E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański» Przegląd prasy i nowin» Tatry

Tatry
Śmierć pod Świnicą
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/10)

Ratownicy TOPR odnaleźli wczoraj pod Świnicą zwłoki mężczyzny, który dzień wcześniej wyszedł na wycieczkę ze schroniska na Hali Gąsienicowej. Kilka godzin później przeprowadzili akcję ratunkową w rejonie Morskiego Oka, gdzie lawina poturbowała innego turystę.
( 10 Stycznia 2007)
Wzorem Indian i Eskimosów
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/06)

Rakiety śnieżne coraz bardziej popularne. Coraz częściej zimą na górskich szlakach można spotkać turystów wędrujących na rakietach śnieżnych. - Dawniej zima była martwym sezonem. Zmieniło się to dzięki popularności rakiet i nart skitourowych. Co więcej, wiele osób przekonało się, że to najpiękniejsza pora roku w górach - mówi Edward Hudziak, kierownik schroniska na Markowych Szczawinach pod Babią Górą, gdzie od 5 lat działa wypożyczalnia rakiet śnieżnych.
( 10 Stycznia 2007)
Z ludźmi i dla ludzi w górach
(żródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/04)

Przewodnicy tatrzańscy: Tomasz Wojciechowski. - Uwielbiam włóczęgi po górach - samotne lub w gronie najbliższych. Wciąż odkrywam je dla siebie na nowo, bo jest w nich element niepowtarzalności każdej chwili, nawet w miejscach znanych nieomal na pamięć. Dlatego zachwycają mnie Tatry od lat - wyznaje Tomek Wojciechowski.
( 10 Stycznia 2007)
Lot ze szczytu
(żródło: Tygodnik Podhalański)

Krzysztof Dudziński, dwukrotny Mistrz Polski w paralotniarstwie, ma na swoim koncie wiele lotów z różnych szczytów w kraju, a także na trzech kontynentach. Spośród lotów tatrzańskich najbardziej sobie cenni dwa - z Rysów i Bystrej.
( 7 Czerwca 2005)
Borcok szuka żony
(żródło: Tatrzański Park Narodowy)

Ostatnia informacja w mediach o kobiecie rozszarpanej przez niedźwiedzie wstrząsnęła wszystkimi. Do tragedii doszło w chorzowskim zoo. Po polskiej stronie Tatr jest kilkanaście niedźwiedzi. Czy mogą być niebezpieczne?
( 18 Maja 2005)
Archiwum
Pierwszy «« (1590-1604)(1605-1619)(1620-1634)(1635-1649)(1650-1654)


Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2023