E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Zakopane

Zakopane
Premiera książki Romualda „Aldka” Romana pt. „Powrót”
(żródło: )

Gawęda o Zakopanem z końca lat sześćdziesiątych, okazja do wspomnień i odkurzenia obrazów sprzed pół wieku... Romuald „Aldek” Roman opowie nam o sobie, o ukochanym mieście i o tym, jak wyglądało w nim życie w epoce Gomułki... Serdecznie zapraszamy na oficjalną premierę książki Romualda „Aldka” Romana pt. „Powrót”. 20 grudnia, godzina 16:00 Willa Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) ul. Zamoyskiego 25, Zakopane Wstęp wolny
( 13 Grudnia 2018)
CZYTANIE O GÓRACH
(żródło: )

Z okazji Międzynarodowego Dnia Gór, Stowarzyszenie Międzynarodowych Przewodników Górskich "Lider" serdecznie zaprasza miłośników literatury górskiej na spotkanie, które odbędzie się w ramach międzynarodowego projektu "Reading Mountains Festival 2018". Podczas spotkania przewodnicy górscy będą czytać fragmenty dzieła Stanisława Witkiewicza "Na przełęczy", którym towarzyszyć będzie akompaniament muzyczny oraz promocja współczesnej literatury górskiej. 14 grudnia 2018 godz. 18:00, Kawiarnia Kmicic, Stanisława Staszica, Zakopane.
( 12 Grudnia 2018)
Spotkanie z Radosławem Sikorskim
(żródło: )

Już w najbliższą środę (12 grudnia) zapraszamy do zakopiańskiego klubu Dworzec na spotkanie z Radosławem Sikorskim. Tematem spotkania będzie książka „Polska może być lepsza”.   Radosław Sikorski 12 grudnia, godz. 18:00 Dworzec , Zakopane, ul. Krupówki 12
( 7 Grudnia 2018)
PKL zapraszają na rozświetlone Mikołajki na Gubałówce!
(żródło: )

Będą prezenty, promocje i olbrzymia choinka. W sobotę, 8 grudnia, Krainę Światła na Gubałówce odwiedzi Święty Mikołaj. Polskie Koleje Linowe przygotowały specjalne atrakcje dla mieszkańców i turystów przebywających tego dnia w Zakopanem.
( 6 Grudnia 2018)
Zakopiańskie Targi Sztuki
(żródło: )

Zakopiańskie Targi Sztuki 1.12.2018 - 24.02.2019   Artystyczna oferta tegorocznej edycji Zakopiańskich Targów Sztuki jest znakomitą okazją do zaprezentowania i nabycia dzieł, ukazujących różnorodne spektrum działalności twórczej zakopiańskich artystów. Aura przestrzeni wystawienniczej i renoma autorów nadaje temu wydarzeniu niepowtarzalny charakter.
( 5 Grudnia 2018)
Mikołajki Aqua Park Zakopane
(żródło: )

Świętuj MIKOŁAJKI w Aqua Park Zakopane już 09 grudnia od 10:00 Tradycyjnie jak co roku Aqua Park Zakopane z okazji DNIA ŚW. MIKOŁAJA przygotował dla dzieci z Zakopanego i okolic mnóstwo atrakcji. Dla dzieci czeka szereg atrakcji wodnych, konkurencje sportowe i konkursy z nagrodami. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału ! Tylko tego dnia całodniowe bilety do Strefy Basenów dla dzieci do lat 16-stu dostępne za symboliczną kwotę 1 zł. Wszystkie pozostałe osoby za taki sam bilet zapłacą 30 zł. Organizator: Aqua Park Zakopane, Jagiellońska 31, Zakopane
( 5 Grudnia 2018)
VIII ZAKOPIAŃSKIE SPOTKANIA ANTROPOLOGICZNE
(żródło: )

7-9 grudnia Galeria Władysława Hasiora   VIII Zakopiańskie Spotkania Antropologiczne to konferencja współorganizowana przez Muzeum Tatrzańskie, Wydawnictwo Czarne, kwartalnik IS PAN „Konteksty”, fundację „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości.” Tematem interdyscyplinarnej konferencji gromadzącej wybitnych przedstawicieli polskiej nauki jest „Słabość”. Otwarcie konferencji odbędzie się dnia 7 grudnia (w piątek) o godz.11. Szczegółowy program dostępny będzie na stronach organizatorów.
( 30 Listopada 2018)
SPOTKANIE Z CYKLU „CZARNE NA BIAŁYM” Z UDZIAŁEM MARCINA WICHY
(żródło: )

6 grudnia, czwartek, godz. 18.30 Galeria Władysława Hasiora   Burmistrz Miasta Zakopane, Wydawnictwo Czarne, Muzeum Tatrzańskie oraz Fundacja „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” zapraszają na spotkanie z cyklu „CZARNE NA BIAŁYM” z udziałem Marcina Wichy – laureata Nagrody Literackiej NIKE 2018, autora książki „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 6 grudnia, o godz. 18.30 w Galerii Władysława Hasiora. Rozmowę poprowadzi Maciej Krupa.
( 30 Listopada 2018)
Wieczór w Czerwonym Dworze
(żródło: )

3 grudnia 2018 godz. 18:00 Willa Czerwony Dwór, Kasprusie, Zakopane   Książka Lesława Dalla Kwatera Legionistów Polskich na Nowym Cmentarzu w Zakopanem wydana przez Gminę Miasta Zakopane w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę jest wydarzeniem historycznym dla Zakopanego i Podhala. Wieloletnie badania archiwów, rozmowy z rodzinami poległych legionistów, żmudne poszukiwania fotografii opisywanych osób, badanie ksiąg w kancelariach parafialnych zaowocowało książką, dokumentującą losy generałów Wojska Polskiego, legionistów pochowanych w Kwaterze Legionistów na Nowym Cmentarzu oraz pozostałych dwóch cmentarzach w Zakopanem. Pomnik Legionistów postawiony w listopadzie 1925 roku stanowi dla Zakopiańczyków miejsce wyjątkowo ważne. Świadczą o tym palące się znicze nie tylko w dniu 1 listopada. Tu także od 11 listopada 1990 roku odbywają się oficjalne uroczystości z okazji kolejnych rocznic odzyskania niepodległości. Książka Lesława Dalla wydobywa z mroku niepamięci poszczególnych bohaterów walczących o wolną Polskę. Poprzez biogramy Autor w imieniu nas wszystkich oddaje im hołd.
( 29 Listopada 2018)
Zakopiańskie Mikołajki - 8 grudnia 2018 r. - Plac Niepodległości
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula serdecznie zaprasza na zimowy festyn rodzinny - Zakopiańskie Mikołajki, który odbędzie się w sobotę 8 grudnia na Placu Niepodległości w Zakopanem! Kulturalny Plac Niepodległości już tradycyjnie w drugą sobotę grudnia zamieni się w miejsce pełne świątecznych atrakcji! To już czwarta edycja plenerowej imprezy mikołajkowej dla dzieci, podczas której najmłodsi wraz z rodzicami będą mogli wspólnie obejrzeć specjalnie przygotowany program artystyczny oraz wziąć udział w licznych konkursach, a przede wszystkim spotkać się ze św. Mikołajem rozdającym prezenty.
( 28 Listopada 2018)
Otwarcie Galerii Sztuki Ludowej
(żródło: )

Okres Adwentu i nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia to czas zakupów upominków. Dlatego właśnie 28 listopada w Czerwonym Dworze otwieramy dla Państwa Galerię Sztuki Ludowej, w której zakupić będzie można tradycyjną sztukę Podhala, rękodzieło, wyroby twórców, artystów podhalańskich. Malarstwo na szkle, wyroby ze skóry, rzeźby, haftowane obrusy, chustki, spinki i rozetki, drewniane szkatułki i wiele innych pięknych przedmiotów. Nie zabraknie też elementów góralskiego odzienia, płyt z kolędami i góralskimi pastorałkami oraz publikacji. W Czerwonym Dworze znajdziecie Państwo góralski upominek na każdą kieszeń. Centrum Kultury Rodzimej willa Czerwony Dwór Zakopane ul. Kasprusie 27. 28 listopada 2018 godz. 16:00
( 22 Listopada 2018)
Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Stanisławowi Barabaszowi
(żródło: )

Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Stanisławowi Barabaszowi – pierwszemu polskiemu dyrektorowi Szkoły Przemysłu Drzewnego w Zakopanem, odbędzie się 28 listopada 2018 r. o godz. 16:00 w budynku Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.
( 21 Listopada 2018)
Spotkanie z cyklu „CZARNE NA BIAŁYM” z udziałem Krzysztofa Środy
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane, Wydawnictwo Czarne, Muzeum Tatrzańskie oraz Fundacja „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” zapraszają na spotkanie z cyklu „CZARNE NA BIAŁYM” z udziałem Krzysztofa Środy, autora książki Las nie uprzedza. Spotkanie odbędzie się dnia 22 listopada 2018 roku, w czwartek, o godz. 18:00, w Galerii Dom Doktora w Zakopanem przy ulicy Witkiewicza 19. Wstęp wolny.
( 19 Listopada 2018)
I Zakopiańskie Variete
(żródło: )

Zapraszamy serdecznie na pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście - ZAKOPIAŃSKIE VARIETE, czyli cykliczne spotkanie ze sztuką w kabaretowej oprawie, utrzymujące się z pieniędzy zbieranych do kapelusza. Aby wszyscy Państwo mogli zobaczyć spektakl, będziemy grali 2 razy. Kiedy? NIEDZIELA, 2 GRUDNIA 2018, 16:30 - I spektakl NIEDZIELA, 2 GRUDNIA 2018, 19:00 - II spektakl Gdzie? HALA SPORTOWA PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 W ZAKOPANEM - Nowotarska 42 (wejście od ulicy Chramcówki) Dla kogo gramy? DLA MAŁYCH I DUŻYCH DARMOWE WEJŚCIÓWKI do odebrania przy wejściu LICZBA WEJŚCIÓWEK OGRANICZONA - wpuszczamy od 16 (I spektakl) i 18:30 (II spektakl) !!! PODCZAS VARIETE BĘDZIEMY ZBIERALI WOLNE DATKI DO KAPELUSZA !!! Tematem spektaklu są zbliżające się Mikołajki. Wystąpią dla Państwa artyści z całej Polski w tym uczestnicy programu Mam Talent. Przedstawią m.in sztukę cyrkową, grę na instrumentach, śpiew i taniec. Całość prezentowana jest w kabaretowej otoczce. ZAKOPIAŃSKIE VARIETE organizowane jest przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Janusza Korczaka w Zakopanem we współpracy z Fundacją Sztukmistrze z Lublina. !!! ZAPRASZAMY !!!
( 19 Listopada 2018)
Święto Odzyskania Niepodległości z Muzeum Tatrzańskim!
(żródło: )

Wyjątkowe, oprowadzanie kuratorskie po wystawie Rzeczpospolita Zakopiańska 1918 W dniu Święta Niepodległości bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie "Rzeczpospolita Zakopiańska 1918", które poprowadzi Lesław Dall. Wstęp do Galerii w tym dniu jest bezpłatny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego.   11 listopada (niedziela) godz. 16.00 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza ul. Zamoyskiego 25 Godziny otwarcia: 15.00-18.00
( 9 Listopada 2018)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2018