E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
Zakopane
AktualnościAktualności
Turystyka, wypoczynek Turystyka, wypoczynek
   Spacery po ZakopanemSpacery po Zakopanem
   Aktywny wypoczynekAktywny wypoczynek
   Wycieczka wirtualnaWycieczka wirtualna
   Ciekawe miejsca Ciekawe miejsca
      ZabytkiZabytki
      MuzeaMuzea
      GalerieGalerie
      KościołyKościoły
      PozostałePozostałe
      PomnikiPomniki
   Kalendarz wydarzeńKalendarz wydarzeń
   Imprezy kulturalneImprezy kulturalne
   Imprezy sportoweImprezy sportowe
   Kamera na GiewontKamera na Giewont
   Kamery on-lineKamery on-line
Miasto Zakopane Miasto Zakopane
   Historia Historia
   Dojazd do ZakopanegoDojazd do Zakopanego
   KlimatKlimat
   FolklorFolklor
   KulturaKultura
   ArchitekturaArchitektura
   Powiat tatrzanskiPowiat tatrzanski
   Urzad miastaUrzad miasta
   StatystykaStatystyka
   Galeria zdjecGaleria zdjec
Informator turysty Informator turysty
   Plan ZakopanegoPlan Zakopanego
   AptekiApteki
   KościołyKościoły
   Banki / BankomatyBanki / Bankomaty
   Stacje paliwStacje paliw
   PKS/BUS/TAXIPKS/BUS/TAXI
   Telefony / InstytucjeTelefony / Instytucje
   Gdzie dobrze zjeśćGdzie dobrze zjeść
   Gdzie się zabawićGdzie się zabawić
   Gdzie spaćGdzie spać
   Kino / TeatrKino / Teatr
   Sport / RekreacjaSport / Rekreacja
Forum dyskusyjneForum dyskusyjne

Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Aktualności

Aktualności
Dzień Sybiraka
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane, Starosta Tatrzański i Dziekan Dekanatu Zakopiańskiego serdecznie zapraszają na obchody Dnia Sybiraka w dniu 15.09.2017 r.
( 14 Września 2017)
2. Tatrzański Piknik Rodzinny
(żródło: )

Parafia Świętego Krzyża 17 września w godz. 13:00 - 18:00 zaprasza na 2. Tatrzański Piknik Rodzinny. W programie wiele atrakcji: ścianka wspinaczkowa, strzelanie z łuku, dmuchańce dla dzieci, grill, malowanie twarzy, loteria fantowa, występy i pokazy, konkurs wiedzy o św. Bracie Albercie, a także występ dziecięcego zespołu "Jakubowe muszelki" z Więcławic Starych k. Krakowa, wyróżnianego i nagradzanego na przeglądach piosenki religijnej. Zespół rozwija muzyczne pasje i tworzy przyjaźnie małych i dużych, a wkrótce wyda nowy singiel. 
( 13 Września 2017)
Targowisko wymienne na Kulturalnym Placu Niepodległości
(żródło: )

16 i 17 września w godzinach od 12.00 do 17.00 zapraszamy na Kulturalny Plac Niepodległości przy Krupówkach, gdzie   odbywać się będzie "Targowisko wymienne".  Każdy z nas ma w szafach niepotrzebne rzeczy, które tylko zajmują miejsce, a przecież innym mogą się one przydać. W sobotnie i niedzielne popołudnie przynieście niepotrzebne czasopisma, książki, płyty, ubrania, biżuterię i wszystko inne. Będziemy się wymieniać! W tym czasie na Placu Niepodległości będą odbywały się również targi staroci. 
( 13 Września 2017)
Spotkanie "Krajobraz Zakopanego - nasze dziedzictwo"
(żródło: )

Serdecznie zapraszamy na spotkanie prowadzone przez Michała Murzyna pt. "Krajobraz Zakopanego - nasze dziedzictwo", które odbędzie się w piątek 15 września o godz. 17 w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego.
( 12 Września 2017)
Umowy na 6 mln zł dofinansowania podpisane
(żródło: )

11 września na terenie Dworca PKP w Zakopanem Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys podpisali umowy na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 dwóch ważnych dla Zakopanego projektów na łączną kwotę blisko 6 mln zł. Całkowity koszt ich realizacji wyniesie blisko 19 mln zł. Modernizacji doczekają się zabytkowe budynki dworca PKP, a modernizacja energetyczna obejmie szkolne budynki na Olczy.
( 11 Września 2017)
KLUB ZDROWIA W ZAKOPANEM ZAPRASZA
(żródło: )

KLUB ZDROWIA W ZAKOPANEM wznawia działalność po wakacyjnej przerwie.Zajęcia odbywają się teraz w Czytelni Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Łukaszówki 4 co miesiąc w II sobotę miesiąca o godz. 16:00   Jest to projekt, którego celem jest edukacja prozdrowotna społeczeństwa we wszystkich sferach: fizycznej psychicznej duchowej i społecznej. Propagujemy zdrowy styl życia i żywienia, zmianę niezdrowych nawyków, porzucenie nałogów.   Zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ,  9. września o godz. 16:00   Temat: DEPRESJA: JAK JEJ UNIKNĄĆ, JAK SOBIE Z NIĄ RADZIĆ?
( 5 Września 2017)
Szkolenie ws UCHWAŁY ANTYSMOGOWEJ
(żródło: )

Urząd Miasta Zakopane zaprasza na spotkanie z radcą prawnym Miłoszem Jakubowskim z Fundacji Frank Bold, który poprowadzi szkolenie odnośnie uchwały antysmogowej dla Małopolski .   TERMIN: środa 6 września 2017, godzina 13:30 MIEJSCE: Urząd Miasta Zakopane - sala obrad (na parterze obok dziennika podawczego), ul. Kościuszki 13   Szkolenie jest otwarte i bezpłatne.
( 5 Września 2017)
NARODOWE CZYTANIE W RESTAURACJI "U WNUKA"
(żródło: )

RODZINA WNUKÓW ORAZ RESTAURACJA "U WNUKA" ZAPRASZAJĄ NA NARODOWE CZYTANIE WESELA STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO 2 WRZEŚNIA, O GODZINIE 18:00 W RESTAURACJI "U WNUKA" PRZY UL. KOŚCIELISKIEJ 8 W ZAKOPANEM
( 1 Września 2017)
Święto ulicy Kościeliskiej
(żródło: )

Święto ulicy Kościeliskiej 2 -3 września 2017 PROGRAM
( 29 Sierpnia 2017)
Wernisaż wystawy zdjęć Maćka Rysuli
(żródło: )

Wernisaż wystawy zdjęć pamięci Maćka Rysuli - wtorek, 29.08.2017 godz. 19.00, Galeria Antoniego Rząsy, ul. Bogdańskiego 16a Mija dwadzieścia lat od górskiej śmierci Maćka Rysuli. Zginął 19 lutego 1997 roku w lawinie pod zachodnią ścianą Petit Dru. Obok rodziny i przyjaciół na pogrzeb 26-latka przyszły setki zakopiańczyków wstrząśniętych stratą młodzieńca, który mimo swego wieku odcisnął piętno na ich mieście. Był człowiekiem niezwykle barwnym, który wszędzie, gdzie się pojawił, zjednywał sobie przyjaciół...
( 29 Sierpnia 2017)
"O tatrzańskich pocztówkach" - spotkanie promocyjne
(żródło: )

W środę 23 sierpnia o godzinie 18 w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza w Zakopanem odbędzie się spotkanie z okazji premiery książki "O tatrzańskich pocztówkach". Strojne suknie, obcisłe garnitury i kapelusze - to obraz tatrzańskiego szlaku sprzed stu lat i jedna ze scen oddanych na kartach albumu. O powstaniu "O tatrzańskich pocztówkach" opowiedzą Zbigniew Ładygin - redaktor książki oraz Paulina Kołodziejska - szefowa Zespołu Komunikacji i Wydawnictw TPN.
( 22 Sierpnia 2017)
Zwiedzamy pracownie zakopiańskich twórców
(żródło: )

W ramach 49. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich można skorzystać ze zorganizowanych wycieczek objazdowych po zakopiańskich muzeach, galeriach i otwartych pracowniach artystycznych. Udział w wycieczkach jest całkowicie bezpłatny. Obowiązują zapisy, które przyjmowane są codziennie w informacji festiwalowej na Górnej Równi Krupowej.
( 21 Sierpnia 2017)
Kubuś Puchatek i Przyjaciele - czytanie bajek i zajęcia plastyczne
(żródło: )

24 sierpnia w godzinach 16.00 - 18.00 zapraszamy na Kulturalny Plac Niepodległości, gdzie  Słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku będą czytać książki najmłodszym ... i nie tylko. Wszystkie grupy wiekowe będą mile widziane!  W trakcie czytania Kubusia Puchatka dzieci będą miały okazję stworzyć kukiełki Kubusia i innych bohaterów książki. Warsztaty mają na celu skupić uwagę dzieci wokół tematu związanego z czytaną książką.
( 21 Sierpnia 2017)
49. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na 49. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, który odbędzie się w Zakopanem w dniach 17-25 sierpnia 2017r. pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.   Pod Giewontem spotkają się góralskie zespoły z całego świata oraz znawcy i miłośnicy folkloru. Piękne stroje, zwyczaje, muzyka i taniec, a także atrakcje dla dzieci i dorosłych z pewnością jak co roku zachwycą festiwalową publiczność i wszystkich odpoczywających w tym czasie pod Tatrami. Warto więc zaplanować wakacyjny odpoczynek właśnie w drugiej połowie sierpnia, by stać się częścią tego niezwykłego góralskiego święta.
( 13 Sierpnia 2017)
V Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Zakopane 2017
(żródło: )

V Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Zakopane 2017 odbyła się w dn. 12-13 sierpnia 2017 r. na stadionie biatlonowym w Kościelisku-Kirach. Wzięło w niej udział ok. 1 400 psów z Polski i całego świata, które reprezentowały ok. 200 ras. Oceniało je międzynarodowe grono sędziowskie. Zwycięzcą wystawy został Polski owczarek podhalański, KING OF HAPPINESS Alpejskie Zauroczenie (wł. Wojciech Kucner), a finałowego wyboru dokonał sędzia międzynarodowy Laurent Pichard ze Szwajcarii.
( 18 Sierpnia 2017)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017