E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Narty
 Aktualności
   Bezpieczeństwo, porady
Kamery na wyciągach
Giełda sprzętu
 WYCIĄGI NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Poronin
   Zakopane
   Ząb
   Małe Ciche
 SZKOŁY NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
 WYPOŻYCZALNIE SPRZĘTU
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
   Ząb
 NARTY
   Ciekawostki
    Historia
      Zawody
      Legendy nart
      Teksty archiwalne
      Narty na świecie
      SN PTT 1907 Z-ne
   Wielka Krokiew
   Sprzęt i technika
 SNOWBOARD
   Historia
   Jak powstaje deska
   Snowboard miękki
   Snowboard twardy
   Snowboard dla dzieci
   Snowboard dla kobiet
    Technika jazdy
    Triki
   Jak zostać instruktorem
   Boarder cross
   Galeria
 SKI-ALPINIZM
   Skitury
   Freeride
   Jak zacząć?
   Sprzęt
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Aktualności
„Bieg na Igrzyska” 2012 startuje w Szklarskiej Porębie
 dodano: 12 Stycznia 2012

Trasy biegowe na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie będą pierwszą areną zmagań młodych biegaczy i biegaczek narciarskich w trzeciej edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”.


Podczas dwudniowej imprezy zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować ze sobą w biegach interwałowych, zarówno w stylu klasycznym, jak i dowolnym. Tradycyjnie, za uplasowanie się w pierwszej „30” startujący otrzymają punkty, przydzielane na takich samych zasadach, jak w Pucharze Świata FIS. Zdobycze punktowe sumowane będą w klasyfikacjach generalnych poszczególnych kategorii wiekowych oraz w klasyfikacji klubowej.

Piątek 13 stycznia upłynie pod znakiem „klasyka”. Kolejność startów ustalona została na podstawie długości dystansów przewidzianych dla poszczególnych kategorii wiekowych – od najdłuższych do najkrótszych. Zawody rozpoczną zatem seniorzy wraz z juniorami A, którzy będą mieli do pokonania 10 km. Połowę tego dystansu (5 km) przebiegną seniorki, juniorki A, juniorzy B i juniorki B. Młodsi zawodnicy pokonają 3 km (junior C, juniorka C, junior D), a najmłodsi – 2 km (juniorka D, junior E, juniorka E). Początek rywalizacji zaplanowany jest na godzinę 9:30.

W drugim dniu startów (14 stycznia) królować będzie styl dowolny. Zmienią się także dystanse, na których zmierzą się ze sobą zawodnicy. Dystans 10 km będą mieli do pokonania nie tylko seniorzy i juniorzy A, ale także seniorki, juniorki A, juniorki B i juniorzy B. Dla juniorów C i juniorek C przewidziano dystans 5 km, a dla juniorów D i juniorek D – 3 km. Dzieci z kategorii junior E i juniorka E pobiegną na dystansie 2,5 km. Zawody rozpoczną się, tak jak w dniu poprzednim, o 9:30.

Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” jest ogólnopolskim programem sportowo-społecznym, zainaugurowanym w sezonie 2009/2010, adresowanym do młodzieży uprawiającej narciarstwo biegowe. Ambasadorem programu jest Justyna Kowalczyk – złota, srebrna i brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich oraz zdobywczyni Kryształowej Kuli za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w 2009, 2010 i 2011 roku oraz trzykrotna z rzędu triumfatorka Tour de Ski.

W sezonie 2012 Bieg na Igrzyska będzie składał się z ośmiu dni rywalizacji, po zakończeniu cyklu 8 biegów zorganizowana zostanie konferencja prasowa, podczas której najlepsi zawodnicy otrzymają atrakcyjne nagrody. Do 10 najlepszych klubów w klasyfikacji generalnej 2012 trafi, tak jak w zeszłym sezonie, 100 kompletów profesjonalnego sprzętu biegowego. Uroczystość uświetni swoją obecnością Justyna Kowalczyk.

W sezonie 2011 w Biegu na Igrzyska wzięło udział łącznie ponad 800 młodych zawodników i zawodniczek, zrzeszonych w 72 klubach sportowych. Wśród juniorów B zwycięzcami zostali: Konrad Motor (UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane) i Marzena Maciulewicz (MUKN „Pod Stróżą” Miszkowice/SMS Szczyrk). Najlepszymi juniorami C okazali się: Tomasz Jurczak (MUKN „Pod Stróżą” Miszkowice) i Małgorzata Żółkiewska (MULKS Tomaszów Lubelski). Najwięcej punktów wśród juniorów D zebrali: Wojciech Fojcik (UMKS Marklowice) i Agata Warło (również UMKS Marklowice). Najmłodszymi zwycięzcami zostali: Mateusz Dragon (NKS Trójwieś Beskidzka) i Izabela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne). Klasyfikację klubową wygrał MULKS Tomaszów Lubelski.

Opr. AG«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    863

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024