN już za nami
(żródło: )

W ubiegłą sobotę 12 marca br., na stoku Długa Polana w Nowym Targu odbyły się ostatnie eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów PZN. Tym samym wyłoniono już wszystkich zawodników, którzy wezmą udział w finale cyklu będącego elementem projektu Tauron Bachleda Ski.
( 17 Marca 2011)
Zobacz życzenia, które internauci przesłali Justynie Kowalczyk
(żródło: )

Podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w Oslo mieszkańcy Małopolski gorąco dopingowali Justynę Kowalczyk umieszczając na stronie www.justyna.wrotamalopolski.pl wpisy z życzeniami dla królowej nart. Mistrzyni wybrała najcieplejsze życzenia i nagrodziła kilku fanów.
( 16 Marca 2011)
Małysza pożegna również Wisła
(żródło: )

Rodzinne miasto Adama Małysza – Wisła, przygotowuje dla swojego mistrza uroczyste pożegnanie. Wcześniej, 26 marca odbędzie się w Zakopanem huczny benefis -"Skok do celu".
( 16 Marca 2011)
Finał plebiscytu na Najlepszą Stację Narciarską w Małopolsce
(żródło: )

Znamy już tegorocznych zwycięzców plebiscytu na Najlepszą Stację Narciarską w naszym regionie. W piątek, 11 marca, podczas finałowej gali na stacji Hawrań w Jurgowie laureatów sezonu 2010/2011 nagrodził członek Zarządu Witold Latusek.
( 15 Marca 2011)
79. Mistrzostwa Polski Seniorów PZN w narciarstwie alpejskim
(żródło: )

Już za kilka dni słynne uzdrowisko Krynica – Zdrój stanie się stolicą narciarstwa alepjskiego. Rozgrywane po raz 79. Mistrzostwa Polski Seniorów PZN rozpoczną się 19 marca br. Mecenat nad wydarzeniem objął Tauron Polska Energia S.A. w ramach projektu Tauron Bachleda Ski, mającego na celu odnowę polskiego narciarstwa.
( 15 Marca 2011)
Benefis Adama Małysza na Wielkiej Krokwi jednak się odbędzie
(żródło: )

Organizatorzy benefisu Adama Małysza – agencja Testa Communications i Transcontinental Services doszli do porozumienia z Centralnym Ośrodkiem Sportu w sprawie wynajęcia Wielkiej Krokwi.
( 14 Marca 2011)
Ile za wynajem Wielkiej Krokwi?
(żródło: )

Kością niezgody między COS-em a organizatorami mającego się odbyć 26 marca w Zakopanem benefisu Adama Małysza stała się cena wynajmu Wielkiej Krokwi. Czy "Skoki do celu" Red Bulla nie dojdą do skutku?
( 11 Marca 2011)
Nowy Targ: Eliminacje do finału Mistrzostw Polski Amatorów PNZ
(żródło: )

Wszyscy narciarze amatorzy, którzy nie zdobyli jeszcze upragnionej kwalifikacji do finału cyklu Mistrzostw Polski Amatorów PZN, spotkają się w najbliższą sobotę, 12 marca br., na Długiej Polanie w Nowym Targu.
( 10 Marca 2011)
Specjalna komisja zbada sprawę J. Marczułajtis kontra P. Dawidek
(żródło: )

Zarząd Polskiego Związku Snowboardu postanowił powołać specjalną komisję, która zajmie się zbadaniem okoliczności konfliktu Jagny Marczułajtis i trenera Pawła Dawidka podczas Mistrzostw Polski z 28 lutego b.r. (Czytaj również „Polski snowboard: Marczułajtis kontra Król i Dawidem).
( 10 Marca 2011)
Polski snowboard: Marczułajtis kontra Król i Dawidek
(żródło: )

Podczas Mistrzostw Polski w Snowboardzie, które odbywały się na stoku narciarskim Jurgów-Hawrań pod koniec lutego, jak twierdzi Jagna Marczułajtis, doszło do poważnego incydentu. Zawodniczka zapewnia, że ma 33 świadków, którzy poświadczą, że trener kadry Paweł Dawidek powiedział do niej: "Stara p... do domu", a do jej męża "ćwoku, do domu dzieci pilnować". Zawodniczka chce złożyć pozew do sądu, wcześniej jednak udała się do ministerstwa sportu.
( 8 Marca 2011)
OBCHODY 75-LECIA POLSKICH KOLEI LINOWYCH ORAZ KOLEI LINOWEJ KASPROWY WIERCH
(żródło: www.pkl.pl)


( 7 Marca 2011)
Tatrzańska Łomnica: tragiczny wypadek 23-latki
(żródło: )

Wczoraj (6 marca) w Tatrzańskiej Łomnicy w Tatrach Zachodnich 23-letnia Polka wypadła z trasy i uderzyła o słup wyciągu. Kobieta zatrzymała się na konarze drzewa i kamieniach.
( 7 Marca 2011)
Adam Małysz zakończy karierę benefisem w Zakopanem
(żródło: )

To już pewne. Adam Małysz postanowił zakończyć swoją karierę skoczka narciarskiego. Po konkursie Mistrzostw Świata w Oslo, zapowiedział, że ostatni raz pojawi się na skoczni jako zawodnik 26. marca na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. 20. marca w Planicy wystąpi w ostatnim w swojej karierze konkursie o punkty Pucharu Świata.
( 4 Marca 2011)
Winter Cup 2010/ 2011 zakończony!
(żródło: )

Ostatnie eliminacje z cyklu Winter Cup 2010/2011 odbyły się 25 lutego b.r. na stoku Mosorny Groń w Zawoi. W zawodach poprzedzających finał Winter Cup wzięło udział 77 zawodników. Wystartowało 28 kobiet oraz 49 mężczyzn.
( 4 Marca 2011)
Limanowa: zawody Mistrzostw Polski Amatorów PZN już w ten weekend!
(żródło: )

Kapryśna zima spowodowała, że zaplanowane na 22 stycznia zawody nie mogły się odbyć. Aby nadrobić zaległości w rywalizacji, uczestnicy Mistrzostw Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim już w sobotę (5 marca b.r.) spotkają się u stóp Łysej Góry w Limanowej. Impreza jest częścią projektu Tauron Bachleda Ski. Celem imprezy jest wskrzeszenie polskiego narciarstwa zjazdowego.
( 4 Marca 2011)
Już tylko tydzień pozostał do Polish Freeride Open!
(żródło: )

Do pierwszej w historii naszego kraju imprezy freeridowej został już tylko tydzień. W zawodach weźmie udział ponad 120 zawodników. Wśród nich nie zabrakło narciarzy i snowboardzistów rodem z Alp.
( 4 Marca 2011)
62. "Koziołek Matołek" za nami
(żródło: Urząd Miasta Zakopane - www.zakopane.eu)

Około 500 dzieci wzięło udział w sobotnio-niedzielnych zmaganiach sportowych w ramach 62. Memoriału im. Kornela Makuszyńskiego. Zawody odbyły się na trasach biegowych w rejonie średniej skoczni, torze lodowym COS i trasie narciarskiej na Polanie Szymoszkowej. W pełne radości i emocji zawody zaangażowane były nie tylko dzieci, ale przede wszystkich ich rodzice i dziadkowie. Nagrody najlepszym wręczali zastępca burmistrza Wojciech Solik i prezes organizującego Memoriał klubu AZS Zakopane Wojciech Gajewski . 
( 1 Marca 2011)
Znamy wyniki Mistrzostw Polski w Snowboardzie!
(żródło: )

Przy pięknej pogodzie na stoku narciarskim Jurgów-Hawrań, 28 lutego zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Snowboardzie w konkurencji PGS. Trasa została bardzo dobrze przygotowana, zgodnie z wszystkimi wytycznymi FIS. Nie powstydziliby się jej nawet organizatorzy FIS Race lub Pucharu Europy.
( 1 Marca 2011)
Red Bull Zjazd na Krechę za nami!
(żródło: )

W sobotnich (26 lutego) eliminacjach do zawodów Red Bull Zjazd na Krechę, które zostały rozegrane na Polanie Szymoszkowej, wzięło udział 333 śmiałków. Najszybsi zawodnicy pokonywali trasę (liczącą prawie 1300 m) w ok. minutę.
( 28 Lutego 2011)
Podhale: warunki narciarskie są bardzo dobre
(żródło: )

Świeże warstwy śniegu wciąż przykrywają podhalańskie stoki. Trasy narciarskie kuszą bardzo dobrymi warunkami. Jak przepowiadają meteorolodzy, w trakcie najbliższych dni, pełna opadów śniegu pogoda będzie się utrzymywać. Choć białego puchu nie spadnie wiele, ujemne temperatury umożliwią efektywne naśnieżanie.
( 25 Lutego 2011)
Polana Szymoszkowa zmieni właściciela
(żródło: )

Negocjacje dotyczące sprzedaży Polany Szymoszkowej potrwają do czerwca. Rozmowy toczą się między spółką Dorato – właścicielem kompleksu i potencjalnym nabywcą – Polskimi Kolejami Linowymi.
( 24 Lutego 2011)
Archiwum
Pierwszy «« (151-200)(201-250)(251-300)(301-350)(351-400) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024