Zachwycającym zakątkiem, którego nie można pominąć podczas pobytu w Białce Tatrzańskiej jest Przełom Białki - ścisły rezerwat przyrody. Przełom rzeki znajduje się na północ od wsi: dochodząc do rozwidlenia dróg należy skierować się najpierw w prawo do Białki Grapy (na lewo droga prowadzi do Nowego Targu) a następnie w kierunku wsi Nowej Białej. Po prawej stronie drogi spotkamy dwie skały Kramnicę i Obłazową, które tworzą bramę dla przepływającej rzeki. W masywie Obłazowej znajduje się gratka dla pasjonatów - archeologów: jaskinia w której przed 30 tys. lat obozował człowiek pierwotny, który pozostawił w niej narzędzia łowieckie m.in. najstarszy na świecie bumerang. Według legendy w jaskini miał również obozować legendarny Janosik, zaś faktycznie nad Białką przebywał jego filmowy następca Marek Perepeczko - ze swymi kompanami Kwiczołem i Pyzdrą podczas kręcenia filmu o tatrzańskim zbójniku.
W oddali na północ od wsi Białki (przy drodze do Nowego Targu) widoczna jest Cisowa Skałka, która może być również celem letnich wędrówek. Z wierzchołka skałki rozciągają się wspaniałe widoki na wszystkie strony świata, tj. na okoliczne pasma górskie: Tatry, Pieniny, Gorce i Babią Górę, zaś sama Cisowa Skałka razem z sąsiednią Kramnica i Obłazową, należała niegdyś do prastarego masywu górskiego, który współcześnie jako tzw. Pieniński Pas Skałkowy, rozciąga się od Pienin aż do Orawy pod postacią pojedynczych wierzchołków.
Po wschodniej stronie wsi góruje nad Białką osypujące się urwisko Litwinowej Grapy (Litwinki) - zbudowane z piaskowców i łupków fliszowych, zwanej również Czarną Górą (903 m n.p.m.). Litwinka stromo osuwająca się ku zachodowi ukazuje odsłonięte fałdy fliszu podhalańskiego. Na szczycie Czarnej Góry z inicjatywy proboszcza czamogórkiej parafii ks. Huberta Kasztelana ufundowano metalowy krzyż milenijny, obejmujący swymi ramionami całe Podhale i Spisz. Poświęcenie krzyża nastąpiło dnia 5 listopada 2000 roku przez bpa Jana Szkodonia. Aby dostać się na szczyt, należy przejść na drugi brzeg rzeki, a następnie udać się na wschód, podchodząc coraz to wyżej. Około 40 minut potrzeba na dojście do samego szczytu, a tu prawdziwa uczta dla duszy: panorama, która zachwyci każdego. Na południu widnokrąg zakreślają Tatry od Bielskich aż po Zachodnie, na północy Gorce, na północnym zachodzie przy dobrej widoczności dostrzec można Pieniny, a na północnym wschodzie Beskidy z Babią Górą. Obraz widokowy dopełnia panorama pobliskich miejscowo przecięta wstęga; wijącej się rzeki Białki.
Z Białki Tatrzańskiej można udać się w Tatry Polskie i Słowackie (dwa przejścia graniczne), przez Bukowinę Tatrzańską i Poronin dotrzeć do Zakopanego, a kierując się na wschód zwiedzić wsie Polskiego Spisza i np. Zamek w Niedzicy. Zaraz za zamkiem znajdziemy jezioro czorsztyńskie, a podążając z nurtem wody można przepłynąć przełom Dunajca. W pobliżu Białki możemy się również udać do miejscowości Czarna Góra - Zagóra. W pobliżu pięknego, położonego na wzgórzu kościoła zwiedzić można Zagrodę Korkoszów - obiekt Muzeum Kultury Ludowej na Spiszu. Jest to zagroda wiejska, którą właściciele, przeprowadzając się do Czechosłowacji (lata 50-te), przekazali na skarb państwa.
Przez białczańskie wierchy prowadzi Wierchowa Droga zwana też Drogą Królewską, którą jak głosi legenda, miejscowi górale przeprowadzili króla Jana Kazimierza uciekającego przed Szwedami na Węgry. Jest to niewątpliwie jeden z piękniejszych szlaków turystycznych, za to legenda o uciekającym przed Szwedami Janie Kazimierzu umiejscawiana jest w co drugiej wiosce podhalańskiej, tak więc nie należy zagłębiać się w poszukiwanie śladów królewskiego orszaku, za to koniecznie należy obejrzeć ostre turnie Tatr Bielskich.