E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Zakopane

Zakopane
Dzień Sybiraka
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane, Starosta Tatrzański i Dziekan Dekanatu Zakopiańskiego serdecznie zapraszają na obchody Dnia Sybiraka w dniu 15.09.2017 r.
( 14 Września 2017)
2. Tatrzański Piknik Rodzinny
(żródło: )

Parafia Świętego Krzyża 17 września w godz. 13:00 - 18:00 zaprasza na 2. Tatrzański Piknik Rodzinny. W programie wiele atrakcji: ścianka wspinaczkowa, strzelanie z łuku, dmuchańce dla dzieci, grill, malowanie twarzy, loteria fantowa, występy i pokazy, konkurs wiedzy o św. Bracie Albercie, a także występ dziecięcego zespołu "Jakubowe muszelki" z Więcławic Starych k. Krakowa, wyróżnianego i nagradzanego na przeglądach piosenki religijnej. Zespół rozwija muzyczne pasje i tworzy przyjaźnie małych i dużych, a wkrótce wyda nowy singiel. 
( 13 Września 2017)
Targowisko wymienne na Kulturalnym Placu Niepodległości
(żródło: )

16 i 17 września w godzinach od 12.00 do 17.00 zapraszamy na Kulturalny Plac Niepodległości przy Krupówkach, gdzie   odbywać się będzie "Targowisko wymienne".  Każdy z nas ma w szafach niepotrzebne rzeczy, które tylko zajmują miejsce, a przecież innym mogą się one przydać. W sobotnie i niedzielne popołudnie przynieście niepotrzebne czasopisma, książki, płyty, ubrania, biżuterię i wszystko inne. Będziemy się wymieniać! W tym czasie na Placu Niepodległości będą odbywały się również targi staroci. 
( 13 Września 2017)
Spotkanie "Krajobraz Zakopanego - nasze dziedzictwo"
(żródło: )

Serdecznie zapraszamy na spotkanie prowadzone przez Michała Murzyna pt. "Krajobraz Zakopanego - nasze dziedzictwo", które odbędzie się w piątek 15 września o godz. 17 w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego.
( 12 Września 2017)
Umowy na 6 mln zł dofinansowania podpisane
(żródło: )

11 września na terenie Dworca PKP w Zakopanem Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys podpisali umowy na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 dwóch ważnych dla Zakopanego projektów na łączną kwotę blisko 6 mln zł. Całkowity koszt ich realizacji wyniesie blisko 19 mln zł. Modernizacji doczekają się zabytkowe budynki dworca PKP, a modernizacja energetyczna obejmie szkolne budynki na Olczy.
( 11 Września 2017)
KLUB ZDROWIA W ZAKOPANEM ZAPRASZA
(żródło: )

KLUB ZDROWIA W ZAKOPANEM wznawia działalność po wakacyjnej przerwie.Zajęcia odbywają się teraz w Czytelni Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Łukaszówki 4 co miesiąc w II sobotę miesiąca o godz. 16:00   Jest to projekt, którego celem jest edukacja prozdrowotna społeczeństwa we wszystkich sferach: fizycznej psychicznej duchowej i społecznej. Propagujemy zdrowy styl życia i żywienia, zmianę niezdrowych nawyków, porzucenie nałogów.   Zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ,  9. września o godz. 16:00   Temat: DEPRESJA: JAK JEJ UNIKNĄĆ, JAK SOBIE Z NIĄ RADZIĆ?
( 5 Września 2017)
Szkolenie ws UCHWAŁY ANTYSMOGOWEJ
(żródło: )

Urząd Miasta Zakopane zaprasza na spotkanie z radcą prawnym Miłoszem Jakubowskim z Fundacji Frank Bold, który poprowadzi szkolenie odnośnie uchwały antysmogowej dla Małopolski .   TERMIN: środa 6 września 2017, godzina 13:30 MIEJSCE: Urząd Miasta Zakopane - sala obrad (na parterze obok dziennika podawczego), ul. Kościuszki 13   Szkolenie jest otwarte i bezpłatne.
( 5 Września 2017)
NARODOWE CZYTANIE W RESTAURACJI "U WNUKA"
(żródło: )

RODZINA WNUKÓW ORAZ RESTAURACJA "U WNUKA" ZAPRASZAJĄ NA NARODOWE CZYTANIE WESELA STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO 2 WRZEŚNIA, O GODZINIE 18:00 W RESTAURACJI "U WNUKA" PRZY UL. KOŚCIELISKIEJ 8 W ZAKOPANEM
( 1 Września 2017)
Święto ulicy Kościeliskiej
(żródło: )

Święto ulicy Kościeliskiej 2 -3 września 2017 PROGRAM
( 29 Sierpnia 2017)
Wernisaż wystawy zdjęć Maćka Rysuli
(żródło: )

Wernisaż wystawy zdjęć pamięci Maćka Rysuli - wtorek, 29.08.2017 godz. 19.00, Galeria Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego 16a Mija dwadzieścia lat od górskiej śmierci Maćka Rysuli. Zginął 19 lutego 1997 roku w lawinie pod zachodnią ścianą Petit Dru. Obok rodziny i przyjaciół na pogrzeb 26-latka przyszły setki zakopiańczyków wstrząśniętych stratą młodzieńca, który mimo swego wieku odcisnął piętno na ich mieście. Był człowiekiem niezwykle barwnym, który wszędzie, gdzie się pojawił, zjednywał sobie przyjaciół...
( 29 Sierpnia 2017)
"O tatrzańskich pocztówkach" - spotkanie promocyjne
(żródło: )

W środę 23 sierpnia o godzinie 18 w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza w Zakopanem odbędzie się spotkanie z okazji premiery książki "O tatrzańskich pocztówkach". Strojne suknie, obcisłe garnitury i kapelusze - to obraz tatrzańskiego szlaku sprzed stu lat i jedna ze scen oddanych na kartach albumu. O powstaniu "O tatrzańskich pocztówkach" opowiedzą Zbigniew Ładygin - redaktor książki oraz Paulina Kołodziejska - szefowa Zespołu Komunikacji i Wydawnictw TPN.
( 22 Sierpnia 2017)
Zwiedzamy pracownie zakopiańskich twórców
(żródło: )

W ramach 49. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich można skorzystać ze zorganizowanych wycieczek objazdowych po zakopiańskich muzeach, galeriach i otwartych pracowniach artystycznych. Udział w wycieczkach jest całkowicie bezpłatny. Obowiązują zapisy, które przyjmowane są codziennie w informacji festiwalowej na Górnej Równi Krupowej.
( 21 Sierpnia 2017)
Kubuś Puchatek i Przyjaciele - czytanie bajek i zajęcia plastyczne
(żródło: )

24 sierpnia w godzinach 16.00 - 18.00 zapraszamy na Kulturalny Plac Niepodległości, gdzie  Słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku będą czytać książki najmłodszym ... i nie tylko. Wszystkie grupy wiekowe będą mile widziane!  W trakcie czytania Kubusia Puchatka dzieci będą miały okazję stworzyć kukiełki Kubusia i innych bohaterów książki. Warsztaty mają na celu skupić uwagę dzieci wokół tematu związanego z czytaną książką.
( 21 Sierpnia 2017)
49. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na 49. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, który odbędzie się w Zakopanem w dniach 17-25 sierpnia 2017r. pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.   Pod Giewontem spotkają się góralskie zespoły z całego świata oraz znawcy i miłośnicy folkloru. Piękne stroje, zwyczaje, muzyka i taniec, a także atrakcje dla dzieci i dorosłych z pewnością jak co roku zachwycą festiwalową publiczność i wszystkich odpoczywających w tym czasie pod Tatrami. Warto więc zaplanować wakacyjny odpoczynek właśnie w drugiej połowie sierpnia, by stać się częścią tego niezwykłego góralskiego święta.
( 13 Sierpnia 2017)
V Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Zakopane 2017
(żródło: )

V Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Zakopane 2017 odbyła się w dn. 12-13 sierpnia 2017 r. na stadionie biatlonowym w Kościelisku-Kirach. Wzięło w niej udział ok. 1 400 psów z Polski i całego świata, które reprezentowały ok. 200 ras. Oceniało je międzynarodowe grono sędziowskie. Zwycięzcą wystawy został Polski owczarek podhalański, KING OF HAPPINESS Alpejskie Zauroczenie (wł. Wojciech Kucner), a finałowego wyboru dokonał sędzia międzynarodowy Laurent Pichard ze Szwajcarii.
( 18 Sierpnia 2017)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017