E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Narty
 Aktualności
   Bezpieczeństwo, porady
Kamery na wyciągach
Giełda sprzętu
 WYCIĄGI NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Poronin
   Zakopane
   Ząb
   Małe Ciche
 SZKOŁY NARCIARSKIE
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
 WYPOŻYCZALNIE SPRZĘTU
   Białka Tatrzańska
   Bukowina Tatrzańska
   Czerwienne
   Gliczarów Dolny
   Gliczarów Górny
   Kościelisko
   Murzasichle
   Zakopane
   Ząb
 NARTY
   Ciekawostki
    Historia
      Zawody
      Legendy nart
      Teksty archiwalne
      Narty na świecie
      SN PTT 1907 Z-ne
   Wielka Krokiew
   Sprzęt i technika
 SNOWBOARD
   Historia
   Jak powstaje deska
   Snowboard miękki
   Snowboard twardy
   Snowboard dla dzieci
   Snowboard dla kobiet
    Technika jazdy
    Triki
   Jak zostać instruktorem
   Boarder cross
   Galeria
 SKI-ALPINIZM
   Skitury
   Freeride
   Jak zacząć?
   Sprzęt
Forum dyskusyjne
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Zawody
Letnie Grand Prix 2004 - Zakopane znowu najlepsze!

W lipcu roku 2004 Wielką Krokiew pokryto nowiutkim fińskim igelitem. W dniach 4-5 września na skoczni odbyło się Letnie Grand Prix w skokach na igelicie. Jeśli ktoś chciał "przesiąknąć" niezwykłą atmosferą zawodów Letniego Grand Prix w skokach narciarskich na igelicie, to powinien koniecznie zaglądnąć 4 i 5 września pod Wielką Krokiew im. Stanisława Marusarza w Zakopanem. 4 września odbył się konkurs indywidualny w skokach narciarskich na igelicie, w którym, zgodnie z oczekiwaniami publiczności, zwycięzcą okazał się Adam Małysz, a w niedzielę 5 września na Wielkiej Krokwi odbył się konkurs drużynowy.

Zawody w skokach na igelicie Zakopane 2004 przeszły już do historii, ale jak zwykle od kilku lat, były nadzwyczajne. Pomysłowa i ciekawa była ceremonia otwarcia zwodów. Najpierw na zeskoku skoczni wyłożonej nowiuteńkim zielonym igelitem, przypominającym trochę świeżą wiosenną trawę, pojawiły się zespoły góralskie, potem motocykliści na "Harleyach Davidsonach", którzy wwieźli pod Krokiew flagi państw-uczestników zawodów, rekordowa była wreszcie liczba ponad 30 tysięcy kibiców na stadionie, czego dotąd nigdy nie było w historii Letniego Grand Prix. Wspaniała była atmosfera podgrzewana przez prowadzących i wreszcie oczekiwane przez wszystkich zwycięstwo Adama Małysza sprawiło, że zakopiańska edycja Letniego Grand Prix była świętem sportu pod Giewontem. Takich zawodów w skokach na igelicie jeszcze na świecie nie oglądaliśmy, a Polacy pokazali jak potrafią się bawić. Dyrektor zawodów PŚ w skokach narciarskich Walter Hofer z nieukrywanym zadowoleniem obserwował pełne niemal jak w zimie trybuny, gdyż, co warto podkreślić, takie zawody jak nasze są najlepszą promocją tej dyscypliny sportu, a podobnych konkursów jak w Zakopanem i publiczności nie ma na całym świecie - powiedział Adam Małysz. Jedynymi zawiedzionymi mogą się czuć przedstawiciele polskich władz sportowych, którzy na stadionie pod Krokwią ponieśli porażkę, gdyż usłyszeli pod swoim adresem długie gwizdy. Swoisty rekord padł też w Internecie, gdyż z dwóch konkursowych dni na serwerze www.watra.pl umieszczono aż ok. tysiąca zdjęć z zawodów, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

Myślę, że Wielka Krokiew, skocznia zawsze przyjazna dla zawodników, będzie często miejscem, gdzie odbywać się będą skoki z udziałem najlepszych. Będzie to wielkie święto narciarstwa pod Giewontem, w Polsce i na świecie. Bo takich konkursów, atmosfery, jak w Zakopanem, nie ma na całym świecie. Chyba wszyscy kibice sportowi w kraju liczą na sukces Adama Małysza i pozostałych orłów Tajnera i Fijasa, jak ostatnio mówi się o polskich skoczkach. Gorąco kibicować będziemy wszystkim. Zakopane pragnie też, aby najlepsi skoczkowie świata zawsze chętnie wracali na Wielką Krokiew i życzy im udanej sportowej rywalizacji.


Wojciech Szatkowski

Muzeum Tatrzańskie

żródło:
Wojciech Szatkowski - Muzeum Tatrzańskie
«« Powrót do listy
 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    2572

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024