E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Narty
 Aktualności
   Bezpieczeństwo, porady
Kamery na wyciągach
Giełda sprzętu
 WYCIĄGI NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Poronin
   Zakopane
   Ząb
   Małe Ciche
 SZKOŁY NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
 WYPOŻYCZALNIE SPRZĘTU
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
   Ząb
 NARTY
   Ciekawostki
    Historia
      Zawody
      Legendy nart
      Teksty archiwalne
      Narty na świecie
      SN PTT 1907 Z-ne
   Wielka Krokiew
   Sprzęt i technika
 SNOWBOARD
   Historia
   Jak powstaje deska
   Snowboard miękki
   Snowboard twardy
   Snowboard dla dzieci
   Snowboard dla kobiet
    Technika jazdy
    Triki
   Jak zostać instruktorem
   Boarder cross
   Galeria
 SKI-ALPINIZM
   Skitury
   Freeride
   Jak zacząć?
   Sprzęt
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Aktualności
Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem 2020
 dodano: 16 Stycznia 2020

Weekend 18-19 stycznia 2020 zapowiada się iście rodzinnie! 19 stycznia 2020 już po raz dziewiąty świętować będziemy Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem - FIS World Snow Day. WORLD SNOW DAY, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej "Bring Children to the Snow", mającej na celu promowanie nie tylko zabawy na śniegu, ale również edukacji związanej ze śniegiem. 


Jest to niezwykły dzień podczas którego nasi najmłodsi mogą brać udział w różnego rodzaju zawodach, aktywnościach sportowych, odwiedzać stoiska naukowe oraz po prostu radośnie się bawić. W tym roku zmieniamy nieco formułę i stawiamy na zabawy i zawody rodzinne! Chcemy zachęcić do udziału nie tylko najmłodszych, ale także ich starsze rodzeństwo, rodziców, a nawet dziadków. Wiemy, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu oraz dobra zabawa, ale mamy też świadomość znaczenia aktywności sportowej w naszym życiu. Poprzez organizowane konkurencje sportowe chcemy, aby nasi najmłodsi uczestnicy zachęcili swoich rodziców do udziału w zabawie, ale także, aby to rodzicie mobilizowali swoje dzieci do wspólnej aktywności. Tym samym chcemy zainaugurować program SportLOVE Rodziny w Zakopanem, którego głównym celem będzie zachęcanie do wspólnego spędzania czasu na aktywności sportowej najmłodszych wraz ze starszymi członkami rodziny.
Partnerem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Program Pierwszy, partner sezonu zimowego w Zakopanem, patronat honorowy nad wydarzeniem objęło TVP ABC, kanał tematyczny dla dzieci cieszący się największą oglądalnością.
W 2020 roku naszym słodkim partnerem będzie także firma Wawel, dzięki czemu wszyscy wyczerpani zawodami i innymi aktywnościami uczestnicy, będą mogli zrelaksować się i poczuć się dobrze w interaktywnej ciężarówce Wawel Truck. Ciężarówka Wawel Truck towarzyszyć nam będzie zarówno w sobotę, jak i podczas niedzielnych obchodów World Snow Day.
Sponsorami nagród w zawodach sportowych są firmy ATOMIC, ALPIN SPORT i marka 4F, bez których pomocy nie mielibyśmy tak atrakcyjnych wygranych!

18 stycznia (sobota)

KUŹNICE
godz. 9.00-14.00

W godzinach porannych chętne dzieci będą mogły spróbować swoich sił w stosunkowo nowej dyscyplinie narciarstwa, a mianowicie skitouringu. Skituouring jest fantastyczną formą spędzania czasu wolnego łączącą turystykę z narciarstwem zjazdowym. Dzięki naszemu wieloletniemu sponsorowi Yurta Bar Skitouring Test Center , sprzęt do narciarstwa skiturowego dzieci będą miały wypożyczony nieodpłatnie, a wycieczkę poprowadzi doświadczona osoba będąca jednocześnie Przewodnikiem Tatrzańskim oraz opiekunem Grupy Młodzieżowej Polskiego Związku Alpinizmu w Narciarstwie Wysokogórskim. Obowiązywały wcześniejsze zapisy!

Centrum Szkoleń Narciarskich i Snowboardowych NOSAL
godz. 13.00-18.00

w godzinach popołudniowych rozegrane zostaną rodzinne zawody w formacie mieszanym - podbieg na rakietach śnieżnych i zjazd na nartach/snowboardzie, gdzie startować będą pary uczestników – dziecko (narty/snowboard) oraz starszy członek rodziny - rodzeństwo, tata, mama, dziadek, babcia lub opiekun prawny (rakiety śnieżne). Liczyć się będzie wspólny wynik podbiegu i zjazdu - dziecko + towarzysząca osoba.
Pod Nosalem rozegrane zostaną także tradycyjne zawody snowboardowe dla dzieci. Najmłodsi w godzinach 14-17.00 będą mogli także skorzystać z darmowej nauki jazdy na nartach zjazdowych.
W związku z tym, że w tym roku naszym oficjalnym partnerem została ponownie firma ATOMIC, zwycięzcy poszczególnych kategorii w zawodach rodzinnych otrzymają nagrody sponsorowane przez naszego narciarskiego partnera! Pod Nosalem będziemy mogli również za darmo przetestować najnowsze modele nart Atomica.
W tym roku też po raz kolejny wspierać nas będzie firma ALPIN SPORT, sponsor nagród w snowboardzie.
Program
12:30 - otwarcie biura przyjmowania zgłoszeń  
13:00–13:30 trening przed zawodami na ustawionym slalomie: NARTY + SNOWBOARD
14:00 - OFICJALNE OTWARCIE i START ZAWODÓW W SNOWBOARDZIE
15:00 – 17:00 ZAWODY FAMILIJNE
17:30 - Planowane zakończenie zawodów

19 stycznia (niedziela)

GÓRNA RÓWIEŃ KRUPOWA
godz. 11.00-15.00

W dniu oficjalnych obchodów World Snow Day na świecie tj. 19 stycznia 2020 r., na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem rozegrane zostaną zawody w narciarstwie biegowym, a najodważniejsze dzieci będą mogły spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym torze przeszkód Cross Country Cross, służącym do doskonalenia umiejętności narciarskich. Uczestnicy World Snow Day, którzy jeszcze nigdy nie mieli nart biegowych na nogach, będą mieli niepowtarzalną okazję spędzenia miłych chwil z instruktorami narciarstwa biegowego, darmowego wypożyczenia nart biegowych oraz nieodpłatnej nauki jazdy na biegówkach!
Rodzinne duety będą mogły dodatkowo wziąć udział w rodzinnym nordic walking, ulubionej przez wszystkich śmiesznej narcie oraz konkurencji na nartach biegowych. Uczestnicy otrzymają specjalną kartę SportLOVEj Rodziny i wszędzie tam, gdzie będą rozgrywane rodzinne konkurencje, po wspólnym wystartowaniu w aktywnościach będą mogli otrzymać pieczątkę potwierdzającą udział w danej konkurencji. Uczestnicy, którzy zbiorą wszystkie pieczątki i oddadzą wypełnioną kartę, otrzymają upominki od organizatora.
Jak co roku do dyspozycji dzieci będzie również śnieżna górka, na której najmłodsi będą mogli zjeżdżać na jabłuszkach po ustawionym torze przeszkód. Nasi zakopiańscy nauczyciele wychowania fizycznego zadbają o to, aby nie zabrakło również innych gier sportowych dla dzieci.
Dla uczestników zawodów w narciarstwie biegowym także mamy niespodziankę – sponsorem nagród jest MARKA 4F JUNIOR, która także została naszym oficjalnym Partnerem.
W miasteczku World Snow Day znajdzie się również specjalne miejsce na sekcję edukacyjną, w której naszymi Partnerami będą Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzański Park Narodowy oraz Policja. Ratownicy TOPR będą uczyć najmłodszych do czego służy i jak posługiwać się sprzętem lawinowym, przestrzegą przed niebezpieczeństwami w górach jakie niesie za sobą zima, TPN poprzez liczne zabawy i konkursy będzie edukować dzieci na temat różnych gatunków śniegu, opowie skąd się bierze śnieg, dzieci będą mogły wziąć udział w śnieżnym laboratorium a zakopiańska Policja wraz z Komendą Główną Policji z Warszawy będzie edukować dzieci i dorosłych na temat bezpiecznego wypoczynku zimowego. Nie zabraknie również stoiska ekologicznego, na którym pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska będą edukować dzieci na temat proekologicznych zachowań.
Podczas czwartej edycji WSD  do trzech podstawowych haseł enjoy (baw się), explore (odkrywaj), experience (doświadzaj) dodaliśmy kolejne HELP – POMAGAJ! Naszym partnerem zostało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, które wraz z oddziałem terenowym w Zakopanem przeprowadziło akcję honorowego krwiodawstwa. Zakopiańskie Krwiodawstwo jest już z nami po raz szósty, wszyscy chętni w dniu 19.01.2020 r. będą mogli oddać krew w specjalnym krwiobusie ustawionym przy Górnej Równi Krupowej.  
W czasie oficjalnych obchodów Światowego Dnia Śniegu na Górnej Równi Krupowej w dniu 19 stycznia 2020 r. cały czas towarzyszyć nam będzie świetna zabawa. Na scenie zobaczymy profesjonalnych animatorów prowadzących imprezę, dzieci wezmą udział we wspólnej rozgrzewce, obejrzą występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów, będą uczestniczyć w licznych zabawach i konkursach, a każdy uczestnik aktywności oraz zawodów sportowych otrzyma złoty medal uczestnictwa w Światowym Dniu Śniegu.
Wszystkie szczegóły imprezy pojawiać się będą na stronie www.zakopane.pl /Strefa Mieszkańca, Sport i Turystyka/ oraz na facebooku https://www.facebook.com/WorldSnowDayZakopane/

Do zobaczenia 18 stycznia 2020 r. pod  NOSALEM!

oraz

19 stycznia 2020 r. na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem!


PROGRAM OBCHODÓW WSD, Górna Rówień Krupowa*

19 stycznia 2020 roku

 
11.00 –  oficjalne otwarcie 9. Światowego Dnia Śniegu ze wspólnym odśpiewaniem piosenki WSD napisanej przez P. Marka Kota
11.15  –  Start zawodów w biegach narciarskich
11.00 – 13.00Family Nordic Walking – dwuosobowe rodzinne sztafety (jedno dziecko + 1 osoba pełnoletnia) będą pokonywać ustawiony slalom na czas. Trzy najlepsze drużyny otrzymają nagrody.
11.00 -  13.00 – śmiałkowie rywalizują na torze przeszkód Cross Country Cross (XCX). Nagrodzimy rekord trasy w kategorii dziewcząt oraz rekord trasy w kategorii chłopców.
11.0013.00 zawody „Śmieszna narta” – zawody drużynowe polegające
na jak najszybszym przejściu wyznaczonego odcinka na nartach skokowych z zamocowanymi wiązaniami na których zmieszczą się maksymalnie 4 osoby. Nagrodzimy trzy najlepsze drużyny!
13.30 -   Rozdanie nagród za zawody rodzinne i snowboardowe
14.00 -   Rozdanie nagród za zawody w biegach narciarskich oraz pozostałych konkurencjach rozgrywanych w dniu 19.01.2020 r.
15.00 -   Zakończenie wydarzenia
 
* podczas obchodów cały czas trwa zabawa z animatorami na scenie«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    4704

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024