E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Tatry

Tatry
Łamał drzewa, zrywał linie
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/20)

Huragan w Tatrach i pod Tatrami. Szalejący przez dwa dni huraganowy wiatr powalił drzewa na wielu tatrzańskich szlakach i spowodował poważne utrudnienia na drodze dojazdowej do przejścia granicznego w Łysej Polanie. Jeszcze wczoraj Straż Graniczna radziła, żeby korzystać z innych przejść.
( 20 Stycznia 2007)
Apetyt na życie
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/18)

Przewodnicy tatrzańscy: Liliana Kunc-Jasińska -  W górach jest wszystko: lasy, łąki, skały, woda. Właśnie dla urody krajobrazu oraz emocji, które towarzyszą mi na górskich drogach, zaczęłam chodzić po tatrzańskich ścieżkach. Góry stały się największą pasją mojego życia - wyznaje Liliana Kunc-Jasińska.
( 18 Stycznia 2007)
Znaki na niebie
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/13)

W Tatrach i Gorcach. Jednym z ciekawszych i bardzo rzadko obserwowanych zjawisk optycznych występujących w przyrodzie jest Widmo Brockenu. Pierwszy raz zostało zaobserwowane w górach Harzu na szczycie Brocken - stąd jego nazwa. Zjawiskiem pokrewnym do Widma Brockenu jest halo.
( 13 Stycznia 2007)
Znane - nieznane
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/13)

Wystawa Adama Brzozy. W Hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem oglądać można wystawę fotografii "Tatry: znane - nieznane". Jej autorem jest Adam Brzoza, zakopiański fotograf utrwalający Tatry o niezwykłych porach dnia.
( 13 Stycznia 2007)
Ginęli Polacy
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/13)

Słowacja: HZS podsumowuje rok. Horska Zachranna Slużba podsumowała 2006 rok w słowackich górach. W ciągu dwunastu miesięcy ratownicy interweniowali 1784 razy, przy czym w 1297 przypadkach były to interwencje na stokach narciarskich, a w 487 przypadkach - w terenie górskim. W słowackich górach zginęło pięcioro Polaków.
( 13 Stycznia 2007)
W górach - odświętnie, bez nerwowego pośpiechu
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/11)

Przewodnicy tatrzańscy: Adam Trzebunia. - Poznawałem Tatry krok po kroku i nie wiem, w którym momencie stały się one dla mnie takie ważne. Zachwyca mnie wszystko: uroda krajobrazu, spokój i cisza, ale też wrażenia, emocje, adrenalina w trudnych miejscach drogi. Po tylu latach wciąż są dla mnie góry miejscem odświętnym, w którym mogę na chwilę zostawić za sobą wszystkie codzienne zmartwienia i kłopoty - wyznaje Adam Trzebunia...
( 11 Stycznia 2007)
Śmierć pod Świnicą
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/10)

Ratownicy TOPR odnaleźli wczoraj pod Świnicą zwłoki mężczyzny, który dzień wcześniej wyszedł na wycieczkę ze schroniska na Hali Gąsienicowej. Kilka godzin później przeprowadzili akcję ratunkową w rejonie Morskiego Oka, gdzie lawina poturbowała innego turystę.
( 10 Stycznia 2007)
Wzorem Indian i Eskimosów
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/06)

Rakiety śnieżne coraz bardziej popularne. Coraz częściej zimą na górskich szlakach można spotkać turystów wędrujących na rakietach śnieżnych. - Dawniej zima była martwym sezonem. Zmieniło się to dzięki popularności rakiet i nart skitourowych. Co więcej, wiele osób przekonało się, że to najpiękniejsza pora roku w górach - mówi Edward Hudziak, kierownik schroniska na Markowych Szczawinach pod Babią Górą, gdzie od 5 lat działa wypożyczalnia rakiet śnieżnych.
( 10 Stycznia 2007)
Z ludźmi i dla ludzi w górach
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/04)

Przewodnicy tatrzańscy: Tomasz Wojciechowski. - Uwielbiam włóczęgi po górach - samotne lub w gronie najbliższych. Wciąż odkrywam je dla siebie na nowo, bo jest w nich element niepowtarzalności każdej chwili, nawet w miejscach znanych nieomal na pamięć. Dlatego zachwycają mnie Tatry od lat - wyznaje Tomek Wojciechowski.
( 10 Stycznia 2007)
Lot ze szczytu
(żródło: Tygodnik Podhalański)

Krzysztof Dudziński, dwukrotny Mistrz Polski w paralotniarstwie, ma na swoim koncie wiele lotów z różnych szczytów w kraju, a także na trzech kontynentach. Spośród lotów tatrzańskich najbardziej sobie cenni dwa - z Rysów i Bystrej.
( 7 Czerwca 2005)
Borcok szuka żony
(żródło: Tatrzański Park Narodowy)

Ostatnia informacja w mediach o kobiecie rozszarpanej przez niedźwiedzie wstrząsnęła wszystkimi. Do tragedii doszło w chorzowskim zoo. Po polskiej stronie Tatr jest kilkanaście niedźwiedzi. Czy mogą być niebezpieczne?
( 18 Maja 2005)
Archiwum
Pierwszy «« (1575-1589)(1590-1604)(1605-1619)(1620-1634)(1635-1645)


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2020