E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Zakopane

Zakopane
85 lat praw miejskich Zakopanego i jubileuszowe wydawnictwo
(żródło: )

18 października 2018 r. Zakopane obchodzi 85-lecie otrzymania praw miejskich. Choć pierwsze dokumenty, w których wspomniane jest Zakopane,  pochodzą z początku XVII wieku, to przez kolejne stulecia było ono górską wiejską osadą. Początkowo rozwijała się ona przemysłowo, by w końcu w XIX wieku stać się popularną miejscowością turystyczną i uzdrowiskową. Zakopane od tamtej pory przyciągało także artystów, twórców, naukowców i polityków. Wpisało się także znacząco w historię niepodległościowych dążeń w czasie zaborów, czy też walki z okupantem podczas II wojny światowej.
( 18 Października 2018)
Promocja książki Wojciecha Nowickiego
(żródło: )

Burmistrz miasta Zakopanego, Wydawnictwo Czarne, Miejska Biblioteka Publiczna w Zakopanem, Muzeum Tatrzańskie i Fundacja „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Czarne na białym”. Naszym gościem będzie Wojciech Nowicki , autor książki Tuż obok . Spotkanie odbędzie się 19 października, w piątek, o godzinie 18:00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem, na osiedlu Łukaszówki 4a. Wstęp wolny, możliwość zakupienia książki po promocyjnej cenie. Zapraszamy!
( 15 Października 2018)
Inspirowane Górami
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane oraz Rodzina Berbeków zapraszają na siódmą edycję festiwalu Inspirowane Górami, który odbędzie się w dniach 18-21 października 2018.  
( 15 Października 2018)
Wystawa "Jeszcze Polska nie zginęła" – obrazki z kolekcji Marii Parzuchowskiej
(żródło: )

W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Centrum Formacyjno-Szkoleniowe Księżówka serdecznie zaprasza na wystawę "Jeszcze Polska nie zginęła" prezentującą obrazki religijno historyczne z XVIII,  XIX, XX i XXI wieku z kolekcji Marii Parzuchowskiej.  Wystawa czynna do 11 listopada 2018 roku w soboty i niedziele w godzinach od 11:00 do 15:00.  
( 15 Października 2018)
TRYPTYK RZYMSKI na KRZEPTÓWKACH
(żródło: )

W tym roku przypada 40. rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W wigilię tego wydarzenia 15 października o godz. 20:00 rozpocznie się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach koncert „Tryptyk Rzymski” w wykonaniu Stanisława Soyki i Kwintetu. TRYPTYK RZYMSKI na KRZEPTÓWKACH Stanisław Soyka i Kwintet 15 października 2018r. godz. 20.00 Organizatorzy: Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej, Burmistrz Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury
( 12 Października 2018)
Jesienna oferta kulturalna - Zakopane 2018
(żródło: )

Jesień to w Zakopanem moment szczególny. Wraz z zakończeniem letnich wakacji pod Giewont przyjeżdżają turyści spragnieni wyciszenia i zadumy. Miłośnicy jesiennych barw na górskich szlakach i coraz dłuższych wieczorów, podczas których w stolicy Tatr nie można się nudzić. Miłośnicy ambitnej muzyki, wartościowego kina, entuzjaści teatru i sztuki; również tej spod znaku kulturowego dziedzictwa Zakopanego i Podhala. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, bo pod Tatrami sezon kulturalny trwa przez cały rok. 
( 12 Października 2018)
I Piknik Paralotniowy "Pod skrzydłami Sokoła"
(żródło: )

Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniazdo w Zakopanem zaprasza na pierwszy piknik paralotniowy "Pod skrzydłami Sokoła", który odbędzie się w sobotę 13 października. Początek przewidziany jest na godzinę 12.00. Zakończenie około 18.00. Impreza odbędzie się przy szałasie Jana Chyca niedaleko skrzyżowania ulicy Strążyskiej i Bogdańskiego.
( 12 Października 2018)
Ogólnopolska Konferencja Naukowa - Nim Przyszła Niepodległa
(żródło: )

Zapraszamy na ogólnopolską konferencję naukową "Nim przyszła Niepodległa", która odbędzie się w dniach 12-13 października 2018 roku w Parafii Matki Boskiej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy w Zakopanem.
( 10 Października 2018)
Fenomen Wiesława Stanisławskiego
(żródło: )

Zapraszamy na kolejne spotkanie z historią taternictwa do schroniska PTTK im. Wincentego Pola w Roztoce. 12 października (piątek) o godzinie 19.00 rozpocznie się spotkanie o fenomenie wspinaczkowym Wiesława Stanisławskiego (1909-1933). Poprowadzi je Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego. Organizatorzy spotkania: schronisko w Roztoce i Muzeum Tatrzańskie.
( 8 Października 2018)
Wspólnie reaktywujmy ideę rozwoju polsko-słowackich TATR
(żródło: )

W dniach 4-5 października w Pensjonacie Antałówka w Zakopanem odbyło się X Jubileuszowe Międzynarodowe Forum Górskie. „ PODHALE KU NIEPODLEGŁOŚCI I NOWEMU OBLICZU GOSPODARCZEMU” Organizatorem konferencji było Starostwo Powiatowe w Zakopanem wraz z Tatrzańską Agencją Rozwoju, Promocji i Kultury.
( 8 Października 2018)
Piknik Rodzinny na nowej Dolnej Równi Krupowej
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula serdecznie zaprasza na Piknik Rodzinny na zmodernizowanej Dolnej Równi Krupowej - w nowym terminie w sobotę 6 października 2018r. w godz. 11:00 - 16:00. Na odwiedzających czekać będą wydarzenia sportowe i ekologiczne, pokaz sadzenia drzew, zbiórka na OTOZ Animals, animacje dla dzieci, plenerowa czytelnia i strefa relaksu.
( 2 Października 2018)
Czerwony Dwór dawniej i dziś
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają na Wieczór w Czerwonym Dworze „CZERWONY DWÓR DAWNIEJ I DZIŚ” 1 października 2018, godz. 18:00, Willa Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27. Prowadzenie dr Zbigniew Moździerz.
( 27 Września 2018)
Czyste powietrze - spotkanie w Zakopanem
(żródło: )

Ruszył program rządowy Czyste Powietrze – dofinansowanie do termomodernizacji. W Urzędzie Miasta Zakopane   29 września o godz.18.00 na sali obrad   odbędzie się spotkanie informacyjne przedstawicieli Programu Czyste powietrze z mieszkańcami. 
( 25 Września 2018)
Biegniemy z Nadzieją
(żródło: )

Zapraszamy do udziału w Charytatywnym Biegu "Biegniemy z Nadzieją", który odbędzie się 30 września 2018 r. o godzinie 10:00 na dystansie 5 km. Start i meta w Parku Miejskim. Link do rejestracji na zawody:  http://ligisportowe.pl/ivzlb/szablon_rejestracja.php?ino1=2030&ino2=10154 Regulamin
( 25 Września 2018)
Posiady Góralskie
(żródło: )

Zwi ą zek Podhalan Oddzia ł   Zakopane  serdecznie zaprasza 25 września 2018 o godz.19:00 na Posiady Góralskie pt. "Najstarsza ulica Zakopanego - Kościeliska"- rozstrzygnięcie konkursu literackiego do Biołej Izby ul.Kościuszki 2  w Zakopanem.
( 24 Września 2018)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2018