E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Narty
 Aktualności
   Bezpieczeństwo, porady
Kamery na wyciągach
Giełda sprzętu
 WYCIĄGI NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Poronin
   Zakopane
   Ząb
   Małe Ciche
 SZKOŁY NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
 WYPOŻYCZALNIE SPRZĘTU
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
   Ząb
 NARTY
   Ciekawostki
    Historia
      Zawody
      Legendy nart
      Teksty archiwalne
      Narty na świecie
      SN PTT 1907 Z-ne
   Wielka Krokiew
   Sprzęt i technika
 SNOWBOARD
   Historia
   Jak powstaje deska
   Snowboard miękki
   Snowboard twardy
   Snowboard dla dzieci
   Snowboard dla kobiet
    Technika jazdy
    Triki
   Jak zostać instruktorem
   Boarder cross
   Galeria
 SKI-ALPINIZM
   Skitury
   Freeride
   Jak zacząć?
   Sprzęt
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Aktualności
World Snow Day 2012 w Zakopanem
 dodano: 13 Stycznia 2012    (źródło: Urząd Miasta Zakopane - www.zakopane.eu)

Miasto Zakopane - Kandydat do organizacji Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w 2017 roku, wraz z Polskim Związkiem Narciarskim, Tatrzańskim Związkiem Narciarskim i Akademickim Związkiem Sportowym Zakopane, przygotowuje się do organizacji wielkiej imprezy rodzinnej World Snow Day, która odbędzie się w Zakopanem 21-22 stycznia 2012 roku.


World Snow Day, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej „Bring Children to the Snow”. Federacja FIS zauważyła, że liczba osób uprawiająca sporty zimowe z roku na rok jest coraz mniejsza. Dlatego też Rada FIS podczas Kongresu w 2008 roku zadecydowała o utworzeniu Kampanii „Bring Children to the Snow”, mającej na celu promowanie nie tylko zabaw na śniegu, ale również edukacji związanej ze śniegiem. W Kampanii uczestniczyło wiele europejskich miast min. Liberec, Planica, Kitzbuehel, ale imprezę tę organizowano w różnych terminach. Podczas ostatniego Kongresu FIS, który odbył się w 2010 roku w tureckiej Antalyi, podjęto decyzję o ustanowieniu Światowego Dnia Śniegu. Będzie się on odbywał co roku, w tym samym dniu w wielu miastach na świecie.

W roku 2012 organizatorami World Snow Day będą m.in. Austria, Kanada Estonia, Finlandia, Niemcy, Włochy, Kazachstan, Norwegia, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Polska.

Zakopane, Miasto Kandydat do organizacji Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w 2017 roku, jako jedno z pierwszych podjęło wyzwanie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej o zorganizowaniu wielkiej imprezy dla najmłodszych miłośników śniegu. Miasteczko World Snow Day powstanie w okolicach Średniej Krokwi, gdzie na dzieci będzie czekało wiele atrakcji w postaci zabaw i konkursów.

Czym jest World Snow Day?

World Snow Day to nie tylko zabawa, ale także forma edukacji i nauki. Podczas tego dnia będziemy promować: Środowisko - chcemy aby nasz dzieci dorastały w trosce o naturę i od najmłodszych lat kształtowały w sobie postawę proekologiczną, która może w przyszłości zapobiegać nadmiernemu ubytkowi śniegu i zbyt szybkiemu topnieniu lodowców. Zdrowie - korzyści zdrowotne wynikające z uprawiania sportów zimowych są oczywiste i powszechnie znane. Chcemy zrobić wszystko, by zachęcić dzieci do wyjścia z domów i odkrywania przyjemności z zabaw na śniegu. Bezpieczeństwo - dołożymy wszelkich starań, aby zarówno dzieci, jak i rodzice nauczyli się „Dekalogu FIS”, czyli 10 podstawowych zasad poruszania się na stokach narciarskich, co jest bardzo istotne dla bezpiecznego uprawiania sportów zimowych.

Motto World Snow Day: EXPERIENCE, EXPLORE, ENJOY! - DOŚWIADCZAJ, ODKRYWAJ, BAW SIĘ! Experience – sposób na wspaniałe wspomnienia i inspiracje związane ze śniegiem. Explore – szansa odkrycia czegoś nowego. Enjoy – czas na zabawę.

W Zakopanem World Snow Day będzie połączony z Memoriałem im. Kornela Makuszyńskiego - słynnymi zawodami „Koziołka Matołka”. Dzieci od 4 do 11 lat będą mogły uczestniczyć w zawodach w pięciu dyscyplinach: narciarstwo alpejskie, snowboard, narciarstwo biegowe, skoki narciarskie, łyżwiarstwo.


Program zawodów

21 stycznia 2012 - narciarstwo alpejskie, snowboard – Polana Szymoszkowa
22 stycznia 2012 - narciarstwo biegowe, skoki narciarskie, łyżwiarstwo – okolice Średniej Krokwi.
Szczegółowy plan World Snow Day będzie zamieszczony na stronach internetowych wszystkich organizatorów. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

(EM).

 
ŹRÓDŁO: Urząd Miasta Zakopane -
www.zakopane.eu
«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    2116

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024