E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Kultura

Kultura
Wernisaż wystawy SALON MARCOWY 2018
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Zakopiańskie Centrum Kultury oraz Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego zapraszają na wernisaż wystawy "Salon Marcowy 2018" w piątek 23 marca o godz. 17:00. Wystawa czynna do 6 maja.
( 21 Marca 2018)
Przegląd Filmów o Sztuce, Salon Marcowy i inne wiosenne wydarzenia w Zakopanem
(żródło: )

166 filmów bierze udział w tegorocznym Przeglądzie Filmów o Sztuce, który będzie miał miejsce w dniach 11-16 kwietnia w Zakopanem. To 21. edycja reaktywowanego właśnie wydarzenia, które integruje filmowców z przedstawicielami innych środowisk artystycznych. W Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego odbyła się konferencja prasowa, na której organizatorzy zaprezentowali program i założenia tegorocznego wydarzenia.
( 19 Marca 2018)
WARSZTATY WIELKANOCNE W MUZEUM TATRZAŃSKIM
(żródło: )

Na Podhalu jak w każdym zakątku Polski czas wielkanocny był szczególnym okresem pełnym obrzędów. W niedzielę palmową święciło się bazicki wykonane własnoręcznie, które później służyły do magicznych zabiegów. W Wielki Czwartek milkły wszystkie dzwony, słychać było jedynie drewniane kołatki, w ten dzień dokonywano egzekucji Judasza. W koszyczku ze śiwnceliną wykonanego z korzeni jałowca – każda rzecz miała swoje znaczenie. Na warsztatach porozmawiamy o zwyczajach i obrzędach wielkanocnych na Podhalu, dowiemy się po co kobiety ucinały pukiel włosów, a kowale robili gwoździe w Wielki Piątek, czy też jak można było się wykupić od polewacki.
( 16 Marca 2018)
Dzieci z Bullerbyn w Teatrze Witkacego
(żródło: )

Teatr im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem zaprasza po raz kolejny na spektakl dla dzieci od lat 5 Teatru Miejskiego z Gliwic pt. Dzieci z Bullerbyn wg Astrid Lindgren 16 kwietnia (poniedziałek) 2018 r o 9.00 i 11.00 - Scena Witkacego.
( 16 Marca 2018)
1 URODZINY TEATRU RZT SZYMASZKOWA
(żródło: )

Okazja jest wyjątkowa, bo Teatr nasz obchodzić będzie pierwsze urodziny swego istnienia - z powodzeniem. W dniu 21.04.2018 r godz 20:00, ul. Szymaszkowa 1/ Zakopane (gramy jeszcze 2 maja o 20:00)                          
( 14 Marca 2018)
Kino, którego szukasz - "Borg / McEnroe. Między odwagą a szaleństwem"
(żródło: )

W cyklu "Kino, którego szukasz" historia turnieju życia najwybitniejszych tenisistów wszech czasów - "Borg/ McEnroe. Między odwagą a szaleństwem".  15 marca, godz. 19:00 w Kinie Sokół.  
( 13 Marca 2018)
Wystawa "Nadzieja, która sięga poza kres"
(żródło: )

W kościele Ojców Jezuitów na Górce, w niedzielę 11 marca, otwarta została wystawa malarstwa na szkle "Nadzieja, która sięga poza kres". Współorganizatorem wystawy w ramach Ignacjańskich Spotkań ze Sztuką na Górce jest Miasto Zakopane. Wystawę można oglądać do 26 marca br. Zapraszamy.
( 12 Marca 2018)
XLVII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Tadeusza Staicha na wiersz o tematyce górskiej
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane ogłasza kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Tadeusza Staicha na wiersz o tematyce górskiej.
( 7 Marca 2018)
Julia Mii &Witek N… Tribute to chillout
(żródło: )

Teatr Vis A Vis zaprasza na koncert Julia Mii &Witek N… Tribute to chillout. Największe przeboje muzyki rozrywkowej śpiewa: Julia Miesiączek, akompaniament: Witek Niedojadło. 23.03. 2018 (PIĄTEK), godz. 19:00, Willa Kmicic – ul. Staszica 11a.
( 7 Marca 2018)
Boska terapia
(żródło: )

TEATR BAGATELA SERDECZNIE ZAPRASZA NA SPEKTAKL 16.03.2018R. GODZ.18.00 DO MOK NOWY TARG!pt. "Boska terapia"   W rolach głównych wystepują: Ella -Ewelina Starejki, B. - Michał Kościuk, Lior -Kosma Szyman
( 7 Marca 2018)
Dzień Kobiet w Miejscu. Pokazy filmów i niespodzianki dla Pań
(żródło: )

Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury i Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" zapraszają szczególnie Panie, ale nie tylko, na wybrane pokazy filmowe, które zostały specjalnie dobrane na ten szczególny dzień w roku.
( 2 Marca 2018)
Kino Miejsce zaprasza w marcu
(żródło: )

Zapraszamy do pierwszego kina studyjnego w Zakopanem, które wyświetla zarówno tytuły arthousowe o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych, jak i pozycje mainstreamowe. Prezentujemy repertuar na marzec.
( 1 Marca 2018)
Adam Bahdaj – w 100. rocznicę urodzin
(żródło: )

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i Zakopiańskie Centrum Kultury 5 marca o godzinie 18.00 zapraszają na Wieczór w Czerwonym Dworze: Adam Bahdaj – 1918-1985  – w 100. rocznicę urodzin. Pisarza wspominać będzie Mieczysław Mantyka. Zakopiańskie Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej ul. Kasprusie 35A w Zakopanem
( 1 Marca 2018)
Koncert - Z obojem w roli głównej
(żródło: )

W muzyce Karola Szymanowskiego miejsce szczególne zajęły takie instrumenty, jak: fortepian, skrzypce i instrument żywy, czyli – ludzki głos. Ale wystarczy posłuchać początkowych fraz Stabat Mater czy baletu Harnasie , aby usłyszeć piękne i pełne żałości brzmienie oboju. Dlatego 8 marca 2018 roku, o godzinie 18:00, w zakopiańskiej „Atmie”, w domu Szymanowskiego, posłuchać będzie można występu trzech oboistek – studentek Akademii Muzycznej w Krakowie: Katarzyny Mrozek, Agnieszki Banaszek i Justyny Kusztal oraz ich Mistrza – profesora Marka Mleczkę; towarzyszyć im będzie pianista Łukasz Dębski. W programie koncertu znajdą się utwory: romantyka-marzyciela Roberta Schumanna, twórców francuskich – kolorystów – Francisa Poulenca, Oliviera Messiaena czy Camilla Saint-Saënsa oraz, oczywiście, Karola Szymanowskiego. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny. Mamy też niespodzianki dla kobiecej, piękniejszej części publiczności…
( 28 Lutego 2018)
WYSTAWA „W POCZEKALNI” TWÓRCZOŚĆ BOGUSŁAWA BACHORCZYKA I ZBIGNIEWA SAŁAJA 2018
(żródło: )

Serdecznie zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 2 marca o godz. 18.00 w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza. Wystawę można oglądać do 1 kwietnia. Polecamy Państwa uwadze najnowszą wystawę Muzeum Tatrzańskiego poświęconą twórczości Bogusława Bachorczyka i Zbigniewa Sałaja „W Poczekalni”. Artyści zapraszają na przerwę w podróży do swojej poczekalni. Snują refleksje nad procesem powstawania dzieła. Są zapalonymi kolekcjonerami, gromadzącymi przez lata różne rzeczy, w oczekiwaniu na właściwy moment, by je wykorzystać: skleić, odkształcić, sprasować, pociąć i w rezultacie nadać im nowy sens i znaczenie. Na co czekają? Wciąż na wszystko, w swojej poczekalni-pracowni, zafascynowani od lat zmienną, czasami kapryśną dynamiką procesu tworzenia dzieła. Wystawa powstała we współpracy z BWA w Tarnowie i Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej, kuratorami wystawy są Agnieszka Jankowska-Marzec oraz Julita Dembowska.
( 27 Lutego 2018)
Archiwum
(1-15)(16-30)(31-45)(46-60)(61-75) »» Ostatni


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2018