nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Aktualności
Nagrody od Małysza

X Puchar Crunchips w skokach na igelicie dzieci.

Międzynarodowe zawody dzieci w skokach na igelicie o wielki Puchar Crunchips już po raz dziesiąty zgromadziły w Zakopanem zawodników z Polski, Słowacji, Estonii, Czech, Rosji, Bułgarii, Norwegii oraz Finlandii.

W pierwszym dniu zawodów na Małej Krokwi wystartowało 108 juniorów D, zawodników z roczników 1994-2000. Najmłodszym skoczkiem był siedmioletni Paul Okas z pochodzenia Fin, reprezentujący TS Wisła Zakopane. Wystartowały również dziewczęta z TS Wisła Zakopane - Gabriela Buńda i Joanna Szwab. Najlepszy rezultat w sobotnim konkursie uzyskał Vit Hacek z Czech, który ze skokami o długości 36 i 34 m uzyskał 230 pkt. Srebrny medal wywalczył Aleksander Zniszczoł z KS Wisła Ustronianka, który za skoki 35,5 i 35 otrzymał zaledwie 0,2 pkt mniej od czeskiego skoczka. Trzecie miejsce zajął Damian Żyła z LKS Klimczok Bystra. Odległości 34 oraz 34,5 m i nota 221,6 pkt pozwoliły mu wyprzedzić swojego kolegę klubowego Wojciecha Fąferkę, który skoczył 33,5 m oraz 34 m i otrzymał 215 pkt. Kolejne dwa miejsca zajęli reprezentanci KS Start Krokiew Zakopane Stanisław Biela (33,5 oraz 32 m, 208,8 pkt) i Krzysztof Leja (33, 32,5 m, 208,3 pkt), którzy zajmują czołowe miejsca w kolejnych edycjach Ligi Szkolnej w skokach. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary oraz nagrody, między innymi z rąk Izabeli i Adama Małyszów, którzy przyglądali się zmaganiom młodych skoczków. Fundacja Izabeli i Adama Małyszów ufundowała również koszulki i upominki dla skoczków, którzy w tym dniu zajęli trzy ostatnie miejsca. Nagrody otrzymali Adam Klejka, Janusz Stękała KS Start Krokiew Zakopane oraz Michał Ziobro WKS Zakopane UKS Regle.

W drugim dniu trwania X Pucharu Crunchips na skoczniach HS 72 i HS 94 zmagali się juniorzy C, B i A. Niestety, wiatr, który wzmógł się po rozpoczęciu drugiej kolejki konkursu juniorów B i A na skoczni HS 94 pokrzyżował plany organizatorów i została ona anulowana, a do klasyfikacji zaliczono tylko pierwszą kolejkę. W swoich kategoriach wiekowych na najwyższym miejscu podium stanęli Klemens Murańka, Mateusz Cieślar oraz Dawid Kowal. Wśród juniorów C na skoczni HS 72 triumfował Klemens Murańka, zawodnik zakopiańskiego TS Wisła. Za dwa najdłuższe skoki w tym konkursie 65, 65,5 m otrzymał notę 233,7 pkt co pozwoliło mu znaleźć się na najwyższym miejscu podium. Drugie miejsce zajął Aleksander Zniszczoł z KS Wisła Ustronianka, skoki o długości 63,5m oraz 64 m zapewniły mu notę 220,5 pkt. Trzecią lokatę wywalczył Grzegorz Miętus z KS Start Krokiew Zakopane, który skoczył 63,5 oraz 63 m i otrzymał notę 218,6 pkt

Wśród juniorów B najlepszy rezultat uzyskał Mateusz Cieślar z KS Wisła Ustronianka. 87 m i 115,5 pkt zapewniły mu najwyższe miejsce na podium. Drugi wynik miał Maciej Kot z KS Start Krokiew Zakopane 85 m i nota 114,5 pkt. Zaledwie pół punktu mniej miał Jiri Mazoch z Czech, który również wylądował na 85 m. Klemens Murańka, który w serii próbnej uzyskał najdłuższą odległość w tym dniu 90,5 m, w konkursie miał gorszy wynik 84,5 m i nota 113 pkt pozwoliły mu zająć dopiero czwarte miejsce. Piąty w tej kategorii wiekowej był Krzysztof Miętus z KS Start Krokiew Zakopane. Z odległością 82 m i notą 107,5 pkt wyprzedził Dawida Kubackiego z TS Wisła Zakopane, który skoczył 78,5 i otrzymał notę 99,5pkt.

W kategorii junior A wystartowało 22 skoczków. Pierwsze cztery miejsca zajęli zawodnicy z Podhala. Dawid Kowal Start Krokiew Zakopane z odległością 86 m, ale zdecydowanie lepszą notą 116 pkt wyprzedził Łukasza Rutkowskiego, który za 88 m otrzymał 114,5 pkt. Trzeci był Andrzej Zarycki z LKS Poroniec z odległością 82 m i 104,5 pkt. Na czwartym miejscu uplasował się Sebastian Toczek z KS Start Krokiew Zakopane 80,5 m 103,5 pkt.