E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Kultura

Kultura
Koncert WOWA z Charkowa - Akustycznie
(żródło: )

WYDARZENIE: Koncert WOWA z Charkowa - Akustycznie DATA: 03 luty 2017 GODZ.: 20:00 MIEJSCE: Piwnica u Winiarskich, ul. Królowej Jadwigi 48, Nowy Targ WWW: www.wowazcharkowa.dl.pl
( 18 Stycznia 2017)
Dramat obyczajowy "Zatraceniec"
(żródło: )

W środę 18 stycznia o 19.00 po raz ostatni tej zimy zostanie wystawiony "Zatraceniec".
( 16 Stycznia 2017)
Występ zespołu regionalnego "Zawaternik"
(żródło: )

W czwartkowy wieczór na scenie Domu Ludowego wystąpi zespół regionalny "Zawaternik" z Leśnicy-Gronia. Serdecznie zapraszamy.
( 16 Stycznia 2017)
Spotkanie z Magdaleną
(żródło: )

Szanowni Państwo, pięknie zapraszam na pierwszą oficjalną promocję mojej powieści "Magdalena" - 19 stycznia 2017 r. (w czwartek) o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem przy Łukaszówkach. Spotkanie potrwa ok. półtorej godziny.
( 16 Stycznia 2017)
Wernisaż wyjątkowego malarstwa tuszowego - Wiersze skrywają obrazy, a obrazy wiersze
(żródło: )

Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Anna Wende-Surmiak zaprasza na wernisaż wyjątkowego malarstwa tuszowego autorstwa trzech artystów: Agaty Jóźwiak, Konrada Świtały i Lecha Żurkowskiego - Wiersze skrywają obrazy, a obrazy wiersze . Zjawiskowe pejzaże tatrzańskie wykonane nietypową techniką inspirowaną chińskim malarstwem tuszowym będzie można obejrzeć już w piątek 13 stycznia 2017 o godzinie 18 w Galerii Władysława Hasiora, ul. Jagiellońska 18 b, Zakopane.
( 10 Stycznia 2017)
Harmonogram wydarzeń kulturalnych w BCK "Dom Ludowy"
(żródło: )


( 31 Grudnia 2016)
Występ zespołu regionalnego "Mali Wiyrchowianie"
(żródło: )

W czwartek (5 stycznia) o godz. 19.00 zapraszamy na występ zespołu regionalnego "Mali Wiyrchowianie" z Bukowiny Tatrzańskiej. W programie taniec, muzyka i śpiew wykonany z radością i energią młodego pokolenia górali. Serdecznie zapraszamy pod strzechę Domu Ludowego!!!
( 31 Grudnia 2016)
Sztuka teatralna "Zatraceniec"
(żródło: )

Nowy Rok zaczynamy od sztuki teatralnej "Zatraceniec", która odbędzie się tradycyjnie we środę tj. 4 stycznia o godz. 19.00.
( 31 Grudnia 2016)
"Bukowiańskie Jasełka" w Domu Ludowym
(żródło: )

Zapraszamy na kolejne spotkanie z góralskim kolędowaniem. 30 grudnia o 18.00 w Domu Ludowym dzieci z zespołu regionalnego "Orlynta"  przedstawią "Jasełka". Prócz tradycyjnego spotkania przy żłóbku,  nie zabraknie też góralskiego śpiewu i tańca. Serdecznie zapraszamy!!!
( 28 Grudnia 2016)
"Zatraceniec"
(żródło: )

28 grudnia o 19.00 Regionalny Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej, wystawi sztukę "Zatraceniec".
( 22 Grudnia 2016)
Jasełka
(żródło: )

26 grudnia o 15.00 zespół "Mali Wiyrchowianie" z Bukowiny Tatrzańskiej zaprasza na wspólne kolędowanie.
( 22 Grudnia 2016)
Koncert Sylwestrowy O SOLE MIO!
(żródło: )

31 grudnia o godz. 19.00 w Kinie "Sokół" odbędzie się Galowy Koncert Sylwestrowy "O Sole Mio" w wykonaniu Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej, który przeniesie nas w muzyczny klimat Morza Śródziemnego.
( 20 Grudnia 2016)
MUZEUM TATRZAŃSKIE ZAPRASZA NA WSPÓLNE KOLĘDOWANIE Z HANKĄ RYBKĄ I MUZYKĄ GÓRALSKĄ
(żródło: )

Nic tak nie przybliża świątecznej atmosfery jak kolędy i pastorałki, dlatego pragniemy wspólnie z gośćmi przebywającymi w Zakopanem jak i mieszkańcami miasta spotkać się w wyjątkowy wieczór 27 grudnia (wtorek) i wspólnie zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy.
( 17 Grudnia 2016)
84 salon poezji
(żródło: )

Gośćmi 84 salonu poezji na który zapraszamy w dniu 18 grudnia 2016 r. o godz. 11.00 do Ratusza Miejskiego będą Hanna  Bieluszko i Wojciech Skibiński a czytać będą poezję o Aniołach. Wstęp wolny.
( 15 Grudnia 2016)
FONOTEKA TATRZAŃSKA
(żródło: )

W Muzeum Tatrzańskim kończą się prace związane z projektem „Fonoteka Tatrzańska”. Projekt – wsparty środkami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Województwa Małopolskiego - zakładał stworzenie w obrębie biblioteki muzealnej osobnego zbioru, na który składałyby się nagrania fonograficzne związane z historią i kulturą, tradycją i współczesnością regionu Tatr i Podtatrza. Wynik całorocznych działań to zebranie, cyfryzacja i skatalogowanie ponad stu nagrań, pośród których znajdują się różne rozmowy, wywiady i prelekcje. Ponadto zbiór archiwalny uzupełniony został o nowe rozmowy z przedstawicielami środowiska zakopiańskiego, m.in. z Elżbietą Berbeką, Krzysztofem Trebunią Tutką, Janem Karpielem Bułecką, Franciszkiem Bachledą Księdzularzem, Andrzejem Siekierką.
( 15 Grudnia 2016)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017   - Tatry Noclegi Zakopane online