E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
Zakopane
AktualnościAktualności
Turystyka, wypoczynek Turystyka, wypoczynek
   Spacery po ZakopanemSpacery po Zakopanem
   Aktywny wypoczynekAktywny wypoczynek
   Wycieczka wirtualnaWycieczka wirtualna
   Ciekawe miejsca Ciekawe miejsca
      ZabytkiZabytki
      MuzeaMuzea
      GalerieGalerie
      KościołyKościoły
      PozostałePozostałe
      PomnikiPomniki
   Kalendarz wydarzeńKalendarz wydarzeń
   Imprezy kulturalneImprezy kulturalne
   Imprezy sportoweImprezy sportowe
   Kamera na GiewontKamera na Giewont
   Kamery on-lineKamery on-line
Miasto Zakopane Miasto Zakopane
   Historia Historia
   Dojazd do ZakopanegoDojazd do Zakopanego
   KlimatKlimat
   FolklorFolklor
   KulturaKultura
   ArchitekturaArchitektura
   Powiat tatrzanskiPowiat tatrzanski
   Urzad miastaUrzad miasta
   StatystykaStatystyka
   Galeria zdjecGaleria zdjec
Informator turysty Informator turysty
   Plan ZakopanegoPlan Zakopanego
   AptekiApteki
   KościołyKościoły
   Banki / BankomatyBanki / Bankomaty
   Stacje paliwStacje paliw
   PKS/BUS/TAXIPKS/BUS/TAXI
   Telefony / InstytucjeTelefony / Instytucje
   Gdzie dobrze zjeśćGdzie dobrze zjeść
   Gdzie się zabawićGdzie się zabawić
   Gdzie spaćGdzie spać
   Kino / TeatrKino / Teatr
   Sport / RekreacjaSport / Rekreacja
Forum dyskusyjneForum dyskusyjne

Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Aktualności
Relacja z 1 dnia Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego
 dodano: 11 Lipca 2022

Zakopiański Festiwal Literacki już po raz 7. przemienia miasto
w literacką stolicę Polski. Także i w tym roku Zakopane odwiedziło wielu znanych i lubianych pisarzy oraz artystów. Pod hasłem „Na tatrzańskim szlaku literatury” pisarze podzielili się z publicznością swoją twórczością, przemyśleniami na temat języka, literatury, ekologii i historii. Pierwszy dzień festiwalu bogaty był w wydarzenia skupione wokół spotkań z autorami.


Już od rana można było odwiedzić na Placu Niepodległości Targi książki. Pomimo zmiennych warunków pogodowych na festiwalu gromadziło się sporo czytelników, którzy mieli szansę uczestniczyć m.in. w #GodzinieWolnegoCzytania. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, o które zadbał Grzegorz Kasdepke wprowadzając je w tajniki pisarskie. Sporo pytań ze strony młodszej publiczności nie przestraszyło pisarza, który z wielkim zaangażowaniem odpowiadał każdemu zaciekawionemu czytelnikowi. Autor po spotkaniu znalazł czas na podpisanie dedykacji swoim czytelnikom, którzy ustawili się tłumnie w kolejce. Natomiast starsi czytelnicy zainteresowali się publikacją Jędrzeja Morawieckiego, który opowiedział o swojej książce pt. "Szuga". Opowieść była trudna, ale bardzo bogata w reportaże i relacje ukazujące życie mieszkańców Donbasu po Rosyjskiej agresji.

W tym samym czasie w Plenerowej Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej prowadzone były warsztaty integracyjne dla dzieci i młodzieży polsko-ukraińskiej pt. „Eko z biblioteką”. Tego dnia dzieci miały również możliwość poznać bliżej przewodników tatrzańskich i rozwinąć swoje umiejętności plastyczne biorąc udział w spotkaniu literacko plastycznym pt. „Gawędy o przewodnikach tatrzańskich” oraz z „Wandą na szczyt”.

Oficjalne rozpoczęcie 7. Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego odbyło się z udziałem władz Zakopanego Wiceburmistrz Agnieszki Nowak Gąsienicy, przy oczku wodnym, gdzie znajduje się wystawa fotografii „Foto z Misiem”. Po rozpoczęciu Biały Miś wraz z autorkami Barbarą Calliot i Aleksandrą Karkowską w otoczeniu uczestników festiwalu przeszli w korowodzie na Plac Niepodległości.

Tegoroczna edycja festiwalu dała możliwość gościom wziąć udział
w premierze wyjątkowej książki wcześniej wspomnianych autorek Barbary Calliot i Aleksandry Karkowskiej pt. „Foto z misiem”.

Pisarki przybliżyły słuchaczom historię tworzenia tej publikacji, proces zbierania starych fotografii z Misiem oraz zachęciły do kontynuowania tej tradycji jaką jest fotografia z Białym Misiem.

Na zakończenie literackiej części tego dnia spotkaliśmy się z pisarzem Tomaszem Jastrunem, który wprowadził czytelników w spotkanie pt. „Raju nie będzie”.

Pierwszy dzień festiwalu zwieńczył nastrojowy koncert KAPELI HANKI WÓJCIAK. Muzyka z pogranicza folku i piosenki autorskiej nadała temu wieczorowi niezwykle sympatyczną, ale i prawdziwie refleksyjną atmosferę.«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1148

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024