E-mail Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Nowiny
 Przegląd prasy i nowin
   Zakopane
   Tatry
   Podhale
   Kultura
   Narty
Felietony
Opowiadania
Multimedia
Gastronomia
Fotoreportaże
Dziennikarze PPWSZ
Kalendarz imprez
Pogoda/kamery
Ogłoszenia
Forum dyskusyjne
Redakcja
 Reklama
Zakopane, Tatry, Podhale
E-mail
Hasło
» Załóż konto
» Zapomniałem hasła
Zakopane
 nawigacja:  Z-ne.pl » Portal Zakopiański

Kultura
OD TATR DO MORZA: JÓZEF GAŁĄZKA W GALERII WŁADYSŁAWA HASIORA
 dodano: 31 Lipca 2019

Galeria Władysława Hasiora
(filia Muzeum Tatrzańskiego)
ul. Jagiellońska 18b
2 sierpnia 2019 (piątek)
10:00-18:00
 

Zapraszamy 2 sierpnia (piątek) do Galerii Władysława Hasiora. W godzinach 10:00-18:00 przed budynkiem filii Muzeum Tatrzańskiego Józef Gałązka będzie realizował swój autorski projekt "Widok". W tym czasie artysta będzie tworzył rzeźby, które jednocześnie będą kronikarskim zapisem przebiegu podróży. Artysta tego lata przemierza Polskę z zaprojektowanym i wykonanym przez siebie powozem – mobilną pracownią, realizując i prezentując w nim swoje rzeźby.


Józef Gałązka latem 2019 przemierza Polskę z zaprojektowanym i wykonanym przez siebie powozem – mobilną pracownią, realizując i prezentując w nim swoje rzeźby. Widok to powóz łączący funkcje mobilnej pracowni rzeźbiarskiej oraz punktu prezentacji sztuki.

Pomysł podróży i pracy wynika z poszukiwań artysty miejsca do pracy po zakończeniu Akademii Sztuk Pięknych, jest też pytaniem o to czym jest współcześnie zawód rzeźbiarza i czy jest on jeszcze potrzebny. Gałązka podczas podróży chciałby skonfrontować wizję zawodu rzeźbiarza / artysty z opiniami osób odwiedzających pracownię, dlatego trasa „Od Tatr do morza” zakłada podróż z przystankami w miejscach ważnych dla polskiej tożsamości, wakacyjnych kurortach, małych wioskach, galeriach handlowych i miejscach pięknych od strony przyrody i naturalnego pejzażu. W czasie trasy artysta będzie tworzył prace, które zarazem będą komentarzem lub kronikarskim zapisem przebiegu podróży.«« Powrót do listy wiadomości


Udostępnij     Zapisz w schowku     Drukuj       Zgłoś błąd    224

Jeżeli znalazłeś/aś błąd, nieaktualną informację lub posiadasz materiały (teksty, zdjęcia, nagrania...), które mogą rozszerzyć zawartość tej strony i możesz je udostępnić - KLIKNIJ TU »»

ZAKOPIAŃSKI PORTAL INTERNETOWY Copyright © MATinternet s.c. - ZAKOPANE 1999-2020