E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Podhale

Podhale
"Innowacyjne Safari" - ułatwienie dostępu do wiedzy specjalistycznej środowisk naukowych
(żródło: )

W imieniu organizatora Województwa Małopolskiego, zapraszamy wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców z sektora MŚP do wzięcia udziału w "Innowacyjnym Safari" - inicjatywie mającej na celu ułatwienie dostępu do wiedzy specjalistycznej środowisk naukowych, dotyczącej tematyki rolnictwa, żywności oraz turystyki.
( 28 Października 2020)
Kampania edukacyjna NFZ „Świadomy pacjent – skuteczna terapia”
(żródło: )

Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie w upowszechnieniu kampanii edukacyjnej „Świadomy pacjent – skuteczna terapia”, realizowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia wspólnie z Naczelną Izbą Lekarską i Naczelną Izbą Aptekarską. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na problem przyjmowania przez pacjentów zbyt dużej ilości leków. Hasło programu brzmi: „Nie igraj z lekami. W grę wchodzi Twoje zdrowie!” [PDF] https://akademia.nfz.gov.pl/polipragmazja/  
( 26 Października 2020)
Program "8 tygodni do zdrowia"
(żródło: )

Projekt NFZ „8 tygodni do zdrowia” jest cyklem profilaktyczno-edukacyjnym, zachęcającym Polaków do korzystania z gotowych do przeprowadzenia treningów opracowanych wspólnie przez lekarza, trenera, fizjoterapeutę i psychologa. Informacje o programie dostępne są na stronie: https://akademia.nfz.gov.pl/8-tygodni-do-zdrowia/
( 19 Października 2020)
Małopolski Festiwal Innowacji - DziałaMY!
(żródło: )

Małopolski Festiwal Innowacji - w tym roku on-line! Później – ale jest, inny – ale równie atrakcyjny, już 19 października 2020 r. startuje 10. Małopolski Festiwal Innowacji! Zapraszamy na tydzień pełen innowacyjnych wrażeń!
( 12 Października 2020)
Nieodpłatna pomoc prawna i obywatelska dla mieszkańców
(żródło: )

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez POWIAT TATRZAŃSKI, w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, w tym nieodpłatne mediacje. Celem jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników i doradców obywatelskich.
( 29 Września 2020)
Cykl spotkań "Między nami pod Tatrami"
(żródło: http://domludowy.pl/)

Zapraszamy od 18 września do 16 października 2020 r. na cykl spotkań "Między nami pod Tatrami" - Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” ul. T. Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska http://domludowy.pl/
( 16 Września 2020)
Głodówka/NB - Renowacja Kaplicy Betlejemskiego Światełka Pokoju - 26-27 IX 2020 r.
(żródło: )

Wszystkich, którym bliska sercu jest Kaplica na Głodówce, koneserom pięknych widoków, bywalcom góralskich posiadów zapraszamy 27.09.2020 r. na ostatnią w tym sezonie letnim i w tej wersji kaplicy mszę świętą o godz. 17.00. Po uczcie duchowej zapraszamy na pieczonego ziemniaczka i kiełbaskę przy muzyce góralskiej na Brzegowską nutę. Całości dopełni kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży zasili budżet na renowację Kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju.
( 22 Września 2020)
Cykl filmów edukacyjnych „Moja mała ojczyzna – miejsca, ludzie, wydarzenia” w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej
(żródło: )

Pora nadrobić zaległości… zapraszamy do oglądania najnowszych odcinków „Moja mała ojczyzna – miejsca, ludzie, wydarzenia” – cyklu filmów edukacyjnych realizowanych dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura w sieci”. Bartłomiej Koszarek – dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury – zabierze nas w niezwykłą podróż po gminie Bukowina Tatrzańska. Wspaniała okazja, by poznać bliżej naszą Małą Ojczyznę. http://domludowy.pl/projekty
( 15 Września 2020)
Konkurs o tytuł "Społecznika Roku 2020" tygodnika "Newsweek Polska"
(żródło: )

Znasz osobę, która bezinteresownie pomaga innym w czasie epidemii? A może kogoś, kto od lat udziela się społecznie, wspierając najbardziej potrzebujących i aktywizując społeczności lokalne? Zgłoś ją do dwunastej edycji konkursu o tytuł „Społecznika Roku” tygodnika „Newsweek Polska”. Termin składania wniosków upływa 30 września 2020 r.
( 15 Września 2020)
Konkurs zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! - III edycja
(żródło: )

Wojewoda Małopolski Łukasz KMITA, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Paweł NOWAK, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Damian KONIECZNY, Dyrektor Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce Jan GODŁOWSKI serdecznie zapraszają solistów i zespoły z województwa małopolskiego do udziału w Konkursie zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! - III edycja #Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska! Zgłoszenia prosimy nadsyłać w terminie do 5 października 2020 r. na adres: zaspiewajityniepodleglej@muw.pl
( 15 Września 2020)
#NajważniejszeWrócić cz.4 - Co koronawirus zmienił w turystyce górskiej?
(żródło: )

#NajważniejszeWrócić - szczególnie z wędrówek po górskich szlakach. Małopolska Organizacja Turystyczna od lat konsekwentnie promuje małopolskie góry, a teraz razem z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym - TOPR podejmujemy niezwykle ważny temat edukacji o bezpieczeństwie w górach.
( 11 Września 2020)
Zgłoś zadanie do BO Małopolska i zmień swoją okolicę!
(żródło: )

1 września wystartował nabór zadań do 5. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Mieszkańcy Małopolski mają czas do połowy października, żeby złożyć zadanie i zebrać wymagane 30 podpisów poparcia. Na najlepsze zwycięskie zadania Zarząd Województwa Małopolskiego przeznacza w sumie 12 mln zł.
( 4 Września 2020)
Kresy zaścianków szlacheckich w Karpatach Wschodnich
(żródło: https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/2020-08/kresy-zasciankow-szlacheckich-w-karpatach-wschodnich)

Bohaterami opowieści są współcześni mieszkańcy karpackich wsi na zachodniej Ukrainie, potomkowie drobnej szlachty z czasów Rzeczpospolitej. Prelegentka spotkania dr Magdalena Kwiecińska prowadziła z nimi przez kilka lat rozmowy o ich świadomości historycznej, zwyczajach, genealogii, poczuciu tożsamości, aby zebrać, przechowane w pamięci świadectwa minionych czasów. Określone przez nich typy zachowań i obyczaje tworzą wyjątkowo interesujący na początku XXI wieku fenomen społeczno-kulturowy.
( 21 Sierpnia 2020)
XI edycja Europejskich Targów Produktów Regionalnych
(żródło: http://www.produkty-regionalne.eu/aktualnosci/296.html?title=przed_nami_juz_xi_edycja_europejskich_targow_produktow_regionalnych._)

Już teraz zapraszamy Was na kolejną edycję Europejskich Targi Produktów Regionalnych. Mimo czasu pandemii, Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury podjęła decyzję o zorganizowaniu imprezy, choć w nieco okrojonej formie.
( 10 Sierpnia 2020)
Ograniczenia w ruchu podczas TDP w Bukowinie Tatrzańskiej
(żródło: )

Szanowni Mieszkańcy i Turyści !!!!!!!! W tym roku kolarze 77. Tour de Pologne zagoszczą w Gminie Bukowina Tatrzańska w dniu 8 sierpnia 2020r. (sobota).
( 6 Sierpnia 2020)
Archiwum
Pierwszy «« (1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2024