E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Kultura
5. Zakopiański Festiwal Literacki
 dodano: 10 Sierpnia 2020    (źródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2020-08/5-zakopianski-festiwal-literacki)

Tegoroczna, piąta już edycja Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego odbędzie się 14 - 16 sierpnia 2020 r. pod hasłem „Moc słów". W ramach Festiwalu odbywać się będą spotkania autorskie, promocje książek, wystawy, koncerty, warsztaty literacko-plastyczne, warsztaty animacji filmowej. Wydarzeniem wieńczącym Festiwal będzie przyznanie Nagrody Literackiej Zakopanego.Celem festiwalu jest nawiązanie i przywrócenie pamięci o literackiej i kulturalnej tradycji Zakopanego, którą tworzyły takie nazwiska jak Witkacy, Kasprowicz, Szymanowski, Stryjeńska, Makuszyński i wielu innych. Ponadto, niezwykle istotne jest zaproszenie pod Tatry wybitnych, docenianych i nagradzanych literatów.

Zakopiański Festiwal Literacki, który zadebiutował na kulturalnej mapie Polski w roku 2016, nawiązuje do bogatej tradycji literackiej Zakopanego. Stanowiło ono centrum życia kulturalnego w latach 20-tych ubiegłego wieku, było miejscem wypoczynku i twórczej działalności wybitnych polskich pisarzy. Zakopane już od pięciu lat staje się w sierpniu literacką stolicą.
 
Miejsce: plac Niepodległości, Zakopane
2020-08-14 - 2020-08-16 od 11:00 do 20:00
Organizator: Miasto Zakopane, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem, Zakopiańskie Centrum Kultury
Strona www: https://literackifestiwal.zakopane.eu/
E-mail: literackifestiwal@biblioteka.zakopane.eu

https://literackifestiwal.zakopane.eu/program.html«« Powrót do listy wiadomości


 Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1134

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024