E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Narty
 Aktualności
   Bezpieczeństwo, porady
Kamery na wyciągach
Giełda sprzętu
 WYCIĄGI NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Poronin
   Zakopane
   Ząb
   Małe Ciche
 SZKOŁY NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
 WYPOŻYCZALNIE SPRZĘTU
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
   Ząb
 NARTY
   Ciekawostki
    Historia
      Zawody
      Legendy nart
      Teksty archiwalne
      Narty na świecie
      SN PTT 1907 Z-ne
   Wielka Krokiew
   Sprzęt i technika
 SNOWBOARD
   Historia
   Jak powstaje deska
   Snowboard miękki
   Snowboard twardy
   Snowboard dla dzieci
   Snowboard dla kobiet
    Technika jazdy
    Triki
   Jak zostać instruktorem
   Boarder cross
   Galeria
 SKI-ALPINIZM
   Skitury
   Freeride
   Jak zacząć?
   Sprzęt
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Zawody
Wielkie święto narciarstwa w Zakopanem - PŚ Zakopane 2003
strona: 3/3    1 2 3 

Ochrona.

Tym razem, w przeciwieństwie do Pucharu Świata w 2002 r. działała sprawnie. Ponad 1,5 tysiąca ochroniarzy pilnowało skoczni i stadionu i spisali się dobrze. Złapali między innymi szajkę kieszonkowców. Niestety kilkuset kibiców z biletami znowu nie weszło na stadion, ale poza tym, wszystko było w Zakopanem OK. Zeszłoroczne doświadczenia nie poszły jednak na marne.

Imprezy towarzyszące.

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zorganizowało bogatą ekspozycję pod tytułem "Od Marusarza do Małysza". Na wystawie pokazano trofea polskich sportowców: Bronisława Czecha, Stanisława Marusarza, Józefa Łuszczka, olimpijski medal z 1956 r. Franciszka Gąsienicy-Gronia i wiele innych. Oczywiście wystawę zdominowała historia skoków narciarskich i pokazano na niej obszerną sekwencję dotyczącą Adama Małysza. Do tego dołączono bogatą wystawę filatelistyczną, pokazującą piękno sportów zimowych, Tatry oraz historię poczty w Zakopanem.

Szczęśliwe powroty.

Zawody zakończyły się w niedzielę, a w poniedziałek poszczególne ekipy rozjechały się, gdyż czeka skoczków kolejny Puchar Świata tym razem na obiektach w Hakubie i Sapporo w Japonii. W środę trener Reinhard Hess przysłał organizatorom Pucharu list z pozdrowieniami i gratulacjami. Tekst listu który otrzymał Lech Nadarkiewicz brzmi: Patrząc z dystansu, chciałbym Wam jeszcze raz pogratulować tej wspaniałej imprezy z poprzednich dni. Biorąc pod uwagę niektóre wydarzenia z poprzedniego roku z pewnymi obawami przyjechałem do Zakopanego. Miałem jednak nadzieję, że wspólne przedsięwzięcia Polskiego i Niemieckiego Związku Narciarskiego oraz ze strony polityków obydwu państw stworzą odpowiedni klimat. To, co jednak się wydarzyło , przerosło moje oczekiwania. Po powrocie do Hesji byłem nad wyraz szczęśliwy nie tylko z podwójnego zwycięstwa Svena Hannawalda, ale przede wszystkim ze wspaniałego zachowania polskich kibiców, wśród nich młodzieży na i wokół skoczni. Za to chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować.

Tak więc po zakopiańskim pucharze przyjaźń polsko-niemieckich skoczków i fanów została ugruntowana i scementowana. I dobrze, że tak się stało. Bo Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza w Zakopanem zawsze chce gościć najlepszych skoczków świata i sprawić, by czuli się oni w Zakopanem jak u siebie w domu. Warto dodać, że po sezonie 2002/03 zebrała się Komisja Skoków FIS oceniająca poziom organizacyjny poszczególnych zawodów Pucharu Świata i Zakopane zwyciężyło w tym rankingu miast-organizatorów oraz uzyskało u dyrektora PŚ Waltera Hofera najwyższą ocenę.


Wojciech Szatkowski

Muzeum Tatrzańskie
1 2 3 
strona: 3/3    1 2 3 
żródło:
Wojciech Szatkowski - Muzeum Tatrzańskie
«« Powrót do listy
 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    4422

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024