E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Tatry
Aktualności
 ABC turysty
   Przygotowanie
   Ekwipunek
   Informacje TOPR i TPN
   Oznaczenia szlaków
   Przewodnicy
   Przejścia graniczne
    Bezpieczeństwo
      Gdy spotkasz misia...
      Lawiny
      Ku przestrodze...
      Bezpieczeństwo, porady
   Zwierzę na szlaku
   Schroniska
 O Tatrach
   TPN i TANAP
   Klimat
   Geologia
    Zwierzęta
      Gatunki
   Rośliny
    Tatry w liczbach
    Historia
 Encyklopedia Tatr
   Alfabetycznie
   Tematycznie
   Multimedia
 Wycieczki
   Zaplanuj wycieczkę
   Miejsce startu
   Miejsce docelowe
   Skala trudności
   Wszystkie
 Jaskinie tatrzańskie
    SKTJ PTTK
      Aktualności
      Działalność
      Kurs
      Wspomnienia
      Polecane strony
      Galeria
      Kontakt
   Powstanie jaskiń
   Krążenie wody w skałach
   Nacieki
   Morfologiczne typy
   Klimat jaskiń
   Powstanie jaskiń tatrz.
Zagadki tatrzańskie
 Aktywny wypoczynek
   Taternictwo
   Speleologia
   Paralotnie
   Ski-alpinizm
   Narciarstwo
   Na rowerze
   Turystyka jaskiniowa
   Trasy biegowe
   Turystyka piesza
   Sporty wodne
Galeria
Warunki w Tatrach
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Schroniska
Schronisko na Hali Kondratowej (1333m n.p.m.)
 dodano: 8 Października 2010
Schronisko na Hali Kondratowej

godz. otwarcia: 7.30-19.30
34- 500 Zakopane skr. pocz. 197
tel.: 0/18 201 91 14

To najmniejsze schronisko polskich Tatr dysponujące 20 miejscami w pokojach 6- i 8-osobowych( cena noclegu 28 zł/osoba), posiada gospodę ( 35 miejsc) i bufet czynny od 7.30 do 19.30, położone na Polanie Kondratowej w Tatrach Zachodnich, u stóp masywu Giewontu.

Do schroniska dojść można pieszo (1,30 godz. z Kuźnic), do Kuźnic najlepiej dojechać busem 3zł/osoba z przed dworca PKS w Zakopanem, następnie szlakiem niebieskim na Polane Kalatówki ok. 25 min i dalej niebieskim do schroniska ok. 55 min. Łączna czas przejścia wynosi do 1.30h.Szlaki wypadowe ze schroniska na Hali Kondratowej:

Schronisko jest świetnym punktem wypadowym na całe Tatry Zachodnie i Wysokie a zwłaszcza na Giewont (1894 m.n.p.m) - szlakiem niebieskim, najkrótsza droga przez Przełęcz Kondracką zajmuje zaledwie ok. 1.30 h „ Z każdej prawie chaty Giewonta widać, toteż słusznie mu się należy tytuł króla zakopiańskiego” – pisał Walery Eljasz w roku 1880. Obecnie jest to najpopularniejsza wycieczka szczytowa w Tatry Polskie, szczyt wznosi się w geometrycznym środku Tatr Polskich, dzieląc je umownie między Zachodnie i Wysokie, toteż widoki są bardzo interesujące, panoramą otwierają się Tatry Zachodnie, Wysokie, słowackie piękny widok również na Zakopane i okoliczne wsie aż po Turbacz. Wracać możemy tą samą drogą do schroniska, lub tez poniżej Giewontu wybierając szlak czerwony zejść do Doliny Strążyskiej co zajmie nam ok. 3h.

Na Kasprowy Wierch (1987 m.n.p.m) od schroniska szlakiem zielonym przez ok. 1.45h dochodzimy do Suchego Wierchu Kondrackiego, będąc na „grzbiecie gór” będącym jednocześnie granicą Państwa idziemy jeszcze 1.35h szlakiem czerwonym w kierunku Kasprowego Wierchu.

Kasprowy to szczyt w głównej grani Tatr, na pograniczu Tatr Zachodnich i Tatr Wysokich, położony od Słowacji nad Doliną Cichą, a od zachodu Doliną Bystrej Wody, od wschodu otoczony Doliną Gąsienicową.

Tu mieści się bar restauracyjny, zimowa stacja TOPR, z tarasu otwiera się rozległy, piękny widok na Dolinę Gąsienicową, tatry Zachodnie z Czerwonymi Wierchami i Giewontem, Tatry Wysokie z Krywaniem ( świętą górą Słowaków) oraz królującą nad szczytami Świnicą.

Z Kasprowego mamy pełna dowolność i różnorodność szlaków. Można pójść dalej szlakiem czerwonym w kierunku Świnicy ( 2301 m.n.p.m), ta droga jest jednak dla przygotowanych turystów, zajmie im to ok. 1.15. Można też z Kasprowego wrócić Kolejką linową do Kuźnic. Bilet w jedną stronę 35zł/osoby, bądź na nogach szlakiem zielonym do Kuźnic co zajmie nam ok. 2.15h

«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    4983

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022