E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Zakopane
TATRZAŃSKIE MUSEALIA 2020 – ŚWIĘTO MUZEUM TATRZAŃSKIEGO
 dodano: 10 Sierpnia 2020    (źródło: http://muzeumtatrzanskie.pl/tatrzanskie-musealia-2020-swieto-muzeum-tatrzanskiego/)

Muzeum Tatrzańskie: serdecznie zaprasza 14, 15 i 16 sierpnia 2020 r. do wspólnego świętowania i zabawy. Tatrzańskie Musealia to wyjątkowy festiwal łączący historię z nowoczesnością. Organizowane są one przez najstarszą instytucję kulturalną w regionie. W ten wyjątkowy weekend każdy znajdzie w Muzeum Tatrzańskim coś dla siebie – taternik i turysta, lokalny mieszkaniec i przyjezdny, rodzice i dziecko.


Część wydarzeń Tatrzańskich Musealiów, które organizowane są w ramach projektu pt. „Rok Tytusa Chałubińskiego” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020.
Szczegółowy program wydarzeń:

ŚLADAMI TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO” GRA MIEJSKA

PIĄTEK 14 SIERPNIA GODZINA 9:00

Przygotowane przez nas wydarzenie to aktywna forma odszukiwania i poznawania różnych miejsc, które nie zawsze są dostrzegane podczas „zwykłego” zwiedzania. Start: w jednym z wyznaczonych punktów, które trzeba odwiedzić w ramach zabawy. Uczestnicy dowolnie układają sobie plan odwiedzenia poszczególnych miejsc. Będą to lokalizacje bezpośrednio związane z doktorem Tytusem Chałubińskim, patronem Muzeum Tatrzańskiego. Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich, którzy chcą spędzić wakacyjny czas rodzinnie, aktywnie i przy dobrej zabawie, nabywając jednocześnie dawkę nowej wiedzy!

Materiały (wykaz punktów i plan gry) zostaną opublikowane na stronie internetowej Muzeum Tatrzańskiego 13 sierpnia.

Finał akcji:

Muzeum Stylu Zakopiańskiego willa „Koliba”

Ulica Kościeliska 18

GODZINA 18:00

SOBOTA 15 sierpnia

START PRZY OCZKU WODNYM NA ZAKOPIAŃSKICH KRUPÓWKACH

GODZINA 10:00

Wycieczka – 15 sierpnia – niezwykła wyprawa na Halę Gąsienicową. Jej uczestnikom towarzyszyć będzie: Wojciech Szatkowski kustosz Muzeum Tatrzańskiego oraz aktorzy Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, którzy zaprezentują interpretacje wybranych tekstów autorstwa Tytusa Chałubińskiego. Dodatkową atrakcją będą przygotowane przez artystów inscenizacje: przy oczku wodnym przy Krupówkach i potem podczas stacji przesiadkowej w Kuźnicach. Następnie wycieczka rusza dalej już na tatrzańskie szlaki aż do miejsca docelowego: schroniska PTTK „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej, gdzie odbędzie się artystyczny i turystyczny finał wyprawy.

KSIĘGARNIA MUZEALNA

CZYNNA OD GODZ. 13:00 do 15:00

Muzeum Stylu Zakopiańskiego – willa „Koliba”

Ulica Kościeliska 18

Zapraszamy do księgarni muzealnej! Będzie to doskonała okazja do rozmowy z ekspertami o naszych książkach i planach wydawniczych. Dla naszych gości przewidujemy z okazji Święta Muzeum Tatrzańskiego promocyjne ceny książek!

NIEDZIELA 16 SIERPNIA

MUZEUM STYLU ZAKOPIAŃSKIEGO – WILLA „KOLIBA” JAKIEJ NIE ZNACIE

GODZINY 11:00 i 20:00

WILLA „Koliba” Zakopane, ul. Kościeliska

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe zwiedzanie przepięknej, drewnianej willi wybudowanej w stylu zakopiańskim. Oprowadzający dr hab. Zbigniew Moździerz opowie nie tylko o tajemnicach budynku, ale i o samym twórcy stylu Stanisławie Witkiewiczu. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja e-mailowa na adres: promocja@muzeumtatrzanskie.pl

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Ze względu na pandemię koronawirusa na wydarzenia zaplanowane wewnątrz budynków niezbędna jeszcze wcześniejsza rezerwacja e-mailowa na adres promocja@muzeumtatrzanskie.pl

Fotografia: Emilia Pomiankiewicz-Wagner«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1400

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024