E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Zakopane
102. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę
 dodano: 10 Listopada 2020    (źródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2020-11/102-rocznica-odzyskania-niepodleglosci-przez-polske)

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. W wyniku upadku potęg zaborczych i własnych działań Polska po wielu dziesięcioleciach powróciła na mapy Europy. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało młodym Polakom przywiązanie do języka i kultury narodowej.

 


W związku z zaleceniami Rządu RP nie możemy, jak co roku, zorganizować uroczystości patriotycznych w szerokim wymiarze, jak zawsze to czyniliśmy.

Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w Sanktuarium Narodowym Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach 11 listopada 2020 r. o godz.12.00. Zachęcamy również do włączenia się w modlitwę poprzez transmisję internetową pod adresem:

https://smbf.pl/parafia/sanktuarium-na-zywo/

W samo południe, w Święto Niepodległości, odśpiewamy również wspólnie Hymn Narodowy w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”.

Serdecznie zapraszamy!
 
Miejsce: Zakopane
Data i godzina rozpoczęcia: 2020-11-11 godz. 12:00
Wydarzenie biletowane: Nie
Organizator: Gmina Miasto Zakopane
https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2020-11/102-rocznica-odzyskania-niepodleglosci-przez-polske

 


«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1943

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024