E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Kultura

Kultura
III Pejzaż górski
(żródło: )

Zapraszamy na koncert z cyklu dźwięk, obraz i słowo w wykonaniu Agnieszki Grębowiec, Kingi Gruszczyńskiej i Jerzego "Jurasa" Gruszczyńskiego 24 lutego 2017 o godz. 19.00 w hotelu "Tatry" - Polana Zgorzelisko. Patronat honorowy Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli. Wstęp wolny.  Przejazd na koncert gratis, odjazd o godz. 18.00 z Placu Niepodległości w Zakopanem. Szczegóły na plakacie.
( 21 Lutego 2017)
Malarstwo Michała Kwarciaka - wernisaż
(żródło: )

Galeria Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu, ul. Kościuszki 4 - oddział Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ  w Nowym Sącz - nie chcąc spocząć na laurach po pierwszych 25 latach i pracując na kolejny tom monografii, przygotowała nową wystawę. Już od teraz i do 20 marca br. można oglądać malarstwo Michała Kwarciaka , a na wernisaż zapraszamy 24 lutego (piątek) 2017 r. o godz. 18.00. Wystawa zrealizowana jest w ramach wymiany artystycznej z Galerią Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu. Serdecznie zapraszamy do JATEK. Galeria Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu MCK SOKÓŁ Nowy Sącz
( 21 Lutego 2017)
Spotkanie z cyklu „CZARNE NA BIAŁYM” z udziałem Anety Prymaka-Oniszk, autorki książki "Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy"
(żródło: )

Wydawnictwo Czarne, Muzeum Tatrzańskie oraz Fundacja „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” zapraszają na spotkanie z cyklu „CZARNE NA BIAŁYM” z udziałem Anety Prymaka-Oniszk, autorki książki Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy . Rozmowę z autorką poprowadzi Michał Klinger.
( 20 Lutego 2017)
FINISAŻ WYSTAWY "WIERSZE SKRYWAJĄ OBRAZY, A OBRAZY WIERSZE. O MALOWANIU TUSZEM W TATRACH"
(żródło: )

Finisaż wystawy „Wiersze skrywają obrazy, a obrazy wiersze.  O malowaniu tuszem w Tatrach” Spotkanie z artystami: Agatą Jóźwiak, Konradem Świtałą i Lechem Żurkowskim, poświęcone chińskiego malarstwu tuszowemu. Uczestnicy będą mogli posłuchać opowieści artystów oraz zobaczyć przygotowane przez nich przykłady malarstwa chińskiego, a także poznać konteksty wschodnie w sztuce Zachodu. W spotkaniu udział weźmie również Karol Szostak, który opowie o swoich obrazach i inspiracjach. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 25 lutego, o godz. 17 w Galerii Władysława Hasiora
( 20 Lutego 2017)
Koncert jubileuszowy absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem
(żródło: )

Państwowa Szkoła Muzyczna I  stopnia  im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem zaprasza na spotkanie z Jakubem Lubowiczem  i Dawidem Lubowiczem.
( 20 Lutego 2017)
Promocja płyty "Atma 40"
(żródło: )

Dusza Karola z Atmy... na CD Oto jest! Nagrana po raz pierwszy w Atmie płyta z 20. Mazurkami op. 50 Karola Szymanowskiego w wykonaniu wspaniałej pianistki – Marioli Cieniawy, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie. Wydana została dzięki finansowemu wsparciu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Zakopane. Impulsem do jej realizacji stał się jubileusz 40-lecia zakopiańskiej Atmy, obchodzony w roku 2016. 
( 17 Lutego 2017)
Zerwany Kłos - film o bł. Karolinie Kózkównie
(żródło: )

W piątek 17 lutego na ekrany polskich wejdzie film „Zerwany Kłos” o męczeńskiej śmierci błogosławionej Karoliny Kózkówny, wyprodukowany przez Fundację Lux Veritatis wg scenariusza i w reżyserii Witolda Ludwiga. Już w dniu premiery film ten można będzie zobaczyć w kinie Sokół w Zakopanem.   Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.   Najbliższe seanse od 17 do 26 lutego o godz. 13:15 i 15:00 w kinie Sokół, ul. Orkana 2 w Zakopanem. Film w repertuarze kina do 2 marca. Możliwe są także dodatkowe seanse dla grup szkolnych lub parafialnych (kontakt tel. 602 462 962). Indywidualne bilety ulgowe w cenie 14 zł, bilety grupowe w cenie 12 zł.
( 16 Lutego 2017)
Występ zespołów regionalnych
(żródło: )

Czwartkowy wieczór to spotkanie z kulturą Spisza. O 19.00 wystąpią zespoły: "Ciardasie" i "Koce Łapki" z Czarnej Góry. Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” ul. Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska.
( 14 Lutego 2017)
Sztuka teatralna "Portki"
(żródło: )

W środę o 20.00 zapraszamy na sztukę teatralną "Portki" pióra Józefa Pitoraka. Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” ul. Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska.
( 14 Lutego 2017)
FERIE ZIMOWE W ZAKOPANEM!
(żródło: )

Zachęcamy serdecznie do udziału w zajęciach i spotkaniach organizowanych przez Muzeum Tatrzańskie.
( 14 Lutego 2017)
Z MIŁOŚCI DO TATR - AUTORSKIE OPROWADZANIE PO WYSTAWIE MONIKI KRAJEWSKIEJ
(żródło: )

14 lutego (wtorek) godz. 17 Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul Kościeliska 18   Muzeum Tatrzańskie zaprasza na autorskie oprowadzanie po wystawie Moniki Krajewskiej "Tatry i Psalmy. Nietradycyjna wycinanka żydowska" we wtorek, 14 lutego, o godz. 17. Artystka opowie o tym, jak spotkały się w jej pracach dwie pasje: sztuka żydowska i góry. Objaśni symbole wywodzące się z tradycji judaizmu i wplecione w obraz hebrajskie wersety zaczerpnięte z Biblii i liturgii, które w jej odczuciu najlepiej nadają się do wyrażenia piękna i grozy gór. Opowie o sposobach wykonania dawnej, ludowej wycinanki żydowskiej i o własnych eksperymentach z papierem, farbą i nożykiem. Serdecznie zapraszamy!
( 9 Lutego 2017)
WYSTAWA KARYKATUR KAZIMIERZA SICHULSKIEGO Z KOLEKCJI STANISŁAWA KARPOWICZA
(żródło: )

Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, (filia Muzeum Tatrzańskiego) Zakopane, ul Kościeliska 18   Muzeum Tatrzańskie zaprasza na wystawę Karykatur Kazimierza Sichulskiego z kolekcji Stanisława Karpowicza przedstawiającą znane osobistości środowiska zakopiańskiego okresu I Wojny Światowej. Kolekcja prezentowana jest w całości po raz pierwszy od 1981 roku.
( 9 Lutego 2017)
Koncert Trebunie Tutki "Karnawałowo w Kościelisku"
(żródło: )

„Karnawałowo w Kościelisku” - Koncert zespołu Trebunie -Tutki Dom Ludowy w Kościelisku Chotarz 453 , godz 19.00,  bilety w cenie : 40 zł., ulgowe 30 zł.* * Bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży do lat 12, a także osobom, które uiszczają opłatę klimatyczną na terenie Gminy Kościelisko oraz mieszkańcom Gminy Kościelisko. Bilety na koncerty można nabyć w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko ( ul. Nędzy Kubińca 76) oraz w miejscu odbywania się koncertu na godzinę przed jego rozpoczęciem.  Informacje i rezerwacje w dni robocze pod nr tel 18 20 70 051
( 7 Lutego 2017)
Wernisaż wystawy rysunku Sebastiana Króliszewskiego pt. "Rock w sepii"
(żródło: )

W imieniu artysty i Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy rysunku Sebastiana Króliszewskiego pt. "Rock w sepii" - 10.02.2017r. (piątek) o godz. 18:00 w sali wystawowej GOKR Kościelisko, ul. Nędzy-Kubińca 76 - Kościelisko.
( 6 Lutego 2017)
Wernisaż wystawy "Męskie malowanie"
(żródło: )

W dniu 3 –ego lutego 2017, w piątek o godz.17 w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego odbędzie się wernisaż wystawy „Męskie malowanie”. Na wystawie zostanie zaprezentowana twórczość plastyczna (malarstwo, grafika, rysunek) czterech uznanych artystów, których twórczość zazwyczaj kojarzona jest z inną dyscypliną sztuki niż sztuki wizualne. I tak do udziału w autorskim projekcie  Miejskiej Galerii Sztuki, zaproszonych zostało czterech wybitnych polskich muzyków, którzy z powodzeniem zajmują się (lub też zajmowali, w tym gronie jest nieżyjący Władysław Trebunia Tutka), twórczością plastyczną.
( 1 Lutego 2017)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017   - Tatry Noclegi Zakopane online