E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Tatry
Aktualności
 ABC turysty
   Przygotowanie
   Ekwipunek
   Informacje TOPR i TPN
   Oznaczenia szlaków
   Przewodnicy
   Przejścia graniczne
    Bezpieczeństwo
      Gdy spotkasz misia...
      Lawiny
      Ku przestrodze...
      Bezpieczeństwo, porady
   Zwierzę na szlaku
   Schroniska
 O Tatrach
   TPN i TANAP
   Klimat
   Geologia
    Zwierzęta
      Gatunki
   Rośliny
    Tatry w liczbach
    Historia
 Encyklopedia Tatr
   Alfabetycznie
   Tematycznie
   Multimedia
 Wycieczki
   Zaplanuj wycieczkę
   Miejsce startu
   Miejsce docelowe
   Skala trudności
   Wszystkie
 Jaskinie tatrzańskie
    SKTJ PTTK
      Aktualności
      Działalność
      Kurs
      Wspomnienia
      Polecane strony
      Galeria
      Kontakt
   Powstanie jaskiń
   Krążenie wody w skałach
   Nacieki
   Morfologiczne typy
   Klimat jaskiń
   Powstanie jaskiń tatrz.
Zagadki tatrzańskie
 Aktywny wypoczynek
   Taternictwo
   Speleologia
   Paralotnie
   Ski-alpinizm
   Narciarstwo
   Na rowerze
   Turystyka jaskiniowa
   Trasy biegowe
   Turystyka piesza
   Sporty wodne
Galeria
Warunki w Tatrach
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

w nazwach
w nazwach i opisach
wszędzie
alfabetycznie:    A  B  C  Ć  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  Z  Ź  Ż  

 

Sagorski Ernst

 
  Kategoria: 
Nie okreslony 

  opis  
  forum (0)  

Sagorski Ernst (1847-1929 Altenburg). Niem. botanik, prof. w Pforta (Schulpforta) k. Naumburga. W 1887-90 prowadził badania bot. w Tatrach. On i Gustav Schneider są współautorami dwutomowej Flora der Centralkarpathen (Leipzig 1891); Sagorski jest autorem tomu II prócz części o rodzaju Hieracium, napisanej przez Schneidera

Sagorski ponadto opublikował: Die Rosen der Hohen Tatra und der nächsten Umgebung ("Deutsche Bot. Monatsschrift" 7, 1889), Floristisches aus den Centralkarpathen und aus dem hercynischen Gebiete ("Mitt. Thüring. Bot. Ver.", Neu Folge 2, 1892), Floristische Mittheilungen aus dem hercynischen und sudeto-carpatischen Gebiete (tamże, Neu Folge 3, 1893), Ein neuer Euphrasia-Bastard. Euphrasia montana x Tatrae = E. Javorinensis m. ("Oester. Bot. Zs." 46, 1896).

                          --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tekst reklamowy dla rodziców odwiedzających Podhale z małymi dziećmi:

Test –  modny wózek Orbit Baby G2

Orbit Baby G2 to wózek spacerowy dla bardzo wymagających rodziców, którzy cenią bezpieczeństwo swojego malucha, jego komfort, a także interesują ich nowatorskie rozwiązania w dziecięcych pojazdach i wyjątkowy design. Ten, naszym zdaniem najlepszy wózek dziecięcy nie jest tanim produktem, ale za to całkowicie zasługuje na swoją cenę.

Orbit Baby G2 został dwukrotnie nagrodzony, jako wózek roku przez magazyn „Lisugar”, za design i nowoczesne rozwiązania technologiczne. A jest ich sporo. Pojazd opiera się na specjalnym zawieszeniu, które niweluje wstrząsy podczas jazdy. System demontażu pozwala na szybkie złożenie wózka przy użyciu jednej ręki. Ponadto na aluminiowym, wytrzymałym a jednocześnie lekkim stelażu, można umieścić gondolę do przewożenia dziecka w wieku niemowlęcym (do 6. miesiąca życia), a następnie rozkładane wygodne siedzisko z budką chroniąca przed słońcem, deszczem i wiatrem. Duże piankowe koła z łatwością są w stanie pokonać każdą nierówność terenu.

Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie dziecięcego siedziska na obrotowym stelażu, dzięki czemu pasażer może jechać przodem lub tyłem do kierunku jazdy. W tym celu nie trzeba wypinać całego mechanizmu siedziska czy gondolki, wystarczy je przekręcić dookoła własnej osi. Dzieje się to dzięki pracy opatentowanego pierścienia SmartHub™. Wózek nie jest wózkiem terenowym, ale wspomniane zawieszenie świetnie radzi sobie z nierównościami terenu, również poza miastem, np. w lesie, a także sprawdza się, gdy trzeba pokonać wysoki krawężnik.

W komplecie z wózkiem są: podstawa pod spacerówkę lub gondolę, kocyk na nóżki, torba, tacka z uchwytem na kubek, osłonka. Można go jeszcze dodatkowo wyposażyć w akcesoria takie jak: folia przeciwdeszczowa, moskitiera, śpiworek, adapter do fotelika samochodowego (wózki G2 są kompatybilne z fotelikami samochodowymi Maxi Cosi, CabrioFix, Pebble, Citi), bujaczek pod gondolę, dzięki czemu pełnić może ona rolę kołyski. Poza tym, co nie jest bez znaczenia, to po prostu bardzo ładny wózek – na uwagę zasługują nasycone kolory tkanin i ciekawie wyprofilowana rama. Jedyną funkcją, jaką nie spełnia to funkcja wózka rowerowego.

KSIĘGARNIA GÓRSKA
ul. Zaruskiego 5
34-500 ZAKOPANE
tel. (018) 20 124 81
Pełny tekst w Wielkiej Encyklopedii Tatrzańskiej. Kliknij tutaj

   Udostępnij
Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022