E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Kultura

Kultura
Teatr CHRZĄSZCZ W TRZCINIE
(żródło: )

Teatr CHRZĄSZCZ W TRZCINIE grudzień 2017 r.  Rabka-Zdrój, ul. Parkowa 5 /Galeria MOK Pod Aniołem/   Teatr CHRZĄSZCZ W TRZCINIE i Stowarzyszenie Lokomotywa zapraszają na spektakle dla najmłodszych. Przyjazna atmosfera, kameralna przestrzeń, bliski kontakt z widzem, interaktywność pozwolą dzieciom spokojnie i bezstresowo rozpocząć przygodę z teatrem. W grudniu dodatkowe atrakcje: spotkanie z Mikołajem i Sylwester dla maluchów.
( 12 Grudnia 2017)
Wernisaż wystawy "Góry - morze"
(żródło: )


( 11 Grudnia 2017)
Zakopiańskie Targi Sztuki
(żródło: )


( 11 Grudnia 2017)
Święto Kina już 9 i 10 grudnia!
(żródło: )

Już w najbliższy weekend, 9-10 grudnia widzowie z całej Polski będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - po raz czwarty odbędzie się ogólnopolskie „Święto Kina”. W akcję włączyło się także nowe Kino Miejsce, które w ten weekend rozpoczyna działalność i prezentowanie stałego repertuaru.
( 6 Grudnia 2017)
Kino, którego szukasz: Maudie
(żródło: )

7 grudnia o godz. 19:00 w Kinie Sokół, ul. Orkana 2 odbędzie się ostatnia projekcja z tegorocznego cyklu "Kino, którego szukasz". Zobaczymy film   "Maudie" ( 2017 , produkcja Irlandia, Kanada, reż.   Aisling Walsh, gatunek - biograficzny, dramat, romans ). Zaprasza Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, Kino Sokół i koordynatorka cyklu Elżbieta Krzemińska-Owczarz. Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula.
( 6 Grudnia 2017)
184. Wieczór na Harendzie
(żródło: )

Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza zaprasza na ostatnie spotkanie w tym roku, realizowane w ramach projektu "Harenda - Dom Poezji. 130. rocznica przywdziania habitu przez Adama Chmielowskiego, św. Brata Alberta (cykl wydarzeń literackich„Wieczory na Harendzie”).  8 grudnia o godz. 19.00 , Muzeum Jana Kasprowicza, Harenda 12
( 5 Grudnia 2017)
MIKOŁAJ Z „BAŁWANEM W LODÓWCE”
(żródło: )

6 grudnia (środa) Godz. 15 Galeria Władysława Hasiora (filia Muzeum Tatrzańskiego)   Mikołajkowe warsztaty plastyczne to świetna okazja do zapoznania się z techniką tworzenia asamblaży, do której wykorzystamy stare, nikomu już niepotrzebne zabawki. Zajęcia połączymy z przyjemnym czytaniem książki dla dzieci „Bałwan w lodówce”. Będzie można porozmawiać z jej ilustratorem – Krzysztofem Gawronkiewiczem oraz autorem – Łukaszem Gorczycą, według którego wszystkie dzieci są artystami, tylko niektóre potem z tego wyrastają…
( 1 Grudnia 2017)
Koncert zespołu AudioFeels
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na koncert zespołu AudioFeels, który odbędzie się w ramach Festynu Rodzinnego Zakopiańskie Mikołajki, 9 grudnia o godzinie 15.30 na Placu Niepodległości przy Krupówkach. Wstęp wolny
( 28 Listopada 2017)
Wernisaż wystawy Grupy Artystycznej M37A Dialog z awangardą
(żródło: )

Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Grupy Artystycznej M37A Dialog z awangardą, który odbędzie się w sobotę 2 grudnia o godz. 18:02 w Galerii Władysława Hasiora.
( 27 Listopada 2017)
41. KONKURS ATP - OGŁOSZENIE WYNIKÓW I OTWARCIE WYSTAWY POKONKURSOWEJ
(żródło: )

Jak zawsze w listopadzie zapraszamy na ogłoszenie wyników Konkursu Amatorskiej Twórczości Plastycznej i otwarcie wystawy pokonkursowej, w głównym holu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, w sobotę, 25 listopada 2017, o godz. 15.30. Nagrody, w dwóch kategoriach: sztuki ludowej i amatorskiej, wręczymy Zwycięzcom podczas gali na sali widowiskowej, z udziałem zespołu regionalnego"Hyrni". Poczęstunek dla gości wernisażu zapewnia "Karczma u Borzanka". Zapraszamy gorąco!
( 21 Listopada 2017)
Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej w Nowym Targu
(żródło: )

Zapraszamy na wspaniały na spektakl " W krainie operetki i musicalu" w wykonaniu Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej.  Będzie to niezapomniana podróż muzyczną przez najpiękniejsze historie miłosne operetki i musicalu. Artyści, którzy wystąpią w koncercie, reprezentują najwyższy poziom i z powodzeniem biorą udział w projektach międzynarodowych, gdzie odnoszą najwyższe sukcesy. 23 listopada 2017 / bilet: 100zł
( 21 Listopada 2017)
Przegląd Adaptacji Filmowych Twórczości Josepha Conrada
(żródło: )

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem zaprasza na Przegląd Adaptacji Filmowych Twórczości Josepha Conrada w ramach obchodów 160. rocznicy urodzin pisarza. Wydarzenie, które Honorowym Patronatem objął Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, odbędzie się w dniach 1-3 grudnia 2017r. w nowym kinie studyjnym „Kino Miejsce”. Pokaz filmów otworzy film „Jej powrót” w reż. Witolda Orzechowskiego zrealizowany na podstawie noweli Conrada pt. Powrót.
( 20 Listopada 2017)
Teatr Rozrywki Zakopane - Repertuar
(żródło: )

Repertuar Teatru Rozrywki RZT Szymaszkowa (ul Szymaszkowa 1) na grudzień 2017 i styczeń 2018. REZERWACJA BILETÓW : 795 540 278 - CENA : 40 zł drugi za 50%
( 16 Listopada 2017)
Koncert In Memoriam Kodály Zoltán 2017
(żródło: )

Konsulat Generalny Węgier w Krakowie oraz   Muzeum Karola Szymanowskiego w   willi   „ Atma ”  mają zaszczyt zaprosić na koncert z okazji 50. rocznicy śmierci Zoltána Kodály’a  IN MEMORIAM KODÁLY ZOLTÁN 2017  w dniu 18 listopada o godz. 18.00 w willi „Atma”, ul. Kasprusie 19.
( 14 Listopada 2017)
SPOTKANIE Z CYKLU „CZARNE NA BIAŁYM” Z MARCINEM KĄCKIM
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopanego, Wydawnictwo Czarne, Muzeum Tatrzańskie, Zakopiańskie Centrum Kultury oraz Fundacja „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” zapraszają na spotkanie z cyklu „Czarne na białym” z Marcinem Kąckim autorem książki Poznań. Miasto grzechu . Spotkanie i promocja książki  odbędzie się dnia 18 listopada 2017, w sobotę, o godzinie 17:00 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem, os. Łukaszówki 4a. Wstęp wolny. Zapraszamy.
( 13 Listopada 2017)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2017