E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
Zakopane
AktualnościAktualności
Turystyka, wypoczynek Turystyka, wypoczynek
   Spacery po ZakopanemSpacery po Zakopanem
   Aktywny wypoczynekAktywny wypoczynek
   Wycieczka wirtualnaWycieczka wirtualna
   Ciekawe miejsca Ciekawe miejsca
      ZabytkiZabytki
      MuzeaMuzea
      GalerieGalerie
      KościołyKościoły
      PozostałePozostałe
      PomnikiPomniki
   Kalendarz wydarzeńKalendarz wydarzeń
   Imprezy kulturalneImprezy kulturalne
   Imprezy sportoweImprezy sportowe
   Kamera na GiewontKamera na Giewont
   Kamery on-lineKamery on-line
Miasto Zakopane Miasto Zakopane
   Historia Historia
   Dojazd do ZakopanegoDojazd do Zakopanego
   KlimatKlimat
   FolklorFolklor
   KulturaKultura
   ArchitekturaArchitektura
   Powiat tatrzanskiPowiat tatrzanski
   Urzad miastaUrzad miasta
   StatystykaStatystyka
   Galeria zdjecGaleria zdjec
Informator turysty Informator turysty
   Plan ZakopanegoPlan Zakopanego
   AptekiApteki
   KościołyKościoły
   Banki / BankomatyBanki / Bankomaty
   Stacje paliwStacje paliw
   PKS/BUS/TAXIPKS/BUS/TAXI
   Telefony / InstytucjeTelefony / Instytucje
   Gdzie dobrze zjeśćGdzie dobrze zjeść
   Gdzie się zabawićGdzie się zabawić
   Gdzie spaćGdzie spać
   Kino / TeatrKino / Teatr
   Sport / RekreacjaSport / Rekreacja
Forum dyskusyjneForum dyskusyjne

Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane


zapamiętaj numer alarmowy w górach!!!
0 601 100 300
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Aktualności

Aktualności
W hołdzie Janowi Pawłowi II - cykl koncertów sekstetu proMODERN
(żródło: )

18 lipca 2020 r. o godz. 20.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem odbędzie się koncert "W hołdzie Janowi Pawłowi II" w wykonaniu sekstetu proMODERN. Wstęp wolny.
( 7 Lipca 2020)
ZAKOPIAŃSKIE LATO TEATRALNE - LETNI TEATR W MUSZLI KONCERTOWEJ
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2020-07/zakopianskie-lato-leatralne-letni-teatr-w-muszli-koncertowej)

Lipiec tego roku upłynie w Zakopanem pod znakiem Zakopiańskiego Lata Teatralnego (5 - 26 lipca 2020). Stało się ono nieodłącznym elementem programu letniego i w przeciągu lat zasłynęło z niecodziennych projektów. Nie pozostawia więc wątpliwości, że cotygodniowe występy w Muszli Koncertowej dostarczą widzowi moc doznań wzrokowych oraz słuchowych. Program przygotowany przez krakowski Teatr VIS A VIS nawiązuje do Zakopanego z czasów Dwudziestolecia Międzywojennego, kiedy to miejscowość pod Giewontem była kulturalną i towarzyską stolicą Polski oraz miejscem spotkań artystów i największych osobistości tamtego okresu.
( 3 Lipca 2020)
Spektakl muzyczny „NIE KOCHAĆ W TAKĄ NOC TO GRZECH”
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2020-07/nie-kochac-w-taka-noc-to-grzech)

Już w najbliższą niedzielę 5.07.2020 o godz. 18:00 zainaugurujemy kolejną edycję festiwalowego cyklu występów w stylu retro, czyli ZAKOPIAŃSKIE LATO TEATRALNE – LETNI TEATR W MUSZLI KONCERTOWEJ… Zapraszamy Państwa zatem do zakopiańskiego amfiteatru na wyjątkowy spektakl muzyczny: „NIE KOCHAĆ W TAKĄ NOC TO GRZECH”. Największe przeboje filmowe lat 30 XX wieku z muzyką Henryka Warsa z repertuaru sław odwiedzających wówczas Zakopane: Hanki Ordonówny, Zuli Pogorzelskiej, Toli Mankiewiczówny, Aleksandra Żabczyńskiego i innych sław tamtej epoki…
( 3 Lipca 2020)
Kino Letnie Sopot - Zakopane
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2020-08/kino-letnie-sopot-zakopane-zapraszaja-provident-i-axa)

Zakopiański Plac Niepodległości zamieni się w najpiękniejsze kino pod gwiazdami. Codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia 2020 r. czekają na Was bezpłatne projekcje kina letniego. Kino Letnie Sopot - Zakopane - zapraszają Provident i AXA. Repertuar festiwalu został tradycyjnie podzielony na dni tematyczne.
( 30 Czerwca 2020)
Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem stanie się Tatrzańskim Muzeum Narodowym
(żródło: http://www.muzeumpalace.pl/index.php/muzeum/19-muzeum-tatrzanskie-stanie-sie-czescia-muzeum-narodowego-kronika-tvp3-krakow)

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem będzie instytucją współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez co zostanie podniesione do rangi Muzeum Narodowego – ogłosił w sobotę w Zakopanem wicepremier Piotr Gliński przed gestapowską „Katownią Podhala”, w której do 2023 r. powstanie muzealny oddział.
( 15 Czerwca 2020)
Aqua Park Zakopane ponownie otwarty!
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-zwykle/czerwiec-2020/aqua-park-zakopane-ponownie-otwarty)

Aqua Park Zakopane lubi być pierwszy! Są to pierwsze termy, które powstały na Podhalu, ich historia sięga basenów cieplicowych na Antałówce. Jako pierwsi podjęli decyzje o zamknięciu się w czasach epidemii. Teraz także, najprawdopodobniej są pierwszym basenem w Polsce, który otworzył się po tak długiej przerwie. W związku z tym, że tak długo czekali na powrót do rzeczywistości, postanowili otworzyć obiekt już w piątek o północy!
( 8 Czerwca 2020)
Dni Zakopanego 2020 (1 - 30 czerwca 2020)
(żródło: )

Dni Zakopanego zostały powołane na pamiątkę wizyty największego z Rodu Polaków – Świętego Jana Pawła II, który odwiedził Zakopane i Tatry w 1997 roku. W czasie tej wizyty zmianie uległ herb miasta, w którym znalazł się Giewont z krzyżem, jak również papieskie klucze piotrowe. W tym czasie powstała także nowa flaga miasta i sztandar. Rada Miasta Zakopane uchwaliła, iż początek czerwca będzie poświęcony wspominaniu tego wyjątkowego czasu. W czasie uroczystej sesji Rady Miasta Burmistrz wręcza doroczne Nagrody, dedykowane mieszkańcom najbardziej zasłużonym dla Zakopanego.
( 5 Czerwca 2020)
Zakopiański Dzień Dziecka 2020
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2020-06/zakopianski-dzien-dziecka-2020)

Dzień Dziecka to wprost idealna okazja do świetnej zabawy. Z tej okazji Miasto Zakopane przygotowało mnóstwo niezwykłych atrakcji dla najmłodszych. Świętowanie w tym roku potrwa cały tydzień, a rozpoczniemy je już 1 czerwca! Zabierzemy dzieci w emocjonującą przygodę, która tym razem odbędzie się w przestrzeni internetu i mediów społecznościowych.
( 28 Maja 2020)
Ostatni odcinek cyklu "W ZAKOPIAŃSKIM STYLU" na antenie TVP Kultura
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-zwykle/maj-2020/ostatni-odcinek-cyklu-quot-w-zakopianskim-stylu-quot-na-antenie-tvp-kultura?s=t)

W poniedziałek 1 czerwca 2020 r. o godz. 17.30 TVP Kultura wyemituje czwarty, ostatni odcinek cyklu zrealizowanego przez Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury i Telewizję Polską poświęconego zabytkom i architekturze Zakopanego "W Zakopiańskim Stylu". Emisja programu wspiera akcję "Sercem w Zakopanem".
( 30 Maja 2020)
Zbiórka odpadów komunalnych wielkogabarytowych i niebezpiecznych
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-zwykle/maj-2020/informacja-o-akcjach-zbiorki-odpadow-komunalnych-wielkogabarytowych-i-niebezpiecznych)

Burmistrz Miasta Zakopane oraz spółka ,,TESKO” Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. informuje: że   najbliższa akcja zbiórki odpadów komunalnych wielkogabarytowych   (w tym mebli)   i niebezpiecznych   obejmujących m.in. zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny w tym AGD i RTV, zużyte akumulatory, ogniwa i baterie, świetlówki, chemikalia (np. farby, lakiery, przeterminowane środki ochrony roślin), metale, opony, tekstylia oraz przeterminowane leki pochodzące z terenu Gminy Miasto Zakopane, odbędzie się w miesiącu   czerwcu i lipcu 2020 r.
( 21 Maja 2020)
Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego otwarta od 20 maja 2020 r.
(żródło: http://galeria.zakopane.pl/pl/news/307,0)

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż Miejska Galeria Sztuki im Wł. hr. Zamoyskiego będzie otwarta dla zwiedzających od 20 maja 2020 r. (środa). Dostosowując się do aktualnych restrykcji sanitarnych i zapewniając bezpieczne zwiedzanie, na razie udostępniamy dużą salę wystawienniczą (salę A). W zakładce „O Miejskiej Galerii Sztuki” zostały umieszczone zasady zwiedzania Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego związane z epidemią COVID-19. Galeria będzie czynna od środy do niedzieli w godz. 10:00-16:00 z przerwą w godz. 13:00-14:00.
( 19 Maja 2020)
ZAKOPANE WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNĄ
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-zwykle/maj-2020/wznawiamy-dzialalnosc-kulturalna?s=t)

Szanowni Państwo, z radością przyjęliśmy informację o możliwości ponownego otwarcia instytucji kultury. Pozwoliła nam ona z nadzieją patrzeć w przyszłość i zaprosić Państwa ponownie do odwiedzenia Zakopanego nie tylko w formie wirtualnej. Do tej pory tylko ona była możliwa. Dziękujemy, że przez ten czas byliście Państwo z nami „Sercem w Zakopanem” włączając się w naszą kampanię, odwiedzając nasze media społecznościowe i stronę Zakopane.pl. Cieszymy się, że za ich pośrednictwem mogliśmy dzielić się z Państwem wiedzą o naszym Mieście i jego atrakcjach, pozostając w stałym kontakcie. Z myślą o wszystkich, którzy jeszcze nie mogą nas odwiedzić, będziemy kontynuować te działania. Już teraz, dla Gości, którzy są w Zakopanem oraz dla wszystkich Mieszkańców, otwieramy drzwi naszych instytucji.
( 14 Maja 2020)
Maseczki dla Seniorów
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-zwykle/kwiecien-2020/maseczki-dla-seniorow2)

Urząd Miasta Zakopane zakupił 6.000 szt. maseczek dla seniorów, którzy mogą zgłaszać swoje zapotrzebowanie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w godzinach 7:30 - 15.30 pod numerem telefonu 18 20 147 33, w godzinach 15:30 – 19:00 oraz w soboty i niedziele pod numerem 509 467 098. Maseczki dostarczać będą pracownicy MOPS-u oraz wolontariusze.
( 16 Kwietnia 2020)
Zasady bezpieczeństwa na dłużej
(żródło: https://www.zakopane.pl/inne/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-specjalne/zasady-bezpieczenstwa-na-dluzej)

Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużamy obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas świąt wielkanocnych.
( 14 Kwietnia 2020)
CODZIENNIK ZAKOPIAŃSKI - CZYTAJ, POZNAWAJ I WĘDRUJ ONLINE
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-turystyczna/codziennik-zakopianski/)

Zakopane ma swoją historię, swoje legendy, tajemnice i unikalny klimat. W natłoku codziennych spraw nie jesteśmy często w stanie zatrzymać się i spojrzeć na miejsce, które kochamy, z innej perspektywy, zgłębić jego bogactwo, odkryć je na nowo. „Codziennik zakopiański” to publikacja online, która ma nam w tym pomóc. Każdego dnia otrzymamy propozycję krótkiego fascynującego artykułu o mieście pod Giewontem. Mamy nadzieję, że podsyci on waszą ciekawość, zachęci do zdobywania nowych informacji, zainspiruje.
( 14 Kwietnia 2020)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2020