E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Tatry

Tatry
Posłowie nad Morskim Okiem
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/23)

Wizyta parlamentarzystów. Pod Tatry przyjechali posłowie z Sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wczoraj posłowie dotarli nad Morskie Oko, gdzie obserwowali pozorowane działania ratownicze TOPR z udziałem śmigłowca i psów lawinowych. Posłowie oraz ich żony nie byli przygotowani na warunki panujące w górach i mieli spore problemy z zejściem nad zamarzniętą taflę stawu. Ratownicy wykuli stopnie w zamarzniętym śniegu i ubezpieczyli zejście linami. - Posłowie są przygotowani tak, jak większość ludzi przychodzących nad Morskie Oko, czyli niezbyt dobrze - przyznał naczelnik TOPR Jan Krzysztof. - Na ten spacer to powinno wystarczyć, natomiast z pewnością nie wystarczy na dalszą wycieczkę.
( 23 Lutego 2007)
Mamy wygranych
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/02/23)

Konkurs "Gazety Krakowskiej" rozstrzygnięty. Najwyższy szczyt Tatr Wysokich, na który można wyjechać kolejką to Łomnicki Szczyt; 13 kilometrów łącznie liczą trasy narciarskie w ośrodku Tatrzańska Łomnica i Stary Smokowiec; maksymalna wysokość w Tatrach Wysokich, gdzie można jeździć na nartach to 2192 metry nad poziomem morza; w 1943 roku rozpoczęła się budowa kolejki linowej na Łomnicki Szczyt - to cztery poprawne odpowiedzi na pytania w konkursie "Weekend na nartach w Tatrach Wysokich". Trzech pierwszych Czytelników, którzy udzielili tych czterech odpowiedzi wygrało wspaniałe nagrody.
( 23 Lutego 2007)
Przewodnicy tatrzańscy: Andrzej Blacha
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/22)

W Tatrach jestem u siebie. - Gdy organizm przyzwyczai się do ciągłej dawki adrenaliny, to trudno potem bez niej żyć - mówi Andrzej Blacha. - Wciąż wspinam się, nurkuję, skaczę ze spadochronem, jeżdżę konno. Po górach chodzę, bo są jedyne w swoim rodzaju. Jest w nich wszystko, co człowiekowi do szczęścia potrzebne: uroda krajobrazu, wysiłek i przygoda, ale też spokój, cisza i odrobina mistyki.
( 22 Lutego 2007)
Przetarg na bilety
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/02/21)

W Tatrzańskim Parku Narodowym. Dziewięciu oferentów wystartowało w przetargu ogłoszonym przez dyrekcję Tatrzańskiego Parku Narodowego na sprzedaż biletów wstępu na obszar parku.
( 21 Lutego 2007)
Grand Prix czeka
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/02/20)

Weź udział w Spotkaniach z Filmem Górskim. Bitwa o Grand Prix, główną nagrodę III Spotkań z Filmem Górskim Zakopane 2007, została rozpoczęta!
( 20 Lutego 2007)
Lekkomyślny krakus
(żródło: Gazeta Krakowska - www.gk.pl - 2007/02/19)

Narciarz zupełnie pomylił trasy. Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w ostatni piątek prowadzili nietypową akcję ratunkową. 20–latek z Krakowa wybrał się na narty w rejon Kasprowego Wierchu na tyle późno, że w górach zaskoczył go zmrok. Mężczyzna nie miał przy sobie latarki i zupełnie nie orientował się w terenie. Gdy zabłądził, przez telefon komórkowy zaalarmował swoją znajomą prosząc o przekazanie ratownikom TOPR, że znajduje się na Hali Gąsienicowej.
( 19 Lutego 2007)
Memoriał Bartka Olszańskiego
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/17)

Tym razem w Zakopanem. Trwają ostatnie przygotowania do V Memoriału Bartka Olszańskiego w klasycznej wspinaczce zimowej "Dry tooling". Tym razem zawody odbędą się na sztucznej ścianie w centrum Zakopanego, nie - jak to było w latach poprzednich - na skałach, w plenerze. Dlatego też impreza przyciągnie z pewnością nie tylko wspinaczy, ale i sporo publiczności.
( 17 Lutego 2007)
Spotkanie ze spotkaniami
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/17)

W sali audiowizualnej Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem spotkali się członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Spotkań z Filmem Górskim, które w tym roku już po raz trzeci przygotowuje pod Giewontem festiwal filmów poświęconych górom.
( 17 Lutego 2007)
Biuletyn TPN
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/17)

Tatrzański Park Narodowy ma swój biuletyn. Wydawnictwo dostępne jest w wersji elektronicznej - można je ściągnąć ze strony internetowej www.tpn.pl w formacie pdf.
( 17 Lutego 2007)
Cieszyć się każdą chwilą
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/15)

Przewodnicy tatrzańscy: Teresa Świerczyna. -  Trzeba żyć z pasją, poznawać góry, świat, ludzi i cieszyć się każdą chwilą - powiedziała mi kiedyś Teresa Świerczyna. - I pewnie z powodu tej pasji oraz radości życia wspinała się, jeździła na nartach, podróżowała i przez ponad trzydzieści lat prowadziła wycieczki tatrzańskie .
( 15 Lutego 2007)
Krajobraz górski
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/10)

Wystawa w TPN. W Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem można oglądać kilkadziesiąt górskich zdjęć: to pokłosie zeszłorocznego XXVI Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Krajobraz górski" im. Jana Sunderlanda.
( 11 Lutego 2007)
W górach jestem u siebie
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/08)

Przewodnicy tatrzańscy: Edward Lichota. -  Każdy w górach szuka swojego miejsca. Jeden uprawia turystykę czy narciarstwo, inny - wspinaczkę. Ja poświęciłem się pracy w TOPR i przewodnictwu wysokogórskiemu. Pracuję w górach, bo czuję, że tu jestem u siebie. Nigdy nie zastanawiałem się, dlaczego to robię i nie szukałem jakichś specjalnych uzasadnień - wyznaje Edward Lichota.
( 8 Lutego 2007)
Zimowe polowania
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/08)

Wilki w Tatrach Zachodnich. We wtorek pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego znaleźli w Dolinie Białego sarnę zagryzioną przez wilki. Dyrekcja parku tłumaczy, że w zimie takie przypadki są na porządku dziennym.
( 8 Lutego 2007)
Filmy i fotografia
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/03)

III Spotkania z Filmem Górskim. Organizatorzy III Spotkań z Filmem Górskim, które odbędą się w drugi weekend września 2007 r. w Zakopanem, ogłosili konkurs na film o tematyce górskiej. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się także Międzynarodowy Konkurs Fotografii Górskiej "Przestrzeń życia".
( 3 Lutego 2007)
Najszczęśliwsze momenty w górach
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/02/01)

Przewodnicy tatrzańscy: Ryszard Drągowski. - Dla adrenaliny i wyczynu sportowego, ale też dla niepowtarzalnego uroku krajobrazu żyłem w tych górach na co dzień i czułem się ich częścią - zwierza się Ryszard Drągowski. - Najpiękniejsze krajobrazy, najszczęśliwsze momenty w górach mam pod powiekami i śnią mi się do dziś.
( 1 Lutego 2007)
Archiwum
Pierwszy «« (1590-1604)(1605-1619)(1620-1634)(1635-1649)(1650-1655) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022