E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Kultura

Kultura
Podwieczorek muzealny i premiera V numeru magazynu NOT.FOT.
(żródło: )

Serdecznie zapraszamy w ten czwartek, 23 sierpnia, na godzinę 18:00 do Galerii Władysława Hasiora (Zakopane, ul. Jagiellońska 18b) na podwieczorek muzealny „Chcę być dobrym rzeźbiarzem! Czyli o początkach pracy Władysława Hasiora” połączony z premierą V numeru magazynu „NOT.FOT. Notatnik Fotograficzny Władysława Hasiora”.
( 20 Sierpnia 2018)
Występ zespołów regionalnych "Ciardasie" i "Koce Łapki"
(żródło: )

Zapraszamy w czwartek 23 sierpnia 2018 r. o godz. 19.00 na występ zespołów regionalnych z Czarnej Góry.
( 20 Sierpnia 2018)
Sztuka Teatralna „Gwołtu co sie nie robi”
(żródło: )

Zapraszamy w środę 22 sierpnia 2018 r. o 20.00 na sztukę teatralną "Gwołtu co sie nie robi!"
( 20 Sierpnia 2018)
Warsztaty sztuki i rękodzieła
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza do wzięcia udziału w kolejnych warsztatach sztuki i rękodzieła podhalańskiego. Zajęcia te to świetny sposób na kreatywne i twórcze spędzenie wolnego czasu.
( 17 Sierpnia 2018)
Sierpniowe koncerty w Dworcu
(żródło: )

Zapraszamy na sierpniowe muzyczne wydarzenia do Dworca / Zakopane, ul. Krupówki 12
( 16 Sierpnia 2018)
Jarmark Świętej Cecylii - Targowisko Instrumentów
(żródło: )

W ramach 50 Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich po raz pierwszy odbędzie się Jarmark Świętej Cecylii - Targowisko Instrumentów . W dniach 19 - 25 sierpnia w godzinach od 10.00 do 18.00 z radością zapraszamy do namiotu, w którym codziennie działać będzie dwadzieścia pracowni. W ciągu 7 dni będzie tam można spotkać ponad czterdziestu Twórców Instrumentów, którzy zapowiedzieli swój udział.
( 14 Sierpnia 2018)
WERNISAŻ WYSTAWY TATRY ANDRZEJA WRÓBLEWSKIEGO
(żródło: )

10 sierpnia (piątek) godz. 18.00 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza   Muzeum Tatrzańskie prezentuje wybór prac Andrzeja Wróblewskiego, przedstawiających tatrzańskie pejzaże z dwóch tek p.t. „Tatry I” i „Tatry II”, które powstały w latach 1952 – 1953 oraz obraz z 1957 – „Góry czerwone”. W tym ostatnim można odnaleźć charakterystyczne cechy stylu artysty, pozostałe akwarele i gwasze są swobodną i niezwykle sugestywną interpretacją gór, a właściwie atmosfery, nastroju, który może towarzyszyć wędrówkom i odkrywaniu miejsc pięknych i jednocześnie niedostępnych. Tatry były dla artysty bogatym źródłem inspiracji: „Ja chcę wyjść z siebie, przejść siebie, dokonać rzeczy niemożliwej, wypełnić zadanie niesłychane, zrealizować wizję, stworzyć obraz przekonywający bezwzględnie, zbudować go decyzjami.“ /Andrzej Wróblewski/
( 8 Sierpnia 2018)
Koncert poetycko-muzyczny w willi „Atma”
(żródło: )

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie   Koncert poetycko-muzyczny   Maria Baka-Wilczek – fortepian Mariusz Olbromski przedstawi własne wiersze   słowo o muzyce: Małgorzata Janicka-Słysz   czwartek, 9 sierpnia 2018, godz. 18:00   w programie koncertu utwory fortepianowe kompozytorów polskich: Władysława Żeleńskiego, Zygmunta Stojowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i Karola Szymanowskiego   poezje Mariusz Olbromskiego, miedzy innymi: Z Księgi obłoków , Na brzegu dnia i nocy , W sierpniu …  
( 7 Sierpnia 2018)
Atma zaprasza na warsztaty
(żródło: )

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma zaprasza 9 sierpnia na warsztaty "Muzykę przynosi wiatr" i 10 sierpnia "Kierunek: Zakopane".
( 7 Sierpnia 2018)
Artyści Zakopiańscy 2018
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Zakopiańskie Centrum Kultury, Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego serdecznie zapraszają do obejrzenia wystawy Artyści Zakopiańscy 2018.
( 7 Sierpnia 2018)
PREZENTACJA NOWYCH PORTRETÓW WITKACEGO
(żródło: )

8 sierpnia (środa) godz. 18.00 Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza   Trzecia co do wielkości w Polsce kolekcja prac Stanisława Ignacego Witkiewicza, która znajduje się w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem, wzbogaciła się o kolejne interesujące obrazy. Dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego zakupione zostały dwa pastelowe portrety przedstawiające Helenę i Teodora Białynickich-Birulów. Jak większość prac w muzealnej kolekcji także i te wizerunki przedstawiają osoby z zakopiańskiego kręgu bliskich znajomych Witkacego.
( 3 Sierpnia 2018)
Zakopiański Festiwal Literacki 2018
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane zaprasza do udziału w 3. Edycji Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego, który odbędzie się w dniach 10-13 sierpnia 2018 r. W tym roku hasłem przewodnim Festiwalu będą „Podróże” rozumiane w szerokim tego słowa znaczeniu. Chcemy zaprosić Państwa do wędrówki nie tylko po tatrzańskich szlakach literackich, ale także po kartach ciekawych nowości wydawniczych, które znajdą Państwo na naszych Targach Książki (10 -12 sierpnia 2018 r.).
( 31 Lipca 2018)
Mocny folkowy jubileuszowy akcent
(żródło: )

Tegoroczny jubileuszowy   50. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich rozpoczynamy mocnym folkowym akcentem. 16 i 17 sierpnia zapraszamy na cztery koncerty „Na folkową nutę” , podczas których wystąpią znane zespoły inspirujące się muzyką ludową wywodzące się nie tylko z Podhala. Wyjątkowym wydarzeniem będzie z pewnością koncert   Zakopower & Atom String Quartet   oraz wystawiona przez zespół   Mazowsze opera „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”.
( 31 Lipca 2018)
Występ zespołu regionalnego "Mali Wiyrchowianie"
(żródło: )

2 sierpnia 2018 r. (czwartek) godz. 19.00 Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej
( 30 Lipca 2018)
Sztuka Teatralna „Gwołtu co sie nie robi”
(żródło: )

1 sierpnia 2018 r. (środa) godz. 20.00 Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej
( 30 Lipca 2018)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2018