E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Podhale
Małopolski Festiwal Innowacji - DziałaMY!
 dodano: 12 Października 2020

Małopolski Festiwal Innowacji - w tym roku on-line! Później – ale jest, inny – ale równie atrakcyjny, już 19 października 2020 r. startuje 10. Małopolski Festiwal Innowacji! Zapraszamy na tydzień pełen innowacyjnych wrażeń!


MFI to coroczne święto innowacji, które pozwala poznawać know how, nowe technologie, wynalazki oraz niezwykłych ludzi. Małopolska już po raz dziesiąty łączy biznes, naukę, administrację i społeczność w celu promocji innowacyjności i przedsiębiorczości.

Wspólnie z partnerami przygotowaliśmy ponad 40 różnorodnych wydarzeń. W przeważającej większości odbywać się będą w formule on-line. Być może nie zobaczymy się w cztery oczy, ale dzięki temu spotkamy się w znacznie szerszym gronie, na zdecydowanie bardziej elastycznych zasadach!

Zaczynamy już 19 października konferencją inaugurującą Festiwal, której tematyka została zbudowana wokół zagadnienia sharing economy. Dzisiaj możemy dzielić się niemal wszystkim – zasobami, umiejętnościami, usługami, przestrzenią. Ograniczeniem dla tej idei jesteśmy tylko my i nasze przyzwyczajenia. Podczas konferencji przybliżymy ideę dzielenia się i jej roli w rozwoju gospodarczym oraz odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości w sesji Q&A. Na konferencję „Mnożenie przez współdzielenie – sharing economy, dlaczego warto!?” możecie zapisać się tutaj. (https://www.innowacyjna.malopolska.pl/malopolski-festiwal-innowacji/konferencja/)

Podczas znanego już i lubianego cyklu „Przy kawie o innowacjach” porozmawiamy o przyspieszonej transformacji cyfrowej społeczeństwa, o customer experience oraz o kreowaniu wizerunku marki. Do dyskusji zaprosiliśmy ekspertów znających te tematy od podszewki. Na warsztaty „Przy kawie o innowacjach” zapiszecie się tutaj. (https://www.innowacyjna.malopolska.pl/malopolski-festiwal-innowacji/przy-kawie-o-innowacjach/)

Warto również zapoznać się z ofertą przygotowaną przez naszych partnerów - w tym roku mamy okazję odwiedzić całkiem nowe miejsca!

Swoje podwoje w stacjonarny lub zdalny sposób otworzą między innymi centra R&D: Mitsubishi Electronics oraz BWI Group. Zobaczymy tam jak może funkcjonować fabryka przyszłości. Specjaliści z Nowego Stylu opowiedzą o tym, jak zaprojektować swoje miejsce pracy, pracownicy ATMAT zaprezentują wydrukowany na drukarkach 3D egzoszkielet ułatwiający rehabilitację, a miłośnicy awiacji będą mieli okazję poznać w Balicach innowacje w branży lotniczej.

Szereg wydarzeń zostało przygotowanych specjalnie z myślą o przedsiębiorcach. W ich ramach będzie można poznać zagadnienia HR, zarządzania zespołem oraz employer branding i jego roli w małym biznesie. Dowiemy się jakie są możliwości finansowania innowacyjnych projektów, w tym wspólnych przedsięwzięć z naukowcami. Poznamy też zasady współpracy w ramach inicjatywy Awangarda – kto wie, może to będzie pierwszy krok, by się do niej przyłączyć.

Szeroką ofertę spotkań przygotowało Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS. Dowiemy się na nich, jak możliwości badawcze SOLARISa umożliwiają walkę z wirusami oraz czy warto skorzystać z synchrotronu by przyśpieszyć innowacje w swojej firmie.

Młodych przedsiębiorców mających pomysł na swój startup zainteresuje z pewnością Idea Development Camp 2020! Zapraszamy też na poranek z innowacjami i „Śniadanie z przedsiębiorcą” przygotowane przez Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Rolniczego.

Niezwykłą gratką dla miłośników nowych technologii będzie z pewnością filmowa strefa wynalazków. Poznamy niemal 30 niezwykłych przedmiotów i technologii stworzonych w ostatnim czasie w naszym regionie. Zapoznać się będzie można z nimi już od początku trwania Festiwalu, czyli od 19 października na naszej festiwalowej stronie!

Szczegółowy program festiwalu znaleźć można tutaj.
(https://www.innowacyjna.malopolska.pl/malopolski-festiwal-innowacji/program/ )

https://youtu.be/pS5qvZHyPmY

Ambasadorką tegorocznego Festiwalu została Anna Ledwoń, właścicielka More Bananas oraz główna organizatorka CRASH Mondays.

- Zdecydowałam się zostać Ambasadorką tegorocznego Małopolskiego Festiwalu Innowacji, bo wierzę, że mam coś do powiedzenia – mówi Ledwoń. - Właśnie dzięki innowacjom możemy spotkać się w tej obecnej sytuacji, co jest chyba najlepszym dowodem na to, że innowacje warto wspierać i technologia jest czymś dobrym – o ile wykorzystujemy ją w dobry sposób. Tego właśnie uczy i będzie uczyć Małopolski Festiwal Innowacji – naszym zdaniem warto sprawdzić! Tym bardziej, że udział w tegorocznym Małopolskim Festiwalu Innowacji jest tak łatwy jak nigdy dotąd – z każdego miejsca w Polsce, wystarczy komputer lub telefon i Internet!.

https://www.youtube.com/watch?v=BR2zd-wYl38

Zapraszamy!

Zachęcamy do odwiedzenia również naszych mediów społecznościowych, gdzie znajdziecie szereg informacji podanych w lekki i przyjazny sposób:
FB: https://www.facebook.com/innowacyjnamalopolska
YT: https://www.youtube.com/user/iMalopolska
Zapraszamy na tydzień innowacji! 19-25 października!

Głównym organizatorem Małopolskiego Festiwalu Innowacji jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Innowacyjna Małopolska, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – poddziałanie 3.3.1 RPO WM 2014-2020.«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    534

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2021