E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Tatry
Śmierć pod Świnicą
 dodano: 10 Stycznia 2007    (źródło: Dziennik Polski - www.dziennik.krakow.pl - 2007/01/10)

Ratownicy TOPR odnaleźli wczoraj pod Świnicą zwłoki mężczyzny, który dzień wcześniej wyszedł na wycieczkę ze schroniska na Hali Gąsienicowej. Kilka godzin później przeprowadzili akcję ratunkową w rejonie Morskiego Oka, gdzie lawina poturbowała innego turystę.


W poniedziałek 40-letni turysta z Katowic wyszedł z "Murowańca", z zamiarem przejścia Orlej Perci. We wtorek rano obsługa schroniska znalazła w pokoju jego rzeczy i zdecydowała się zawiadomić TOPR. Wkrótce z pokładu śmigłowca ratowniczego dostrzeżono zwłoki turysty, leżące w Świnickiej Kotlince.

- Mężczyzna spadł ze szlaku w rejonie Świnickiej Przełęczy, pomimo że był bardzo dobrze wyekwipowany - miał raki i dwa czekany - powiedział nam wczoraj Paweł Nadybal, ratownik dyżurny TOPR.

Kilka godzin później, z progu Dolinki za Mnichem w rejonie Morskiego Oka zeszła niewielka lawina śnieżna, podcięta przez grupę turystów. Zjechał z nią jeden z turystów, doznając urazu kręgosłupa. Na miejsce zdarzenia poleciał śmigłowiec "Sokół" z ratownikami i lekarzem na pokładzie. Na szczęście okazało się, że mężczyzna jest jedyną ofiarą tego zdarzenia. Trafił na obserwację do zakopiańskiego szpitala. (KOV)
«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    1597

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2022