E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Zakopane

Zakopane
Dwa wernisaże
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/10)

W Miejskiej Galerii Sztuki. Dwie nowe wystawy pojawią się w tym tygodniu w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem. Zobaczymy fotografie ks. Zbigniewa Pytla, który pokaże nam góry i architekturę w stylu zakopiańskim, oraz malarstwo Małgorzaty Emilii Kruczkowskiej przedstawiane pod tytułem "Sen".
( 10 Stycznia 2007)
Egipskie ciemności pod Giewontem
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/10)

...czyli olczańskiego pecha ciąg dalszy. Olcza to chyba najbardziej pechowa dzielnica Zakopanego. Nie dość, że w szczycie sezonu zarówno letniego, jak i zimowego brakuje w kranach wody, to teraz jeszcze wieczorami Olcza spowita jest... egipskimi ciemnościami.
( 10 Stycznia 2007)
Tkactwo wiecznie żywe
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/09)

Wystawa w "Jutrzence". Tkaniny przygotowane przed kilku laty i całkiem niedawno, wielobarwne i utrzymane w tonacji czarno-białej, z wełny i sizalu. Łączy je miejsce powstania: pracownia tkacka Ewy Bartosz-Mazuś w Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka". Otwarta w piątek ekspozycja ma retrospektywny charakter.
( 10 Stycznia 2007)
Dostawiają materace
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/09)

W zakopiańskiej noclegowni brakuje łóżek. Choć zima jeszcze się na dobre nie zaczęła, w zakopiańskiej noclegowni wyjątkowo tłoczno.
( 10 Stycznia 2007)
Ścieki do poprawki
(żródło: )

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska pomoże. O problemach zakopiańskiej oczyszczalni ze ściekami słyszała cała Polska. Co prawda ówczesne władze Zakopanego twierdziły, że zanieczyszczenie rzeki Zakopianka nie jest skutkiem złego funkcjonowania zakopiańskiej oczyszczalni, ale - jak się okazało - i w niej nie było idealnie. I tu bowiem zdarzały się zrzuty do rzeki, choć dyrekcja SEWiK broniła się, że były to ścieki wstępnie oczyszczone. Nowe władze Zakopanego jako priorytet wymieniają zakończenie problemów ze ściekami.
( 10 Stycznia 2007)
Prawosławni świętują
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/01/08)

W ostatnią sobotę Kościół Prawosławny obchodził wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji w starym kościółku na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem odbyło się specjalne wigilijne nabożeństwo, które celebrował ks. Jarosław Antosiuk, proboszcz parafii prawosławnej pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Krakowie.
( 10 Stycznia 2007)
Podwójne kolędowanie
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/08)

W Teatrze Witkacego. Znane kolędy w nowych aranżacjach i te mniej znane, staropolskie, można było usłyszeć w miniony weekend w Kawiarni Teatru Witkacego. Kolędowali Łucja Czarnecka z zespołem Hot Strings oraz Ludofoniarze.
( 10 Stycznia 2007)
Rok Szymanowskiego
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/05)

125. rocznica urodzin i 70-lecie śmierci. W tym roku przypadają dwie ważne rocznice, związane z największym po Fryderyku Chopinie polskim kompozytorem: 125. rocznica urodzin i 70-lecie śmierci Karola Szymanowskiego. Planowane ćwierć wieku temu huczne obchody stulecia Szymanowskiego zwaliło w gruzy wprowadzenie stanu wojennego.
( 10 Stycznia 2007)
Dziesiąta rocznica
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/04)

Papieski pobyt pod Giewontem. Rok 2007 upłynie w Zakopanem pod znakiem dziesiątej rocznicy pamiętnej wizyty Jana Pawła II pod Tatrami. To właśnie w czerwcu 1997 r. cała Polska zobaczyła góralski hołd złożony papieżowi pod Wielką Krokwią przez ówczesnego burmistrza Adama Bachledę-Curusia. Władze miasta zapowiadają intensywny związek z Krakowem i nową jakość kontaktów z "najpiękniejszym miastem świata".
( 10 Stycznia 2007)
Światło i materia
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/02)

Wernisaż w Teatrze Witkacego. - Ta wystawa jest moim darem dla ludzi Teatru Witkacego - mówiła Teresa Iwanejko-Tarczyńska. "Spektakl materii i światła" - niezwykłą wystawę prac krakowskiej artystki Teresy Iwanejko-Tarczyńskiej można od piątku oglądać w foyer zakopiańskiego Teatru Witkacego.
( 10 Stycznia 2007)
Park linowy Trollandia
(żródło: www.trollandia.pl)

Trollandia to pierwszy w Zakopanem park linowy. Mieści się on na Gubałówce pomiędzy górnymi stacjami kolejek: torowej - PKL i krzesełkowej - Szymoszkowa.
( 19 Sierpnia 2006)
Nowa kolekcja prac Stanisława Ignacego Witkiewicza w "Kolibie"
(żródło: Muzeum Tatrzańskie, www.muzeumtatrzanskie.com.pl)

W willi "Koliba" przy ul. Kościeliskiej 18 w Zakopanem prezentowana jest nowa kolekcja prac Stanisława Ignacego Witkiewicza "Witkacego", zakupiona niedawno do zbiorów Muzeum Tatrzańskiego. Wystawa będzie czynna do końca października 2006 r. Serdecznie zapraszamy.
( 22 Kwietnia 2006)
Miss Julia
(żródło: )

Julia Iwaszko z Nowego Targu, została w ubiegły piątek wybrana Miss Polonia Podhala. Był pokaz w strojach kąpielowych, gorące flamenco oraz głośne brawa publiczności. Zanim jednak w sali balowej nowotarskiej restauracji Steskal pokazało się dwanaście finalistek, publiczność zobaczyła najnowszą kolekcję ubiorów, przygotowanych przez Jana Trebunię Tutkę.
( 7 Kwietnia 2006)
Archiwum
Pierwszy «« (5235-5249)(5250-5264)(5265-5279)(5280-5294)(5295-5307)


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022