E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Podhale

Podhale
Most niezgody
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/02/28)

Mamy spór o zakopiański most. Józef Krzeptowski Jasinek, znany podhalański inżynier alarmuje, że przeprawa w rejonie Polany Szymoszkowej grozi zawaleniem. Według niego, fatalny stan techniczny to efekt wylewania wody z instalacji do sztucznego śnieżenia stoku. Informacje te rozwścieczyły zakopiańskich urzędników, którzy twierdzą, że jest to nieprawda.
( 28 Lutego 2007)
Rok Szymanowskiego na Podhalu
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/27)

Otwarty przez Macieja Pinkwarta. Kiedy ktoś z gawędziarską swadą i znawstwem opowiada o kimś bliskim - wykład musi być frapujący. Tak było w przypadku dr Macieja Pinkwarta - wieloletni kustosz "Atmy" i autor książki "Zakopiańskim szlakiem Karola Szymanowskiego" ma wszelkie dane, by o kompozytorze mówić jak o bliskim znajomym.
( 27 Lutego 2007)
Zaopiniowali pozytywnie
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/02/27)

Starostwo tatrzańskie zbadało plany utworzenie szpitala w Rabce Zdrój. Na czwartkowej sesji rada powiatu tatrzańskiego przyjmie uchwałę w sprawie wydania opinii starostwa tatrzańskiego w sprawie utworzenie szpitala w Rabce Zdrój.
( 27 Lutego 2007)
Chcą solić, a nie żwirować
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/02/27)

Chociaż zima w tym roku nie była ostra, a co za tym idzie firmy odśnieżające nie miały zbyt dużo pracy, i tak zdarzały się miejsca, gdzie ciężko było przejechać samochodem. Dlatego radni powiatowi mają plan, aby zmienić kategorię niektórych dróg z odśnieżania żwirem, na ich solenie.
( 27 Lutego 2007)
Sprawdzą rachunki za śmieci?
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/02/27)

Powiat tatrzański. Dzikie wysypiska śmieci zalegające w przydrożnych rogach, czy strumykach są prawdziwą plagą w powiecie tatrzańskim. - Ludzie cały czas wyrzucają swoje śmieci do rowów. Jak się je wysprząta, na drugi dzień jest to samo - zaznacza radny powiatowy Andrzej Lassak.
( 27 Lutego 2007)
Turcy spod Stambułu przyjechali pod Giewont
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/02/26)

Potomkowie polskich uchodźców z Adampola chcą nawiązać współpracę z Zakopanem. Gdy dwa lata temu do władz Zakopanego zwrócili się z prośbą o współpracę mieszkańcy tureckiego Stambułu, a konkretnie Adampola - wsi na obrzeżach metropolii - nie bardzo było wiadomo, na czym ta współpraca miałaby polegać.
( 26 Lutego 2007)
Goście z Adampola
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/26)

Współpraca z Turcją. W Adampolu, w Turcji nazywanym Polonezkoy, już stoi góralska karczma, mieszkańcy poznali smak oscypka, śpiewał i tańczył góralski zespół, ale to dopiero początek zapowiadanej przez starostwo tatrzańskie i powiat Beykoz wzajemnej współpracy.
( 26 Lutego 2007)
Wiosenne porządki w oświacie
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/02/23)

Zmieniają się zainteresowania młodzieży. Starostwo tatrzańskie zabrało się za porządki w zakopiańskim szkolnictwie przed nowym rokiem szkolnym. Zdecydowano, że zlikwidują trzy szkoły ponadgimnazjalne.
( 23 Lutego 2007)
W sercach mieli żar
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/22)

Pamięć o chochołowskim "poruseństwie". Idem do powstania, jako mi przystało, Bogu oddać ducha, a ojczyźnie ciało - śpiewali "Siumni" - zespół chochołowskiego oddziału Związku Podhalan - podczas występu w szkolnej świetlicy. Od tamtej lutowej nocy lat minęło 161, a jednak pamięć o "poruseństwie" trwa na Podhalu i pod Tatrami, żyje w opowieściach, pieśniach strofach wierszy. Mimo że góralski zryw szybko został stłumiony, uczestników spotkały represje ze strony zaborców, a w Chochołowie przez dwa lata, do 1848 roku, straszyła postawiona tam szubienica.
( 22 Lutego 2007)
Bezpieczeństwo w górach
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/21)

Posłowie na Podhalu. W czwartek i piątek na Podhalu, w Rabce-Zdroju i w Zakopanem będzie gościć Sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych. Jej członkowie będą m.in. zapoznawać się w terenie z działaniami ratowniczymi prowadzonymi przez TOPR i GOPR.
( 21 Lutego 2007)
PPK dostało zielone światło
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/02/21)

Radni Poronina zgodzili się na poręczenie pożyczki dla Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, które planuje zaciągnąć zobowiązanie na realizację projektu "Oczyszczanie ścieków na Podhalu". Jest to już dziesiąta gmina, która zaangażowała się w tę inwestycję.
( 21 Lutego 2007)
Oscypek, bryndza albo miód
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/20)

Który produkt jako pierwszy otrzyma chronioną nazwę pochodzenia? Oscypek jako pierwszy produkt regionalny z Polski miał uzyskać unijny certyfikat - chronioną nazwę pochodzenia. Po zastrzeżeniu, jakie do Komisji Europejskiej wysłali Słowacy, nie wiadomo, jak długo potrwa procedura związana z przyznaniem certyfikatu dla sera.
( 21 Lutego 2007)
OSP mają się całkiem dobrze
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/02/20)

Młodych nie zniechęca nawet fakt, że służba strażaka ochotnika jest zupełnie za darmo.
( 20 Lutego 2007)
Będą dwa nowe przedszkola?
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/02/20)

Gmina Bukowina Tatrzańska nie prowadzi teraz żadnego publicznego przedszkola. Pojawiła się jednak szansa, że do końca sierpnia bieżącego roku taki obiekt powstanie.
( 20 Lutego 2007)
Pięknie zastawili stół
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/02/20)

W III Małopolskim Konkursie "Stół pięknie zastawiony" organizowanym przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego i Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie, nad którym patronat objął były już marszałek województwa małopolskiego Janusz Sepioł, pojawili się również zakopiańscy uczniowie. W sobotnich zawodach wzięły udział dwie drużyny -Maria Dziatkowiec i Weronika Strama z Prywatnego Technikum Hotelarskiego oraz Magdalena Marduła i Filip Staszeczka z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych.
( 20 Lutego 2007)
Archiwum
Pierwszy «« (6240-6254)(6255-6269)(6270-6284)(6285-6299)(6300-6314) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022