E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Narty
 Aktualności
   Bezpieczeństwo, porady
Kamery na wyciągach
Giełda sprzętu
 WYCIĄGI NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Poronin
   Zakopane
   Ząb
   Małe Ciche
 SZKOŁY NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
 WYPOŻYCZALNIE SPRZĘTU
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
   Ząb
 NARTY
   Ciekawostki
    Historia
      Zawody
      Legendy nart
      Teksty archiwalne
      Narty na świecie
      SN PTT 1907 Z-ne
   Wielka Krokiew
   Sprzęt i technika
 SNOWBOARD
   Historia
   Jak powstaje deska
   Snowboard miękki
   Snowboard twardy
   Snowboard dla dzieci
   Snowboard dla kobiet
    Technika jazdy
    Triki
   Jak zostać instruktorem
   Boarder cross
   Galeria
 SKI-ALPINIZM
   Skitury
   Freeride
   Jak zacząć?
   Sprzęt
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Aktualności
TAURON dostarcza polskiemu narciarstwu kolejną porcję energii
 dodano: 13 Stycznia 2012
TAURON Bachleda Ski - Katarzyna Wasek (fot. Andrzej Lesiewski)

Sezon zimowy 2012 to nowa jakość oraz jeszcze większa dawka pozytywnej energii w projekcie TAURON Bachleda Ski. Powstał on z inicjatywy Andrzeja Bachledy - Curusia w celu gruntownej odbudowy polskiego, wyczynowego narciarstwa alpejskiego. Tej zimy akcja zostanie rozszerzona o kolejne wydarzenia m.in. zawody dla dzieci, młodzieży oraz studentów. W sumie, w ramach TAURON Bachleda Ski, odbędzie się ponad 30 imprez w 17 ośrodkach narciarskich.


W pierwszym roku realizacji projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem narciarzy. Pozytywny oddźwięk pozwala Andrzejowi Bachledzie - Curusiowi z optymizmem patrzeć w przyszłość: Za nami pierwszy, kluczowy dla projektu rok, w którym udowodniliśmy, że dobrze zorganizowana współpraca pomiędzy trenerami, zawodnikami, sponsorem i związkiem może przynieść zamierzone efekty. Udało się wyłonić grupę najzdolniejszych młodych narciarzy oraz zapewnić im dobre warunki treningowe. W bieżącym sezonie, z grupy tej wykrystalizuje się ścisła czołówka, do której zostaną dobrani nowi zawodnicy z kolejnych roczników. Głównym celem projektu jest doprowadzenie ich do startów na wysokim poziomie w Pucharze Świata, czy innych dużych imprezach.

Główne elementy projektu TAURON Bachleda Ski, które zadecydowały o jego sukcesie w roku 2011, pozostają niezmienne. Wszyscy narciarze amatorzy ze sportowym zacięciem, dzięki wsparciu TAURON Polska Energia, nadal będą mogli ścigać się w 10, edycjach Mistrzostw Polski Amatorów. Kadrowicze oraz profesjonalni narciarze mogą szykować formę na marcowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Z kolei młodych, aspirujących alpejczyków z kategorii wiekowych Junior C (12-13 lat) oraz Junior B (14-15 lat) czeka rywalizacja podczas trzech przystanków bardzo widowiskowych slalomów równoległych - TAURON Energy Ski Cup. Najlepsi z nich dołączą do programu treningowego TAURON OlimpijSki, by po zakończeniu sezonu zimowego w Polsce wraz z obecnymi uczestnikami programu spędzić kilkadziesiąt dni na lodowcach, doskonaląc technikę pod okiem Andrzeja Bachledy - Curusia Juniora. Ponadto zostaną oni objęci fachową opieką naukowców z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Grupa obecnie uczestnicząca w programie już dwukrotnie była poddawana specjalistycznym testom, które pozwalają ocenić naturalny potencjał zawodników oraz ustalić odpowiednie dla nich obciążenia treningowe.

Projekt TAURON Bachleda Ski swoim zasięgiem obejmie także szereg innych, równie istotnych wydarzeń narciarskich m.in. Młodzieżowy Puchar Polski oraz cykl zawodów dla studentów.

W akcji powstałej ze wspólnej inicjatywy Andrzeja Bachledy - Curusia i firmy TAURON Polska Energia nie zabraknie także aktywności skierowanych do pracowników sektora energetycznego. W ubiegłym sezonie rywalizowali oni na stoku Nosal w Zakopanem podczas zawodów o Puchar Energetyków. W tym roku zawodnicy będą walczyć o trofea podczas trzech edycji, które zostaną rozegrane w Krynicy, Zakopanem oraz w Zieleńcu.

Paweł Gniadek, dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR w TAURON Polska Energia wiąże duże nadzieje z nadchodzącym sezonem. Jak mówi - Grupa TAURON ma prawie 5,2 mln klientów głównie na południu kraju. A południe to przecież nasze góry i oczywiście narciarstwo alpejskie. Cieszymy się, że nasz projekt rozwija się, zyskując uznanie zarówno u młodych zawodników, jak i amatorów oraz widzów. W tym roku znów zapewnimy uczestnikom zawodów dobrą zabawę i wiele radości. Oby tylko pogoda dopisała i wreszcie zaczęła się prawdziwa zima. – dodaje.

- Zapraszam do wspólnej zabawy i rywalizacji na polskich stokach. Razem możemy dźwignąć polskie narciarstwo alpejskie. Głęboko wierzę, że za kilka lat dzięki projektowi TAURON Bachleda Ski będziemy cieszyć się z sukcesów polskich alpejczyków na światowych arenach - z optymizmem dodaje Andrzej Bachleda - Curuś.

Opr. AG«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    2419

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024