Drugi dzień Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego rozpoczęły tak jak poprzedniego dnia Targi Książki oraz #GodzinaWolnegoCzytania, które zgromadziły kolejny raz wielu miłośników literatury.
( 11 Lipca 2022)
Zakopiański Festiwal Literacki już po raz 7. przemienia miasto
w literacką stolicę Polski. Także i w tym roku Zakopane odwiedziło wielu znanych i lubianych pisarzy oraz artystów. Pod hasłem „Na tatrzańskim szlaku literatury” pisarze podzielili się z publicznością swoją twórczością, przemyśleniami na temat języka, literatury, ekologii i historii. Pierwszy dzień festiwalu bogaty był w wydarzenia skupione wokół spotkań z autorami.
( 11 Lipca 2022)
Szanowni Państwo,
informujemy, że od 11 lipca 2022 r., na podstawie uchwały Rady Miasta Zakopane nr XV/147/2003 z dnia 30 grudnia 2003 r., dotychczasowe bezpłatne parkingi zlokalizowane przy ul. Piłsudskiego (po stronie zachodniej ulicy powyżej skrzyżowania z ul. Makuszyńskiego), przy ul. Chramcówki (po stronie zachodniej ulicy obok Hali Sportowej) oraz przy ul. Tetmajera (na zachód od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką), będą parkingami płatnymi i obowiązywać będzie cennik jak w Podstrefie A.
( 11 Lipca 2022)
Instytut Pamięci Narodowej przygotowuje publikację na temat współpracy katolików polskich i słowackich w okresie komunizmu. Zbieramy świadectwa i relacje dotyczące wszystkich pokazanych na wystawie form współpracy. Osoby, które wyrażą chęć podzielenia się z nami swoim udziałem w tej współpracy prosimy o kontakt z autorem wystawy dr. hab. Mirosławem Szumiło, mail: miroslaw.szumilo@ipn.gov.pl .
( 18 Grudnia 2020)
13 grudnia 2020 r. odbyła się promocja filmu "Palace - historie prawdziwe". Zapraszamy do zapoznania się z tym wyjątkowym i wzruszającym świadectwem historii, o której wszyscy powinniśmy pamiętać.
( 14 Grudnia 2020)
Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. W wyniku upadku potęg zaborczych i własnych działań Polska po wielu dziesięcioleciach powróciła na mapy Europy. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało młodym Polakom przywiązanie do języka i kultury narodowej.
( 10 Listopada 2020)
Dyrektor Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem informuje, że w związku z Poleceniem Wojewody Małopolskiego Nr 271/2020 z dnia 30 października 2020 r. od dnia 6 listopada 2020 r. Szpital został zobowiązany do zabezpieczenia łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 oraz realizacji świadczeń dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 [PDF]
( 6 Listopada 2020)
Podróż dookoła świata z Pawłem Strzeleckim (żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2020-10/podroz-dookola-swiata-z-pawlem-strzeleckim)
16 października 2020 r. - wydarzenie w ramach IX Festiwalu „Inspirowane górami im. Ewy i Macieja Berbeków”. Ta podróż będzie wyjątkowa. Aby wyznaczyć kurs, musimy najpierw zajrzeć do listów i nielicznych informacji o Pawle Strzeleckim. Dowiemy się, że wspaniały podróżnik nie tylko odkrył najwyższy szczyt Australii, ale sporo więcej istotniejszych "białych plam" i skarbów na Antypodach. Poznamy przepiękne zwierzęta, jakie spotkał po drodze, ale przede wszystkim odkryjemy ludy i społeczności od Ameryki Północnej po Oceanie. Następnie każdy uczestnik spróbuje swoich sił w stworzeniu prawdziwego, aborygeńskiego rysunku.
( 9 Października 2020)
Tym razem zapraszamy na trzy rodzinne warsztaty w soboty 10, 17, 24 października 2020. Będą to bardzo różnorodne zajęcia, podczas których będziemy razem poznawać literaturę dziecięcą, wspólnie muzykować, gotować przepyszne potrawy i tworzyć dzieła plastyczne!
( 6 Października 2020)
Instytut Pamięci Narodowej przygotowuje publikację na temat współpracy katolików polskich i słowackich w okresie komunizmu. Zbieramy świadectwa i relacje dotyczące wszystkich pokazanych na wystawie form współpracy. Osoby, które wyrażą chęć podzielenia się z nami swoim udziałem w tej współpracy prosimy o kontakt z autorem wystawy dr. hab. Mirosławem Szumiło, mail: miroslaw.szumilo@ipn.gov.pl .
( 18 Grudnia 2020)
Serdecznie zapraszamy od 07.08.2020 do 30.09.2020 na wystawę „Wtopieni w krajobraz. Zakopiańscy Twórcy Ludowi”. W obrazach na szkle, wierszach pisanych gwarą czy przedmiotach użytkowych można odnaleźć góralską ślebodę, poczucie estetyki biorące swój początek u podnóża Tatr, szacunek do wszelkich przejawów życia.
( 18 Sierpnia 2020)
Górale Świata Sercem w Zakopanem (żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2020-08/gorale-swiata-sercem-w-zakopanem)
Górale Świata Sercem w Zakopanem. Od 16 do 22 sierpnia 2020 r. zaplanowana została edycja specjalna Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich „Górale Świata Sercem w Zakopanem”, która będzie preludium 52. Festiwalu przełożonego na rok 2021. Ze względu na wyjątkową sytuację pandemii, dotychczasowa formuła tego wydarzenia nie jest możliwa do realizacji, jednak góralski folklor będzie nam towarzyszyć, a górale z różnych stron świata stworzą wraz z nami e-festiwal. Ta wyjątkowa edycja poświęcona zostanie góralskim kulinariom, a temat ten pozostanie z nami także w kolejnym roku.
( 10 Sierpnia 2020)
Muzeum Tatrzańskie: serdecznie zaprasza 14, 15 i 16 sierpnia 2020 r. do wspólnego świętowania i zabawy. Tatrzańskie Musealia to wyjątkowy festiwal łączący historię z nowoczesnością. Organizowane są one przez najstarszą instytucję kulturalną w regionie. W ten wyjątkowy weekend każdy znajdzie w Muzeum Tatrzańskim coś dla siebie – taternik i turysta, lokalny mieszkaniec i przyjezdny, rodzice i dziecko.
( 10 Sierpnia 2020)
Dzień dra Tytusa Chałubińskiego (żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2020-08/dzien-dra-tytusa-chalubinskiego)
Rok 2020 decyzją Rady Miasta Zakopane jest rokiem dra Tytusa Chałubińskiego - patrona Muzeum Tatrzańskiego. I właśnie 16 sierpnia 2020 r. zaplanowany jest jako Dzień dra Tytusa Chałubińskiego - w planach sporo atrakcji. M.in wycieczka w góry - uczestnicy spotkają się przy oczku wodnym na Krupówkach i po krótkiej części artystycznej ruszą w stronę Kuźnic, a potem już na Halę Gąsienicową. Do tego liczne inne wydarzenia - spotkania z ciekawymi ludźmi, przypomnienie o wystawie dr Tytusa Chałubińskiego oraz wiele innych atrakcji.
( 10 Sierpnia 2020)
Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały(teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»